Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile na 7-10 dni??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kubex83
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2007
Ile na 7-10 dni??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubex83 » 11.07.2007 12:10

Mam pytanko odnosnie pieniazkow na cro a mianowicie ile potrzeba mi kasy na 7-10 dni w makarskiej lub obok moze byc baska z przejazdem dieslem w 4 osoby ?? :) Dodam ze nie potrzebuje luxow byle bylo blisko po piwo ;) Dzieki i Pozdrawiam
Kuba.
Irecki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irecki » 11.07.2007 12:18

jak bys pojechal z rodzicami to byc moze nawet nic nie potrzebujesz pieniazkow.

Uzyj opcji szukaj ( patrz wyzej na niebieskim pasku), nie licz ze ktos Ci wyliczy wszystko dokladnie , bo nawet nie napisales czy startujesz z Cieszyna czy ze Szczecina.

Mysle ze najlpeszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie udac sie do biura turystycznego tam wykupic urlop i bedzisz wiedzial ile to bedzie kosztowac ..oczywiscie + piwo, do ktorego najblizej jest do lodowki, wiec moze zabrac ze soba bedzie najkozystniej.

Pozdrawiam
Kubex83
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubex83 » 11.07.2007 12:46

Irecki napisał(a):jak bys pojechal z rodzicami to byc moze nawet nic nie potrzebujesz pieniazkow.

Uzyj opcji szukaj ( patrz wyzej na niebieskim pasku), nie licz ze ktos Ci wyliczy wszystko dokladnie , bo nawet nie napisales czy startujesz z Cieszyna czy ze Szczecina.

Mysle ze najlpeszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie udac sie do biura turystycznego tam wykupic urlop i bedzisz wiedzial ile to bedzie kosztowac ..oczywiscie + piwo, do ktorego najblizej jest do lodowki, wiec moze zabrac ze soba bedzie najkozystniej.

Pozdrawiam


Siedze na roznych forach juz dosc dlugo i wiem co to jest SZUKAJKA.. Przegladam juz forum 2 godz i moze faktycznie ja nie napisalem konkretnie o co mi chodzi. Jade z Wroclawia kolo 21 lipca w cztery osoby po 20 srednio lat. Czy 1500 zl na osobie wystarczy czy to malo?
Irecki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irecki » 11.07.2007 13:25

Ok, zeby nie byc do konca zlosliwym, to w moim przypadku z zeszlego roku.

2 osoby dorosle + 2 dzieci, wyjazd z podkarpacia do Vodice (trasa 1200km w jedna strone) za 12 dni wyszlo poniezej 4000 PLN (koszt calkowity)

Nie podejme sie wylicznia jak to bedzie w Twoim przypadku, najwieksze koszty stale poniesiesz na dojazd / powrot (uwzglednij platnie odcinki drog) i zakwaterowanie.
Wplyw na koszt urlopu bedzie mialo rowniez rodzaj spedzania wolnego czasu, czy duzo zwiedzacie, czy lezycie na plazy (plaza wyjdzie taniej), czy piwo ze sklepu czy siedzicie non stop w knajpach, stolowanie sie w resteuracjach rowniez nie nalezy do oszczednego sposobu spedzenia urlopu itp itd.

pozdrawiam
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 17.07.2007 17:20

Kubex83 napisał(a):
Irecki napisał(a):jak bys pojechal z rodzicami to byc moze nawet nic nie potrzebujesz pieniazkow.

Uzyj opcji szukaj ( patrz wyzej na niebieskim pasku), nie licz ze ktos Ci wyliczy wszystko dokladnie , bo nawet nie napisales czy startujesz z Cieszyna czy ze Szczecina.

Mysle ze najlpeszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie udac sie do biura turystycznego tam wykupic urlop i bedzisz wiedzial ile to bedzie kosztowac ..oczywiscie + piwo, do ktorego najblizej jest do lodowki, wiec moze zabrac ze soba bedzie najkozystniej.

Pozdrawiam


Siedze na roznych forach juz dosc dlugo i wiem co to jest SZUKAJKA.. Przegladam juz forum 2 godz i moze faktycznie ja nie napisalem konkretnie o co mi chodzi. Jade z Wroclawia kolo 21 lipca w cztery osoby po 20 srednio lat. Czy 1500 zl na osobie wystarczy czy to malo?


1500 zl spokojnie ci wystarczy na 10 dni
przybliżone koszty na jedną osobę :
przejazd+autostrady = 250 zl
apartament =600 zl
pozostaje ci 650 zl to jest ponad 1200 kn
tylko oczywiście bez wielkich szaleństw
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2007 20:13

Hej!
Dobrze Ci Paolo wyliczył. A na 7 dni to macie na prawdę dużo kaski na bajery.

A piwo to zdecydowanie w sklepie, wiem bo lubię :)

Udanego urlopu
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 17.07.2007 21:04

igg napisał(a):Hej!
Dobrze Ci Paolo wyliczył. A na 7 dni to macie na prawdę dużo kaski na bajery.

A piwo to zdecydowanie w sklepie, wiem bo lubię :)

Udanego urlopu


Zgadza się. Na 7 to już wogóle możesz zaszaleć.
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 19.07.2007 21:28

Może tak może nie, bo ja 4 osoby bungalow w Novi Vindolski 10 dni 1300 euro piwko od 15 do 20 kun to ok 3 euro obiad na 4 osoby w restauracji ok 340 450 euro. Chyba że zabieramy z Polski worek kartofli, 10 konserw, kilo sera itp. Nonsens. Jak ktoś chece wiedzieć za ile jechać to na 4 osobową rodzine prawie 4 dorosłe to ja przeznaczam 1000 euro. Nie wliczam w to przejazdu.
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 19.07.2007 21:34

konserwy ser kartofle - nonsens,,,,,,,,,niekoniecznie można polemizowac ,,,,,,,,jeśli sie tyczy przerobu --można każdą sumę przerobic :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2007 22:50

Włodek nie strasz wyjeżdżających.
Twoje kwoty świadczą albo o zamiłowaniu do luksusów na czym pytającemu nie zależy, albo o tym, że grubo przepłacasz.
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 25.07.2007 22:08

1200 kun na 10 dni to nie "bez wielkich szaleństw", ale raczej bez żadnych szaleństw. Na początku tego lipca (to jeszcze nie największy sezon) za loda płaciłem 12 kun, za Marlboro 20 za piwo w barze ok. 12, w sklepie minimum 6 kun, za wodę którą dało się pić 6-7 kun...
Wyjedzie młody chłopak, zabierze 1500 złoty i będzie myślał jak oszczędzać żeby przeżyć a nie żeby się zabawić :D

Pojechałem w 3 osoby (2 dorosłe i dziecko) na 14 dni, przyznam, że trochę zwiedzaliśmy (Dubrownik, jeziora, medjugorie i jeszcze jama na Sloweni), mieszkaliśmy jednak na campie, zabraliśmy parę konserw i wcale nie szaleliśmy a koszty to prawie 6tys pln.

Kubex83, weź więcej kasy. Jak nie wydasz to przywieziesz z powrotem, a jak zabraknie....to do d_py z takimi wakacjami.

pozdro[/b]
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 25.07.2007 22:32

krzemian napisał(a):1200 kun na 10 dni to nie "bez wielkich szaleństw", ale raczej bez żadnych szaleństw. Na początku tego lipca (to jeszcze nie największy sezon) za loda płaciłem 12 kun, za Marlboro 20 za piwo w barze ok. 12, w sklepie minimum 6 kun, za wodę którą dało się pić 6-7 kun...
Wyjedzie młody chłopak, zabierze 1500 złoty i będzie myślał jak oszczędzać żeby przeżyć a nie żeby się zabawić :D

Pojechałem w 3 osoby (2 dorosłe i dziecko) na 14 dni, przyznam, że trochę zwiedzaliśmy (Dubrownik, jeziora, medjugorie i jeszcze jama na Sloweni), mieszkaliśmy jednak na campie, zabraliśmy parę konserw i wcale nie szaleliśmy a koszty to prawie 6tys pln.

Kubex83, weź więcej kasy. Jak nie wydasz to przywieziesz z powrotem, a jak zabraknie....to do d_py z takimi wakacjami.

pozdro[/b]


Toś chłopaka pacieszył
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 26.07.2007 21:13

Kosztorys- 2 dorosłych, 1 dziecko - 2 noclegi na Węgrzech,14 w HR- apartament 11euro od osoby, 1500 km wycieczek(Park Krka,Mostar,wyspa Korcula,Peljesac,Dubrownik,Split, Makarska,wodospady Kravica(mieszkam koło Gradaca), razem 4500km,jedna kolacja na koniec w knajpie z rybami,codzienne zakupy owocowo-warzywne na targach,etc.Z PL wzięliśmy tylko zupki, i soki .Mięso co 2 dni dusiłem z jarzynami,super i razem 6 tys. ,tyle wydałem przed 4 laty na 5 osób- 2+3 dzieci,a zatem potaniało? albo euro jest tańsze prawie o 1 pln.
Irecki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irecki » 26.07.2007 21:33

romek napisał(a):....a zatem potaniało? albo euro jest tańsze prawie o 1 pln.


wedlug tabeli archiwalnych NBP sprzedaz w dn.25.07.2003
1EUR = 4.45 PLN

a w czerwcu 2003 bylo jeszcze drozej

http://www.money.pl/pieniadze/nbparch/kupnosprzedaz/
(nalezy ustawic date ktora nas interesuje)

im ktos wiecej wydawal tym roznica sie powiekszala
niebanalny wplyw na koszty ma transport, inaczej jak ktos lata na LPG a inaczej jak czyms mocnym w benzynie .. itd. itp

pozdrawiam
Kubex83
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubex83 » 30.07.2007 09:54

No i wrocilem. Wziolem z soba 1800 PLN. Zostalo mi po powrocie 300 PLN :) Mieszkalem w Omisiu za 15 euro od osoby, pilem najczesciej Karlovacko z hypermarketu a jadlem bardzo malo bo w te upaly nie da sie jesc ;) aha.. bylem 7 dni :)
pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Ile na 7-10 dni??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone