Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grudzuen70
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) grudzuen70 » 05.09.2024 13:56

Mam wynajęty apartament dla 4 osób z klimą, tarasem, ogrodem i bezpośrednim dostępem do morza (20m od drzwi) za 90E za dobę we wrześniu. To raczej niezła cena jak za te warunki.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.09.2024 14:13

Moim zdaniem dobra cena. Tylko kwestia czy to jedna rodzina czy dwie?
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 05.09.2024 22:38

amoim zdaniem to dobra cena ,ale zalezy czego oczekujesz,
gdzie" jesteś,
czy do centrum gdzie tak jak dziś u mnie grają podrabianych Bitelsow masz
500 krokow czy 3,500 kroków,
generalnie ,
co kto lubi,
sugerowanie się sama kwota
to tak o kant ,du,,,,
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 05.09.2024 22:56

jak tutaj wrzucić zdjęcie z komórki?
bym wrzucił coś aby nie było że jest
"tak"
drogo
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.09.2024 23:54

599 napisał(a):amoim zdaniem to dobra cena ,ale zalezy czego oczekujesz,
gdzie" jesteś,
czy do centrum gdzie tak jak dziś u mnie grają podrabianych Bitelsow masz
500 krokow czy 3,500 kroków,
generalnie ,
co kto lubi,
sugerowanie się sama kwota
to tak o kant ,du,,,,

Chłop podał atuty tego apartmana, to chyba na tym mu zależało....
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 06.09.2024 10:37

AdamSz napisał(a):No tak Szanowni Panowie (i Panie pewnie też), Ciągle tylko te żale i żale .. I ciągle tylko to mięcho i mięcho. Albo te mare i mare

Jak takie drogie to mięcho i to mare, to może wziąć solone gwoździe budowlane na gorąco. Do tego paski tektury polane sosem bechamel i zieloną folię streth drobno siekaną, na przystawkę

Albo na szybko bir podkładaka w panierce. Ale w tym zimnym i deszczowym sezonie w HR, nie jest zbyt pachnąca miodem i lakierem do paznokci.
Może więc jednak to pierwsze. Albo po prostu jednak mięcho, czyli dużą porcję kiełbachy z cukrem. Albo gołąbki z gąbki zawijane w blachę trapezową i zapiekane w piekarniku rozgrzanym do czterech skoczni

...
A tak na poważnie.... Jak nie mięsna plata za 30 euro, to może dalmatyńska plata za 8 euro 50 centów. Nazwa prawie taka sama )).......Albo buła z Gricko z siedmioma czewapami za 7 euro... Siedem czewapów za dużo, zostanie jeszcze na śniadanie ))))

Nie narzekać .... cieszyć się z wyjazdu do HR ))

....
A puenta Kolegi 599 jest ok .... "Drogo" ?? )))) ... I będzie drożej ??//

/////

Jak ja sie ciesze ze nie znam Ciebie poza internetem.

Opinie ze jest drogo, biorą się z tego że wcześniej było inaczej = taniej. Ceny rosną w znacznie wyższym tempie niż inflacja - i to tutaj jest problemem. Chorwat się stał cwaniakiem, który dojrzał do tego że będzie ssać z turystyki tyle ile da rade, nie patrząc na to co będzie za rok.
I tak jeden od drugiego Chorwata się uczy, bo tez chce miec Mercedesa (zeby nie pisać BMW) na swoim podwórku/ulicy.

No tak niestety jest, ale pozostaje wiara, możecie wierzyć w co chcecie.

Wrócę do Chorwacji na pewno, stawiam raczej koniec sierpnia, moze wrzesień, ale teraz jak ochłonąłem - mam dość na jakiś czas. To znaczy że dobrze wypocząłem. Tak - owszem, oprócz tych brązowych flag... było fajnie. Ale są lepsze miejsca. Nie muszą być tańsze - ale stosunek cena:możliwości ... jest większy. Ot co.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 06.09.2024 10:46

kostef napisał(a):
Opinie ze jest drogo, biorą się z tego że wcześniej było inaczej = taniej.

Opinie że jest drożej , biorą się z tego, że wcześniej było inaczej = taniej.
To że jest drogo to indywidualne udczucia. To że drożej to fakt. I to autentyczny.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 06.09.2024 22:45

kostef napisał(a):..... Jak ja sie ciesze ze nie znam Ciebie poza internetem.....

Spoko, możemy się spotkać, jako dwa Krzyżaki Bydgoszczaki ))
Karczma Młyńska na Wyspie Młyńskiej, raczej nie. Bo tam drogo )) Sieciowy Sphinx na Starym Rynku, tez drogo, ale taniej ))

Ja już po prostu nie wiem, czego Wy wszyscy, lanserzy tego poglądu "drogo", oczekujecie od tej Chorwacji. Puściłem na ostro, solone gwoździe budowlane na ostro )) , żeby wszyscy maruderzy wreszcie zauważyli, gdzie jeżdżą. Do jakiego kraju jeżdżą. I nie trzymali się jakiś utartych od lat schematów .... Elastyczność, Szanowni Panowie i Panie

Wstęp był, a teraz rozwinięcie

Pierwsze. Nie jeżdzimy do jakiegoś Bangladeszu, czy Jamajki... Ja rozumiem, że fajnie by było funkcjonować w tej Chorwacji, jak Amerykanin na Jamajce... No, może chociaż jak Polak w Bułgarii, ..... Pleace, żeby chociaż w tej Chorwacji, jak w Bułgarii ))

Ale niestety, nie da rady. Nie ta liga. Kraj się ładnie rozwinął. Poziom i kultura. Osiłka przy drodze tam nie zobaczymy.. Proszka na chodniku tam juz też nie zobaczymy. Cywilizacja panie, europejska, to i ceny europejskie...
A czym ta Chorwacja, się tak ogólnie różni cenowo od np. Włoch, czy nawet Polski, ... Uwaga, powtarzam, ogólnie', skrót myślowy, żeby nie zaatakowali wątku i mnie, jacyś fani i fanki Włoch, że tam tak tanio )) Bo fani Baltyku sie raczej nie odezwą, że tam tak tanio ))

I teraz drugie, czyli plynnie przechodzimy do szczegółów tych cen w Chorwacji, posiłkując się na uzasadnienie tezy, siłą nabywczą Chorwatów i Polaków

Naprawdę, trochę bym się wstydził, atakując tą Chorwację, że tam tak pieruńsko drogo dla Polaków

A czemu?? A temu, że z danych za 2024 rok wynika, że średnia pensja w Chorwacji jest o około (plus minus), 1200 zł niższa niż średnia pensja w Polsce... To samo jest z pensją minimalną. W Chorwacji niższa.

Generalnie, można powiedziec, że aktualna siła nabywcza Polaków jest całkiem niezła.... A w stosunku do Chorwatów, całkiem, calkiem niezła

Tymczasem, ceny w chorwackich sklepach, wszyscy znamy... Średnio, lekko wyższe niz w Polsce. i nie są to ceny sezonowe. A Chorwaci muszą tak żyć. Na co dzień i cały rok. Mając sile nabywczą, jak wyżej, czyli średnio nizszą o tego tysiaka (liczonego PLN), to mogą co najwyżej, pozazdrościć Polakom

I teraz przyjeżdżają ci Polacy i co niektórzy (a może większość) nadaje na tych Chorwatów po kątach, że sknerusy i łupieżcy....I że drogo... No jasne, Chorwaci, powinni jechać po kosztach, ... Nic nie zarobić przy tych swoich kosztach życia... A najlepiej jakby byli filantropami i dokładali do tego interesu .... No, wtedy byłoby super w tej Chorwacji....

Jasne, że Chorwaci, nie są w ciemię bici... Biznes jest biznes..Coś tam przycisną turyste gościa, w tych cenach... Tu bardziej, tam mniej... Ale nie czarujmy się ... Suma sumarum, .... Koszty życia w HR, ceny w HR, a sila nabywcza w PL ??/... Nie ma co pomstować, a raczej się zawstydzić na to narzekanie. Bo to wychodzi na jakąś naszą tradycyjną roszczeniowość i proste "narzekactwo"....//?? ...Moja chata z kraja ....

I na koniec trzecie...Schematyzm i przyzwyczajenia w HR.... A kto powiedział, że bez jakiegoś wystawnego przyjęcia, mich pełnych mare i platerów mięcha, wakacje w Chorwacji będą jakieś kulawe i nieudane .... Cieszmy się Chorwacją, taką na jaką nas stać ))// .... Autentycznie stać, a nie na niby )) .... Bo potem tylko nerwy i żale //...I tym optymistycznym akcentem... Ament ))//

/////
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 07.09.2024 08:48

Bardzo dobrze napisane Adam.W Chorwacji ceny dla mnie zawsze byly wysokie poza kwaterami ich bliskoscia do morza cena wrecz rewelacyjna i jeszcze raz wspomnie ze w 2013 roku gdy bylem pierwszy raz tanszy obiad miesny kosztowal jakies 55 zl z cola dzis 75 . Czy to duza podwyzka za 11 lat? czy kwatery wiecej 20 czy 30 euro? Wojna pandemia ceny wszedzie w calej europie iles tam procent poszly do gory .Chorwacja moim zdaniem w dalszym ciagu jest atrakcyjna finansowo.Co lepsze? Turcja czy Egipt moze Tunezja za 3 tys od osoby na 6 dni oczywiscie w lipcu czy sierpniu czy Chorwacja auto pod nosem tak jak w moim przypadku na 3 osoby Wyszlo 14 tys z hakiem na 12 noclegow z motorowka za ktora musialem zaplacic oc ,winiete za miejsce do cumowania przywlec ja z Polski paliwo tez i auto wiecej spali. Dla mnie nr 1 jest jeden
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.09.2024 10:03

Całe szczęście, że zagląda tu kilka osób na krzyż. Nenek ... zmiażdżyłeś :oczko_usmiech:
Osobiście już się wyleczyłem z podawania prawdziwych kosztów. Jest drogo w ch..., tak mówię wszystkim :tak:
Marlowe, Adam, nenek , działamy na swoją niekorzyść, pogrążając cenowo inne kierunki.
Niech tam jeżdżą, w jak największych ilościach. Tego sobie życzmy (pustych plaż, spokoju, braku tłumów).
Nie ma co podawać prawdziwych kosztów.
U mnie w pracy najwięcej ludzi było w tym roku właśnie w Cro :roll:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3046
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.09.2024 21:17

U mnie w pracy jestem z kumplem tylko jedynym, który tak uwielbia Chorwację.
U mnie w firmie (gdzie pracuje, nie za m że mam ;) ), rządzą jednak allki - Turcja, Tunezja, Egipt, ew. Włochy się też allek.
Ja na siłę nie przekonuję. Cierpliwe czekam na wysyp chętnych na Chorwację.
Wówczas otworzę swoją skarbnicę wiedzy i zaszokuje polecajkami z życia wziętymi.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.09.2024 22:15

kaeres napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,
Wówczas otworzę swoją skarbnicę wiedzy i zaszokuje polecajkami z życia wziętymi.


tak na serio?
przed" chwilą " drwiles z talerza mięsa na dwoje za
30 eurasow a teraz chcesz
otwierać swoją wiedzę z życia wzięta?,
daleko od takich doradców,
z taką skarbnica wiedzy,


jak wrzucić foty ?
dziś zrobiłem że dwie z cenami,
czy jest drogo?
pewnie że drogo,
aleee,
raczej normalnie,
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 459
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 07.09.2024 22:31

Właśnie przeglądam sobie ceny rezerwacji na 2025 rok w hotelach największego operatora na Istrii i w porównaniu z 2024 rokiem 20% do góry, a porównuję tak zwane ceny wyjściowe.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.09.2024 22:45

tak sobie szedłem dziś promenada
i poraz "enty" się zastanawiałem,
po co ludzie rezerwują sobie "spanie" we wrześniu?
od ciula wywieszek typu
"apartman/sobie free"
pierwsza (10 kroków do plaży) druga linia brzegowa,
jakie ceny nie wiem ,
ale mysle że taniej jak useży tutaj piszą,
Teres
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 07.09.2024 22:58

Czasem ktoś chce przyjechać od razu do apartamentu, a nie tracić czas na szukanie i porównywanie :roll: Ale zgadzam się, że na miejscu gospodarze mają większą skłonność do negocjacji cenowych 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 917
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone