Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.07.2024 20:01

te kiero napisał(a):Często jesteśmy w Beskidach, ale skoro za tydzień chcą tam 2500zł za "nasz" App, a np Ivana w Metajnie 1500zł, o Marji z Senj nie wspominając, to wybór jest prosty.

Nasza gospodyni z Metajny też Ivana ;) ciekawe czy ta sama
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 21.07.2024 21:35

Wtem jestem ja, 8 dnia wakacji gdzie przyjeżdżając miałem mieszane uczucia które minęły następnego dnia po ugryzieniu arbuza i wyklarowaniu morza.
Dziś z łezka w oku myślę że niedługo będzie trzeba wyjechać.
Hotel przy plaży, z wyżywieniem. Wszystkie kolację w hotelu ale spokojnie - są tam też lokalne i morskie potrawy.
Hotel 2600 EUR
Dojazd wiadomo
Koszty na miejscu wiadomo - ale w tym roku ceny to masakra.

Myślę że całe wakacje to 20k.

Nie chcę lecieć do Turcji żeby było taniej czy więcej jedzenia (będzie kapkę drożej bo koło 24 tys z parkingiem itp) ale dlatego żeby mieć porównanie.
Na razie nie mogę powiedzieć że Chorwacja jest najlepsza bo w niewielu miejscach bylem. Byłaby to hipokryzja.

Choć owszem, Pag, Dalmacja jest piękna.
Kiedys będzie Pejlisac i może Istria której się obawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 07:08

Na chorwackim forum, gdzie ludzie w sporej części nazywają siebie Cromaniakami, zaglądają tutaj codziennie lub nawet kilka razy w ciągu dnia, mają auta oklejone Cro.pl, z pasją opowiadają o każdym wyjeździe, i czekają z nie cierpliwością na kolejny itp itd... ktoś się dziwi, że chcą jeździć tylko do Chorwacji 8O
To po kiego tutaj jesteś, rejestrowałeś się :!:

Można wyrazić oczywiście, że coś się nie podobało, rzucić "pojechałem sprawdziłem, nie wiem co Wy tam widzicie", opisać czym jesteśmy zniesmaczeni, jak każdy, ale nie układaj życia/wypoczynku innym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 07:09

SebastianM napisał(a):
te kiero napisał(a):Często jesteśmy w Beskidach, ale skoro za tydzień chcą tam 2500zł za "nasz" App, a np Ivana w Metajnie 1500zł, o Marji z Senj nie wspominając, to wybór jest prosty.

Nasza gospodyni z Metajny też Ivana ;) ciekawe czy ta sama

Kurilić
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.07.2024 08:12

te kiero napisał(a):(...) Można wyrazić oczywiście, że coś się nie podobało, rzucić "pojechałem sprawdziłem, nie wiem co Wy tam widzicie", opisać czym jesteśmy zniesmaczeni, jak każdy, ale nie układaj życia/wypoczynku innym.
Z całym szacunkiem:
taki zarzut pojawia się tutaj nierzadko i jest deczko irytujący.
NIKT nie trzyma nikomu wylotu lufy przy skroni mówiąc:
"albo pojedziesz tam i tam i będziesz spędzać czas tak i tak, albo..."

Jak do tej pory, wyczytałem tylko:
jak ktoś to widzi, jak ktoś by to zrobił,
owszem również pytania "dlaczego nie jedziesz tam i tam?",
owszem również: "jedź tam i tam zrób tak i tak", ale to nie były "rozkazy", tylko wskazówki (typu warto zobaczyć)...

... ale na koniec i tak się okaże, że ktoś komuś układa życie.

Jak się spotykacie z kumplami i jeden z nich opowiada (przykładowo) o jakiejś ciekawej książce/filmie i gorąco poleca (nie imperatywnie), to też go besztacie, że układa wam czas wolny i zmusza do czytania/oglądania?

Teraz się deczko zrymuje, ale
to forum jest nie tylko o Chorwacji,
jest też pełne nadinterpretacji.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 22.07.2024 09:03

walazz napisał(a):....Jak pomysle o tych biedakach ktorzy jezdza tam pod namiot to w ogole jest mi ich zal tak na patelni sie meczyc po tak dalekiej podrozy...............

Chyba nie mówisz o wymiarze finansowym nazywając ich biedakami :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5250
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2024 09:48

kostef napisał(a):Pisze jak jest, fanatyk czy grupa zawsze inaczej to postrzega ...



Piszesz jak jest :mg:

Fanatyk? Daleko mi do fanatyka Chorwacji :mg: :lol: :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 09:50

boboo napisał(a):
te kiero napisał(a):(...) Można wyrazić oczywiście, że coś się nie podobało, rzucić "pojechałem sprawdziłem, nie wiem co Wy tam widzicie", opisać czym jesteśmy zniesmaczeni, jak każdy, ale nie układaj życia/wypoczynku innym.
Z całym szacunkiem:
taki zarzut pojawia się tutaj nierzadko i jest deczko irytujący.
NIKT nie trzyma nikomu wylotu lufy przy skroni mówiąc:
"albo pojedziesz tam i tam i będziesz spędzać czas tak i tak, albo..."

Jak do tej pory, wyczytałem tylko:
jak ktoś to widzi, jak ktoś by to zrobił,
owszem również pytania "dlaczego nie jedziesz tam i tam?",
owszem również: "jedź tam i tam zrób tak i tak", ale to nie były "rozkazy", tylko wskazówki (typu warto zobaczyć)...

... ale na koniec i tak się okaże, że ktoś komuś układa życie.

Jak się spotykacie z kumplami i jeden z nich opowiada (przykładowo) o jakiejś ciekawej książce/filmie i gorąco poleca (nie imperatywnie), to też go besztacie, że układa wam czas wolny i zmusza do czytania/oglądania?

Teraz się deczko zrymuje, ale
to forum jest nie tylko o Chorwacji,
jest też pełne nadinterpretacji.

Wszystkie "rozmowy" przez komunikatory są pełne nadinterpretacji, żona buźki w smsie ostatnio nie dała i było halo: "o co Ci chodzi".
Jasne, oczywista, że nikt nikomu lufy nie przykłada jak sobie coś tam napisze.

Marlowe1994 napisał(a):
wikol napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Tyle to ja nie wydaję jadąc do Chorwacji (raz się wyjątkowo zdarzyło przez Bawarię).

Do końca życia co roku będziesz jeździł do Chorwacji i oglądał to samo ? Obejrzyj sobie chociaż raz coś innego np. Turcję.
Przyklejeni jesteście do tej Chorwacji ???

A co ci to przeszkadza? Chcesz kogoś uszczęśliwiać na siłę? Ja mam zamiar jeździć do cro ile będę mógł. Bo lubię i mi się tak podoba. Ty rób ze swoimi urlopami co uważszasz.

Taka opowieść o książce/filmie wśród kumpli to jednak co innego niż przykładowy pogrubiony tekst. No ale tak, Ty pewnie masz inną interpretację tej wypowiedzi.

Zgodzę się z tym, że można ignorować takie teksty, ale po kiego Ktoś ludzi chce uszczęśliwiać.
A może tu chodzi o jakąś formę uświadamiania? Za chwile mam z takim zebranie w pracy.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 22.07.2024 09:57

kaeres napisał(a):.....Ja z Rogoznicy....

8) :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 09:59

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Jednym podoba się Pag innym Makarska.
Byłem wiele razy w Cro ale dla mnie spędzanie tylko tam urlopu jest chore. Aktualnie odkrywam Turcję a do Chorwacji wrócę na pewno gdyż uwielbiam ten kraj. Szkoda życia na fiksowanego się tylko jednym miejscem.
Będąc w Turcji w okolicy Bodrum po półgodzinie statkiem jestem na greckiej Kos.
Panowie oglądajcie Świat a nie naście razy to samo.


Dzięki za podpowiedź. A jak już w wolnych chwilach odkryłem Turcję i Grecję to jakie masz dalsze zalecenia? :)

:hahaha:
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 22.07.2024 11:54

boboo napisał(a):Pinia na Vrgadzie (nie czy, tylko kiedy)
20240707_110911.jpg



Przechodziłem pod tą pinią dwa razy w tym miesiącu i zawsze z pewną nieśmiałością zerkałem czy to już, natomiast centralnie pod nią rozłożyły się dwie dziunie i się opalały 8) - a że staram się nie ingerować zbytnio w selekcję naturalną więc grzecznie ominąłem i poszedłem dalej :coool:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2024 11:58

boboo napisał(a):@te kiero,
(dotyczy: "tekst pogrubiony")
przecież on tylko pyta.
I po "forumowsku" sugeruje, aby zobaczyć coś innego.

Tak interpretując to zgoda.
boboo napisał(a):A pyta o oglądanie tego samego, bo sam "ma oczy, a nie widzi".
Jak to było? "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"?

Będąc już 5 razy w "tym samym miejscu" jakoś nie oglądam tego samego.
A to u Vedrana wystrój zielenieje
20240629_092337.jpg


A to śniadanie w Biogradzie coraz inaczej serwowane

Nowy punkt menu u Bernarda

Pinia na Vrgadzie (nie czy, tylko kiedy)

Ten murek w zeszłym roku był jeszcze cały

Oliva co roku inaczej smakuje...

Itd. itp...

Otóż to, ale nie wszyscy mają takie podejście i zauważają te niuanse :czytaj:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.07.2024 12:01

te kiero napisał(a):Kurilić

Nasza gospodyni to pani Datković ;)
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 22.07.2024 15:21

walazz napisał(a):....wakacje zaczynaja sie od otworzenia piwa na lotnisku....

No i to jest ta różnica bo dla mnie od trzaśnięcia drzwiami jak ruszam autem w podróż.
Rozumiem subiektywne argumenty jakich używasz ale dla mnie to jakbyś się zalogował na forum subaru impreza i wszędzie udowadniał że mitsubishi lancer evo jest lepszy....
Pozdrav i zdrowia życzę.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 23.07.2024 11:51

boboo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):(...) ale autorytetem akurat Anakina śmiało bym nazwał (...)
Taaa,
np. w sprawach whisky i oliwy.
Różnice w smaku i zapachu? Nie ma. Jest tylko "dorabianie filozofii" aby uzasadnić ceny.
(to taki "piewszy z brzegu" przykładzik)

Wracając do tematu:
Pisałem już, że oliwa podrożała?
20 € / litr (rok temu płaciłem 15 €)
To i tak tanio. W sklepach w DE tyle kosztuje byle jaka "przemysłowa lura".

Wczoraj kupowałem i płaciliśmy 15€.
Za 30€ też dwa średnie arbuzy dostaliśmy


Nawet jeśli nad Bałtykiem będzie 38*C przez tydzien, to niestety morze nigdy to samo nie będzie (klimat i ludzie rownież)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 907
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone