Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.05.2024 12:50

SebastianM napisał(a):
marecky81 napisał(a):
SebastianM napisał(a):jedynie wodę mineralną ( dziewczyny chorwackiej nie lubią ). Obiadokolacje w konobach


Żadnego gatunku?

Dla mnie woda to woda....nie lubią , mieliśmy chyba z 8 czy 10 zgrzewek z Polski ;) .aaa dodam jeszcze, że ja za chorwackim piwem nie przepadam, ale polskiego czy niemieckiego ze sobą nie przywożę :zeby: :zeby: :zeby:


Chorwackie piwo nie powala, ale latem zaakceptuję nawet masówkę. Chociaż jak już kupuję w ichniejszym markecie, wolę Tuborga albo Bavarię niż Karlovacko ;)

Chociaż ciemny Tomislav albo czarne Karlovacko nie są złe.

Kiedyś się natknąłem na Pagu na piwo Istarsko, całkiem niezłe ja na koncerniak, ale potem jakoś już go nie spotkałem.

Co do wody, jamnica też mi nie smakuje, kupujemy zwykle kiseljak albo janę. Chcąc pić polską wodę musiałbym jechać z Polski dostawczakiem bo na 4 osoby schodziło nam dziennie nawet 2 zgrzewki.

Generalnie jednak podzielam pogląd, że konsumpcja to nie tylko to co ląduje w żołądku, ale i miejsce/czas gdzie ona się odbywa. Kaszankę mogę sobie zgrillować w ogrodzie w letni wieczór i będzie miała ten swój smak. Morze Śródziemne jakoś mi z kaszanką nie po drodze. W drugą stronę też to działa, retsina z horiatiki smakują niepowtarzalnie gdzieś w tawernie na Pelionie, w Polsce tego smaku już nie wydobędę.
Ostatnio edytowano 20.05.2024 13:02 przez marecky81, łącznie edytowano 1 raz
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:02

piekara114 napisał(a):
leswac napisał(a):za wszystko łącznie w tym roku 2 tygodnie w sierpniu w Breli wyniosło około 12.000 złotych. Samo zakwaterowanie 1260,00 euro (pokój z widokiem na morze z balkonem, duża kuchnia, oraz łazienka).
W powyższej kwocie jest wszystko wliczone : winiety, paliwo, koszty zakwaterowania, ubezpieczenie dodatkowe, wydatki na miejscu na letnie przyjemności.....itp. Nie wiem czy to dużo czy też nie.

Dla mnie osobiście taki koszt jest bardzo duży..... jak na urlop w Chorwacji i bez wejściówek wstępu do zwiedzanych obiektów (z opisu wywnioskowałam, że nie będzie zwiedzania zabytków)... W pełni akceptowalny w przypadku urlopu np. w Tajlandii, gdzie koszt samego lotu to ok. 3500 zł/os....


Alkoholu prawie nie pijemy....


no połowa z tego to zakwaterowanie i dalej paliwo trasa Poznań-Brela i z powrotem a na miejscu też dużo jeździmy. w tym roku Sarajewo, Mostar i Peljeśac planujemy przynajmniej z tych dalszych wycieczek więc wszystko zliczyłem chociaż w przybliżeniu razem :ysz: :ysz: :ysz:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2024 13:09

piekara114 napisał(a):
leswac napisał(a):za wszystko łącznie w tym roku 2 tygodnie w sierpniu w Breli wyniosło około 12.000 złotych. Samo zakwaterowanie 1260,00 euro (pokój z widokiem na morze z balkonem, duża kuchnia, oraz łazienka).
W powyższej kwocie jest wszystko wliczone : winiety, paliwo, koszty zakwaterowania, ubezpieczenie dodatkowe, wydatki na miejscu na letnie przyjemności.....itp. Nie wiem czy to dużo czy też nie.

Dla mnie osobiście taki koszt jest bardzo duży..... jak na urlop w Chorwacji i bez wejściówek wstępu do zwiedzanych obiektów (z opisu wywnioskowałam, że nie będzie zwiedzania zabytków)... W pełni akceptowalny w przypadku urlopu np. w Tajlandii, gdzie koszt samego lotu to ok. 3500 zł/os....


Alkoholu prawie nie pijemy....



Dla mnie też jest to duży koszt.

Od kilku lat jeździmy we dwoje z żoną, najczęściej na ok. 12 dni. I jeszcze nigdy całkowity budżet nie przekroczył mi 8000-9000 zł. A w tym zawsze jest dużo zwiedzania, codzienne kolacje w konobach, sporo oliwy i bośniackiej kawy przywożonej do domu. Czasem dochodzą drogie noclegi tranzytowe (np. 360 zł w Skopje czy 2 x 400 zł w Berchtesgaden).

Naprawdę nie wiem, co ja tam musiałbym jeszcze kupować, żeby wydać kolejne 3000 czy 4000.
Ostatnio edytowano 20.05.2024 13:16 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:16

to uważacie że 1260 eurosima za pobyt to dużo ??? 14 nocy bo sam się zaczynam zastanawiać......
na miejscowe wydatki i przyjemności licze tylko jakieś 550 euro może dlatego...... :? :? :?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2024 13:19

Nie wiem, może to ja jakiś sknerowaty jestem :lol: :lol:

Chociaż przyznaję, że nie doliczam jedzenia branego z Polski (to żony działka), ale nie sądzę, żeby to, co bierzemy, było warte więcej niż ok. 500 zł.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:22

marekkowalak napisał(a):Nie wiem, może to ja jakiś sknerowaty jestem :lol: :lol:

Chociaż przyznaję, że nie doliczam jedzenia branego z Polski (to żony działka), ale nie sądzę, żeby to, co bierzemy, było warte więcej niż ok. 500 zł.


tu się zgadza. jakieś 700,00 złotych bo jeszcze mocne trunki zabieramy....no i niestety prezenty dla przyjaciół to kolejne minimum 600,00 złotych i się nazbiera. mamy sporo serdecznych znajmomych od lat i w czasie pobytu naszego rewanżują sie nam czym innym........więc tego nie przeskoczymy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2024 13:28

marekkowalak napisał(a):Nie wiem, może to ja jakiś sknerowaty jestem :lol: :lol:
Ja chyba też :lol: bo jednak nocleg za 90 eur/2 os. to dla mnie dużo.... Wolę zaoszczędzić na noclegu (np. brak widoku, ale miejscowości nie popuszczę w dziurze mieszkać nie chcę) i mieć już "wkład" na kolejny w roku wyjazd (w tym roku na Brać to tak 400 eur z tego powodu zaoszczędzę)...

marekkowalak napisał(a):Chociaż przyznaję, że nie doliczam jedzenia branego z Polski (to żony działka), ale nie sądzę, żeby to, co bierzemy, było warte więcej niż ok. 500 zł.
U mnie nie wiem czy 200 zł, choć w tym roku nastawiam się zabrać ciut więcej o ile miejsce się znajdzie, bo kajak ma pojechać z nami....
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:35

no to jesteśmy w domu......1260,00 euro za 14 dni i tutaj jest "pies pogrzebany" ale trudno. ja nie wyobrażam sobie innego lokum. to od lat "nasz pokój" w pierwszej połowie sierpnia przez 14 dni. nie wiem czy to ważne ale w cenie zakwaterowania wifi, tv sat z prawdziwego zdarzenia około 100 kanałów, garaż i klimatyzacja o widoku na Adrię w kierunku wyspy Brać za którym cały rok wyję z rozpaczy nie wspomnę, bo jak przyjadę pierwsza noc jak pies Pluto na balkonie do rana. piję piwko i patrze na Jadran i tak do rana........wiem wiem jestem walnięty :glupek: :glupek: :glupek:
Ostatnio edytowano 20.05.2024 13:38 przez leswac, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.05.2024 13:35

piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Nie wiem, może to ja jakiś sknerowaty jestem :lol: :lol:
Ja chyba też :lol: bo jednak nocleg za 90 eur/2 os. to dla mnie dużo.... Wolę zaoszczędzić na noclegu (np. brak widoku, ale miejscowości nie popuszczę w dziurze mieszkać nie chcę) i mieć już "wkład" na kolejny w roku wyjazd (w tym roku na Brać to tak 400 eur z tego powodu zaoszczędzę)...

Mam podobnie. Chociaż fajnie byłoby mieć pół metra do wody i ładną plażę tylko dla siebie. Nawet jeśli to jakaś dziura (i tak codziennie jeżdżimy na różne plaże i do różnych miejscowości na posiłki i zwiedzanie).
Jeśli można spytać: gdzie i w jakim miesiącu jedziesz oraz po ile noclegi dla dwóch osób?
Brać biorę pod uwagę w tym roku.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.05.2024 13:44

marekkowalak napisał(a):Naprawdę nie wiem, co ja tam musiałbym jeszcze kupować, żeby wydać kolejne 4000.

.... nie popieram i nie reklamuję....ale u mnie samo tylko piwo, rakija to pewnie lekko 30 € dziennie ;) x 14 dni ..... nie jest problemem wydać dodatkowe 4000 w ciągu 2 tygodni . Kiedyś już to pisałem, zakładam dzienny budżet na dwie osoby na poziomie około 100 € ( nie wliczając dojazdu i noclegów) nie wydaje mi się, żeby to była jakaś wielka kwota. 14 noclegów to z reguły między 700 € a 840 € od pary( bierzemy apartament z 2 sypialniami w cenie 100 € do 120 € ) dojazd z Gdańska i kilometry na miejscu to kolejne 500 € do podziału na 2 pary. Zapewne są osoby, które wydają mniej, ale i są tacy, którzy wydają znacznie więcej. Sama miejscówka może zrobić różnicę. Inna cena będzie w Breli, a inna w mieścinie zabitej deskami , inna cena apartamentu przy plaży z basenem w modnej miejscowości, inna gdzieś na obrzeżach z dala od nadmorskiego bulwaru...
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:47

TO NIE REKLAMA rzecz jasna tylko poglądowo przesyłam......
to nasza plaża i przy niej 2 konoby Plima i Sirena.........tutaj jeszcze prysznice uchowały się za darmo bo przeważnie 2 euro.....

możecie zerknąć w oddali Brać a ceny w konobach przystępne i jedzenie pyszne. :piwo:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 13:50

SebastianM napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Naprawdę nie wiem, co ja tam musiałbym jeszcze kupować, żeby wydać kolejne 4000.

.... nie popieram i nie reklamuję....ale u mnie samo tylko piwo, rakija to pewnie lekko 30 € dziennie ;) x 14 dni ..... nie jest problemem wydać dodatkowe 4000 w ciągu 2 tygodni . Kiedyś już to pisałem, zakładam dzienny budżet na dwie osoby na poziomie około 100 € ( nie wliczając dojazdu i noclegów) nie wydaje mi się, żeby to była jakaś wielka kwota. 14 noclegów to z reguły między 700 € a 840 € od pary( bierzemy apartament z 2 sypialniami w cenie 100 € do 120 € ) dojazd z Gdańska i kilometry na miejscu to kolejne 500 € do podziału na 2 pary. Zapewne są osoby, które wydają mniej, ale i są tacy, którzy wydają znacznie więcej. Sama miejscówka może zrobić różnicę. Inna cena będzie w Breli, a inna w mieścinie zabitej deskami , inna cena apartamentu przy plaży z basenem w modnej miejscowości, inna gdzieś na obrzeżach z dala od nadmorskiego bulwaru...


Brawo Ty od tego są wakacje chociaż ja dziennie grubo mniej cały pobyt wydatki lokalne i przyjemności na 2 osoby max 550-600 euro :jupi: :jupi: :jupi:
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.05.2024 13:58

SebastianM napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Naprawdę nie wiem, co ja tam musiałbym jeszcze kupować, żeby wydać kolejne 4000.

.... nie popieram i nie reklamuję....ale u mnie samo tylko piwo, rakija to pewnie lekko 30 € dziennie ;) x 14 dni .....


Piwo, wino schodzi. Rakiji i ichniejszych destylatów nie używam, a importowane twarde są mocno droższe niż u nas. Trza się ratować transportem z kraju. W Biedrze była ostatnio promocja na ciemnego Morgana 49,90 to zacna cena za 07l. Zakupiłem co nieco. Cuba libre idealnie komponuje się z żaglami. Limonki kupię na miejscu :mg:

No a woda oczywiście w zasięgu rzutu puszką z tarasu, takie nasze must have :sm:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.05.2024 14:10 przez marecky81, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2024 13:58

Fakt, u nas na alkohol wychodzi bardzo mało, bo tylko ja piję trochę piwa, żona wcale. Mocniejszych trunków nie pijamy. Za to sporo idzie na kolacje, bo uwielbiamy tamtejsze ryby i owoce morza, więc tzw. współczynnik ukonobienia wynosi u nas 100% :mg:
I tego nie odpuszczę, bo to jest jedna z rzeczy, dla których jeżdżę do Chorwacji (i ogólnie d. Jugosławii)

No i zakwaterowanie - tu różnice mogą być bardzo duże. My szukamy raczej tańszych kwater, bo i tak spędzamy w nich niewiele czasu. Właściwie mamy tylko 3 warunki: kuchnia, parking i dosyć blisko do plaży i centrum. Telewizor mi na wakacjach niepotrzebny. Klima jak jest, to super, jak nie, to też nie ma tragedii. To samo z widokiem na morze - jeśli jest z tarasu/balkonu, to dobrze, jeśli nie, to drugie dobrze, bo przez cały dzień mam widok na morze z plaży :papa: Dlatego też prawie zawsze zakwaterowanie oscyluje w granicach 50-75 euro/dobę.
Ostatnio edytowano 20.05.2024 14:05 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.05.2024 14:04

leswac napisał(a):to uważacie że 1260 eurosima za pobyt to dużo ??? 14 nocy bo sam się zaczynam zastanawiać......
na miejscowe wydatki i przyjemności licze tylko jakieś 550 euro może dlatego...... :? :? :?

90 jurków za nocleg / 2os to jest BARDZO DUŻO.
Nie zapłaciłem do tej pory więcej niż 65€ /4os za dobę.
Rozumiem, że są apartmany 90-100€ ale z basenem czy kompletnie odnowione mieszkania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 900
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone