Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11277
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2024 07:08

labusm napisał(a):2 osoby dorosłe - Promajna 12-20.07
8 noclegów = 1550E = 6800zł
Nocleg chyba drogi, ale najęty dosłownie na ostatnią chwilę, za to w miarę przyzwoity standard, blisko plaży.

~97Eur/os noc, to taka cena - moim zdaniem - mocno hotelowa, dałbym tyle ale z dobrym śniadaniem.
Mi chodzi po głowie nowoczesny App w Mandre za ~60Eur/os noc, ale jakoś mi się to nie spina w różnych aspektach mojego postrzegania noclegu w Cro (i ogólnie).
Do wyjazdu jeszcze daleko, więc jest czas na decyzję.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.08.2024 15:09

Habanero napisał(a):
majeczka napisał(a):...dzisiaj z czystej ciekawości podsumowałm nasz tegoroczny wyjazd na Korčulę. Dwa tygodnie, plus dwa noclegi po drodze, 2 osoby. Czyli ogółem 18 dni.

Wyszło w sumie razem z apartamentem, przejazdem, noclegami po drodze, również prezentami dla gospodarzy, wspólnymi kolacjami oraz etc... 9.410 zł.

Myślę, że w dzisiejszych czasach ta kwota jest ok :verryhappy:

Jak za piękną Korčulę, to mega tanio :serduszka:
Do allinków nawet nie porównam….z litości ;)
Pozdrawiam.

Nie rozumiesz człowieku że miała pobyt po preferencyjnych cenach. Po co pisać głupoty skoro wiadomo że miała pobyt o wiele taniej. Nawet nie napisała ile płaciła za jedną noc.
Nawet licząc po 55E za dobę nie spina mi się ten budżet.
Też mogę napisać że mój pobyt był mega tani...u Cioci.
Pomyśl zanim coś napiszesz.

Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz...

majeczka napisał(a):...no cóż, my za nasz apartament nie zapłaciliśmy niewyobrażalnej kwoty.

Od dobrych kilku lat jeździmy m/in na Korčulę.

Gościliśmy naszych przyjaciół z Chorwacji również u nas, w Polsce.
Nie kupujemy wina, rakiji, tego raczej mamy tam pod dostatkiem.

Uwielbiamy wspólnie się spotkać, porozmawiać, poplotkować i poplażować oraz cieszyć się wzajemną obecnością. :hearts:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.08.2024 20:42

Wikol wrzuć link do swojej oferty z Turcji.
Jak masz problem z wyliczeniami majeczki,
to znajdziesz moje wyliczenia. Chcę żebyś mnie przekonał,
że all in kosztuje tyle samo lub mniej niż moje Cro-wakacje.
U mnie wszystko było świeże i nie byłem u znajomych.
W innym przypadku będę Cię uważał za farmazoniarza.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.08.2024 07:09

Habanero napisał(a):Wikol wrzuć link do swojej oferty z Turcji.
Jak masz problem z wyliczeniami majeczki,
to znajdziesz moje wyliczenia. Chcę żebyś mnie przekonał,
że all in kosztuje tyle samo lub mniej niż moje Cro-wakacje.
U mnie wszystko było świeże i nie byłem u znajomych.
W innym przypadku będę Cię uważał za farmazoniarza.

Jest problem z wyliczeniami @majeczki gdyż ma preferencyjne stawki od zaprzyjaźnionych gospodarzy. Niech napisze ile płaci za jedną noc. Gdyby miała płacić rynkową cenę kwota wypoczynku byłaby wyższa.
Po co się chwalić kosztem skoro wiadomo ze jest skrojony tylko pod nią.

Co ma koszt Twoich wczasów do moich kosztów w Turcji.
Jeszcze inna sprawa poza finansowa.
Widzisz. Ja zwiedzam świat, poznaje inną kulturę, inne kraje itd
Ty co roku w zasadzie masz to samo. :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.08.2024 07:44

wikol napisał(a):...
Co ma koszt Twoich wczasów do moich kosztów w Turcji.
...

A w jakim wątku jesteśmy ?
Kto zaczął porównywać koszt all in do kosztu urlopu w Chorwacji ?
Wiedziałem, że wymiękniesz gdy się powie sprawdzam :lol:

wikol napisał(a):...
Widzisz. Ja zwiedzam świat, poznaje inną kulturę, inne kraje itd
Ty co roku w zasadzie masz to samo. :papa:

I tylko te farmazony, żeby zamulić główny temat.
Proponuję napisać relację o tym jak poznajesz świat i tam znajdziesz chętnych do czytania.
Tu piszemy o czymś zupełnie innym. Pomyśl :glupek:
Wszyscy już wiemy, że wikol odkrywa teraz Turcję.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.08.2024 12:56

Habanero napisał(a):Wakacje w Turcji all in ...
https://youtu.be/6YDv94GOLqA?si=yh85jdNA7ph5dncc

Oglądam czasem Wiaczesława na YT ale ten odcinek gdzieś przegapiłem, muszę obejrzeć:)
Natomiast na C+ leci jakiś film zatytułowany, a jakże All Inclusive, z Chyrą bodajże ale również jeszcze nie oglądałem ;)

rzdrozny napisał(a):Co do kosztów urlopów - właśnie dziś klepnąłem Brelę po raz trzeci:) Po raz drugi ten sam apartman:) Jest dużo drożej niż parę lat temu. 170e za 4-5 osób, ale basen i widoki rzeczywiście super.

Tak z ciekawości, chodzi o Villę Visnję? Wiem, że Ante wybudował tam basen na dachu ale już po naszej wizycie w 2017r.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2024 12:57

Przez 2 lata za studenta mieszkałem i pracowałem w hotelu Schmmelmer hof w Bad Aibling gdzie poznałem specyfikę takich wakacji od podszewki. Później przez kilka lat w Orbisie i innych biurach podróży jako pilot, instruktor, rezydent m. in. Bułgaria, Węgry, Austria, Czechy obsługiwałem turystów all in.
W żaden sposób nie wyobrażam sobie takiej formy urlopu. Co innego wpad na weekend, urodziny, imprezę :oczko: Całe lata 90 te to była jedna wielka przygoda. Chcesz mnie dalej przekonywać jak mam spędzać urlop :nie:
Edit.
To była odpowiedź rzdrozny.
Za błędy przepraszam ale pisze w przerwach między seriami OHP :nice:
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 08.08.2024 14:27

Trajgul napisał(a):
Habanero napisał(a):Wakacje w Turcji all in ...
https://youtu.be/6YDv94GOLqA?si=yh85jdNA7ph5dncc

Oglądam czasem Wiaczesława na YT ale ten odcinek gdzieś przegapiłem, muszę obejrzeć:)
Natomiast na C+ leci jakiś film zatytułowany, a jakże All Inclusive, z Chyrą bodajże ale również jeszcze nie oglądałem ;)

rzdrozny napisał(a):Co do kosztów urlopów - właśnie dziś klepnąłem Brelę po raz trzeci:) Po raz drugi ten sam apartman:) Jest dużo drożej niż parę lat temu. 170e za 4-5 osób, ale basen i widoki rzeczywiście super.

Tak z ciekawości, chodzi o Villę Visnję? Wiem, że Ante wybudował tam basen na dachu ale już po naszej wizycie w 2017r.


Villa Brblaz, Put Luke 32. Visnja pewnie jeszcze droższa, jak z basenem:) Kojarzę miejscówkę.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 08.08.2024 14:30

A gdzieżbym śmiał przekonywać:) Po prostu mam swoje zdanie - że warto urozmaicać sobie życie: raz CRO, raz AI, raz citybreak, raz piękne nasze wybrzeże, raz Mazury, itp. A jak CRO to i Dalmacja i Istria:) Dlatego sam sobie się dziwię, że do Breli jadę po raz trzeci:)
Ugowygumi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ugowygumi » 08.08.2024 19:36

Habanero napisał(a):Przez 2 lata za studenta mieszkałem i pracowałem w hotelu Schmmelmer hof w Bad Aibling gdzie poznałem specyfikę takich wakacji od podszewki. Później przez kilka lat w Orbisie i innych biurach podróży jako pilot, instruktor, rezydent m. in. Bułgaria, Węgry, Austria, Czechy obsługiwałem turystów all in.
W żaden sposób nie wyobrażam sobie takiej formy urlopu. Co innego wpad na weekend, urodziny, imprezę :oczko: Całe lata 90 te to była jedna wielka przygoda. Chcesz mnie dalej przekonywać jak mam spędzać urlop :nie:
Edit.
To była odpowiedź rzdrozny.
Za błędy przepraszam ale pisze w przerwach między seriami OHP :nice:

są różne all ... te w turcji i egipcie często są lekko patologiczne. Ale są też inne destynacje gdzie jeżdzi inna klientela. Byłem w chorwacji kilka razy praktycznie rok po roku (7?) ostatni raz w 2018 r. już raczej nie wrócę tam. Cenowo się odkleili od rzeczywistości. W 2019 odkryłem azję i tam jest dla mnie zdecydowanie ciekawiej spędzać urlop (nie all).
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2024 20:29

Ugowygumi napisał(a):
Habanero napisał(a):Przez 2 lata za studenta mieszkałem i pracowałem w hotelu Schmmelmer hof w Bad Aibling gdzie poznałem specyfikę takich wakacji od podszewki. Później przez kilka lat w Orbisie i innych biurach podróży jako pilot, instruktor, rezydent m. in. Bułgaria, Węgry, Austria, Czechy obsługiwałem turystów all in.
W żaden sposób nie wyobrażam sobie takiej formy urlopu. Co innego wpad na weekend, urodziny, imprezę :oczko: Całe lata 90 te to była jedna wielka przygoda. Chcesz mnie dalej przekonywać jak mam spędzać urlop :nie:
Edit.
To była odpowiedź rzdrozny.
Za błędy przepraszam ale pisze w przerwach między seriami OHP :nice:

są różne all ... te w turcji i egipcie często są lekko patologiczne. Ale są też inne destynacje gdzie jeżdzi inna klientela. Byłem w chorwacji kilka razy praktycznie rok po roku (7?) ostatni raz w 2018 r. już raczej nie wrócę tam. Cenowo się odkleili od rzeczywistości. W 2019 odkryłem azję i tam jest dla mnie zdecydowanie ciekawiej spędzać urlop (nie all).


Dokładnie jak mówisz. Z cenami odlecieli w kosmos. Obecnie jest jeszcze drożej i nie warto wracać.
Z tą Azją to świetny pomysł. Widziałem filmiki o tym jak Polacy wyjeżdżają na stałe na Filipiny i do Tajlandii
i tam żyją ze swojej polskiej emerytury. Tylko ta pora deszczowa :roll: No ale za to ludzie maga przyjaźni i bardzo pomocni.
Fajnie, że odkrywasz tak egzotyczne kraje . Zazdroszczę i życzę wielu wspaniałych chwil w Azji :papa:
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 08.08.2024 20:35

Trajgul napisał(a):...
Natomiast na C+ leci jakiś film zatytułowany, a jakże All Inclusive, z Chyrą bodajże ale również jeszcze nie oglądałem ;)
...
.


Właśnie zacząłem oglądać i zaczyna się nieźle :nice:
Już tam zobaczyłem oczami wyobraźni naszego forumowego Toncia Halika :lool: :oczko:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.08.2024 20:54

Nie ma sensu dyskutować z ludźmi którzy poza Chorwacją nic nie chcą widzieć. Szkoda czasu.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 09.08.2024 07:30

https://natemat.pl/565754,zakaz-kapieli ... a-turystow

W tym roku to kolejny raz.
Gdzie jednego - sam doświadczyłem w Breli.


Kolega, który jest teraz w Chorwacji napisał do mnie: "Coraz brudniejsza i coraz bardziej skomerkcjalizowana ta Chorwacja"
Zgadzam się z tym. Chorwacja się kończy, a rosnące ceny w tym nie pomagają.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5049
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.08.2024 08:20

wikol napisał(a):(...) "Świat jest książką , Ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedna stronę" (...)
Raczej nikt nie będzie się domagał opasłej powieści. Ale gdybyś tak machnął choć króciutką "nowelkę" z wrażeniami z poszerzania horyzontów podczas wczasów "All Inclusive"...
to "dolary przeciw orzechom", że wielu chętnie by przeczytało.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 909
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone