Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.07.2024 13:41

wiolek_lp napisał(a):- ponowne jedzenie w okolicach Osijeku, wcześniej w planach od lat miałam Josic w Zmajevac, ale kilkukrotnie natknęłam się na super miejsce właśnie niedaleko Osijeku, więc to tam raczej wpadnę

Tak z ciekawości co to za miejscówka w Osijeku? Będziemy wracać przez Osjek to może skorzystamy.

Do Josica też chcieliśmy kiedyś wpaść, ale okazało się że mieli przerwę urlopową i działał tylko sklep z winami. Swoją drogą chyba turystyka to nie ich główne źródło zarobku, skoro potrafią sobie zrobić taką przerwę w sierpniu.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.07.2024 14:07

mchrob napisał(a):Tak z ciekawości co to za miejscówka w Osijeku? Będziemy wracać przez Osjek to może skorzystamy.

Do Josica też chcieliśmy kiedyś wpaść, ale okazało się że mieli przerwę urlopową i działał tylko sklep z winami. Swoją drogą chyba turystyka to nie ich główne źródło zarobku, skoro potrafią sobie zrobić taką przerwę w sierpniu.


W tych rejonach to chyba standarowa praktyka bo i inne lokale też mają taką przerwe wakacyjną 8) My 2 krotnie nie zdązyliśmy do Josic bo w niedziele mają tylko do 18 otwarte. I w okolicy jedliśmy w Kovač Čarda z polecenia naszych gospodarzy z Karanac, miejsce typowo lata 80, stołówka :lol: ale perklet tam był marzenie :hearts:

Teraz stawiamy na Čingi Lingi Čarda, fajna karta, dobre ceny, piękny wystrój i okolica, o ile będą otwarci w naszym terminie :lol:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.07.2024 14:16

wiolek_lp napisał(a):
mchrob napisał(a):Tak z ciekawości co to za miejscówka w Osijeku? Będziemy wracać przez Osjek to może skorzystamy.

Do Josica też chcieliśmy kiedyś wpaść, ale okazało się że mieli przerwę urlopową i działał tylko sklep z winami. Swoją drogą chyba turystyka to nie ich główne źródło zarobku, skoro potrafią sobie zrobić taką przerwę w sierpniu.


W tych rejonach to chyba standarowa praktyka bo i inne lokale też mają taką przerwe wakacyjną 8) My 2 krotnie nie zdązyliśmy do Josic bo w niedziele mają tylko do 18 otwarte. I w okolicy jedliśmy w Kovač Čarda z polecenia naszych gospodarzy z Karanac, miejsce typowo lata 80, stołówka :lol: ale perklet tam był marzenie :hearts:

Teraz stawiamy na Čingi Lingi Čarda, fajna karta, dobre ceny, piękny wystrój i okolica, o ile będą otwarci w naszym terminie :lol:


Čingi Lingi Čarda - znam z widzenia. Chcieliśmy tam iść na kolację ale parking był full, a ludzie stali przed wejściem czekając na stolik. (to był weekend) :glupek:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.07.2024 14:19

Łoł a knajpa wydaje się duża :mg: Ale myślę że zrobimy wcześniej rezerwacje, bo właśnie będziemy w sobotę ;)
Ostatnio edytowano 12.07.2024 14:23 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
feniks7
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 01.04.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) feniks7 » 12.07.2024 14:25

wiolek_lp napisał(a):
mchrob napisał(a):Tak z ciekawości co to za miejscówka w Osijeku? Będziemy wracać przez Osjek to może skorzystamy.

Do Josica też chcieliśmy kiedyś wpaść, ale okazało się że mieli przerwę urlopową i działał tylko sklep z winami. Swoją drogą chyba turystyka to nie ich główne źródło zarobku, skoro potrafią sobie zrobić taką przerwę w sierpniu.


W tych rejonach to chyba standarowa praktyka bo i inne lokale też mają taką przerwe wakacyjną 8) My 2 krotnie nie zdązyliśmy do Josic bo w niedziele mają tylko do 18 otwarte. I w okolicy jedliśmy w Kovač Čarda z polecenia naszych gospodarzy z Karanac, miejsce typowo lata 80, stołówka :lol: ale perklet tam był marzenie :hearts:

Teraz stawiamy na Čingi Lingi Čarda, fajna karta, dobre ceny, piękny wystrój i okolica, o ile będą otwarci w naszym terminie :lol:


Weź pod uwagę rezerwację. My ostatnio byliśmy niedaleko i we wszystkich 3 restauracjach były rezerwacje i mimo polowy pustych stołów, odeszliśmy z kwitkiem. Dopiero w Białym Monastyrze było miejsce w bistro.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.07.2024 09:18

wiolek_lp napisał(a):- w drodze do Budapesztu koleżanka wpadła na fajne miejsce na autostradzie, gdzie jest super gulasz i sznycle-

Podasz namiar? Ja do tej pory w okolicy Budapesztu (a w zasadzie gdzieś między Budapesztem a Wyszehradem) znalazłem tylko jedną zacną restaurację. W samym Budapeszcie chyba odwiedzałem za tanie. Złe to nie było ale nieba w gębie nie doświadczyłem.


- w Budapeszcie jadam langosze w jedynym i prawidłowym miejscu, inne są okropne i nie dorównują mu

A gdzie? Ja w Budapeszcie jadłem langosze w dwóch miejscach: Retro Langos i Krumplis Lángos. Ten pierwszy wg mnie lepszy. Ciekawi mnie czy któryś z nich jest tym jedynym ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 13.07.2024 11:03

empire13 napisał(a):Podasz namiar? Ja do tej pory w okolicy Budapesztu (a w zasadzie gdzieś między Budapesztem a Wyszehradem) znalazłem tylko jedną zacną restaurację. W samym Budapeszcie chyba odwiedzałem za tanie. Złe to nie było ale nieba w gębie nie doświadczyłem.

Pewnie :usmiechkrzywy: .
https://maps.app.goo.gl/upFfmjGdE3qEMWio7
Ja w Budapeszcie oprócz langoszy i jakiegoś fast foodu w Karavanie jadłam tylko w dobrej włoskiej :rotfl:

empire13 napisał(a):A gdzie? Ja w Budapeszcie jadłem langosze w dwóch miejscach: Retro Langos i Krumplis Lángos. Ten pierwszy wg mnie lepszy. Ciekawi mnie czy któryś z nich jest tym jedynym ;)

Oj zdecydowanie nie, Twojego 2 nie znam a Retro Langosz to był mój pierwszy langosz w życiu, wzięliśmy na wynos na drogę i dramat, ciężki w cholerę, brzuchy bolały nas do samego domu :?
Zeszłego roku z racji tego, że nasz ukochany jest krótko czynny ( w lecie do 19 a zimą chyba do 18) skusiliśmy się kolejny raz na Retro, już na miejscu, i dalej szału nie było.
A ulubiony to
https://maps.app.goo.gl/Mnknr4uuseGrJbuC8
zaraz koło Vajdahunyad :hearts:
Jest mega leciutki, na ile może takie być ciasto drożdżowe smażone w pełnym tłuszczu :rotfl: niestety nie tanie, ale warto :hearts:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.07.2024 16:26

Dzięki. Jak będę w Budapeszcie to sprawdzę oba miejsca.
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 16.07.2024 08:34

przełom czerwca - lipca, noclegi 1+10+1, Tucepi, rodzinka 2+2, autem, koszt pi razy drzwi 12,5tys zł. Z tego noclegi 5200+380+410, winiety CZ HU SK chyba 250zł, autostrada w CRO cholernie drogo ok 250zl. Paliwo w czerwcu 1,43 euro, w lipcu na powrocie 1,54 (w sumie ok 1500zł). Dwa razy restauracyjny obiad i kolacja. Bilety: Plitwickie + Dubrownik. Zakupy: Lidl, Kaufland + "studenciaki", ceny średnio 20% wyższe i to takie minimum.

Szczerze mówiąc mój pierwszy raz z Chorwacją i raczej ostatni, włażenie w butach do wody, 4 dni zmarnowane na podróż jak i sumaryczny koszt wakacji kieruje mnie na przyszły rok w stronę samolotu i piasku. Po przyjeździe do domu szybki wypad nad jezioro i fakt, że można boso wejść do wody - coś pięknego.
Widoki? TAK! Wspaniałe, ale widok ma być dla mnie dodatkiem do urlopu a nie głównym powodem.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.07.2024 10:05

luk82 napisał(a):Widoki? TAK! Wspaniałe, ale widok ma być dla mnie dodatkiem do urlopu a nie głównym powodem.

Bez złośliwości, a jaki jest najważniejszy powód? Ja jeżdżę (latam) na wakacje akurat dla widoków (jeden z głównych czynników).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.07.2024 10:08

luk82 napisał(a):przełom czerwca - lipca, noclegi 1+10+1, Tucepi, rodzinka 2+2, autem, koszt pi razy drzwi 12,5tys zł. Z tego noclegi 5200+380+410, winiety CZ HU SK chyba 250zł, autostrada w CRO cholernie drogo ok 250zl. Paliwo w czerwcu 1,43 euro, w lipcu na powrocie 1,54 (w sumie ok 1500zł). Dwa razy restauracyjny obiad i kolacja. Bilety: Plitwickie + Dubrownik. Zakupy: Lidl, Kaufland + "studenciaki", ceny średnio 20% wyższe i to takie minimum.

Szczerze mówiąc mój pierwszy raz z Chorwacją i raczej ostatni, włażenie w butach do wody, 4 dni zmarnowane na podróż jak i sumaryczny koszt wakacji kieruje mnie na przyszły rok w stronę samolotu i piasku. Po przyjeździe do domu szybki wypad nad jezioro i fakt, że można boso wejść do wody - coś pięknego.
Widoki? TAK! Wspaniałe, ale widok ma być dla mnie dodatkiem do urlopu a nie głównym powodem.


Jakiż to kontrast z wypowiedzią kolegi z pracy, którą właśnie usłyszałem, również wrócili z pierwszego wypadu do Cro w identycznym składzie 8O
No ale każdy odczuwa po swojemu. W zakresie kosztów autostrad to nie wybieraj się czasem autem do Włoch.
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 16.07.2024 10:12

Podgora dwa tygodnie od 1 lipca rodzinka 2+1 (4 latek). Budżet 3000 euro. Wydaliśmy w sumie za wszystko z noclegiem, przejazdami i paliwem 2150 euro. Zakupy w Lidlu w Makarskiej 3 razy (200 euro). Obiady w restauracji przy plaży 5 razy 250 euro, śniadania kolacje i reszta obiadów w apartamencie z artykułów kupowanych w Lidlu lub w lokalnych sklepikach. 10x leżak na plaży po 7 euro (przy czym raz gratis w ostatni dzień i kilka razy za 4 euro bo przyszliśmy na plaże już popołudniu). Codziennie kawa i piwko w restauracji przy plaży (kawa latte 3.5 euro piwo 4.5 euro) Pamiątka dla żony złoty pierścionek z perłą 150 euro po rabacie za piękne oczy. Atrakcje wodne: 1 raz rowerek wodny godzina 20 euro, speedboat 10 euro, łódź "podwodna" 20 euro. Jeszcze jakieś lody, czekoladki dla synka, sporo pamiątek (magnesy, zabawki). Największą oszczędnością całych wakacji był zakup w Polsce SUPa, na którym spędzaliśmy ogromną część czasu pływając czasami we trójkę, ale najczęściej wymienialiśmy się tylko z żoną deską i pływaliśmy bardzo dużo i długo. Ja sam pokonałem ponad 80km - polecam jeśli ktoś lubi aktywność fizyczną. SUP do wynajęcia na plaży na cały dzień to 30 euro więc sporo. Ceny zwłaszcza w restauracjach o około 20% wyższe w stosunku do zeszłego roku w Breli co moim zdaniem jest już trochę przegięciem, bo niczym nie wyróżniająca się pizza za 13-14 euro, lub mięsna płyta za 45 euro gdzie rok temu w Breli były po 10 euro a płyta po max 35 euro. Na promenadzie też jakby luźniej, ale to chyba dlatego, że Podgora jest większą miejscowością z większą ilością restauracji i ludzie się jakoś bardziej równomiernie po nich rozkładają. Nam akurat jakoś kuchnia chorwacka bardzo nie imponuje i do tych restauracji chodziliśmy bardziej z lenistwa niż z chęci zjedzenia czegoś mega dobrego. Domowe obiadki bardziej nam pasowały, ale może dlatego, że bardzo dobrze opanowaliśmy kuchnię włoską i na prawdę spaghetti czy lasagne potrafimy zrobić lepsze niż w tych chorwackich "włoskich" przybytkach. Ogólnie super wakacje! Po trzech razach w Breli miłą odmianą była Podgora, którą uważam za lepszą do spędzania wakacji bo jest po prostu trochę luźniej na plaży i na promenadzie, nie tak stromo a widoki równie piękne a może nawet piękniejsze.
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 16.07.2024 11:00

Trajgul napisał(a):
luk82 napisał(a):Widoki? TAK! Wspaniałe, ale widok ma być dla mnie dodatkiem do urlopu a nie głównym powodem.

Bez złośliwości, a jaki jest najważniejszy powód? Ja jeżdżę (latam) na wakacje akurat dla widoków (jeden z głównych czynników).

Odpoczynek i relaks, po to jest właśnie urlop.

te kiero napisał(a):Jakiż to kontrast z wypowiedzią kolegi z pracy, którą właśnie usłyszałem, również wrócili z pierwszego wypadu do Cro w identycznym składzie. W zakresie kosztów autostrad to nie wybieraj się czasem autem do Włoch.

Po prostu wcześniej wszystkie wakacje samolotem, pierwszy raz teraz autem, następny urlop bankowo samolotem, chyba, że gdzieś blisko lub objazdówka po Europie bo też taki plan na przyszłość jest.
Z wakacjami musi być tak aby minusy nie przysłoniły plusów, nie lubię ani owoców morza, ani wina, ani wchodzenia do wody w butach, po prostu przekonałem się, że Chorwacja nie jest dla mnie.

te kiero napisał(a):No ale każdy odczuwa po swojemu.

Dokładnie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1823
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.07.2024 11:22

luk82 napisał(a):Odpoczynek i relaks, po to jest właśnie urlop.

A to też jest dobry temat na dyskusje, choć pewnie wielokrotnie przewijający się w różnych wątkach ;).
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.07.2024 12:04

wikol napisał(a):Chorwacja coraz droższa (...)
Nie zgodzę się.
Noclegi od trzech lat w tej samej cenie,
jedzenie w konobie deczko tańsze niż w zeszłym roku.
W sklepach (spożywczych) nie wiem, bo nie "używamy".

Jedyne co nam "drożej" wyszło, to paliwo do pontonu.
"Drożej" bo... nie drożej, lecz więcej poszło (około 50% więcej).
I oliva - 20 € / litr (do tej pory 15 €).
Ale jestem zadowolony i... i tak się czuję nieswojo (jak kupcy płacący aborygenom świecidełkami za złote ozdoby) bo za tę olivę zapłaciłbym sporo więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 904
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone