Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 317
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 20.05.2024 11:08

leswac napisał(a):wiadomo, że wszystko drożeje. Ja zrobiłem krótką kalkulację orientacyjną i szybką oczywiście i nie dokładną.
poprawkę należy brać na to że jedziemy tylko we dwoje z żonką i naprawdę na miejscu nie wydajemy majątku ale też niczego sobie nie załujemy z letnich przyjemności. Prowiant zabieramy cały na 2 tygodnie ze sobą i gotujemy posiłki sami w swoim apartamencie. kilka wyjść wieczorem na kolację też się zdarza, jakieś wycieczki statkami, owoce morza, wino i piwko....
za wszystko łącznie w tym roku 2 tygodnie w sierpniu w Breli wyniosło około 12.000 złotych. Samo zakwaterowanie 1260,00 euro (pokój z widokiem na morze z balkonem, duża kuchnia, sypialnia oraz łazienka).
W powyższej kwocie jest wszystko wliczone : winiety, paliwo, koszty zakwaterowania, ubezpieczenie dodatkowe, wydatki na miejscu na letnie przyjemności.....itp. Nie wiem czy to dużo czy też nie.
oceńcie sami......ale w tym roku takie koszty mi wyszły........ :roll: wcześniej na przykład 2 lata temu ten sam pobyt zamykał się w kwocie około 10.000 złotych

2 tyg więc pewnie 10 noclegów i po 6,000zł na głowę hmm no dość dobry koszt zwłaszcza że wszystko w tym wliczone.
A jak z prowiantem typu mineralka, pepsi, soki, czekolady, paluszki itp - braliście z PL ?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 11:11

:D :D :D noclegów jest 14 termin od 10 sierpnia do 24 sierpnia. cały prowiant nasz bo kuchnia jest olbrzymia i ma wszystko co na codzień potrzeba.
NIE REKLAMUJE ale tylko załączam żeby było wiadomo jak wygląda moje lokum.....też nie wiem czy 90 euro za dobę to dużo na takie warunki czy mało. my jeżdzimy tam od roku 2013 :hut: :hut: :hut:
https://www.brela.com/davor/6_a21k2.htm
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 20.05.2024 11:56

Jestem ciekawy czy ktoś kiedyś liczył koszty wiekszego spalania wynikającego z wagi wiezionych produktow i koszty gdyby te rzeczy kupic na miejscu. Oczywiście zakładając ze takie produkty są na miejscu. Zapewne część rzeczy można zastąpić miejscowymi, część nie.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.05.2024 12:01

W HR nie ma sklepów spożywczych czy też wyznajecie zasadę "parówki tylko z Biedry a piwo tylko Harnaś" ?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.05.2024 12:03

leswac napisał(a)::D :D :D noclegów jest 14 termin od 10 sierpnia do 24 sierpnia. cały prowiant nasz bo kuchnia jest olbrzymia i ma wszystko co na codzień potrzeba.
NIE REKLAMUJE ale tylko załączam żeby było wiadomo jak wygląda moje lokum.....też nie wiem czy 90 euro za dobę to dużo na takie warunki czy mało. my jeżdzimy tam od roku 2013 :hut: :hut: :hut:
https://www.brela.com/davor/6_a21k2.htm


Byliśmy w sumie w małej miejscowości ( Viniśce ), 2 pierwsze tygodnie sierpnia i we dwie pary zmieściliśmy się w około 5000 € w sumie (może 5500 €). Prowiantu żadnego z Polski nie braliśmy, jedynie wodę mineralną ( dziewczyny chorwackiej nie lubią ). Obiadokolacje w konobach ( trzy razy sam grilowałem rybki) śniadanie w apartamencie . Dużo spożywamy % niestety ( piwo w hektolitrach ze szwagrem ). Tak więc 12k PLN na parę wydaje się być kwotą standardową. Można i znacznie taniej ale i znacznie drożej. Ciekawostka, wczoraj (19.05.2024) byliśmy na spacerku wzdłuż promenady nadmorskiej w Gdańsku, Urquell z kija 18 PLN, a jeszcze sezonu nie ma.....pewnie dobije do 20 PLN . Nie wiem, czy macie tak samo, ale mnie jakby łatwiej zaakceptować 18 PLN w Polsce za piwo ( około 4,2 € ) niż w Chorwacji 3.5 € :) .... tak mam jakoś ...
Ostatnio edytowano 20.05.2024 12:23 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 12:13

marecky81 napisał(a):W HR nie ma sklepów spożywczych czy też wyznajecie zasadę "parówki tylko z Biedry a piwo tylko Harnaś" ?

jakbyś przy tym był....... :mg: :mg: :mg: więcej zostaje na lokalne przyjemności a zakupy w Biedrze robię od lat :mg:
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.05.2024 12:14

SebastianM napisał(a):jedynie wodę mineralną ( dziewczyny chorwackiej nie lubią ). Obiadokolacje w konobach


Żadnego gatunku?
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.05.2024 12:15

leswac napisał(a):
marecky81 napisał(a):W HR nie ma sklepów spożywczych czy też wyznajecie zasadę "parówki tylko z Biedry a piwo tylko Harnaś" ?

jakbyś przy tym był....... :mg: :mg: :mg: więcej zostaje na lokalne przyjemności a zakupy w Biedrze robię od lat :mg:


Rozumiem, budżet nie jest z gumy.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 12:17

Nie wiem, czy macie tak samo, ale mnie jakby łatwiej zaakceptować 18 PLN w Polsce za piwo ( około 4,2 € ) niż w Chorwacji 3.5 € :) .... tak mam jakoś ...[/quote]

różnie z tym bywa.....na plaży w konobie od morza jakieś 10 metrów w zeszłym roku piwo lane z beki 5 euro 0,5 litra
jak byłem na meczu lecha z legią (DRAMAT KARWA) piwo 0% alkoholu 0,33 za 17 złotych :glupek: :glupek: :glupek:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 12:19

Rozumiem, budżet nie jest z gumy.[/quote]

Marek tak to jest jak jesteś na emeryturze........a budżet fakt napięty jak baranie........ :mg:
i jak mówił mój przedmówca Sebastian sporo eurosima idzie na piwo z beczki....dziennie na plaży 30 euro :verryhappy: i jakoś nie mogę sobie tego odmówić a i żonka kufelek pociągnie :mg: :mg: :mg:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.05.2024 12:24

marecky81 napisał(a):
SebastianM napisał(a):jedynie wodę mineralną ( dziewczyny chorwackiej nie lubią ). Obiadokolacje w konobach


Żadnego gatunku?

Dla mnie woda to woda....nie lubią , mieliśmy chyba z 8 czy 10 zgrzewek z Polski ;) .aaa dodam jeszcze, że ja za chorwackim piwem nie przepadam, ale polskiego czy niemieckiego ze sobą nie przywożę :zeby: :zeby: :zeby:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 12:31

:mg: :mg: :mg: u nas to tradycja zaczynania dnia......godzina 09.00 już siedzimy na kamieniach zagryzamy kroasanta z morelami i ciągniemy Karlovaćko z butelki bo konobę Sirena otwierają około 12.00 wtedy na beczkowe można się przerzucić :piwo: :piwo: :piwo:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 20.05.2024 12:39

leswac napisał(a)::mg: :mg: :mg: u nas to tradycja zaczynania dnia......godzina 09.00 już siedzimy na kamieniach zagryzamy kroasanta z morelami i ciągniemy Karlovaćko z butelki bo konobę Sirena otwierają około 12.00 wtedy na beczkowe można się przerzucić :piwo: :piwo: :piwo:

My chyba mamy bardziej oryginalny początek dnia ( czytaj około 10 ) piwko z kija i orachowica ;) .... często kawka z wodą. Taki zestaw startowy z rana za 6-8 € w ubiegłym roku .
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 12:46

SebastianM napisał(a):
leswac napisał(a)::mg: :mg: :mg: u nas to tradycja zaczynania dnia......godzina 09.00 już siedzimy na kamieniach zagryzamy kroasanta z morelami i ciągniemy Karlovaćko z butelki bo konobę Sirena otwierają około 12.00 wtedy na beczkowe można się przerzucić :piwo: :piwo: :piwo:

My chyba mamy bardziej oryginalny początek dnia ( czytaj około 10 ) piwko z kija i orachowica ;) .... często kawka z wodą. Taki zestaw startowy z rana za 6-8 € w ubiegłym roku .


też piknie........ :mg: u nas w zeszłym roku kroasant piekarnia przy samej plaży 3 eurosima ale naprawdę pyszny :spoko:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2024 12:49

leswac napisał(a):za wszystko łącznie w tym roku 2 tygodnie w sierpniu w Breli wyniosło około 12.000 złotych. Samo zakwaterowanie 1260,00 euro (pokój z widokiem na morze z balkonem, duża kuchnia, oraz łazienka).
W powyższej kwocie jest wszystko wliczone : winiety, paliwo, koszty zakwaterowania, ubezpieczenie dodatkowe, wydatki na miejscu na letnie przyjemności.....itp. Nie wiem czy to dużo czy też nie.

Dla mnie osobiście taki koszt jest bardzo duży..... jak na urlop w Chorwacji i bez wejściówek wstępu do zwiedzanych obiektów (z opisu wywnioskowałam, że nie będzie zwiedzania zabytków)... W pełni akceptowalny w przypadku urlopu np. w Tajlandii, gdzie koszt samego lotu to ok. 3500 zł/os....


Alkoholu prawie nie pijemy....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 899
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone