Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 15.07.2024 10:48

Ceny w tym roku to przegięcie co widać na klienterii.
25% drożej w stosunku do roku poprzedniego a na domiar złego widać cięcia
Obsługa w hotelu już z poza kontynentu, pizza ma mniej salami. Więc realna zmiana ceny jest jeszcze wyższa.
Nigdy nie powiem nikomu że odradzam Brele czy Baska Voda ale w tym roku ja poraz pierwszy z moich wyjazdów opiszę... drogo.
Nie odczułem tego tak po wejściu euro i Nigdy wcześniej.
Wziąłem więcej kasy i jestem gotowy ale są inne piękne miejsca na świecie na liście do zwiedzania.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 15.07.2024 12:41

kostef napisał(a):...... są inne piękne miejsca na świecie na liście do zwiedzania.

Powodzenia i miłych chwil na urlopie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.07.2024 13:24

Byliśmy w Metajnie ceny chyba identyczne z tymi, które spotkałem tam 2 lata temu i z pewnością niższe od tych sprzed roku, kiedy to byliśmy w Vinišce. Właściwie ceny były więcej niż dobre ;) .
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 17.07.2024 11:20

Rozumiem
Nasza cena za nocleg, paliwo też jest dobra
Myślę że na poziomie z przed dwóch lat
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2024 07:15

kostef napisał(a):Nigdy nie powiem nikomu że odradzam Brele czy Baska Voda ale w tym roku ja poraz pierwszy z moich wyjazdów opiszę... drogo.
Nie odczułem tego tak po wejściu euro i Nigdy wcześniej.
Wziąłem więcej kasy i jestem gotowy ale są inne piękne miejsca na świecie na liście do zwiedzania.

Dlatego ja unikam takich destynacji jak ognia. Makarska zawsze należała do jednych z droższych kierunków, jak chociażby Sopot koło mnie ;) też bym tam raczej nie chciał odpoczywać.....dość napisać, że jak na FB wrzuciłem post z cenami z Metajny, ludzie którzy akurat odpoczywali właśnie na Riwierze Makarskiej komentowali, że u nich jest dwa razy drożej !!! a morze to samo ;) . Inna sprawa, że ja nienawidzę wszelkiej maści schodów i skarp, więc tak czy owak do Breli bym nie pojechał.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 18.07.2024 08:53

SebastianM napisał(a):wrzuciłem post z cenami z Metajny, ludzie którzy akurat odpoczywali właśnie na Riwierze Makarskiej komentowali, że u nich jest dwa razy drożej !!!

Z ciekawości a możesz je tutaj tez wkleić dzięki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.07.2024 09:58

SebastianM napisał(a): Makarska zawsze należała do jednych z droższych kierunków, (...)dość napisać, że jak na FB wrzuciłem post z cenami z Metajny, ludzie którzy akurat odpoczywali właśnie na Riwierze Makarskiej komentowali, że u nich jest dwa razy drożej !!! a morze to samo ;) .

A ja mam takie spostrzeżenie, że to nie RM jest droga tylko Pag na tle reszty Cro jest tańszy.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2024 10:08

Klek jest jeszcze tańszy chociażby.... Kanica, Vir..... dużo jest tańszych miejscówek....Povlja i Supetar na Brač... To są wszytko lokalizacje, gdzie jest przynajmniej o 1/4 taniej ;) . Mieliśmy nowy, bardzo dobrze wyposażony apartament z dwiema sypialniami, w każdej klima, w każdej duży LCD plus jeszcze większy w salonie, , kuchnia wyposażona od A do Z bez zmywarki jedynie, pralka e łazience....że 100 m do wody i za to 100€ w lipcu.....nie wiem czy gdzieś na RM da się znaleźć coś podobnego w tej cenie :co:
Ostatnio edytowano 18.07.2024 10:19 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2024 10:14

BartNS napisał(a):Z ciekawości a możesz je tutaj tez wkleić dzięki.

Proszę https://www.facebook.com/share/p/7pK1aoor7EvmzktG/. i piwo Erdinger helles z kija po 3.5€ tak można odpoczywać
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 18.07.2024 10:43

SebastianM napisał(a):
BartNS napisał(a):Z ciekawości a możesz je tutaj tez wkleić dzięki.

Proszę https://www.facebook.com/share/p/7pK1aoor7EvmzktG/. i piwo Erdinger helles z kija po 3.5€ tak można odpoczywać

To ich troszkę ułańska fantazja poniosła z tym x2 :) jest drozej ale o 20-30 %
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2024 10:47

Nie wnikam :) Nie byłem dawno w tamtych regionach, to ciężko jest mi się odnieść. Ceny natomiast na które w tym roku natrafiłem były bardzo przyzwoite. Dość powiedzieć, że piwo w pasie nadmorskim Gdańsk -Sopot jest po 18 do 20 PLN a rybka na wagę ( nie mylić zestawów, gdzie jest z reguły 100 g ryby, czyli niewiele) około 80 do 100 PLN ;) . Dodam z ciekawości, że jestem teraz na robocie na wyspie Rugia w Niemczech i piwo z kija kosztuje 7€ a dorsz w zestawie ( chyba nawet nie ma 100g) 19€ ;) .
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.07.2024 11:15

SebastianM napisał(a):. dużo jest tańszych miejscówek....Povlja i Supetar na Brač... To są wszytko lokalizacje, gdzie jest przynajmniej o 1/4 taniej


Póki co to się nie zgodzę :) W tym roku szukałem właśnie w Povlji i Supetarze i nie zauważyłem żeby ceny były jakoś znacząco niższe niż na lądzie. Generalnie dla 4 osób w miarę blisko plaży i w sensownych warunkach standardem było już 150€ (średnio, przedział 120-170, choć i 230 lub 270 się trafiło). Ostatecznie znalazłem w Supetrze za 130€, utargowałem jeszcze na 120€ (będzie na prom :) ). Fakt, że 3 sypialnie i dwie łazienki, ale z roku na rok płacę coraz drożej :)
Dlatego bardzo dziwią mnie posty o tanich apartamentach, bo ja takich raczej nie znajduję. Zaznaczam, że szukam w raczej małych miejscowościach.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2024 11:38

Ja także szukam w małych i rzeczywiście coraz trudniej znaleźć. Górną granicę mam ustaloną na 120€ już od dobrych kilku lat i tego się trzymam. Jak jest taniej, to więcej na zostaje ;) . Porównując to do cen noclegów nad polskim morzem stwierdzam, że nad Adriatykiem jest znacznie taniej, przyjmując podobnych standard...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.07.2024 11:56

Jak dobrze, że ja tego roku w połowie sierpnia za app dla 2+3 ( 14 , 12 i 3 i pół roku młodzi ) zapłacę 60 e, właśnie w Povlji.
Taniej sobie nie wyobrażam :cfaniak:
Ceny jedzenia w Povlji są niższe niż w innych miejscach :rotfl:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.07.2024 13:04

kostef napisał(a):Ceny w tym roku to przegięcie co widać na klienterii.
25% drożej w stosunku do roku poprzedniego a na domiar złego widać cięcia
Obsługa w hotelu już z poza kontynentu, pizza ma mniej salami. Więc realna zmiana ceny jest jeszcze wyższa.
Nigdy nie powiem nikomu że odradzam Brele czy Baska Voda ale w tym roku ja poraz pierwszy z moich wyjazdów opiszę... drogo.
Nie odczułem tego tak po wejściu euro i Nigdy wcześniej.
Wziąłem więcej kasy i jestem gotowy ale są inne piękne miejsca na świecie na liście do zwiedzania.


Przesadzasz z tymi 25% (pomijając fakt, że piszesz to samo w kilku różnych wątkach).

Jest drożej niż rok czy 2 lata temu, ale na pewno nie aż tyle. Jest tak samo drogo jak winnych krajach na południu.

W Biogradzie leżak 7€ za dzień, parasol tyle samo. Chętnych mnóstwo, zwłaszcza na parasole.
W konobach jest drożej, ale i talk są pełne. Kalmary 17-20 €, brancin i orada 18-22 €, skuša 12-16 €, pizza 12-23 €. Piwo w konobie 3-5 € (w supermarkecie 1,20 € za 0,5 l).
A, przypomniało mi się - oliwę widywałem również po 20 €, ale to ceny ekstremalne. Na straganie na targu w Biogradzie było sporo po 14-15 euro za litr - mnie udało się utargować prawie 1 € na butelce (40 euro za 3 litry)

To tak na szybko z zapamiętanych cen.
Ostatnio edytowano 18.07.2024 22:36 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone