Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 08:25

kostef napisał(a):... Chorwacja się kończy, a rosnące ceny w tym nie pomagają.

Jesteś miszczem :coool:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3046
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2024 08:28

kostef napisał(a):https://natemat.pl/565754,zakaz-kapieli-na-chorwackiej-wyspie-z-powodu-bakterii-to-cios-dla-turystow

W tym roku to kolejny raz.
Gdzie jednego - sam doświadczyłem w Breli.


Kolega, który jest teraz w Chorwacji napisał do mnie: "Coraz brudniejsza i coraz bardziej skomerkcjalizowana ta Chorwacja"
Zgadzam się z tym. Chorwacja się kończy, a rosnące ceny w tym nie pomagają.

Łochochocho :D :D :D
Ostrzegaj bo można zejść ze śmiechu :)
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 09.08.2024 10:00

kaeres napisał(a):Łochochocho :D :D :D
Ostrzegaj bo można zejść ze śmiechu :)

Na Titanicu też orkiestra grała do końca.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.08.2024 10:08

R/R Chorwacja ma coraz więcej gości więc raczej załamanie turystyki im nie grozi. Można przywieźć kartofle, zgrzewkę Harnasia i spędzać budżetowo czas.
W tym roku Turcja pierwsze miejsce wśród wycieczek zorganizowanych.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2024 10:55

Habanero napisał(a):Wakacje w Turcji all in ...
https://youtu.be/6YDv94GOLqA?si=yh85jdNA7ph5dncc

https://www.o2.pl/informacje/tak-zachow ... 832611584a

Ludzie, którzy wyjeżdżają na najtańsze wczasy all inclusive, nie zawsze, ale zazwyczaj, mają niezbyt duży poziom inteligencji. Są to zwykli robotnicy, a w Rosji (...) są to "alkoholicy, którzy pracują". (...) W dzień pracują w fabryce, wieczorem w taksówce. No i piją - w piątek, sobotę, niedzielę. (...) Są to ludzie, którzy lubią Putina i duży wpływ na nich ma propaganda - wyjaśnia Zarucki.

Rosjanin opisuje allinków.

Komentarze pod filmem bezcenne.

Trzeba pojechać i się przekonać na własnej skórze ?
No way.


Wiem do kogo pisałeś... 8)
Ja nie mam takich doświadczeń z AllIn, ale coś tam o Turcji coraz więcej słyszę, oczywiście nie wszystkie regiony, jeżeli przeszkadzała mi ilość ludzi z tego narodu w Czarnogórze to pewnie i przeszkadzała by w Turcji.
Jednak skutki największego pijaństwa (w życiu) doświadczyłem w Polsce 2 lata temu, w kotlinie kłodzkiej w apartamentowcach o nazwach alpejskich miasteczek. Jak zaczęli o 21ej to kończyli o 4 rano. Byłem w szoku, że przez 1 noc 5ciu chłopa może tyle wypić (flaszki na balkonie). Sportowcy...
O pijaństwie rozpoczętym w autokarze pisałem w relacji z Algarve, ale przez pobyt nie uświadczyłem.
Potem pijane Angole na lotnisku w Faro, o tym temacie było kiedyś głośno.

Jednak nie generalizuję, że całość AllIn tak wygląda.
Byłem na tych droższych i super tanich, wiele lat temu - na tych ostatnich nie spodziewałem się wiele, więc się nie rozczarowałem, ale byli tacy Polacy co pisali petycje o mrówkach w pokojach, a sami mieli wywalone na wykupione miejsca w autokarze.

Każdy urlop ma inny wymiar, ale u nas w samochodzie przejeżdżając obok tablicy Hrvatska jest zawsze "radośnie głośno".


Aha, jakiśtam Zarucki czy komentujący w YT nie są dla mnie wyznacznikami.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.08.2024 11:27

te kiero napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Aha, jakiśtam Zarucki czy komentujący w YT nie są dla mnie wyznacznikami.


dokładnie,
idąc tokiem myślenia typu:
"nie lecę bo jest tam duzo r......"
to strach by było lecieć na Sycylię czy do Calabri,
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.08.2024 11:27

Czy jadąc do Chorwacji samochodem czy lecąc samolotem do Turcji finalnie spędzam czas podobnie.
Zwiedzanie, opalanie, wypoczynek.
Jedyną różnica to w Turcji mam pełne wyżywienie.
A pierdzielenie farnazonówcze że all jest be i do bani nie przekonuje mnie.
Trzeba pojechać zobaczyć a nie mądrzyć się ze ktoś był w poprzednim stuleciu na all i wszystko już wie.
Za rok może Chorwacja a może np. Grecja kto wie.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 09.08.2024 11:53

Jakoś dużo tu słów typu trzeba, nie ma sensu rozmawiać.... A to i tak była, jest i będzie dyskusja o wyższości świąt BN nad świętami W.
Ale dobrze się czyta między seriami na siłce :lol:
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 09.08.2024 12:07

Jak dla mnie zarówno te kiero, jak i wikol dobrze prawią. A te kiero, Tobie ponownie dziękuję, bo kiedyś na zadane pytanie - gdzie jechać? - odpowiedziałeś chorwackiemu laikowi: Brela. I takim sposobem, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, za rok "przez Ciebie" Brela będzie grana po raz trzeci:), a CRO po raz czwarty:) A w tym roku na AI:)
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 18:25

te kiero napisał(a):
Wiem do kogo pisałeś... 8)
Ja nie mam takich doświadczeń z AllIn, ale coś tam o Turcji coraz więcej słyszę, oczywiście nie wszystkie regiony, jeżeli przeszkadzała mi ilość ludzi z tego narodu w Czarnogórze to pewnie i przeszkadzała by w Turcji.
Jednak skutki największego pijaństwa (w życiu) doświadczyłem w Polsce 2 lata temu, w kotlinie kłodzkiej w apartamentowcach o nazwach alpejskich miasteczek. Jak zaczęli o 21ej to kończyli o 4 rano. Byłem w szoku, że przez 1 noc 5ciu chłopa może tyle wypić (flaszki na balkonie). Sportowcy...
O pijaństwie rozpoczętym w autokarze pisałem w relacji z Algarve, ale przez pobyt nie uświadczyłem.
Potem pijane Angole na lotnisku w Faro, o tym temacie było kiedyś głośno.

Jednak nie generalizuję, że całość AllIn tak wygląda.
Byłem na tych droższych i super tanich, wiele lat temu - na tych ostatnich nie spodziewałem się wiele, więc się nie rozczarowałem, ale byli tacy Polacy co pisali petycje o mrówkach w pokojach, a sami mieli wywalone na wykupione miejsca w autokarze.

Każdy urlop ma inny wymiar, ale u nas w samochodzie przejeżdżając obok tablicy Hrvatska jest zawsze "radośnie głośno".


Aha, jakiśtam Zarucki czy komentujący w YT nie są dla mnie wyznacznikami.


Czy to będą Ruscy czy Polacy czy Włosi, nie ma to znaczenia. Napisałem, że allinek nie ma obywatelstwa.
Są to dla mnie ludzie, którzy do końca nie zdają sobie sprawy gdzie są i co znajduje się poza hotelem , tylko
ich priorytetem jest micha , gorzała i dobra zabawa. Nie twierdzę, że wszyscy po to jadą,
ale jest dużo większe prawdopodobieństwo, że na patologię się trafi właśnie w tej formule.
W ogóle na dłuższą metę wspólne żywienie, leżaki i plażowania, wieczory w "kołchozie" mnie nie interesują.
Jeżdżę na min. 3 tyg. i celuję w zupełnie coś innego. Riviera Makarska w sezonie również nie spełnia
moich oczekiwań, a z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.

Edit.
A i jeszcze odnośnie żarcia na all in , ...
https://youtu.be/f582P17AgEI?si=TWSqJIe6b3ugl6vo
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.08.2024 19:31

Habanero napisał(a):z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.




Nie wiem, co to za korelacja, bo przykładowo ja Riwierę Makarską uwielbiam, a na AI za darmo bym nie pojechał (gdziekolwiek by to było)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.08.2024 19:34

Dowcip roku na forum:

Korelacja między RM a AI

:hahaha: :lezekwicze:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2024 19:59

wikol napisał(a):Dowcip roku na forum:

Korelacja między RM a AI

:hahaha: :lezekwicze:


Ale że so? :zeby: Jedziesz do np takiego Gradaca z r.pl i masz RM/AI jednocześnie :coool:

Habanero napisał(a):Są to dla mnie ludzie, którzy do końca nie zdają sobie sprawy gdzie są i co znajduje się poza hotelem , tylko
ich priorytetem jest micha , gorzała i dobra zabawa.

Mam takiego zawodnika w pracy, może tak strasznie nie pije, ale z hotelu się nie rusza, gdziekolwiek jedzie na AI.
Byczy się byk, dziecka tylko w basenie chcą się pluskać więc tak spędza czas :spoko:

rzdrozny napisał(a):A te kiero, Tobie ponownie dziękuję, bo kiedyś na zadane pytanie - gdzie jechać? - odpowiedziałeś chorwackiemu laikowi: Brela. I takim sposobem, jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, za rok "przez Ciebie" Brela będzie grana po raz trzeci:), a CRO po raz czwarty:) A w tym roku na AI:)

A miło mi, choć zapomniałem o takim fakcie, cieszę się, że porada się przydała :zeby:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.08.2024 20:05

marekkowalak napisał(a):
Habanero napisał(a):z tego co widzę jest tu jakaś korelacja między miłośnikami RM i AI.




Nie wiem, co to za korelacja, bo przykładowo ja Riwierę Makarską uwielbiam, a na AI za darmo bym nie pojechał (gdziekolwiek by to było)


Chodziło mi o wikola i rzdroznego

Ty się nie udzielałeś w temacie AI

Edit.
Ten pierwszy widać nie kmini o co kaman.
Trochę racji miał ten Rusek o klienteli AI
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.08.2024 20:21

Gdyby brać na poważnie niektóre wpisy i sugestie z tego forum to :
a) nigdy nie brało by się pod uwagę wczasów po za Chorwacją a napewno nie All-in...a wg.mnie to błąd bo pomimo że uwielbiam Chorwację i uwielbiam tam jezdzić to jednak od czasu do czasu zmieniam destynacje i wyjeżdżamy na All-in ...i pomimo usilnego tu twierdzenia że All-in przeważnie to kiepski pomysł a napewno gorszy niż wakacje w Chorwacji to nie odwiedził bym takich destynacji jak Wyspy Kanaryjskie gdzie zwiedziłem "kawałek" Fuerteventury , to nie wylądował bym na na pięknej Majorce czy na Kos w Grecji i pomimo że były to wczasy tzw.allinkowe to jednak my spędzaliśmy je aktywnie , dużo zwiedzając czy plażuąc na kilku/kilkunastu plażach...więc niekoniecznie wczasy All-in to wakacje przy hotelowym basenie , a co widziałem to moje

b)nie brałbym pod uwagę wyspy Pag,KRK, Istrii czy Zadaru bo ponoć prawdziwa Chorwacja zaczyna się od Splitu jak gdzieś kiedyś można było tu przeczytać

c)w ogóle nie brałbym pod uwagę Chorwacji bo niektóre wpisy sugerują że komercyjna,droga i coraz droższa lub jeździłbym tylko tam bo tania i nie opłaca się nigdzie indziej jechać

To że od czasu do czasu poświecę kochaną Chorwację na inne destynacje pozwala mi poznać inne równie piękne zakątki Europy jak również uświadamia mi jak Chorwacja jest piękna jak lubię tam jeździć i tęsknię za nią i że tam najbardziej lubię spędzać wakacje i tam najlepiej się czuje...jak w drugim domu . I nie przeliczam tak bardzo tego na pieniądze bo czy tam będzie taniej niż w Grecji, Włoszech czy Hiszpania czy jednak drożej to i tak będę tam jeździł, niekoniecznie rezygnując od czasu do czasu z wyjazdu do innego kraju...niestety życie szybko płynie i nie poczeka a nie tylko chciałbym poznać Chorwację bo choć piękna i wyjątkowa to jednak są inne miejsca warte odwiedzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 910
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone