Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 08.05.2024 11:30

W zasadzie to można też wziąć z kraju wino, piwo i inne trunki, aby "nie targać na miejscu" :mg:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.05.2024 12:27

marecky81 napisał(a):W zasadzie to można też wziąć z kraju wino, piwo i inne trunki, aby "nie targać na miejscu" :mg:

Ale wiesz, że były już tu posty o zabieraniu ze sobą ziemniaków z Polski itp ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.05.2024 12:28

dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kaeres napisał(a):No toś w drugą stronę przegiął :D
U mnie nabój starcza może na 3-4 tygodnie.


Córce to urządzenie przyniósł Mikołaj :) więc mamy nabój 5 miesięcy i cały czas jest w nim gaz :)

Jednak by mi się nie chciało tego zabierać na urlop, a tym bardziej szukać gdzieś naboju :)

Ja dostałem w wigilię 2022roku, mam trzecią butlę. Dlatego napisałem że starcza mi na jakieś pół roku 8)

U mnie starcza na ok miesiąc ale i tak nie chciałoby mi się tego zabierać ze sobą.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.05.2024 12:28

Habanero napisał(a):Czas podsumować majóweczkę w Cro :coool:
Jak zwykle Chorwacja bezkonkurencyjna :verryhappy:

7 noclegów w Opatiji:
Razem 4800pln

Szczerze to myślałem, że Opatija jest droższa, zaskok, pojedziem kiedyś :hut:
Habanero napisał(a):Chorwacjo :proszedzieki:

Plaża w Brsecu wymiata... jak nie ma ludzi ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.05.2024 12:33

pancezary napisał(a): I nie pytam o cenę tylko o sam fakt dostępności, czy ktoś coś gdzieś widział, ktoś coś wie?

Ciężka sprawa. Goście z sodastream.pl twierdzą, że to jest tylko w PL. Wydaje mi się że to ściema aby kupić więcej cylindrów z gazem.
Wygooglowalem, że kilka lat temu PepsiCo wykupiło izraelską soda stream.
Być może oni coś więcej wiedzą.
Jak ci zależy to wyślij do nich maila. Może coś się dowiesz.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.05.2024 12:37

Habanero napisał(a):Program: Opatija, wyspa Krk (plaże Starej Baški :hearts: ), Rabac, Labin, Lovran, Brseč, Moscenicka Draga, wyspa Cres ( Valun, Osor, Lubenice, Koromačna, Cres )

Znam tylko Labin. Program brzmi dobrze.
Będzie relacja? :hearts:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.05.2024 12:47

empire13 napisał(a):U mnie starcza na ok miesiąc ale i tak nie chciałoby mi się tego zabierać ze sobą.

Ja też nie biorę, bo mi się nie chce.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 832
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 08.05.2024 14:49

U mnie butla wystarcza na 2-3 miesiące i do tej pory nawet nie myślałem aby z nią pojechać.
Ale z drugiej strony - w CRO zawsze zużywaliśmy kilkadziesiąt plastikowych butelek, które szły do śmieci.
Chyba to rozważę :), przecież model terra jest niewiele większy niż 2 butelki 1,5 litrowe stojące obok siebie.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 08.05.2024 15:00

O to mi chodzi, o te spore ilości butelek po napojach, ale też ich targanie ze sklepu. U mnie jest mocno używany właśnie do wody gazowanej, ale też do syropów, a w ich przypadku trzeba mocniej gazować, dlatego też idzie tego dużo Poszperałem i z tego co się dowiedziałem, to w Cro sodastream jeśli chodzi o wymianę naboju koszt to 15 euro, ale jak na razie znalazłem tylko wysyłkowo (!!!) ze sklepu vervita. Poszukam jeszcze po sklepach typu mediaexpert, bo wysyłkowo to chyba podziękuję:)
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.05.2024 22:33

te kiero napisał(a):
Habanero napisał(a):Czas podsumować majóweczkę w Cro :coool:
Jak zwykle Chorwacja bezkonkurencyjna :verryhappy:

7 noclegów w Opatiji:
Razem 4800pln

Szczerze to myślałem, że Opatija jest droższa, zaskok, pojedziem kiedyś :hut:



Dużo okazji można trafić, a ten rejon skradł moje serce o wiele bardziej niż zachodnia Istria.
Zapachy, roślinność, góry, klify, widoki, plaże i miasteczka ( w tym przypadku remis ze wskazaniem na zachód ;) ) ...wszystko się zgadzało. Do tego jaka baza wypadowa na Cres (dziki i pachnący ziołami) i Krk z paškimi ;) Baškami...coś pięknego.
Cena majówki śmieszna, nawet w porównaniu do Bałtyku, czy Zakopca.

empire13 napisał(a):
Habanero napisał(a):Program: Opatija, wyspa Krk (plaże Starej Baški :hearts: ), Rabac, Labin, Lovran, Brseč, Moscenicka Draga, wyspa Cres ( Valun, Osor, Lubenice, Koromačna, Cres )

Znam tylko Labin. Program brzmi dobrze.
Będzie relacja? :hearts:

Dzięki, ale obecnie ciężko u mnie z czasem.
:papa:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.05.2024 07:43

pancezary napisał(a):O to mi chodzi, o te spore ilości butelek po napojach, ale też ich targanie ze sklepu. U mnie jest mocno używany właśnie do wody gazowanej, ale też do syropów, a w ich przypadku trzeba mocniej gazować, dlatego też idzie tego dużo Poszperałem i z tego co się dowiedziałem, to w Cro sodastream jeśli chodzi o wymianę naboju koszt to 15 euro, ale jak na razie znalazłem tylko wysyłkowo (!!!) ze sklepu vervita. Poszukam jeszcze po sklepach typu mediaexpert, bo wysyłkowo to chyba podziękuję:)

https://www.spar.hr/spar-marke/kucanstvo/sodapearl
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1782
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.05.2024 10:03

Habanero napisał(a):Czas podsumować majóweczkę w Cro :coool:
Jak zwykle Chorwacja bezkonkurencyjna :verryhappy:
...
... 4800 pln
Co za to ?
Program: Opatija, wyspa Krk (plaże Starej Baški :hearts: ), Rabac, Labin, Lovran, Brseč, Moscenicka Draga, wyspa Cres ( Valun, Osor, Lubenice, Koromačna, Cres )

Chorwacjo :proszedzieki:
IMG_0685.JPG


Nawet nie chce sumować ile wyszło za moją majówkę nad Bałtykiem, boję się, że przekroczyło 5 tyś. 8) Chociaż byliśmy tylko 3 noce ! ( ale sam nocleg 1800 zł :x )
A tłumy takie, że powiedziałam nigdy więcej majówki w PL, wolę siedzieć w domu...
Pogoda wyjątkowo dopisała, była nawet lepsza niż w Cro czy Włoszech, ale jak Ci pisałam, wolę deszcz w Cro, niż palmę w Pl :sm:

Zeszłego roku majówka w Cro też na 3 noce kosztowała nas 3400 zł, i w niej "zrobiliśmy" Brseč ( tam stacjonowaliśmy) Opatije, Bale Valle, Rabac, Mošćenička Drage, wieczorną Ike. Kolacje codziennie w konobach. Tegoroczna majówka nie ma nawet podjazdu do zeszłorocznej w Cro... A o ten nocleg w Opatiji kiedyś się do Ciebie uśmiechnę ;)
Puki co pozostaje czekać do sierpnia na wakacje...
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 447
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 10.05.2024 10:31

U nas majówka w Chorwacji kosztowała około 5 tys.

3 noclegi Rovinj ( około 900 zł ), 1 nocleg Lublana ( około 600 zł )

Kemenjak, Rovin Pula, Porec, Motovun, Piran, Jaskinia Postoja, Lublana.

3 x obiad w konobach, codziennie lody

Pogoda średnia, ale kawę w słońcu nad brzegiem morza udało się wypić. Dzieciaki też krótką kąpiel w Jadranie zaliczyły ale woda jednak zimna była.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.05.2024 11:39

Dwie osoby, 9 dni, termin 26.04 - 05.05, łącznie ok. 5.700 zł,
w tym m.in.:
- noclegi (2 Varaždin, 6 Mali Lošinj, 1 Triest) 2.150 zł
- paliwo (ok 140l ON) 900 zł
- autostrady (cz, at, slo i hr) 170 zł
- promy 245 zł
- ubezpieczenie 250 zł

Obiadokolacje jedzone gł. na mieście, 6 x konoba/restoran i raz food truck stadionowy :mg: - ok. 1000 zł.
Dwa obiady ugotowane w apartmnanie z zakupów w Konzumie (kalmary i čevapy) - w porównaniu z knajpą tanioszka :lol: .

Zgrzeszyłabym ciężko narzekając na pogodę, bo generalnie było ciepło i bardzo słonecznie 8) .
Deszcz padał solidnie jednego dnia po południu i wieczorem, w zasadzie non stop. Następnego dnia już tylko przelotnie i tylko po południu zupełnie nie psując planów.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.05.2024 10:38

woojtekg napisał(a):
3 x obiad w konobach, codziennie lody


Temat politycznie niepoprawny.
Zawsze dostawałem tu burę gdy wspominałem o codziennych lodach i obiadach w konobie.
Tutaj poprawnym myśleniem jest że obiad przyrządzony w apartamencie smakuje lepiej niż w knajpie.
Lodów dzieciom się nie kupuje gdyż w Polsce sa lepsze.
:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 897
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone