Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 11.05.2024 11:07

Racja
Też mnie zastanawiał zawsze ten fetysz chorwackich lodów. Nie lepsze, nie gorsze niż gdzie indziej. Zresztą nie przepadam za lodami. Zresztą, całkiem niedawno dałem się namówić na lody w Stropkovie na Słowacji. Mają tam kultową cukiernię. Chorwackie lody takie sobie w porównaniu z tym co tam spróbowałem.
johnwick
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.03.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnwick » 11.05.2024 15:21

Najlepsze lody jadłem w Dubrovniku.
Pewnie dlatego, że najdroższe (2,5 euro) :lol:
Gałka, tak na oko dwa razy większa niż u nas, a tu koszt takowej to ok. 5 zł.
Więc czy te chorwackie są drogie?
Niech każdy sam sobie policzy.

Jeżeli ktokolwiek narzeka, że w Chorwacji jest drogo, powinien się przejechać właśnie do Dubrovnika.
Potem wszędzie będzie taniej ;)
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 12.05.2024 11:21

wikol napisał(a):
woojtekg napisał(a):
3 x obiad w konobach, codziennie lody


Temat politycznie niepoprawny.
Zawsze dostawałem tu burę gdy wspominałem o codziennych lodach i obiadach w konobie.
Tutaj poprawnym myśleniem jest że obiad przyrządzony w apartamencie smakuje lepiej niż w knajpie.
Lodów dzieciom się nie kupuje gdyż w Polsce sa lepsze.
:)


Ojjj :)

To ja się też nie popiszę , moje dzieci (7 i 9 lat) dziennie 2 x na lody chodziły zawsze , w tym roku już mówią że pierwsze co po przyjeździe to nad wodę i lody obowiązkowo , no i syn Palacinki musowo 1 x dziennie .

Co do obiadów to Żona raz wzięła coś żeby przyrządzić w apartamencie i powiedziała nigdy więcej :) , więc od lat w knajpach pizza, ryby, owoce morza , ZagrebackiObrezak itp.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 12.05.2024 11:49

SebastianM napisał(a):
AdamSz napisał(a):Czyżby, cenki kwater w górę. ??? Ceny jedna sprawa ??. Ale kto wie, czy nie będzie trzeba się bić o dostępność ??? :la: :la:


Czy ja wiem, wydaje mi się, że zainteresowanie jednak jest mniejsze i to zdecydowanie mniejsze biorąc za punkt odniesienia początek lutego 2024. W zeszłym roku o tej porze wiele kwater było już zajętych. Ostatni tydzień przejrzałem kilka ofert, które brałem pod uwagę w 2023 roku i ceny są takie same i nadal stoją wolne w wysokim sezonie.



Sam siebie cytuję, bo mała zmiana nastąpiła. Podzieliliśmy urlop na dwie części. Tydzień we Włoszech i tydzień w Chorwacji. W zeszły weekend ( 4 maja 2024 ) znalazłem praktycznie bez problemu kwaterę w Metajnie. Drugi tydzień lipca, dwie sypialnie, obie klimatyzowane, aneks, taras, taki chorwacki standard za 100 €/doba, można jeszcze spokojnie znaleźć w przyzwoitych cenach.
Ostatnio edytowano 12.05.2024 16:10 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
nenek
Croentuzjasta
Posty: 417
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 12.05.2024 12:09

Zgadzam sie z Sebastianem Metajna jest tania jezeli chodzi o ceny apartamentow i dosc dostepna. U mojego gospodarza u ktorego bylem 2 razy cena za 4 osoby 70 euro sypialnia i kuchnia z rozkladana kanapa i taras z widokiem na morze 60 metrow do wody i sa wolne miejsca.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2024 13:05

Dla chętnych i bardzo interesujących się cenami, ciekawostka sytuacyjna z konoby na Pagu w majówkę; podano do stołu menu bieżące i... z ubiegłego roku; YTberzy krótko pokazują różnice cenowe.

od 39:36min
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 358
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 12.05.2024 16:39

No cóż, zawsze powtarzam rynek wszystko zweryfikuje i każdy ma prawo ustalić taka cenę jaka uważa za odpowiednią ale te płacenie tylo gotówką wydaje mi się takie trochę obciachowe, chodzi tylko o napiwek?
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 12.05.2024 18:32

te kiero napisał(a):Dla chętnych i bardzo interesujących się cenami, ciekawostka sytuacyjna z konoby na Pagu w majówkę; podano do stołu menu bieżące i... z ubiegłego roku; YTberzy krótko pokazują różnice cenowe.

od 39:36min


fajny filmik - brawo Wy !

Camper fajna sprawa , kiedyś myślałem o tym ale : kupno to jakieś chore pieniądze (chyba że ktoś kilka x w roku jeździ i korzysta ) , a wynajem też nie małe.. więc może kiedyś ...

Ale ogólnie Wam zazdroszczę :) ja tylko na kwaterę i 14 dni w 1 miejscu :)

pozdrav
Marcin
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.05.2024 18:47

te kiero napisał(a):Dla chętnych i bardzo interesujących się cenami, ciekawostka sytuacyjna z konoby na Pagu w majówkę; podano do stołu menu bieżące i... z ubiegłego roku; YTberzy krótko pokazują różnice cenowe.


Ale to chyba nie Te kiero ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2024 18:56

empire13 napisał(a):
Martini2000 napisał(a):
te kiero napisał(a):Dla chętnych i bardzo interesujących się cenami, ciekawostka sytuacyjna z konoby na Pagu w majówkę; podano do stołu menu bieżące i... z ubiegłego roku; YTberzy krótko pokazują różnice cenowe.

od 39:36min


fajny filmik - brawo Wy !

Camper fajna sprawa , kiedyś myślałem o tym ale : kupno to jakieś chore pieniądze (chyba że ktoś kilka x w roku jeździ i korzysta ) , a wynajem też nie małe.. więc może kiedyś ...

Ale ogólnie Wam zazdroszczę :) ja tylko na kwaterę i 14 dni w 1 miejscu :)

pozdrav
Marcin

Ale to chyba nie Te kiero ;)


Potwierdzam, że nie ja :lol: po prostu natrafiłem na ten film, ale takiego kamperka bym przygarnął :tak:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 12.05.2024 19:42

te kiero napisał(a):Potwierdzam, że nie ja :lol: po prostu natrafiłem na ten film, ale takiego kamperka bym przygarnął :tak:


Dużo czasu trzeba mieć, na te dwa czy trzy tygodnie w roku chyba mało intratny pomysł, ale na emeryturze, jak niemieccy emeryci .....czemu nie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2024 21:20

Na wypady weekendowe blisko domu czy przedłużone weekendy też zapewne się camper sprawdza.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 12.05.2024 22:35

piekara114 napisał(a):Na wypady weekendowe blisko domu czy przedłużone weekendy też zapewne się camper sprawdza.


??
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 13.05.2024 06:12

te kiero napisał(a):
Potwierdzam, że nie ja :lol: po prostu natrafiłem na ten film, ale takiego kamperka bym przygarnął :tak:


a to dobre :lezekwicze: :lezekwicze:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1016
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 20.05.2024 10:42

wiadomo, że wszystko drożeje. Ja zrobiłem krótką kalkulację orientacyjną i szybką oczywiście i nie dokładną.
poprawkę należy brać na to że jedziemy tylko we dwoje z żonką i naprawdę na miejscu nie wydajemy majątku ale też niczego sobie nie załujemy z letnich przyjemności. Prowiant zabieramy cały na 2 tygodnie ze sobą i gotujemy posiłki sami w swoim apartamencie. kilka wyjść wieczorem na kolację też się zdarza, jakieś wycieczki statkami, owoce morza, wino i piwko....
za wszystko łącznie w tym roku 2 tygodnie w sierpniu w Breli wyniosło około 12.000 złotych. Samo zakwaterowanie 1260,00 euro (pokój z widokiem na morze z balkonem, duża kuchnia, oraz łazienka).
W powyższej kwocie jest wszystko wliczone : winiety, paliwo, koszty zakwaterowania, ubezpieczenie dodatkowe, wydatki na miejscu na letnie przyjemności.....itp. Nie wiem czy to dużo czy też nie.
oceńcie sami......ale w tym roku takie koszty mi wyszły........ :roll: wcześniej na przykład 2 lata temu ten sam pobyt zamykał się w kwocie około 10.000 złotych
Ostatnio edytowano 20.05.2024 11:16 przez leswac, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 898
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone