Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 20.08.2024 13:25

Choč ciągle toczy się dyskusja czy mieszkańcy Pagu to Dalmatinci ili Primorci?
Ostatnio edytowano 21.08.2024 08:44 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.08.2024 13:48

@kostef - odczucia mają się nijak do rzeczywistości :)
hugo_stiglitz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) hugo_stiglitz » 20.08.2024 16:40

Witam wszystkich! :)
W tym roku urlop dopiero poza sezonem (pracuje w branży turystycznej), bardzo tęsknie za Chorwacją (byłem już 3 razy, pierwszy raz jeszcze pod koniec lat 90 jako młody chłopak) i chciałbym się wybrać na ok. 10 dni w październiku. Więc żeby liznąć jeszcze trochę ciepełka (chociaż nie nastawiam się na upały, których zresztą nie lubię) to celuję w rejony od Splitu w dół. Jestem po pierwszych poszukiwaniach kwatery i zasadniczo jestem trochę w szoku z podejściem do wynajmu poza sezonem. Nie oczekuję, że ktoś wynajmie mojej rodzinie lokum za 20 EUR za dobę, ale jako osobę z branży turystycznej trochę dziwi mnie, że różnica w cenie sierpień vs październik to najczęściej 10 EUR - kiedy od połowy września chałupa stoi pusta.

Nie wiem, może to moje „cebulactwo”, ale żeby za kwaterę w standardzie późnego Gierka, w jakiejś wiosce za Makarską płacić 100 EUR czy 120 EUR za dobę w październiku to chyba dużo. Porównuję to z Grecją, gdzie na Chalkidiki w tym terminie mam fajną, świeżą kwartę za 1700 zł na 9 nocy.
Zawsze tak to wygląda poza sezonem w Cro? :|
victoo
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 20.08.2024 17:59

Ciekawe teorie...

akurat przeglądam kwatery na bookingu na 9 dni na środek września w różnych regionach bo jeszcze nie wiem gdzie jechać i do wyboru do koloru. Są fajne nawet poniżej 2000 PLN i to na 4 osoby (tego się nie spodziewałem), a za 3000 to już luksusowe.
hugo_stiglitz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) hugo_stiglitz » 20.08.2024 19:12

Nie szukałem jeszcze na Booking, póki co wrzuciłem zapytania na fejsbookowe grupy. Do tej pory najtańsza oferta jaką dostałem to 75 EUR od Chorwata i 80 EUR od Polaka / a dobę - kwatery w okolicach Makarskiej. Standard taki sobie a daje nam to już okolice 3000 zł. Wszystkie oferty apartamentów w lepszym standardzie to 100 EUR w górę.
Nie chcę siać fermentu, po prostu w ten sam sposób szukałem do tej pory ofert w Grecji i mam na prawdę przyzwoite kwatery za 40 EUR doba..

Liczyłem, że kontakt direct poskutkuje dobrymi ofertami ale chyba trzeba się przeprosić z Bookingiem :)
victoo
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 20.08.2024 19:18

no trochę siejesz ferment
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2024 20:51

hugo_stiglitz napisał(a):Nie wiem, może to moje „cebulactwo”, ale żeby za kwaterę w standardzie późnego Gierka, w jakiejś wiosce za Makarską płacić 100 EUR czy 120 EUR za dobę w październiku to chyba dużo. Porównuję to z Grecją, gdzie na Chalkidiki w tym terminie mam fajną, świeżą kwartę za 1700 zł na 9 nocy.
Zawsze tak to wygląda poza sezonem w Cro? :|

Również przymierzam się do października (II połowa) i jedyne sensowne w "moim standardzie" z klimą w sypialni i salonie (z uwagi na mojego zmarzlucha) w płn Dalmacji od 80 eur wzwyż 2/os doba bez wyżywienia. Mam "swoje" tańsze miejscówki, ale nie wynajmują już w październiku lub nie ma klimy w sypialni, więc odpadają.
hugo_stiglitz napisał(a):Nie szukałem jeszcze na Booking (...)
Liczyłem, że kontakt direct poskutkuje dobrymi ofertami ale chyba trzeba się przeprosić z Bookingiem :)

Ja o Bookingu piszę właśnie.

Ale czasu jeszcze sporo i jest komfort, że wolne App nie będą znikać jak ciepłe bułeczki.
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 429
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 20.08.2024 22:10

Aktualnie jesteśmy 4-osobową rodziną w Mandre.
Płacimy 90 euro za ten apartament

https://www.facebook.com/share/p/fWMPJmQqjS3CF4U5/

Dwie sypialnie, dwie łazienki, klima, pralka, zmywarka, WiFi, druga linia zabudowy od plaży, miejsc do spania na 8 osób.
Dla mnie cena rewelacja. Można coś jeszcze ustrzelić w rozsądnej cenie w sezonie
Teres
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 20.08.2024 23:42

hugo_stiglitz napisał(a):jestem trochę w szoku z podejściem do wynajmu poza sezonem. Nie oczekuję, że ktoś wynajmie mojej rodzinie lokum za 20 EUR za dobę, ale jako osobę z branży turystycznej trochę dziwi mnie, że różnica w cenie sierpień vs październik to najczęściej 10 EUR - kiedy od połowy września chałupa stoi pusta.


Moim zdaniem trzeba pojechać na miejsce i poszukać na miejscu. Opcjonalnie wynająć przez Booking na 1-2 dni i w tym czasie znaleźć sobie fajniejszy apartament. Generalnie w tym okresie cena powinna być przynajmniej -30% (od cen z lipca/sierpnia).
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 22.08.2024 13:38

kaeres napisał(a):@kostef - odczucia mają się nijak do rzeczywistości :)

Ale one są moje, a nie każdego :)
I fajnie, dlatego nie jesteśmy wszyscy w jednym miejscu.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 22.08.2024 13:40

hugo_stiglitz napisał(a):Nie wiem, może to moje „cebulactwo”, ale żeby za kwaterę w standardzie późnego Gierka, w jakiejś wiosce za Makarską płacić 100 EUR czy 120 EUR za dobę w październiku to chyba dużo. Porównuję to z Grecją, gdzie na Chalkidiki w tym terminie mam fajną, świeżą kwartę za 1700 zł na 9 nocy.
Zawsze tak to wygląda poza sezonem w Cro? :|

Nie twierdze że nie ma takich za 100-120 EUR w standardzie Gierka,
Ale w tej cenie (może bardziej 120-140EUR) masz 4/5* hotel.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 22.08.2024 13:50

Właśnie słuchałem wypowiedzi premiera Plenkovića, który przedstawił dane z turystyki za dotychczasowy sezon. Ponad 3 miliony odwiedzających. 3% więcej niż w analogicznym okresie jeśli chodzi o wybrzeże i 2% w interiorze. Jakoś nie padają na twarz jednak.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.08.2024 14:06

Zależy ile planowali na nadchodzący budżet.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.08.2024 22:19

Marlowe1994 napisał(a):Choč ciągle toczy się dyskusja czy mieszkańcy Pagu to Dalmatinci ili Primorci?


Pag – miasto w Chorwacji, w żupanii zadarskiej - Dalmacja
Novalja – miasto w Chorwacji, w żupanii licko-seńskiej - Kvarner
Metajna – wieś w Chorwacji, w żupanii licko-seńskiej - Kvarner (aczkolwiek tu trwa spór) :mg:

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 915
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone