Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Indie północne.Z serii wielkie cywilizacje.

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.12.2011 21:00

Nie rozumiemy się. Tandetny odcień złota mam jedynie na myśli, typowo indyjski. Ja wolę mniej nachalny - 18-karatowy a nie 24-karatowy. Szkoda kamieni po prostu :wink: Ale to u nich standard, dlatego mnie nie dziwi.

No to coś ode mnie. Rubiny i szmaragdy w wydaniu 'oszczędniejszym', bo w brylantach :wink:
Obrazek
Obrazek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.12.2011 22:10

Obrazek
Na jego grób poszedłem boso tak jak się idzie do hinduskich świątyń.
Wielki człowiek . Klęska jego ideii nastąpiła po jego śmierci i teraz raczej nie zostało z nich nic.
Została pamięć.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 12.12.2011 23:25

AndrzejJ. napisał(a):Na jego grób poszedłem boso tak jak się idzie do hinduskich świątyń.

Miejsce kremacji ... nie grób.
Ale CZŁOWIEK WIELKI.

Pozdrawiam.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.12.2011 23:58

mariusz-w napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):Na jego grób poszedłem boso tak jak się idzie do hinduskich świątyń.

Miejsce kremacji ... nie grób.
Ale CZŁOWIEK WIELKI.

Pozdrawiam.

Ja poszedłem do Raj Ghat jak do jego grobu , bo tam są pochowane jego prochy.Ty bedąc tam możesz iść do Raj Ghat jak do miejsca kremacji bo tam Go skremowano. :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 13.12.2011 08:04

AndrzejJ. napisał(a):Ja poszedłem do Raj Ghat jak do jego grobu , bo tam są pochowane jego prochy.Ty bedąc tam możesz iść do Raj Ghat jak do miejsca kremacji bo tam Go skremowano. :wink:

Ok ... ;)
Pokazuj dalej ! :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.12.2011 09:43

mahadarbi napisał(a):Nie za dobrze Ci, krezusie?! :twisted:

Andrzej prawdę pisze.
Jakbyś przeznaczyła na Indie tyle pieniążków co na np. Mykonos :wink: ...... w Indiach kupiłabyś "pół miasta" razem z mieszkańcami.

Znając Ciebie (mahadarbi).... o Indiach nawet nie myśl. Nie Twój poziom.

ps
Jakby co ...... mam zagorzałych "hindusów" w doma. Nie raz, nie dwa .... naście razy byli i nie odpuszczają ale to inna historia
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 13.12.2011 10:27

Jak miło, że znasz mnie lepiej niż ja siebie, nie wspominając o zawartości mojego porfela, woka.
Też za Tobą tęskniłam :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.12.2011 10:38

mahadarbi napisał(a):Jak miło, że znasz mnie lepiej niż ja siebie, ...

Ba .... wiadomo. :lol: Wiem nawet jaki nr buta nosisz. :wink:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 13.12.2011 10:48

Coraz bardziej się Ciebie boję :lol:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.12.2011 12:24

Czasami o Indiach piszą .
Indie: zabili 14-letniego chłopca z powodu jego imienia Na północy Indii zamordowano 14-letniego chłopca z niższej kasty tylko za to, że miał na imię tak samo jak dziecko z wyższej kasty - podaje bbc.co.uk, powołując się na ustalenia miejscowej policji.
Do zdarzenia doszło w wiosce Radhaupur w dystrykcie Basti w stanie Uttar Pradesz.
Niedługo przed zbrodnią ojciec ofiary Ram Sumer został poproszony o zmienienie imion swoim dwóm synom, ponieważ tak samo nazywano dzieci Jawahara Chaudhary, który należał do wyższej, uprzywilejowanej kasty.
- Obaj ojcowie nazwali swoich synów: Neeraj i Dheeraj, co było przyczyną konfliktu między rodzinami - poinformował przedstawiciel policji.
22 listopada po kolacji 14-letni Neeraj Kumar, syn Rama Sumera, poszedł do kolegi, aby pooglądać telewizję. Następnego dnia odnaleziono porzucone w polu jego ciało. Został uduszony.
Na razie policja aresztowała dwóch przyjaciół rodziny Chaudhary. Głowa rodziny odrzuca oskarżenia o udział w zbrodni.
Zabity chłopiec należał do najniższej kasty w Indiach - dalitów, potocznie nazywanych też "niedotykalnymi". Mimo że w Indiach dyskryminacja ze względu na przynależność do systemu kastowego jest oficjalnie zakazana, to w niektórych regionach jest ona na porządku dziennym.
zródło bbc.co.uk
Dziecko z pojemnika
Jest północ na spokojnej uliczce w indyjskiej Kerali. Nocną ciszę przerywa płacz noworodka. Młoda kobieta biegiem opuszcza to miejsce, rzucając za siebie spłoszone spojrzenie. Właśnie pozbyła się swojej córki, narodzonej zaledwie parę godzin wcześniej.
Paradoksalnie ta dziewczynka ma szczęście. W przeciwieństwie do innych dzieci porzuconych na ulicy (a co roku w Indiach są ich setki) nie musi liczyć na łut szczęścia, który ocali ją od śmierci z wycieńczenia albo od ataku wygłodniałych zwierząt. Drobniutka istota tak mała, że jeszcze nawet nie ma imienia została umieszczona w tzw. kołysce nadziei, specjalnym pojemniku wystawionym z myślą o noworodku, którego matka - z jakichś względów - nie zamierza wychowywać.
Owinięta w szmaty dziewczynka nie musiała długo czekać: po minucie rozdzwonił się alarm w pobliskim szpitalu. Jej matka, bez względu na powód, dla którego porzuciła niemowlę, wiedziała, że zostawia je w bezpiecznym miejscu.
W kraju, gdzie historie, takie jak ta zdarzają się często, kołyski nadziei ratują życia. Ale nawet jeśli w Indiach liczba porzuconych noworodków jest znacznie większa niż w krajach wysoko rozwiniętych, nie oznacza to, że bogate państwa mogą zapomnieć o problemie. I tak Holandia, Włochy, Kanada czy Niemcy wystawiają już własne kołyski.
autor Claie Wilson, Helen Roberts
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.12.2011 14:50

Obrazek

Obrazek

,,Nie temu się chlubić , który kocha własny kraj , lecz temu , który kocha świat cały .Ziemia jest tylko jednym krajem ,a ludzie jej obywatelami " głosił Bahaullah.
Świątynia powstała na kształt lotosu , który jest symbolem doskonałości i czystości.
W świątyni czyta się Święte Pisma wszystkich religii , można też medytować lub modlić się w ciszy.
Religie w tym miejscu jednoczą się duchowo wokół jednego Boga Stwórcy Wszechświata.
Bahaicki Dom Modlitwy w Bahapur w Nowym Delhi.
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 15.12.2011 15:20

No i znów jedno z moich marzeń

Andrzeju dajesz dalej...
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 15.12.2011 15:21

AndrzejJ. napisał(a):W świątyni czyta się Święte Pisma wszystkich religii , można też medytować lub modlić się w ciszy.
Religie w tym miejscu jednoczą się duchowo wokół jednego Boga Stwórcy Wszechświata.


AndrzejJ. napisał(a):Myślę czasami o sprawach ostatecznych , egzystencjonalnych , o rzeczach świętych , o tabu , o zakłamaniu , o prawach stada.


Co sądzisz o takim rozwiązaniu?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 15.12.2011 22:35

markasyt napisał(a):
AndrzejJ. napisał(a):W świątyni czyta się Święte Pisma wszystkich religii , można też medytować lub modlić się w ciszy.
Religie w tym miejscu jednoczą się duchowo wokół jednego Boga Stwórcy Wszechświata.


AndrzejJ. napisał(a):Myślę czasami o sprawach ostatecznych , egzystencjonalnych , o rzeczach świętych , o tabu , o zakłamaniu , o prawach stada.


Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

Zacytuję Ci coś. A resztę to myślę przy jakimś kieliszku omówimy. :wink:

,,Aż dotąd doszedł Bóg i zatrzymał się krok od nicości,
tak blisko naszych oczu.
Zdawało się sercom otwartym, zdawało się sercom prostym,
że zniknął w cieniu kłosów.
A kiedy uczniowie łaknący łuskali kłosy pszenicy,
jeszcze głębiej zanurzył się w łan.
Uczcie się, proszę, najmilsi, ode mnie tego ukrycia.
Ja, gdzie ukryłem się, trwam.
Powiedzcie, kłosy wyniosłe, czy wy nie wiecie,
gdzie się zataił?
Gdzie Go szukać? - kłosy, powiedzcie,
gdzie Go szukać w tym urodzaju?

Bóg spoczywał w sercu i wszechświat,
Lecz wszechświat gasł,
z wolna stawał się Rozumu Jego pieśnią,
najniższą z gwiazd.
Opowiadam wam zdziwienie wielkie, helleńscy mistrze:
nie warto czuwać nad bytem, który wymyka się z rąk,
jest Piękno rzeczywiste,
utajone pod żywą krwią.

Cząstka chleba rzeczywistsza niż wszechświat,
pełniejsza bytu i Słowa
pieśń jak morze zalewająca
odmęt słońca
wygnanie Boga.

........

Więc widzieć jeszcze mniej, a jeszcze więcej wierzyć.
Powieki powoli zamykać przed światłem pełnym drżeń,
potem wzrokiem odepchnąć przypływ gwiaździstych wybrzeży
nad którymi zawisa dzień.

Boże bliski, przemień zamknięte oczy
w oczy szeroko otwarte -
i nikły podmuch duszy drgającej w szczelinach róż
otocz ogromnym wiatrem.
"
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.12.2011 12:48

Obrazek

Jakaś taka znajoma twarz ?
Obrazek
Smog powoduje ,że człowiek niewyrażnie widzi .
Obrazek
A to obrazek taki sam jak w innych krajach trzeciego świata.
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Migawki z ulicy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
Indie północne.Z serii wielkie cywilizacje. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone