Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.07.2024 12:17

Zapomniałeś dodać, że z tymi wycieczkami fakultatywnymi wakacje All Inclusive wyjdą 2 razy drożej niż w ofercie.

Jak również o tym, że żeby zwiedzić Kapadocję, trzeba się z Antalyi czy Alanyi tłuc kilka godzin autokarem lub autem - w jedną stronę, a trzeba wrócić.

Podobnie jak w Egipcie, kiedy ktoś leci do Hurghady czy Sharm el-Szejk, a chce zwiedzić piramidy w Gizie czy Dolinę Królów.

Znajomi z pracy jeżdżą na All do Turcji właśnie - i zawsze wydają mniej więcej tyle co ja na Chorwację. Tyle, że oni jadą na 7 dni, a ja na 11-12. I ja mam zawsze dość intensywne zwiedzanie, a oni co najwyżej jedna wycieczka na wyjazd (a najczęściej wcale, bo jeżdżą głównie dla zdjęć na instagrama czy inne szambo).
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2024 12:25

Można tak zawsze powiedzieć. W Chorwacji można spędzić czas na jednej plaży dzień w dzień i zabierać ze sobą owoce.
Można również zwiedzić kilka krajów przy okazji i wówczas potroić koszty wyjazdu na wakacje.
W Turcji jest tyle rzeczy i miejsc do zwiedzenia, że życia by nie starczyło, a Kapadocja była tylko przykładem, który większość kojarzy dlatego napisałem.
Zależy gdzie się jest to można odkrywać pobliskie tereny bądź ciekawe miejsca.
Nieroztropnym jest również wybieranie wycieczki do Luxoru będąc w Sharm El Sheik ale już z Marsa El Alam jak najbardziej.
Często i gęsto wycieczka czy jakaś atrakcja jest w cenie pobytu. Ja tak miałem 2 krotnie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.07.2024 18:26

Owoców nigdy nie brałem do Chorwacji, bo najlepsze są na miejscu. Innego jedzenia też z roku na rok coraz mniej, bo wszystko jest na miejscu.

Przy okazji co roku zwiedzam kilka krajów. Na przykład w ubiegłym roku Albania, Czarnogóra, Kosovo (jeśli można je nazwać krajem), Macedonia, Serbia.
W tym roku Włochy, Austria, Niemcy.
W innych latach były kilkukrotnie BiH, Serbia, Austria, Węgry, Słowacja, Słowenia, Włochy. W przyszłym roku planuję nawet powrót przez Szwajcarię.

I jeszcze nigdy z tego powodu koszt wyjazdu mi się nawet nie podwoił, nie mówiąc już o potrojeniu. Dochodzą 3-4 noclegi tranzytowe (porównywalne cenowo do chorwackich), trochę więcej paliwa (ale niewiele, bo większość jest mniej więcej po drodze) i samo zwiedzanie. Jeżdżąc na 10-12 dni do Chorwacji (plus inne kraje po drodze) zawsze mieściliśmy się w przedziale 5-7 tys. na 2 osoby. W tym roku wyszło 8700 ze względu na Bawarię. Z takim intensywnym zwiedzaniem jakie my preferujemy, all-inclusive jest w takich cenach niewykonalne, chyba że na Białorusi.

W Europie, pomiędzy Polską a Chorwacją, też jest tyle miejsc wartych zwiedzenia, że życia nie starczy. I to bardzo różnorodnych, bo jednego dnia siedzę na plaży w Chorwacji, a za kilka godzin mogę być w 3-tysięcznych włoskich czy słoweńskich Alpach. Oczywiście pod warunkiem, że mam samochód 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2024 22:53

marekkowalak napisał(a):bo jednego dnia siedzę na plaży w Chorwacji, a za kilka godzin mogę być w 3-tysięcznych włoskich czy słoweńskich Alpach. Oczywiście pod warunkiem, że mam samochód 8)
I pod warunkiem, że lubi się w wakacje góry :mg: Osobiście patrzę na nie na co dzień i w czasie urlopu jestem w stanie (na dziś) zaakceptować max 1 dzień w górach. Zdecydowanie wolę morze i starożytne zabytki .... Ale kto wie jak moje preferencje zmienią się w przyszłości....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.07.2024 23:16

Ja lubię i morze, i zabytki (z różnych epok, ale szczególnie starożytne i z ostatnich 150 lat), i góry (szczególnie te wysokie).

No ale ja z mazowieckich nizin jestem :coool: :coool:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.07.2024 09:04

piekara114 napisał(a): I pod warunkiem, że lubi się w wakacje góry :mg: Osobiście patrzę na nie na co dzień i w czasie urlopu jestem w stanie (na dziś) zaakceptować max 1 dzień w górach. Zdecydowanie wolę morze i starożytne zabytki .... Ale kto wie jak moje preferencje zmienią się w przyszłości....

Nigdy nie byłem fanem morza, zawsze jeziora i jeziora, których wokół mnie pełno. Makłowicz mi dopiero pokazał jak ten Adriatyk jest piekny. Natomiast góry to było dla mnie wielkie marzenie ale nie było z kim. Głównie przez pandemię udało mi się namówić rodzinę na wyjazd w Tatry. Co za cudo. Bieszczady, Karkonosze czy inne, może kiedyś, bo samemu to słabo i za daleko. W tym roku za to wszedłem z kumplem na Rysy, a w grudniu byłem z firmą w Dolomitach :). Jednak to co ma Chorwacja, Grecja czy inne kraje, czyli góry wchodzące do morza to coś pięknego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2024 13:13

Trajgul -drugi raz Korfu, nie kusiła Cię inna wyspa?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.07.2024 23:29

piekara114 napisał(a):Trajgul -drugi raz Korfu, nie kusiła Cię inna wyspa?

I 2 razy Kreta. Nie kusiło, bo nigdzie indziej Ryan ode mnie nie lata. Tzn lata jeszcze na Santorini ale to mnie nie interesowało i do Salonik ale tam tzn na Chalkidiki nic nie umiałem znaleźć. Będąc w tym roku na Sycylii nie miałem parcia żeby w wakacje coś specjalnie zwiedzać nowego. A to, że nie latam z biurem i nie chce mi się tluc promami to innego wyboru nie miałem. Chyba, że Wizz ale nie sprawdzalem. Cenowo i jakościowo to chyba najlepszy wybór. Pewnie cię to interesuje ale nie wiem co lepsze Korfu czy Kreta, teraz chyba skłaniam się ku tej bardziej zielonej, choć wolę nie porównywać. Chyba to koniec jeśli chodzi o Grecję, chyba, że coś będzie latać na Kefalonię czy Lefkadę. Riwierę Makarską, Hvar, Peljesac, Korfu, Kreta i Sycylię zobaczyłem, więc już mam wyłożone. Jeszcze może bym chętnie Maderę zobaczył, no i Islandię ale to poza konkursem.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 21.07.2024 23:32

Wracając do kosztów (2+1 - 13 lat) - pierwsza połowa sierpnia 2 tyg. (2-16.08) przelot/hotel z basenem/transfery (bez żarcia - celowo) Lefkada 7,5K ZŁ z biurem. Śniadania do ogarnięcia w aneksie kuchennym, lunche i obiadokolacje w knajpach,
Prawdopodobnie wypożyczymy samochód na cały pobyt (~3K), jest ciekawy plan zwiedzania + jakieś wycieczki z biura - zobaczymy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 07:42

Mój zastępca od kilku lat upatrzył sobie Grecki kierunek i po tegorocznym urlopie na Korfu stwierdził, że to najdroższa wyspa.
Wydali najwięcej na urlop w swoim życiu.
Ich 10dni kosztowało tyle co mój 2tyg trip po EU, w tym 9 nocy w Italii.
No i nigdy nie doznali takich upałów jak na Korfu, a to była I połowa czerwca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2024 08:24

Trajgul napisał(a): Chyba to koniec jeśli chodzi o Grecję, chyba, że coś będzie latać na Kefalonię czy Lefkadę.

Ty i tak masz wokół siebie sporo lotnisk to wyboru... Warszawa *2, Poznań, Gdańsk...
Co do kierunków to nie zapominaj choćby o Rodos...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.07.2024 08:28

te kiero napisał(a):Mój zastępca od kilku lat upatrzył sobie Grecki kierunek i po tegorocznym urlopie na Korfu stwierdził, że to najdroższa wyspa.
Nie raz już o tym pisałam....
Choć są droższe, Mykonos czy Santorini....


te kiero napisał(a):No i nigdy nie doznali takich upałów jak na Korfu, a to była I połowa czerwca.
Cała południowa Europa była upalna ... ja początkiem lipca w Chorwacji takich upałów to nie pamiętam, a jeżdżę w tym samym terminie (i w Chorwacji i w Grecji).... O 23 było 30 st.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.07.2024 08:45

piekara114 napisał(a):Ty i tak masz wokół siebie sporo lotnisk to wyboru... Warszawa *2, Poznań, Gdańsk...
Co do kierunków to nie zapominaj choćby o Rodos...

Zapomniałem o Modlinie ale to już ponad 3h jazdy, i chyba stamtąd jest ciut drożej niż z POZ i GDA ale racja wybór kierunków jest duży. Jako ciekawostkę podam, że tygodniowy parking długoterminowy w Poznaniu kosztuje 240zł a w Gdańsku 80zł. Rodos serio? Myślałem, że to raczej kierunek typowo rodzinny w domyślę all in. Widzę jednak, że rodzinka jednak by chciała odmianę, czyli żebyśmy choć raz w życiu pojechali do hotelu z wyżywieniem, najlepiej z biurem ;) A mi się pomysły kończą, choć na Sycylię jeszcze chcę wrócić, tyle, że to raczej bardziej przed sezonem w domyśle żeby zwiedzić jeszcze jej wschodnią część. A na wakajki to musi być basen i plaża, bo inaczej nie da rady dla moich dziewczyn.
Co do temperatur, ostatnie moje 4 "greckie" lata to temperatury 30-35, więc optymalnie i do wytrzymania.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 22.07.2024 09:12

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ty i tak masz wokół siebie sporo lotnisk to wyboru... Warszawa *2, Poznań, Gdańsk...
Co do kierunków to nie zapominaj choćby o Rodos...

Zapomniałem o Modlinie ale to już ponad 3h jazdy, i chyba stamtąd jest ciut drożej niż z POZ i GDA ale racja wybór kierunków jest duży. Jako ciekawostkę podam, że tygodniowy parking długoterminowy w Poznaniu kosztuje 240zł a w Gdańsku 80zł. Rodos serio? Myślałem, że to raczej kierunek typowo rodzinny w domyślę all in. Widzę jednak, że rodzinka jednak by chciała odmianę, czyli żebyśmy choć raz w życiu pojechali do hotelu z wyżywieniem, najlepiej z biurem ;) A mi się pomysły kończą, choć na Sycylię jeszcze chcę wrócić, tyle, że to raczej bardziej przed sezonem w domyśle żeby zwiedzić jeszcze jej wschodnią część. A na wakajki to musi być basen i plaża, bo inaczej nie da rady dla moich dziewczyn.
Co do temperatur, ostatnie moje 4 "greckie" lata to temperatury 30-35, więc optymalnie i do wytrzymania.


Miałam podobne myślenie o Rodos jak Ty ;) , kilka dni temu właśnie wróciłam z tej wyspy i zmieniłam zdanie, zależy jaki hotel weźmiesz.

Miałam w planach samodzielne znalezienie lotu , jak i miejsca noclegowego, ale okazało się, że z biura podróży wyszło ponad 1000 zł taniej, więc pierwszy raz skorzystałam z biura, w cenie był lot, transfer do hotelu, hotel ze śniadaniami(pysznymi), dwie osoby od 8 do 15 lipca 4800 zł

Hotel z dużym , zwykłym basenem, praktycznie przy samej plaży, pokoje zwykłe , czyste z dobrze działającą klimatyzacją i lodówką. i totalnie nieatrakcyjne dla par, bo nie było all i dla rodzin też nie, bo nie dość , że nie było all w tym hotelu, to również nie było parków wodnych dla dzieci, a na tej wyspie jest mnóstwo ofert z all i parkami w dobrej cenie, dlatego pewnie omijali ofertę tego hotelu, co dla mnie było zbawieniem :)

auto z pełnym ubezpieczeniem i bez żadnych kaucji i konieczności kart kredytowych 800 zł na 6 dni, fiat panda, zjechaliśmy prawie całą wyspę

ja gorąco polecam :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.07.2024 09:50

Twój wpis idealnie podsumował nasze oczekiwania :) jednak koniecznie musi to być miasteczko na wieczorną kolację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone