Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5250
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.07.2024 10:25

yarko2000 napisał(a): ... Na koniec odniosę się do cen arbuzów: Biograd i Pakostane, ceny w promocji 0,48, standardowo za 0,78. W małych warzywniakach 1 euro. 4 euro to jakiś wymysł...


Pewnie gdzieś chłop spotkał taką cenę, albo kobitki w tramwaju rozmawiały, że słyszały jak jeden facet, mówił innemu że słyszał jak tamtemu powiedział kolega, że jego koleżanka ...

Rok temu byliśmy w cro kolejny raz, ale pierwszy raz na żaglach. Ależ nas straszyli wydatkami z tym związanymi. Tak więc srogo się przygotowaliśmy, ale nawet nie daliśmy rady wydać kwoty przygotowanej n wariant optymistyczny :)

Najwyższa kwota płacona za cumowanie 46 stóp jachtu była chyba w Tribunj i to było jakoś 160-170E. Nam zasadniczo najlepiej było w cichych zatokach, gdzieś na zadupiu małej wyspy, a tu czasem za 0, a czasem 30-50E
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 19.07.2024 16:06

Pisze jak jest, fanatyk czy grupa zawsze inaczej to postrzega - po swojemu.
Nie zabraniam, niech każdy się cieszy.
Ceny porównywałem w tych samych miejscach.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.07.2024 21:58

My mieliśmy w lipcu apartament za 100 z 2 sypaniami, nowy niemalże ( po grubym remoncie) , w każdej sypialni LCD i klima, jeszcze większy LCD w salonie z aneksem, który był wyposażony kompletnie, poza zmywarką. 100 m od morza....w knajpie lany Erdinger Helles za 3.5 więc nie musiałem pić tych chorwackich sików ;) dania rybne do 17 € ;) steki 25 ;) pizza 8-12 .... jak tu żyć.....u mnie w Gdańsku można pomarzyć co najwyżej o takich cenach.... Ktoś napisze że to tylko Pag, ja napiszę, morze to samo i góry w tle również ;) .
Obrazek
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2024 22:48

Co Ty piszesz. Tylko Pag 8O
Pag jest zaje…fajny. A pod względem plaż i tego co człowiek nie ruszył doskonały. Dla mnie obok Hvaru number 1 w Cro.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.07.2024 22:50

Habanero napisał(a):Co Ty piszesz. Tylko Pag 8O
Pag jest zaje…fajny. A pod względem plaż i tego co człowiek nie ruszył doskonały. Dla mnie obok Hvaru number 1 w Cro.

Dla mnie również ;) ale masa ludzi twierdzi, że "prawdziwa" Chorwacja to Riwiera Makarska, bo tam góry kłaniają się morzu.....cokolwiek to znaczy ;)
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2024 22:57

Ta masa to typowe Alinki , luzuj ich .
Im więcej ich tym lepiej dla nas, bo będą siedzieć na rierze jak allinowe ludziki w barze . Oby tylko im się nie znudziło :tak:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.07.2024 23:14

Habanero napisał(a):Ta masa to typowe Alinki , luzuj ich .
Im więcej ich tym lepiej dla nas, bo będą siedzieć na rierze jak allinowe ludziki w barze . Oby tylko im się nie znudziło :tak:

Oby.. :piwo: :piwo: :piwo:
DominikI
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 20.07.2024 06:31

Na Pagu nie byłem ani zadnym innym miejscu na północy. Kilkukrotnie Dalmacja i pod względem tylko wizualnym południe musi być ładniejsze skoro na północy nie ma gór przy morzu. Pisze o samej wizualizacji bo pewnie północ ma wiele innych walorów jak choćby mniejszy tłok i niższe ceny..może.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2024 12:25

Tak na szybko podliczyłem tegoroczne wydatki. Wyjazd na dwa ostatnie tygodnie czerwca, 14 noclegów na miejscu + dwa tranzytowe. Trzy osoby dorosłe, jedna wróciła po tygodniu samolotem, bilet też wliczyłem w koszty. Jedzenie pół na pół konoby/apartament. Łącznie z winietami, paliwem, paliwem do pontonu wyszło mi jakieś 11500zł. Według mnie nie jest to dużo. Oczywiście można by więcej ale można by zapewne mniej. Należę do tych którzy jeżdżą w to samo miejsce, bo mam tam wszystko czego mi potrzeba czyli w spokój, super gospodarza, miejsce do trzymania pontonu itp.itd.
Ps. Często, w drodze powrotnej przejeżdżam przez Makarską, sporo by mi musiał ktoś dopłacić żebym tam spędził urlop :sm:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 20.07.2024 16:03

A ja nie pamiętam kiedy ostatni raz liczyłem z dokładnością do setek pln, ile wydałem.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 2005
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.07.2024 16:42

Zazwyczaj jednak na 4 osoby jest taniej ;)

Koleżanka z pracy jedzie na 10 noclegów do Międzyzdrojów, pokój dwuosobowy w "pensjonacie" w pewnym (nie pamiętam jakim) oddaleniu od morza to 350 złotych za noc. I takie coś można ewentualnie porównać do podobnego obiektu w Chorwacji, Albanii czy Bułgarii, choć i tak to nie będzie pełen obraz, bo według prognóz ma im przez połowę czasu lać, a temperatura powietrza wynosić około 19 stopni ;)
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 20.07.2024 16:52

Pudelek napisał(a):Zazwyczaj jednak na 4 osoby jest taniej ;)


Chyba jak każdy płaci za siebie ;-)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.07.2024 22:16

Strach jechać do tej Chorwacji. Drożyzna. Chyba w tym roku odpuszczę.
Pani Joanna żali się wp.pl, że za apartament trzeba dać 200 euro. :lool:

https://turysci.pl/fatalne-doniesienia- ... -ds-190724
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 20.07.2024 23:15

Habanero napisał(a):
yarko2000 napisał(a):...
czuję, myślę i mam tak samo :)
:proszedzieki:

Ktoś kto tego nie poczuje, ten na pewno nie zrozumie.
Moi znajomi pojechali na Hvar, do Starego Gradu, na urlop.
Mieli wszystko na tacy podane..., co.... , gdzie, ....jak i kiedy.
Niestety, cały urlop spędzili na płytach betonowych przed hotelem w Starim Gradzie...dramat.
Tak kończą Allinki przyzwyczajone do baru i basenu a w tej kategorii ( allinkowej) Chorwacja przegrywa i nie jest dla takiego turysty. Całe szczęście :coool:


Ale co że byli nie zadowoleni - czy tylko ciebie szczypie z tyłu ??? no dramat ......
Jak ktoś ma ochotę wieźć wodę ze studni w centralnej Polsce na Chorwacje to mi jest wszytko jedno.
Jak ktoś ma ochotę wieźć tatrę na Chorwację to mi jest wszystko jedno.
Jak ktoś wypoczywa na betonowych płytach przed hotelem to jest mi wszystko jedno.
Może ktoś tak wypoczywa i jest mu dobrze - dziwne ?!? :sm: dramat ....
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 21.07.2024 15:56

Panie walazz, zacząłeś 10 lat temu pisać na forum, od narzekania na Cro. Co cię pchało tam aż 4 razy, toć to nie ma sensu.
Pozdrav.
Ostatnio edytowano 21.07.2024 23:17 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 906
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone