Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2024 07:23

rzdrozny napisał(a):Dotarło:) Tylko, że jeżeli wyznacznikiem jakości/rodzaju urlopu są owe tłumy, to powiem Ci szczerze, że zarówno w Breli są (były) miejsca bez tłumów, jak i na AI w określonych hotelach tych tłumów nie znajdziesz. Pisałem wyżej o dwóch różnych hotelach w tureckim Turunc...


https://www.google.com/maps/place/Turun ... 0&entry=tt

Tak jak myślałem.
Mamy zupełnie inne preferencje.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.08.2024 07:50

Plażowanie na wczasach all. Okolice Bodrum.
Na KOS 30 minut statkiem. Na Rodos troszkę dłużej.
Nie widzę tłumów...
W czasie pobytu zaliczone dwie wyspy za małe pieniądze.
Ale podobno wczasy all są be...
Załączniki:
Screenshot_20240813_074810_Photo Editor.jpg
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2024 08:00

Pięknie wikol , pięknie :spoko:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.08.2024 11:19

To nie tak, że się tym interesuję, ale po prostu czasem wpada w ucho...
---
Podział majątku przy rozwodzie:
- on zarabia
- ona "gospodyni domowa i niańka dla dzieci"
---
... i w to ucho wpada, że majątek nie jest w większości jego, bo przynosi pieniądze do domu i za "jego pieniądze" zostało to kupione, tylko uwzględnia się również wkład pracy "gospodyni domowej i niańki". Okazuje się, że wychodzą niemałe kwoty i raptem część własna zarabiającego męża maleje. Zasadniczo.

I to nie jest nie na temat!!!

Czy podając koszty urlopu (oj jak tanio, bo "kartofelki" [przykładowe] przywieźliśmy z Polski) uwzględniacie koszty "gospodyni"? :roll:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.08.2024 11:30

A jak kartofelki przyrządza gospodarz popijając Żubrem lub Harnasiem przywiezionym z Polski...???
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 13.08.2024 11:44

nenek napisał(a):Nie ma zadnego bledu wszystko zalezy czy ktos jest leniwy czy rozrzutny.Masz markety Konzum czy lidl jest taniej niz w Zabce a drozej niz w Biedronce .Nastepnie po co placic 17 euro z napojem od osoby za marne jedzenie w restauracji jak mozna samemu cos na biegu ugotowac a w restauracji zjesc np 2-3 razy. Z Polski na sniadania i kolacje cos mozna zabrac ze soba na miejscu kupic tylko pieczywo.Pic piwa mozna jedno czy dwa a nie do odcinki.Takim sposobem wakacje w Chorwacji sa dla mnie najtansze ze wszystkich pobytow czy to ALL czy na wlasna reke np samolotem Grecja.Jeszcze edytuje o kwaterze w tym roku placilem 130euro za 3 osoby apartament 4 osobowy w pierwszej lini, moglem miec cos dalej od morza za 75 to tez spora oszczednosc.


Dokładnie tak. Ja żartowałem z tym błędem:) Wiem, że będzie drożej niż 2-4 lata temu, ale i tak jechać trza. Wyznaję zasadę: raz tak, raz tak. AI też:)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 13.08.2024 11:52

kostef napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Habanero napisał(a):z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.



a na AI za darmo bym nie pojechał (gdziekolwiek by to było)


Jestem pewien że w 2025 będzie mniej turystów w Chorwacji niż w 2023/2024, mogę nawet na to położyć pieniądz:)


Powiem Ci, że też jest szalenie ciekaw jak to się potoczy. Chociaż zakładać chyba bym się bał, bo śledząc różne trendy turystyczne, to mam wrażenie, że każdą pustkę można szybko wypełnić. Zmienia się cena, zmienia się Klient, ale do fajnych miejsc nadal walą tłumy. Przykłady? Zakopane i turyści z Bliskiego Wschodu, Wenecja i podwyżki wszystkiego, łącznie z opłatą wjazdową, itp.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 13.08.2024 13:02

Refleksje socjologiczno filozoficzne )) z mazurskiej głuszy

Przeczytałem sobie ostatnie strony. Plus załączone linki

Mam Wam do przekazania wiadomości dobre i złe. Na początek dwie ogólne. Dobre, a może złe??. Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia

Pierwsza. Zła, lub dobra. W Polsce nie ma jeszcze 100 % pokrycia w dostępie do internetu. Wiadomość zła dla pracujących za pomocą netu. Dobra dla uzależnionych od netu (dla internetowych AA, dobry odwyk))

Druga wiadomość. Dobra, a może też zła. Podobno idzie kolejna fala upałów. Dobra dla planujących urlopowy sierpień, a może nawet i wrzesień w kraju. I zła, dla mnie bardzo zła.

A teraz ad’rem do tekstu i linków

Tu, na początek mam dla wszystkich dobrą (a nawet bardzo dobrą wiadomość).
Choćby skały sra//ły, to Polacy nigdy nie przebiją tych troglodytów spod znaku „Z”, w ich chamstwie i prymitywiźmie. !!!!
Tu wszyscy, możemy być spokojni ))

A teraz sprawy wakacyjno wyjazdowe Rodaków. Po mojemu. I trochę historii najnowszej oraz teraźniejszości.

A zwłaszcza druga strona tego medalu. Bo pierwsza to wiadomo, jedziemy, odpoczywamy i jest ok.
A druga, to socjologia, psychologia i podświadomość zawodnika, użytkownika

Czyli tu, w ogóle nie interesuje mnie kto, gdzie jeździ ? A dlaczego tak, a nie tak ?? A dlaczego tu, a nie tu ?? I ile razy w roku ??

Problem można potraktować z innej strony, socjologicznej, psychologicznej ??

Uwaga. Baza do mojego tekstu obiektywna, czyli obserwacje tego, co się dzieje w bliższym i dalszym otoczeniu, oraz w necie.

Czyli ok, jedziemy z tym koksem

Nie da się ukryć, że Polacy pokochali zagraniczne wyjazdy urlopowe, zwłaszcza formy zorganizowane, typu All, czy formy okrojone typu HB i inne.
Płynnie i masowo weszli w ten światowy trend. Zaczęło się od głodu, na to, co było nowe i niedostępne. Także prestiżowe. Na początku byli nieliczni. Potem formy taniały i już byli liczni.

A stan obecny, to bym ujął jako pewne przyzwyczajenie i uklepywanie trendu. Polacy płyną z trendem i są generalnie zunifikowani w różnych rzeczach i zachowaniach.. Także ten t.zw. „prestiż środowiskowy” i pewne stany podświadomości mają tu bardzo duże znaczenie.

Tu oczywiście, będę bazował na tekstach userow i załączonych linkach. Bo prestiż i wartość niematerialna i materialna różnych rzeczy, aktywności i zachowań ma oczywiście dla wielu różną wagę

I teraz, co my tu mamy w tych linkach. A także innych linkach, których miliony w necie

A to, że Polacy bardzo lubią się samo dowartościowywać poprzez różne formy zewnętrzne .. A przy tym, są mistrzami autokreacji, czyli pokazywanie się i chwalenie ma tu duże znaczenie.
Tu są mistrzami piaru zewnętrznego. We wszystkim. Także w tym, jak to spędzają urlopy.

A wyjazd urlopowy zagraniczny jest do tej samorealizacji i autokreacji, sprawą wręcz idealną. Wiadomo, że "zagranica" ma o wiele wyższą rangę i cięższą wagę, w szerokiej opinii społecznej, niż jakiś bździarski wyjaździk krajowy.
A już taki wyjazd all, jest u wielu notowany jako najwyższa forma samorealizacji, autokreacji i podświadomego budowania swojej osobistej przewagi

I jest trend na swoistą presję do udowadniania wszem i wobec, jacy to, każdy/każda są cool, (patrz w domyśle, lepsi).
I wszędzie. W mediach społecznościowych. W aplikacjach tematycznych i sprofilowanych. W pracy. I w towarzystwie znajomych. I u cioci na imieninach. Wszędzie.

I wracając do tematu i form wypoczynku. Nic się lepiej nie sprzeda (w opinii wielu nadawców tych treści, także i wielu odbiorców), jak zagraniczny wyjazd All.

Leżenie na łóżku plażowym w pozycji horyzontalnej (najlepiej w pierwszej linii basenu). Drink. Luz blus. Jesteśmy tu )) Mamy to )) Tygodniowi królowie/królowe życia…… Ale niekiedy trzeba biec i się ścigać, aby zdążyć i być na najlepszej pozycji tego „tygodniowego króla życia”… Walka o ogień. Bo być może, jeszcze nie mamy takiej foty w smartfonie, co by zalegalizować nasz tygodniowy high life..

Już nie mówię o tej całej, innej „spektakularnej” otoczce takiej aktywności.

Dla większości, wszystko o wiele lepsze, jak w ich własnym domu…Inny, lepszy świat… .Szwedzkie stoły, nakrycia, żarcie, kolorowe alko. Foty robione o 7.00 rano, gdy jeszcze te stoły nie są rozgrzebane. Wnętrza, pokoje, żyrandole, kible. Wszystko perspektywicznie przemyślane pod kątem )) …. Jak potem widać w przekazie, plan był w szczegółach przyjęty, daleko przed wyjazdem )) ..I potem sprzedaje się to wszystko świetnie

Tu, kwintesencją powyższego, że lepszej nie trzeba, jest wrzucenie w przestrzeń medialną prezentacji pod znamiennym hasłem przewodnim „… Na otarcie łez pojechałam sobie do Dubaju …” Co to panie, w ogóle było ??)) …. I w jakim celu to było wpuszczane w sieć ??// ...... Normalnie, strzał w poroże. I ukryty target dla oglądacza podziwiacza, to „…ścisk w rzyci..” , że tylko do lekarza ))… Te kiero, ta „rzyć”, to Twoje, heh ))
Na dodatek z otwartą przyłbicą ?? Może Kowalska, spod piątki otworzy ten link ?? Ale ją skręci heh ?? ((....))

No i zderzając te rożne formy aktywności urlopowej ?? .
Jak nędznie może dla niektórych wyglądać lajtowe leżenie na matce i pod parasolkiem w jakiejś plażowej dziurze, nawet nad Adriatykiem ??

A wyjazd na takie np. Mazury.. Dla wielu, to jest po prostu żenada. A jeszcze jakiś namiot ?? To po prostu katastrofa. Normalnie „Elegia dla bidoków” Jamesa Vance’a ))) Cicho sza. Temat tabu )) …. Oczywiście nie uogólniam i pozdrawiam wszystkich „bidoków” )) … I tych (te), które prawie wszędzie już były, ale na Mazurach ?? .... Nigdy !!! ((….)) … Nie wymyślam, bo nota bene, też to zaistniało i tu na forum

No i tak, jeżdżą sobie Rodacy na te zorganizowane zagraniczne formy All i tym podobne. I wielu świata poza tym nie widzi. I jeżdżą nawet po dwa razy/trzy w roku. I niektórzy gotowi są nawet wypruć sobie żyły i ostatnie grosze, aby pojechać… A słyszało się, że niektórzy są w stanie wziąć nawet kredyt, aby pojechać i odbyć ten krótki bo w większości tygodniowy (a realnie 5cio dniowy) high life.

I nie analizują tego, (bo po co), że są małymi trybikami w tej machinie. A machinę trzeba oliwić, poprzez zasilanie jej kasą. Cywilizacja konsumpcja, towar, klient, dawca kapitału, biorca kapitału, biznes. Zanęta, haczyk i ryba do złapania.

Jak wszędzie. I jest ok. Biorca kapitału zadowolony i dawca kapitału też zadowolony. Albo i czasami nie ))

….
I tu jeszcze mały kamyczek do tego ogródka. Polacy są mistrzami zewnętrznego piaru i zewnętrznej autokreacji. Co ma ścisły związek z konsumpcją, na którą postawili.

A skąd taka karkołomna opinia??... A stąd, że ze statystyk wynika, że ponad 50 % polskich gospodarstw domowych nie ma żadnych oszczędności. A gros oszczędności tej połowy Polaków, to depozyty krótkoterminowe i gotówka. Chyba m.in. na te urlopowe wyjazdy zagraniczne. A potem nie wykluczone, że , „szable w dłoń, hajda na koń, jakoś to będzie, panienka poprowadzi „…(sławne historyczne powiedzenie, odwieczne, polskie, Pan Tadeusz, film „Kos” ) …?? …

O zadłużeniu i kredytach polskich gospodarstw domowych nie wsominam. Oddzielny temat tabu

Natomiast inne instrumenty finansowe, zabezpieczające przyszłość, na wzór Starej Niemki, )), to jakieś kilka marnych procent . . Tu, w temacie perspektywicznych zasobów, jesteśmy w najdalszym ogonie Uni Europejskiej. Chyba Rumunia za nami i ktoś tam.

A takie np. Czechy (też rynek wschodzący, jakby ktoś chciał polemizować), to jakiś odlot w stosunku do Polski. A o Niemczech, Holandii, Danii i innej Skandynawii, to w ogóle nie ma co języka strzępić. Nie mamy żadnego startu.

I teraz aktualna reklama mBanku… z targetem dla obecnych 40 latków…„… czy wiesz że twoja emerytura będzie stanowić 1/3 twojej obecnej pensji …”??((((((…

Oczywiście, już dostałem tu kiedyś strzała, że grzebię z czyimś portfelu. Taka sobie „szczerość” za szczerość.
W sumie to mam gdzieś czyjś indywidualny portfel. Ale niepokoi mnie stan polskich gospodarstw domowych w długofalowej skali makro.. Cytat: „gospodarka głupcze”…. Na każdym poziomie

I tu znów pojawia się Stara Niemka, heh )). Oczywiście z tym powtarzającym się sloganem Starej Niemki robię sobie jaja. Ale wychodzi, że jaja słodko gorzkie. Bo tu, na przykład, czarno widzę przeciętną Starą Polkę (za jakieś 30 lat), w stosunku do tej Starej Niemki, czy nawet Starej Czeszki ((….))

I reasumując tą część dyskusji na wątku, Życzę wszystkim miłych wyjazdów, także zorganizowanych all.
Oczywiście w tym kawału dyskusji stoję po stronie Habanero, a nawet Rzdrożnego. Ale bambetle, które zawsze ciągnę, do samolotu mi nie wejdą. Musiałbym zadzwonić do Monu i zamówić Herkulesa C130. Ale mnie nie stać )) W ogóle, to mnie prawie na nic nie stać. A może i stać, ale taki wybór ))

…..

Miłego wszystkim i wszędzie. I przy okazji, pamiętajcie młodzieży starsza i młodsza, 1/3 obecnej pensji ((….))
….
P.S. O !! Jak ten czas leci w aspekcie 1/3 pensji !!!! ... Jeden z moich ulubionych wykonawców, Mark Knopfler z „Dire Straits, wczoraj skończył 75 lat )) … Wygląda trochę lepiej niż Keith Richards z „The Rolling Stones”. Ale to młodzian, w stosunku do Keitha. Zaledwie 75 lat ))…….

Ale też można założyć, że Mark leżał całe życie bykiem na wypasionych wyjazdach All. I to w cieniu )).
Bo Keith, wiadomo…. Wygląda jakby całe życie przesiedział tylko i wyłącznie na budżetowych wakacjach w Chorwacji... Szczegóły pod poniższym linkiem….

https://www.cro.pl/ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-dyskusja-i-komentarze-t22917-13425.html

A może było odwrotnie…Wiadomo, im lepszy all, tym więcej alko ??)) … Zresztą, za Rockendrollowcami nie nadążysz ))
.....

Sorry za tasiemca (słodko gorzkiego)).... Mam czas i ogarnęła mnie mazurska siga siga. Najwyższy sezon, pogoda jak blacha, a dość pusto. Oczywiście w głuszy mazurskiej a nie w Mikołajkach.. .... Houk i na razie ))

/////
Ostatnio edytowano 17.08.2024 11:45 przez AdamSz, łącznie edytowano 2 razy
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 13.08.2024 14:25

Marlowe1994 napisał(a):.... Jak będę chciał to spędzę urlop na balkonie w domu i mam w tytce Turcję czy inne Grecję.....

Marlowe. To jest celne ))... I na dodatek świadomie, lub podświadomie trafiłeś w punkt... ))

Bo na Zachodzie już buduje się taki trend ... Pewnie trochę z braku kasy (bo ci niby bogatsi, lepiej często liczą niż my)...Bardziej może ze znużenia ... A najbardziej z przełamywania dotychczasowego trendu, ... Taka rzeczywistość... mody trendy, łamanie trendów ...I tak w kółko ))
...

Staycation.... Buduje się )) ...W Polsce też !!!! ....

...Mi się to podoba... ... Może ktoś wreszcie przeczyta coś papierowego ))
....

https://38pr.prowly.com/339375-nowy-wak ... go-i-po-co

////
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2024 14:53

AdamSz napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):.... Jak będę chciał to spędzę urlop na balkonie w domu i mam w tytce Turcję czy inne Grecję.....

Marlowe. To jest celne ))... I na dodatek świadomie, lub podświadomie trafiłeś w punkt... ))

Bo na Zachodzie już buduje się taki trend ... Pewnie trochę z braku kasy (bo ci niby bogatsi, lepiej często liczą niż my)...Bardziej może ze znużenia ... A najbardziej z przełamywania dotychczasowego trendu, ... Taka rzeczywistość... mody trendy, łamanie trendów ...I tak w kółko ))
...

Staycation.... Buduje się )) ...W Polsce też !!!! ....

".... Podczas staycation urlopowicz żyje jak na wakacjach, ale w miejscu zamieszkania – zwiedza, czyta książki i ogląda seriale, testuje restauracje. Jeśli jeździ, to na krótkie wycieczki po okolicy....i tak dalej i tak dalej ..."
...

...Mi się to podoba... ... Może ktoś wreszcie przeczyta coś papierowego ))
....

https://38pr.prowly.com/339375-nowy-wak ... go-i-po-co

////


Kto wie jakie jeszcze trendy nas czekają , bo sytuacja wygląda nie najciekawiej.
Chyba trzeba wspierać tureckie allinki, bo jak towarzystwo zmieni kierunek, to :dupa: zbita.
https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/lud ... -st8040542
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.08.2024 11:19

Habanero napisał(a):
... Chyba trzeba wspierać tureckie allinki, bo jak towarzystwo zmieni kierunek, to :dupa: zbita. ....


Habanero. Myślę, że nie ma strachu )). Te wszystkie Turcje i Egipty się jeszcze długo wyżywią. Nikt tam nie fiknie, jak na Majorce, czy gdzieś, Nie ma bazy.

Natomiast w Grecji, to chyba jedynie turyści przeszkadzają turystom. Grecy się uwijają jak mogą i wreszcie są na prostej wznoszącej )) Dzięki m,in turystyce. Niesamowicie dobre dane z ostatnich dwóch lat...
Ja kibicuję Grekom w ich wzroście.

Tak więc, słuchajcie fani i zwolennicy All. Jedźcie do Grecji. Dajcie im zarobić. Ale rozumiem, że konkurencja cenowa działa. Ale Grecja warta tego !!!!)))) ... Bez względu na pieniądze. I nie nie ma fajniejszego narodu niż Grecy. Nie tylko ci, z którymi jesteśmy związani, poprzez kasę. Wszyscy. A inne walory Grecji są powszechnie znane )).

Niżej staycation po grecku, czy też w Grecji. Z konieczności, a nie z grymasu, czy zmiany trendu

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/ell ... a-diakopes
....
Fajny staycation, co nie ?? ....Staycation w Grecji... No kurcze, rewelacja ((....)) ... Ale wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ??//

/////
Ostatnio edytowano 14.08.2024 11:50 przez AdamSz, łącznie edytowano 2 razy
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 14.08.2024 11:40

AdamSz napisał(a):Tak więc, słuchajcie fani i zwolennicy All. Jedźcie do Grecji. Dajcie im zarobić. Ale rozumiem, że konkurencja cenowa działa. Ale Grecja warta tego !!!!)))) ...

Ja chyba będę musiał, bo rodzinka nie chce już spędzać czasu jak do tej pory, tylko w końcu chcą jechać i odpoczywać, nie myśląc o jedzeniu i wycieczkach, na które je ciągnę ;)
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.08.2024 11:56

Trajgul. A ja dzisiaj robię za greckiego naganiacza wyjazdów All. ))....Nawet fakultetów na Santorini )) ... heh, ale się porobiło ))))

/////
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2024 12:29

Z całej siły trzymam kciuki za Grecję , Turcję i inne kierunki.
Oby tylko ten turystyczny armagedon szerokim łukiem omijał Cro .
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 16.08.2024 02:21

Habanero napisał(a):...
Oby tylko ten turystyczny armagedon szerokim łukiem omijał Cro .


Na początek, pozdrav dla naszych Chłopaków Wojaków. Z netem dziury, tiwi jest..Dobry show był w Wawie, Jest Moc ))

tu też jest moc.. 01.50 (noc) i jakieś ok. 30 stC. Jest moc ))>>>))

A co do dyskusji.
Habanero, jestem dziwnie spokojny, co do Chorwacji. Ładnie prowadzą swój zrównoważony rozwój turystyczny.

Refleksje po pięciu latach mojej tam nieobecności. Jest ok.
Chorwacja się prawie nic nie zmieniła, jeżeli chodzi o przestrzeń. Owszem pojawiły się jakieś osiedla apartamentowców, ale dość kameralne (niskie białe klocki i w sumie nie za dużo tego). Jakiś nowych obleśnych dziesięciopietrowców nie widziałem, Ale, oczywiście wszędzie nie byłem. Np. na Riv Makarskiej nie byłem . Tam może być największe zagrożenie. Jest tam jeszcze trochę miejsca, gdzie można wepchnąć parę kompleksów molochów. Oby nie. licze na nieustającą mądrość Chorwatów.

Natomiast Chorwacja wyładniała. Jest dużo ładnego nowego w miastach i wszędzie. W takim np. Szybeniku, a nawet Splicie, zagospodarowane wszystkie podwórka dziury, kiedyś obsikane i zaniedbane. Teraz jakieś kameralne kafejki, niektóre perełki )) itp. Itd....
Odnowiona, odświeżona, Kamene kucze, jak były tak stoją. Że też nie otynkowali ich i nie pomalowali ?? )) No, Chorwaci , bajzel tam macie ))) Nie ładnie ))))>>>>))

Ogólnie, podoba mi się, jak Chorwaci prowadzą swój rozwój przestrzenny strefy nadmorskiej. Oby tak dalej … ))

Były tu takie głosy (odnośnie motywu przewodniego wątku, czyli cen, kosztow), że Chorwaci się przewiozą na tych cenach… Bzdura totalna… Raz, że te ceny, w stosunku do cen europejskich patrz też i polskich, nie są w ogóle, jakiś odstające w górę…
Dwa, że jak się komuś nie podoba i nie pojedzie, to przyjadą inni… Np dla mnie nowość w Chorwacji ad 2023 to byli Rumuni. Norok, po rumuńsku ‘na zdrowie’,jakby ktoś potrzebował w HR )).
Zwiekszyła się też populacja Francuzów (zwł kampery). A cały Split, jeżeli chodzi o grupy zorganizowane turystow, to we wrzesniu 2023 gadał po hiszpańsku. Z wyglądu jakas Ameryka Środkowa, czy Południowa. Japończycy też dopisali,wszyscy oczywiście, w swoich białych kapelutkach i z aparatami foto na szyjach ))>>> W Dubrowniku ostatnio też były jakieś protesty miejscowych, że już mają dośc turystów…

Ale myślę, że ogólnie, Armagedon nie grozi.. Chorwacja, kraj kameralny, oparty na turystycznym wynajmie indywidualnym, a nie na molochowatych kompleksach turystycznych… I stąd m. in. ta jej chemia … Bo po All..ach, to się skacze…A do Chorwacji to sie jeździ, jak do babci na letnisko. ))… Chorwacja kraj swojski i kameralny )) Jeszcze //
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 912
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone