Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 20:30

Ale chciałbyś takie forum gdzie wszyscy chwalili by wszystko ?
Przecież każdy wyraża swoje zdanie, Ty również masz swoje i jest ok.
Gdybym miał ochotę latać do Turcji, to bym to robił.
Być może, jak mi się znudzi Chorwacja, to będę gdzieś indziej spędzać urlop.
Ważne żeby robić to co się lubi, a nie to co inni Ci mówią, że trzeba.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.08.2024 20:55

Habanero napisał(a):Ale chciałbyś takie forum gdzie wszyscy chwalili by wszystko ?
Przecież każdy wyraża swoje zdanie, Ty również masz swoje i jest ok.


Nie...tak samo jak niechciałbym forum gdzie wszyscy krytykują wszystko.

Takiego forum nie będzie bo każdy z nas jest inny i każdy inaczej, po swojemu spędza wakacje i po swojemu żyje.Nie lubię skrajności typu że albo Cro jest fuj bo drogo i niechce się autem tyle jechać albo allinki są fuj bo leżą przy basenie i chleja. Komuś może nie przeszkadzać ta długa droga autem a innemu będzie pasować leżenie bykiem przy basenie na All-in.
A wyobraź sobie że po jakimś czasie Chorwacja Ci się znudziła i zacząłes latać do Turcji i pojawia się tu ktoś kto mówi że jesteś Allinkiem...a znając Ciebie (po relacjach które czytałem) nie leżałbyś plackiem przy hotelowym basenie.
Ostatnio edytowano 09.08.2024 21:24 przez Bartek81, łącznie edytowano 1 raz
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 21:21

Jeśli kiedyś zacznę latać do Turcji i przez cały pobyt będę siedział w hotelu i na basenach,
a priorytetem będzie leżak i żarcie, to będę allinkiem i sam tak powiem o sobie.

allinek nie ma obywatelstwa.
Są to dla mnie ludzie, którzy do końca nie zdają sobie sprawy gdzie są i co znajduje się poza hotelem , tylko
ich priorytetem jest micha , gorzała i dobra zabawa. Nie twierdzę, że wszyscy po to jadą,
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.08.2024 21:26

Habanero napisał(a):Jeśli kiedyś zacznę latać do Turcji i przez cały pobyt będę siedział w hotelu i na basenach,
a priorytetem będzie leżak i żarcie, to będę allinkiem i sam tak powiem o sobie.

allinek nie ma obywatelstwa.
Są to dla mnie ludzie, którzy do końca nie zdają sobie sprawy gdzie są i co znajduje się poza hotelem , tylko
ich priorytetem jest micha , gorzała i dobra zabawa. Nie twierdzę, że wszyscy po to jadą,


Spoko...nie wszyscy lecący na All-in spędzają wakacje przy hotelowym basenie z drinkiem w ręku . Choć mnie się zdażyło przez cały pobyt na All-in i zwiedzać i plażować i spędzać dzień z drinem przy basenie więc nie wiem jak siebie zakwalifikować :glupek:

Pozdrav :piwo:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 21:52

Bartek81 napisał(a):
Habanero napisał(a):Jeśli kiedyś zacznę latać do Turcji i przez cały pobyt będę siedział w hotelu i na basenach,
a priorytetem będzie leżak i żarcie, to będę allinkiem i sam tak powiem o sobie.

allinek nie ma obywatelstwa.
Są to dla mnie ludzie, którzy do końca nie zdają sobie sprawy gdzie są i co znajduje się poza hotelem , tylko
ich priorytetem jest micha , gorzała i dobra zabawa. Nie twierdzę, że wszyscy po to jadą,


Spoko...nie wszyscy lecący na All-in spędzają wakacje przy hotelowym basenie z drinkiem w ręku . Choć mnie się zdażyło przez cały pobyt na All-in i zwiedzać i plażować i spędzać dzień z drinem przy basenie więc nie wiem jak siebie zakwalifikować :glupek:

Pozdrav :piwo:


No to wiesz gdzie byłeś 8)
Pozdrav
:piwo:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.08.2024 10:38

Animacje na AI :sm:
https://www.facebook.com/ktopanufactory ... 372211706/



Co do dyskusji. Każdy z was ma trochę racji.
Niech więc każdy spędza urlop jak lubi.
Ja jeszcze nie wiem, czy w tym roku będzie Cro (7x z rzędu, 8 w ogóle), eurotrip bez planowania czy AI z objazdówką w Turcji, Grecji, Egipcie, Portugalii czy w innym miejscu. Mam jeszcze czas na decyzję.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 10.08.2024 17:17

drogo w tej Cro że hej,
fuj,porąbało ich tam,
ciul,
jadę tam z początkiem września,
ale w październiku może wyskoczę sobie
do Turcji ?
ale na HB,
albo jeszcze lepiej tylko ze śniadaniem,
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 796
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.08.2024 17:40

Ze względu na chęć odmiany po CRO wybraliśmy w tym roku Czarnogórę. 10 noclegów po 90e, dla 2+2 (Apartament wybudowany dwa lata temu z basenem), 400m od morza, jeden nocleg tranzytowy w Belgradzie, zwiedzanie Belgradu i Sarajewa, z racji wyjazdu poza EU zakupy dopiero na miejscu, 12x obiad w restauracjach, dojazd własnym autem, wyszło nam niecałe 11000.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 12.08.2024 09:38

Habanero napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Habanero napisał(a):z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.




Nie wiem, co to za korelacja, bo przykładowo ja Riwierę Makarską uwielbiam, a na AI za darmo bym nie pojechał (gdziekolwiek by to było)


Chodziło mi o wikola i rzdroznego

Ty się nie udzielałeś w temacie AI

Edit.
Ten pierwszy widać nie kmini o co kaman.
Trochę racji miał ten Rusek o klienteli AI


Dobre:) Skorelować Riwierę Makarską z AI i uznać, że takim połączeniem się kogoś obrazi to już wyszła szkoła logiki:) Pisałem ja, piszą też inni, że AI to nic ...zdrożnego, warto czasami skorzystać pomimo ryzyk związanych z habanerowymi "ruskimi robolami".

A RM to jeden z najpiękniejszych regionów świata. Nie bez powodu jeździ tam nas tysiące, nie bez powodu powstało i żyje to forum:)

Odwiedziłem prawie całą Europę i kawałek świata - wszelakimi sposobami - od budżetowych (schroniskowych, namiotowych), citybrejkowych (hostelowych, kwaterowych) po wypasione AI i trudno mnie obrazić głupotami. Habanero, nie zamykaj się na dobre rzeczy:) A takie można spotkać wszędzie, nawet mając wykupione śniadanie, obiad, kolację i ...drinki przy basenie:)
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 12.08.2024 10:21

Po co przekonujecie kogoś do olinklusif jak ten ktoś nie chce tak wypoczywać? Że coś trzeba, że się powinno.... Trzeba to uważać przy kichaniu jak się ma rozwolnienie. Jak będę chciał to spędzę urlop na balkonie w domu i mam w tytce Turcję czy inne Grecję.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 12.08.2024 12:00

Dotarło:) Tylko, że jeżeli wyznacznikiem jakości/rodzaju urlopu są owe tłumy, to powiem Ci szczerze, że zarówno w Breli są (były) miejsca bez tłumów, jak i na AI w określonych hotelach tych tłumów nie znajdziesz. Pisałem wyżej o dwóch różnych hotelach w tureckim Turunc. Ale generalnie Cię rozumiem i nie krytykuję za określone wybory. Czasami też szukam takich miejsc. Ty po prostu pomijasz słowo "czasami":)

A wracając tematu wątku, czyli do kosztów urlopu w Chorwacji - czy rzeczywiście jest tak źle, jak tu piszą?
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 6,07640b54

Bo te przyszłoroczne wakacje jawią się jako jakiś straszliwy błąd finansowy:) Nie chcę wrzucić 5 rodzin na minę:)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 12.08.2024 13:48

Nie ma zadnego bledu wszystko zalezy czy ktos jest leniwy czy rozrzutny.Masz markety Konzum czy lidl jest taniej niz w Zabce a drozej niz w Biedronce .Nastepnie po co placic 17 euro z napojem od osoby za marne jedzenie w restauracji jak mozna samemu cos na biegu ugotowac a w restauracji zjesc np 2-3 razy. Z Polski na sniadania i kolacje cos mozna zabrac ze soba na miejscu kupic tylko pieczywo.Pic piwa mozna jedno czy dwa a nie do odcinki.Takim sposobem wakacje w Chorwacji sa dla mnie najtansze ze wszystkich pobytow czy to ALL czy na wlasna reke np samolotem Grecja.Jeszcze edytuje o kwaterze w tym roku placilem 130euro za 3 osoby apartament 4 osobowy w pierwszej lini, moglem miec cos dalej od morza za 75 to tez spora oszczednosc.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 12.08.2024 14:00

wikol napisał(a):R/R Chorwacja ma coraz więcej gości więc raczej załamanie turystyki im nie grozi. Można przywieźć kartofle, zgrzewkę Harnasia i spędzać budżetowo czas.
W tym roku Turcja pierwsze miejsce wśród wycieczek zorganizowanych.

Może i nie...
A może i tak, bo ja w przyszłym roku, mój kolega, czy koleżanka z pracy już nie wrócą.
A to tylko moje 'codzienne otoczenie'.

A wracając do AllIn - to przecież tylko wyżywienie.
Ile można zjeść przez 7-10 dni? To jest wliczone w cenę, nikt gratis nie daje.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 12.08.2024 14:04

marekkowalak napisał(a):
Habanero napisał(a):z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.



a na AI za darmo bym nie pojechał (gdziekolwiek by to było)


Tak jak 500+/800+ jest przeciwny, ale bierze.


Każdy jedzie gdzie chce, jak chce, z kim chce i je co i ile chce.
Kazdy tez moze wyrazic wlasna opinie, ale problem jest nie w tych z opiniami, tylko w tych co sarkazmem (na niskim poziomie) czy wyśmiewaniem (bez poziomu) krytykują cudze poglądy/opinie.

Bo jeśli tak mamy wszystkich szufladkować to.. do aparatamentów to jeżdzą Ci co niestać ich na hotele - gdzie jest obsługa.
Tak samo AI - jest tańsze - może dla robotników z Rosji, i jest normalne/droższe AI gdzie są normalni ludzie, i jest AI gdzie masz transfer helikopterem w cenie - tam pewnie Cromaniakow się nie spotka.

No ale... bawcie się.
Jestem pewien że w 2025 będzie mniej turystów w Chorwacji niż w 2023/2024, mogę nawet na to położyć pieniądz:)
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 13.08.2024 07:18

kostef napisał(a):No ale... bawcie się.
Jestem pewien że w 2025 będzie mniej turystów w Chorwacji niż w 2023/2024, mogę nawet na to położyć pieniądz:)

No i super. Dla mnie nie jest to powód do zmartwień.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 911
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone