Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 19.08.2024 12:21

Uważam że tak pod warunkiem że jestem w stanie się wstrzelić w okienko pogodowe, a to nie zawsze jest możliwe oraz oczywiście jakaś sympatyczna miejscówka.
Bardzo byłem zdziwiony i zadowolony że w Międzyzdrojach na początku września był taki spokój że myślałem że pomyliłem miasta ;)

Problem z polskim morzem jest taki że jak zaplanujesz wczasy wiosną na konkretny termin to niestety jest niemałe prawdopodobieństwo że trafi ci się pogoda w kratkę albo wręcz bez kratki ;) im dalej na południe tym to prawdopodobieństwo maleje.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 19.08.2024 13:18

AdamSz napisał(a):Co prawda, pierwsze koty za płoty. Ale jak znamy Chorwatów, to może być skuteczne i sprawcze.... Nie tak jak np. w Hiszpanii, gdzie się mleko już trochę rozlało...(patrz np. ta nieszczęsna Majorka) (( ....))
Marlowe1994 napisał(a):Właśnie powiedzieli w radio dane turystyczne i przyjechało o 155 tys mniej turystów niż w analogicznym okresie zeszłorocznym.


Kilka z wypowiedzi, tyczyło się małych miejscowości, wynajmowaniu części domów/mieszkań od Chorwatów - tutaj za wiele się nie zmieni, chyba że Państwo dowali jakiś podatek + rejestr kto gdzie jest - bo wiadomo, nie każdy zgłosić musi.

Jak ktoś napisał 'Riviera Makarska'... tutaj nie wie bo nie był.

I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem.
wielbiciel napisał(a):Na Al raz byłem i bardzo brakowało mi czasu wolnego bo śniadanie, obiad itp. narzucone godziny a człek by świata chciał coś zobaczyć oprócz betonozy hotelowej.
Na HB trzy razy, już lepiej było


Co za non-sens.
Na AI własnie jest to (może na słabszych nie, nie wiem bo nie sprawdzałem, nie doświadczyłem) że zawsze masz możliwość 'zjedzenia', 'wypicia'.
Drugi aspekt taki że ... to jak ubezpieczenie - masz, ale nie musisz w 100% korzystać i na 100% skorzystać. Jak raz nie pójdziesz na obiad czy kolacje... nie będzie trzeba dopłacać.

HB - lepiej? Hmm - tak mam w Chorwacji - zawsze i właśnie powiedzialbym że gorzej bo... jak nie zdaże już na obiado-kolacje, to w cenie noclegu już nic nie zjem. Na AI... jest coś jeszcze otwarte.

No ale.. każdy ma inne doświadczenia, inne potrzeby i każdy podąża inną, swoją droga.

Tak czy inaczej, jest trend w kierunku AI - nie piszę czy niestety czy stety bo to znów zależy od punktu widzena, ale dla większości z Was ... chyba dobrze.... albo źle? Bo skoro będzie mniej turystów to z początku będzie drożej - bo 'X' musi zarobić tyle samo lub więcej aby utrzymać się na kolejny rok, do kolejnego sezonu... później ceny będą maleć aby zachęcić nowych turystów - ale niestety w raz z cenami - jakosć bo... przecież 'X' musi mieć za co życ.

Nie ważne :) Korzystajmy póki można.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 19.08.2024 14:22

kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem.

To dowcip taki? :lol: Bo chyba prawidłowo to byłoby pisać o wybrzeżu Chorwacji.... I jak Zadar jest w czymś słaby to nie mam pytań :D
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.08.2024 18:39

kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem..



Czy ja dobrze widzę??? Na pewno miałeś na myśli Zadar? Jedno z najbardziej "chorwackich" miast, jakie można sobie wyobrazić? Miejsce, które oddycha historią tego kraju ze wszystkich możliwych epok, miejsce, w którym zaczyna się Dalmacja? Które wydało na świat chyba największą liczbę znanych Chorwatów?
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 19.08.2024 19:29

Dobrze prawicie Panowie M & M

Tymczasem mala rozgrzewka przed sugestią Kaeresa. Co tam panie nad Bałtykiem ??. ....Jak tam ceny ?? Jak tam koszty ?? Jak tam trendy ??
Chorwacja oczywiście i jak zwykle wysiada, ))>>
I wszelakie All chyba też ))>>

Stoisko jest w Mielnie przy głównym deptaku wygląda jak śmietnik przy markecie z logo amazon
Leon 53 min. temu

Ja wybrałem ciężką , otwieram , a tam cegła
Waldi 29 min. temu

Przykre to że Janusz z Grażyną zawsze dadzą się w konia zrobić. Miałeś 35 zł a masz 2 pistolety na wodę.
Nick 7 min. temu

ale za to nie będą musieli ich kupować na Śmigus Dyngus.
Lekasz 1 godzinę temu

a co byście chcieli za 8 euro? Samochód? komplet mebli wypoczynkowych? a może grilla i kilo kiełbasy?
co za naród ( 2 godziny temu

8 euro .... Gdzieś już o tym czytałem, tu na forum >>))

itd

Hazard to choroba.....czyli bałtycki trend ad 2024 ))>>
......

Szczegóły pod poniższym linkiem

https://finanse.wp.pl/kupilam-paczke-ni ... 301630240a

...
Jak będę miał trochę czasu, to zgodnie z sugestią Kolegi, coś skrobnę o Bałtyku....Będzie zdecydowanie lepiej Wszak Bałtyk, to któraś tam Love ))>>
Heja ))

/////
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.08.2024 09:28

Bałtyk sierpień 2024.
Pogoda wspaniała.
Ludzi cała masa (trójmiasto).
Drogo jak chcesz dobrze. Umiarkowanie jak chcesz dobrze ale po turecku.
Korki w drodze do i z.

Za kawalera zjeździłem całe wybrzeże i było wspaniale. Tanio, pogoda idealna, towarzystwo kolegów i koleżanek - wspaniale. To było 3 dekady temu.

Ostatni raz nad Bałtykiem byłem w lipcu 2011 już z rodziną i miałem skazę na umyśle i duszy do teraz.
Cenowo wówczas to był dla nas koszmar nawet w porównaniu do ówczesnej Chorwacji. Pogodowo to był po prostu najgorszy sen. Na 12 dni 10 lało.

W te wakacje na 7 dniowym pobycie mieliśmy 7 dni lampy. A wiadomo, bałtyckie plaże na polskim wybrzeżu są piękne. Wypoczęliśmy jak nigdy. Powrót udany i zadra w sercu się goi.

Cenowo...wiadomo. Apartamenty to cenowa górna półka w Chorwacji czy we Włoszech.
Jedzenie jeżeli kebaby i pizze to spoko ale dobra rybka kosztować musi.
Już dogoniliśmy zachód cenowo, a jeszcze euro nie zdążyliśmy wprowadzić.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 20.08.2024 11:08

kaeres napisał(a):Bałtyk sierpień 2024.
Pogoda wspaniała.
Ludzi cała masa (trójmiasto).
Drogo jak chcesz dobrze. Umiarkowanie jak chcesz dobrze ale po turecku.
....
.... W te wakacje na 7 dniowym pobycie mieliśmy 7 dni lampy. A wiadomo, bałtyckie plaże na polskim wybrzeżu są piękne. Wypoczęliśmy jak nigdy. Powrót udany i zadra w sercu się goi....

Kaeres, pięknie to wszystko ująłeś. .... Cala prawda, całą dobę ))
3Miasto jest piękne, zadbane, dopieszczone. Europa cala gębą. Takim np. zagraniczniakom to buty spadają. Ale w sezonie, wiadomo, to taki polski Split. Na jakiś city break, najlepszy maj, czerwiec, albo wrzesień. I to poza weekendem. Proponuje wrzucić na dach samochodu, albo do pociągu, rowery. Do Gdyni, zwłaszcza Sopotu od Gdańska Brzeźno jest super arteria rowerowa wzdłuż morza. Super tereny parkowe i szybko wpadamy na molo w Sopocie, a nawet dalej do Gdyni Orłowo i dalej. Po drodze oczywiście plaże. Szczecin tez warty city break.
A bałtycka prowincja, czyli te mniejsze nad środkowym. Każdy, każda znajdzie coś dla siebie. Chcesz 'bezludną wyspę', nawet w najwyższym sezonie. Proszę bardzo, Wystarczy odbić w prawo lub lewo, te 400 m od gąszcza plażowego i mamy swoją "bezludną wyspę".
Ważny czynnik to pogoda. Jak Adamosos mówi, trafić okienko. Od czterech lat dominują ekstra długie nie okienka,a okna pogodowe. Ryzyko bardzo zmalało ))
Ja tam chwalę hasło "Polska na wyjazd". Wszędzie. Odkryta na nowo w wiadomej epoce cov. Fantastiko. >>))
Najważniejsze, mieć balans, a nie tylko ta zagranica i zagranica ??//

/////
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 20.08.2024 11:31

wielbiciel napisał(a):Na Al raz byłem i bardzo brakowało mi czasu wolnego bo śniadanie, obiad itp. narzucone godziny a człek by świata chciał coś zobaczyć oprócz betonozy hotelowej.


Ale to było jakieś specjalne Al ?? Bo nas nigdy nie zaganiali i nie zmuszali do korzystania z posiłków :faja:
Byliście w zamkniętym ośrodku i was nie wypuszczali ??
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 20.08.2024 11:34

Marlowe1994 napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem.

To dowcip taki? :lol: Bo chyba prawidłowo to byłoby pisać o wybrzeżu Chorwacji.... I jak Zadar jest w czymś słaby to nie mam pytań :D


Zadar jako miasto - ładne, ale co by nie mówić - każde w Chrowacji ma ten sam styl itp.
Jednak znów nie czytacie w całości - pisałem - ludzie, kultura i 'Chorwacja' - mam na myśli odpoczynek, relaks, wolny, spokojny tryb życia.
Zadar i okolice to już garnitury, koszula biała w spodniach, bardziej angielski niż Chorwacki itp. Pomijam że woda już inna itp. Pisałem o tym kiedys. Ale nie musimy się zgadzać. To moje/nasze odczucia.

Dubrownik i dalej w kierunku Bałkanów jest już inna architektura itp.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 20.08.2024 11:37

marekkowalak napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem..



Czy ja dobrze widzę??? Na pewno miałeś na myśli Zadar? Jedno z najbardziej "chorwackich" miast, jakie można sobie wyobrazić? Miejsce, które oddycha historią tego kraju ze wszystkich możliwych epok, miejsce, w którym zaczyna się Dalmacja? Które wydało na świat chyba największą liczbę znanych Chorwatów?


No właśnie mam wrażenie że Dalmacja zaczyna dopiero się za Zadarem :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.08.2024 11:39

kostef napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem.

To dowcip taki? :lol: Bo chyba prawidłowo to byłoby pisać o wybrzeżu Chorwacji.... I jak Zadar jest w czymś słaby to nie mam pytań :D


Zadar jako miasto - ładne, ale co by nie mówić - każde w Chrowacji ma ten sam styl itp.
Jednak znów nie czytacie w całości - pisałem - ludzie, kultura i 'Chorwacja' - mam na myśli odpoczynek, relaks, wolny, spokojny tryb życia.
Zadar i okolice to już garnitury, koszula biała w spodniach, bardziej angielski niż Chorwacki itp. Pomijam że woda już inna itp. Pisałem o tym kiedys. Ale nie musimy się zgadzać. To moje/nasze odczucia.

Dubrownik i dalej w kierunku Bałkanów jest już inna architektura itp.

Ja się z Tobą w jakimś stopniu zgadzam. Zadar to ładne miasto ale nie wyobrażam sobie w tym rejonie urlopu. Za to ciut na północ na Pagu lub na Istrii jak najbardziej. Na południe też, ale z uwagi na tłumy na RM czy w okolicy Omiś wolę wyspy.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.08.2024 12:00

kostef napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem..



Czy ja dobrze widzę??? Na pewno miałeś na myśli Zadar? Jedno z najbardziej "chorwackich" miast, jakie można sobie wyobrazić? Miejsce, które oddycha historią tego kraju ze wszystkich możliwych epok, miejsce, w którym zaczyna się Dalmacja? Które wydało na świat chyba największą liczbę znanych Chorwatów?


No właśnie mam wrażenie że Dalmacja zaczyna dopiero się za Zadarem :)


Przecież Dalmacja zaczyna się na Pagu .
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 20.08.2024 12:45

empire13 napisał(a):
kostef napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem.

To dowcip taki? :lol: Bo chyba prawidłowo to byłoby pisać o wybrzeżu Chorwacji.... I jak Zadar jest w czymś słaby to nie mam pytań :D


Zadar jako miasto - ładne, ale co by nie mówić - każde w Chrowacji ma ten sam styl itp.
Jednak znów nie czytacie w całości - pisałem - ludzie, kultura i 'Chorwacja' - mam na myśli odpoczynek, relaks, wolny, spokojny tryb życia.
Zadar i okolice to już garnitury, koszula biała w spodniach, bardziej angielski niż Chorwacki itp. Pomijam że woda już inna itp. Pisałem o tym kiedys. Ale nie musimy się zgadzać. To moje/nasze odczucia.

Dubrownik i dalej w kierunku Bałkanów jest już inna architektura itp.

Ja się z Tobą w jakimś stopniu zgadzam. Zadar to ładne miasto ale nie wyobrażam sobie w tym rejonie urlopu. Za to ciut na północ na Pagu lub na Istrii jak najbardziej. Na południe też, ale z uwagi na tłumy na RM czy w okolicy Omiś wolę wyspy.

No to może czujesz to co ja - co ciężko mi opisać.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 20.08.2024 12:46

Habanero napisał(a):
kostef napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
kostef napisał(a):
I jak dla mnie ta 'Riviera Makarska' - choć jeszcze nizej nie byłem... to właśnie Chorwacja. Zadar - słabo pod względem ludzi, kultury i tej 'Chorwacji' - o czym kiedyś pisałem..



Czy ja dobrze widzę??? Na pewno miałeś na myśli Zadar? Jedno z najbardziej "chorwackich" miast, jakie można sobie wyobrazić? Miejsce, które oddycha historią tego kraju ze wszystkich możliwych epok, miejsce, w którym zaczyna się Dalmacja? Które wydało na świat chyba największą liczbę znanych Chorwatów?


No właśnie mam wrażenie że Dalmacja zaczyna dopiero się za Zadarem :)


Przecież Dalmacja zaczyna się na Pagu .

OK, nie twierdze że nie. Ale po prostu może jest słabo wyczuwalna :)
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 20.08.2024 13:11

Habanero napisał(a):
Przecież Dalmacja zaczyna się na Pagu .

Otóż to :spoko:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 914
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone