Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2024 08:15

Na Al raz byłem i bardzo brakowało mi czasu wolnego bo śniadanie, obiad itp. narzucone godziny a człek by świata chciał coś zobaczyć oprócz betonozy hotelowej.
Na HB trzy razy, już lepiej było, więcej wolnego czasu, ale dalej ciasno i z obcymi za ścianą z ich odgłosami. Dzieciom też hotelowe życie nie pasowało więc zaliczyliśmy mobilhoma i to był strzał w dziesiątkę. Wstajemy kiedy chcemy i robimy na co mamy ochotę i od tego czasu tylko indywidualny wyjazd wakacyjny. Dzieci podrosły, poszły w swoją stronę a w między czasie pojawił się następny członek rodziny, taki czworonożny. I jak tu jechać na AL czy HB, zapomnij. A na wakacje jedziemy by odpocząć, od tłumu, od narzuconych reguł, szukamy spokoju a nie wiecznego porannego wyścigu z ręcznikiem na basen.
Znam ludzi co wypoczywają w tłumie chodząc np. po Krupówkach, ale to bardziej by się pokazać że mogą tu być (ceny), a po powrocie pierwsze słowa: teraz to by się tydzień wolnego przydał.
Każdy tu wypowiadający ma rację gdyż ma takie a nie inne wymogi, przyzwyczajenia lub tkwi w jakimś schemacie.
A może o kosztach pogadamy tych AL,HB czy innych formach wypoczynku, w relacji 2+1, 2+2, 2+3, 2+pies, bo taki jest przewodni tytuł tego wątku.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.08.2024 08:42

BTW: AllIn mają się bardzo dobrze, takiej masy naroda na lotnisku jeszcze nie widziałem, w ciągu tylko jednej godziny startowało 7 samolotów. I nie chodzi tu o Frankfurt.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2024 09:01

wielbiciel napisał(a):A może o kosztach pogadamy tych AL,HB czy innych formach wypoczynku, w relacji 2+1, 2+2, 2+3, 2+pies, bo taki jest przewodni tytuł tego wątku.

Ja też podróżuję z opcją 2+pies (czasami się jeszcze zdarza 3+pies) i jest to jedna z tych droższych opcji. Wystarczy że na boo...
zaznaczysz opcję "zwierzęta akceptowane" to odpada jakieś 60% ofert (oczywiście tych tańszych) a w ofertach widziałem już opłatę za psa 10 euro za dzień 8O .
Co do cen to wydaje mi się że Chorwaci sprawdzają ile klienci są w stanie zapłacić.
Sytuacja z tego roku: Knajpka nad samym morzem do której chodziliśmy co roku, w tym zaraz po przyjeździe poszliśmy na pierwszy obiad i od razu szok. Piwo lane 4,80 euro, Pizza od 12 do 15 euro. Myślę że chyba Chorwatów powaliło z cenami w tym roku. W kolejnym dniu poszliśmy zjeść do Sumartinu i ceny podobne do ubiegłorocznych, piwo za 4 euro a pizza od 8 do 12 euro.
Oczywiście do konoby nad morzem na obiad nie wróciliśmy w tym roku. Raz, z synem wyskoczyliśmy tam na piwo żeby trochę pokibicować podczas ME i kosztowało już 4,30 euro. Czy ceny jedzenia się obniżyły nie sprawdzałem.
W konobie w Splicie za piwo płaciłem 3,80euro.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2024 09:35

dids76 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A może o kosztach pogadamy tych AL,HB czy innych formach wypoczynku, w relacji 2+1, 2+2, 2+3, 2+pies, bo taki jest przewodni tytuł tego wątku.

Ja też podróżuję z opcją 2+pies (czasami się jeszcze zdarza 3+pies) i jest to jedna z tych droższych opcji. Wystarczy że na boo...
zaznaczysz opcję "zwierzęta akceptowane" to odpada jakieś 60% ofert (oczywiście tych tańszych) a w ofertach widziałem już opłatę za psa 10 euro za dzień

U nas w kraju ciężko znaleźć ofertę z dozwolonym czworonogiem, jak jest to pytają jaka rasa, jak jest większy np. bull (takiego mam), to nawet nie chcą wynająć za kasę. Dlatego Chorwacja ma tą przewagę że tam nie robią z tego tytułu problemu, nawet jak są dwa ( od tego roku).
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 16.08.2024 11:04

Właśnie powiedzieli w radio dane turystyczne i przyjechało o 155 tys mniej turystów niż w analogicznym okresie zeszłorocznym.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 16.08.2024 18:50

Na szybko krótkie porównanie cen Cor/Gre.
Pakostane (początek lipca) vel Levkada początek (sierpnia)
Zestaw 2 leżaki + parasol na plaży : 21 / 10 EUR
Wino lokalne w tavernie 1l : ~18-20 EUR / 10-12 EUR
Wino lokalne w sklepie pet 1,5L : 7-8 EUR / 4 EUR
Piwo powiedzmy podoben ceny - 4-5 EUR.

Z tym że w Cro jak zamówiłem ośmiornicę dostałem jedno ramiączko z blitvą - zestaw za 18-20 EUR, na Levkadzie za 16 EUR było pół ośmiornicy z sałatą.
Generalnie i tu i tu zostawialiśmy w knajpie ~60 EUR ale w Cro nie zamawiałem wina do kolacji a w Grecji prawie codziennie (sporadycznie piwo).

W mojej opinii 100zł za zestaw 2 leżaki i parasolka (Cro) to zdecydowanie powyżej progu bólu dla mnie a czasami korzystamy.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 17.08.2024 15:34

AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 17.08.2024 23:50

23,50.... Kolejna "Gorączka sobotniej nocy"... Cykad brak ... Ciekawe kiedy przylecą, bo podobno ktoś tu już widział szakala bałkańskiego ??//>>

Chorwacja... Za drogo ??... Za tanio ??.... Za dużo turystów ?? ...Za mało turystów ?? ....

Tymczasem:..."Portal dziennika "Poslovni dnevnik" odnotował w środę, że Chorwacja jest jednym z siedmiu europejskich państw, które wprowadziły środki, mające zapobiec nadmiernej turystyce".

Co prawda, pierwsze koty za płoty. Ale jak znamy Chorwatów, to może być skuteczne i sprawcze.... Nie tak jak np. w Hiszpanii, gdzie się mleko już trochę rozlało...(patrz np. ta nieszczęsna Majorka) (( ....))

Szczegóły w linku

https://tvn24.pl/biznes/turystyka/chorw ... -st8037330

/////
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 414
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 18.08.2024 09:21

Cześć , w tym roku pozwoliłem sobie na dłuższy pobyt na Istrii 15.06-3.08 i z ciekawości policzyłem wszystkie koszty trasa , wynajęcie szeregówki 95 m ( nie jest udostępniona do wynajmu nieruchomość znajomego Słoweńca ), restauracje, zakupy i inne . Za dzień wyszło mi 147 euro w tym 80 euro koszt wynajmu.Czasami wydawaliśmy więcej czasami tylko kawa . Skład 2 osoby dorosłe .Za tydzień 2 tygodniowa dogrywka .
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 18.08.2024 11:37

Temcza napisał(a):Cześć , w tym roku pozwoliłem sobie na dłuższy pobyt na Istrii 15.06-3.08 i z ciekawości policzyłem wszystkie koszty trasa , wynajęcie szeregówki 95 m ( nie jest udostępniona do wynajmu nieruchomość znajomego Słoweńca ), restauracje, zakupy i inne . Za dzień wyszło mi 147 euro w tym 80 euro koszt wynajmu.Czasami wydawaliśmy więcej czasami tylko kawa . Skład 2 osoby dorosłe .Za tydzień 2 tygodniowa dogrywka .

1.5 miesiąca, to jest pobyt. Rzadko się trafia taki urlop. No chyba, że to już emeryturka.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.08.2024 08:32

Marlowe1994 napisał(a):https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/zakradli-sie-nad-hotelowy-basen-o-1-w-nocy-nie-mieli-innego-wyjscia/h99mg9x,07640b54
:lol: :lol:


Aktywny wypoczynek, wspaniała zabawa, moc emocji i atrakcji :jupi:
Coś pięknego i to wszystko w pakiecie :hearts:
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 19.08.2024 10:24

Habanero napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/zakradli-sie-nad-hotelowy-basen-o-1-w-nocy-nie-mieli-innego-wyjscia/h99mg9x,07640b54
:lol: :lol:


Aktywny wypoczynek, wspaniała zabawa, moc emocji i atrakcji :jupi:
Coś pięknego i to wszystko w pakiecie :hearts:

Niestety jak się trafi w jakieś chore miejsce, a kwateruje w apartmanie, też można trafić na poranną galopadę w kierunku plaży celem zostawienia ręczników.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2024 11:18

boboo napisał(a):
Czy podając koszty urlopu (oj jak tanio, bo "kartofelki" [przykładowe] przywieźliśmy z Polski) uwzględniacie koszty "gospodyni"? :roll:

Czy liczymy również koszt pracy kierowcy ? :)
wikol napisał(a):A jak kartofelki przyrządza gospodarz popijając Żubrem lub Harnasiem przywiezionym z Polski...???

Czy wówczas liczymy paliwo na wizytę w biedronce oraz koszty zakupowicza ? - 1 roboczogodzina jak nic.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 19.08.2024 11:23

Habanero napisał(a):... Aktywny wypoczynek, wspaniała zabawa, moc emocji i atrakcji :jupi:
Coś pięknego i to wszystko w pakiecie :hearts:

Między innymi z tego powodu nie kręcą mnie wyjazdy zorganizowane z noclegami w hotelach.
Choć te obrazki budzą u mnie pewną atawistyczną nostalgię z PRL - otwarcie sklepu o poranku, gdy coś rzucili. :coool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.08.2024 12:06

Powróciłem z kolejnego urlopu w tym roku. Tym razem Gdańsk na tydzień.
Tutaj widzę, że nie odpuszczacie :)

A co powiecie na polskie morze ?
Warto/nie warto ?
Byłem i mam swoje zdanie ale chętnie poznam Wasze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 913
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone