Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-Pula Wrzesień.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BuLL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2011
Istria-Pula Wrzesień.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BuLL » 01.08.2011 23:22

Witam. Wybieramy się do Chorwacji ze znajomymi w 2 samochody ostati raz w CRO byłem 4 lata temu także dośc dawno. Teraz moje pytanie.

Jakie atrakcje są w okolicy góra do 150km w jedną stronę chodzi mi o jakieś wodospady dzikie piękne plaże i tym podobne.
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 02.08.2011 06:46

Koniecznie Limski fiord.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=209 ... &start=264


Labin


Opatija - wprawdzie to nie dzika plaża ani wodospad, ale spacer trzeba zaliczyć..

NP Brijuni.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... qmA074Dmtg
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 02.08.2011 11:31

Jeśli plaże ... to do koloru-do wyboru jest ich na Kamenjaku.
"Do koloru" - czyli jedne są łagodniejsze, z falami jak na jeziorze :wink: , inne - bardziej drapieżne, gdzie fala ... zwala z nóg. A ta na końcu (z klifowym brzegiem) jest wielce widowiskowa - można z niej skakać.
Nie tylko raz 8)

"Do wyboru" ... bo jest ich ok. 16.

W lipcu nie odczuwało się tam tłoku (sznurek aut, wjeżdżający do RT Kamenjak, rozmywał się po tych 16-tu zatoczkach), więc we wrześniu będzie na pewno większy luz.

W Puli nie szukałam plaż.
W Puli ... spacerowałam, ale to się nie nadaje do tego postu :lol:

Pozdraviam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.08.2011 11:58

Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.08.2011 12:03

a to ja napisał(a): więc we wrześniu będzie na pewno większy luz.



We wrześniu jest spokojnie, byłem tam 3 razy.
Pamiętam jeszcze czasy, gdy na Kamenjaku były manewry wojsk chorwackich
Ew uważaj na prąd między wysepką z latarnia, a lądem, lubi porywać pływaków :!:
BuLL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BuLL » 02.08.2011 18:35

a to ja napisał(a):Jeśli plaże ... to do koloru-do wyboru jest ich na Kamenjaku.
"Do koloru" - czyli jedne są łagodniejsze, z falami jak na jeziorze :wink: , inne - bardziej drapieżne, gdzie fala ... zwala z nóg. A ta na końcu (z klifowym brzegiem) jest wielce widowiskowa - można z niej skakać.
Nie tylko raz 8)

"Do wyboru" ... bo jest ich ok. 16.

W lipcu nie odczuwało się tam tłoku (sznurek aut, wjeżdżający do RT Kamenjak, rozmywał się po tych 16-tu zatoczkach), więc we wrześniu będzie na pewno większy luz.

W Puli nie szukałam plaż.
W Puli ... spacerowałam, ale to się nie nadaje do tego postu :lol:

Pozdraviam



A można się dowiedziec gdzie dokładnie jest ten Kamenjak? Dokładnie to będziemy w miejscowości Medulin także kawałeczek od Puli. WPisuje w google maps ten kamenjak ale wyskakuje tego dosyc dużo.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 02.08.2011 21:56

Kamenjak, to rezerwat - płacisz za wjazd 25 kn od auta, dostajesz folder reklamowy i ... worek na śmieci 8)

Z Medulina masz bliziutko.
Jedziesz do Premantury i ... za moment masz Kamenjak, czyli przylądek tuż za półwyspem o nazwie Premantura.

Kliknij na stronie w drogowskaz "Uvale Kamenjaka", a wyskoczy Ci mapka z ... dwudziestoma uvalami :D
My odwiedziliśmy plaże w zatokach: Školjić, Mala Kolombarica i Pinižule.

Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie :D
BuLL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BuLL » 08.08.2011 23:17

Jeszcze jedno pytanko mam, otóż wyjeżdżamy z Gdyni, jedziemy przez Niemcy ale w Villach odbijamy na Włochy na Udine a poźniej na Trieste i Pule.. i teraz tutaj nasuwa sie pytanie ponieważ będziemy jechac przez Słowenie nie wiem około 30km, czy trzeba na tym docinku drogi kupowac specjalnie winete?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.08.2011 06:36

Polecam droge(no winieta):

Trieste-Muggia-Lazzaretto(It-Slow)-Jadranska cesta-741.Pobeška cesta-Šmarska cesta-Dragonja(Slow-Chorw)-A9-blisko lotniska Pula skręcić za Medulin

http://www.medulinriviera.info/guide-medulin/beaches/
animitu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) animitu » 07.09.2011 17:48

też jadę z Trójmiasta na Istrię we wrześniu. Wybrałam drogę taką
Przeanalizowałam już pare wariantów, z pomocą forum - zwłaszcza uwzględniając objazd Ptuj, żeby nie płacić winietki w Słowenii.
Przez Villach chyba nie ma sensu

Pozdr :)
BuLL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BuLL » 07.09.2011 22:29

My zupełnie inną trasą jedziemy przez Polskę nie ma co się tłuc naszymi drogami. Przez Niemcy nie dośc że będziesz szybciej to o wiele wygodniej i taniej przypuszczam.
animitu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) animitu » 07.09.2011 23:11

w sumie my najpierw nocujemy w Jeleniej u rodziny i stamtąd ruszamy na Chorwację, ale z powrotem właśnie tą trasą chciałam wracać. Niemiecka trasa też wchodziła w grę, ale wydaje mi się za długa. No w każdym razie są dwie opcje, i ja chyba jednak wybiorę polską.
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 09.09.2011 17:20

Gdybyś jednak chciał też coś innego niż cuda przyrody to ja bym dorzucił jeszcze Triest, zamek Miramare i Muggie, Jest co prawda nieco ponad 100 km (ale mniej niż 150), ale jak dla mnie warto tam skoczyć. I nikt nie napisał o Rovinju i Humie albo mi umknęły :D
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 10.09.2011 14:06

Ja polecam Rovinj.

Byłem w tym roku od 24.06 do 09.07 z żoną i 3 letnim synkiem.
Mieszkaliśmy w apartamencie na ul. 43 Istrske Divizije nr 33.
Właściciele, starsze małżeństwo, Ana i Oto - bardzo sympatyczni.
Tel:00385/52/813-012
Mob:00385/98/602/676
Codziennie rano dawali nam świeże figi, a Oto częstował mnie trunkami najczęściej Rakiją.
Ja płaciłem za apartament składający się z sypialni z łóżkiem małżeńskim i kuchni z łóżkiem rozkładanym oraz łazienki 40 euro (cena wyjściowa 45 euro, ale że było przed sezonem i moja rodzina tam jeździ od trzech lat dostałem rabat). Pokoje z łazienkami były po 36 Euro był też apartament za 65 euro oraz mniejsze pokoje w tym jeden z łazienką z korytarza.
Do centrum 10 minut spacerkiem, do Konzuma 3 minuty, ja jeszcze chodziłem po wędlinki i sery do masarni 4 minuty.
Na plażę jeździliśmy autem 5 minut. najczęściej Villas Rubin oraz do parku. Plażę w Villas Rubin polecam dla Cromaniaków z dziećmi. Jest tam darmowy kompleks basenów jedyne za co płacimy to zjeżdżalnia (2 Kuna za zjazd). Są oczywiście prysznice oraz ratownik. Poza tym tor przeszkód, rowery wodne, ski itp ale nie korzystałem stąd nie wiem jakie ceny.
W parku jest jedna plaża piaszczysta ale większość kamienistych i żwirowych. Fajna żwirowa jest przy Cuvi takim małym pensjonacie w parku.
Co dziennie można korzystać z innej plaży - tyle ich tu jest.
Będąc w Rovinj koniecznie trzeba odwiedzić Wenecję. Popłynęliśmy z biurem Kompas, miało najlepszą ofertę 299 Kuna, dziecko połowę, a do 2 lat za darmo. Na statku dokupiliśmy atrakcje typu: tramwaj wodny, taksówka wodna i gondola oraz obiad za 164 Euro za nas trójkę, a raczej dwójkę gdyż tym razem dziecko było za darmo.
Oczywiście wycieczka do Puli gdzie jest Koloseum 80 Kuna od osoby dorosłej dziecko za darmo.
Do Porecia skąd z powrotem musiała prowadzić żona a to dlatego że była degustacja trunków.
Po drodze Dino Park Funtana gdzie są dinozaury 100 Kuna od osoby dorosłej za dziecko nie liczyli. Mój syn był zachwycony bo jest tam taki budynek ala Cyrk gdzie o 12.00 jest pokaz sztuczek o 14.00 pokaz akrobacji cyrkowych, a później jeszcze jeździł facet z babką motocyklem na linie.
Oczywiście warto odwiedzić Lim Fiord czyli Kanał Limski ja pojechałem autem w drodze z Funtany ale polecam rejs łodzią.
Jest jeszcze mnóstwo wysp z najważniejszą Czerwoną wyspą ale w tym roku żadnej z nich nie zwiedziłem (brakło czasu-byłem tylko 2 tygodnie).
Hrvat30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 24.09.2010
bok

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hrvat30 » 11.09.2011 17:20

pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria-Pula Wrzesień.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone