Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 06.07.2024 12:39

majeczka napisał(a):...wczorajsza droga przez Słowenię i Chorwację bez problemów.

W Ploče zamieniono duży prom do Trpanij na zdecydowanie dużo, dużo mniejszy. Wiedząc o tym fakcie i nie chcąc ryzykować, czy wjedziemy kierowaliśmy się na Peljesač i przejazd nowym mostem.
W Orebič prom dosłownie co godzinę.

Pozdrawiam z Korčuli :coool:

Zmieniono bo jest dużo mniejsze obłożenie. Most robi swoje.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 06.07.2024 20:02

Od siedmiu lat jeżdżę z okolic Bielska-Białej w okolice Makarskiej. Pamiętam, że już przy pierwszym wyjeździe po przeczytaniu tego wątku szukałem noclegu tak, aby nie zaczynał się w sobotę. Zazwyczaj wyjeżdżam w niedzielę lub w poniedziałek w godzinach późno wieczornych (okolo 23:00). Jeżdżę przez Słowację D1 i Węgry (M86 i później lokalnymi do Gorican). Zazwyczaj taka trasa w nocy zamyka się w okolicach 10:30 - 11 godzin z postojem na tankowanie (Zazwyczaj na Inie w Gorican przy granicy z Wegrami). Jest dosłownie pusto na drogach, a moje dzieciaki z żoną śpią i mogę skupić się na drodze.
W tym sezonie Promajna z noclegiem od zbliżającego się poniedziałku. Z racji zmiany samochodu z sporym bakiem 88l nawet nie muszę tankować po drodze, ale rano po pobudce współpasażerów robimy przerwę.
599
Cromaniak
Posty: 623
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 06.07.2024 22:00

ryniu92 napisał(a):Tak że wracam bez popisów po trzech dniach.


i to rozumiem,serio,
brawo Ty/Wy,
widać że to gość który "wsiada i jedzie"
masakra z tymi "pacjentami"którzy uważają że jadąc do Cro autem traci się dwa dni,
i te dywagacje typu :
"może tedy albo sr...y"
oczywiście rozumiem podróżników którzy
muszą mieć wszystko zaplanowane na
"ech i och",

to znaczy ,
staram się zrozumieć,
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 07.07.2024 21:15

Split lotnisko-Lubartów - 1400 km
Wyjazd - 16.30 sobota
Przyjazd - Stacja 30km za obwodnicą Budapesztu 0.30 niedziela
Wyjazd ze stacji 5.00 i przyjazd do Lubartowa 13.30, czyli odliczając czas spania - 16.5godzin
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 08.07.2024 07:47

BartNS napisał(a):
wwwmarco napisał(a):Dziękuje za sugestię :) to może faktycznie jeszcze ciut wcześniej wyjadę.

Po drodze mija się Czechów którzy już dojechali do domów Austriacy kładą się spać, Słoweńcy już dawno spia, a Chorwaci jeszcze nie wstali.

Sprawdziłem i w tym roku byłem jednak o 20, a w ubiegłym po 21. Jeżdżę max dopuszczalna, średnia prędkośc wychodzi jakoś 100-105. Jak masz jeszcze czas to sprawdź na google w piątek np o 20 o której będziesz w Lucko, a w sobotę rano co tam się dzieje. W ubiegłym roku sprawdzałem bo musialem rano wstawac i 5-6 godzina w Lucko było jeszcze ok.

Dzięki :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.07.2024 10:14

adamosos napisał(a):
piotrulex napisał(a):
adamosos napisał(a): Generalnie pisząc telepania miałem na myśli spędzenie 24h w samochodzie za kolkiem ...


To mniej więcej skąd i dokąd jedziesz, że zajmuje Ci to 24 godziny???
:bojesie:

No jak na razie wszystkie wyjazdy odbyły się z powrotem do domu (oby tak zostało), co z podróży w jedną stronę ~12h daje w sumie na wyjazd 24h.

Jak się będzie można kiedyś teleportować np z Katowic do jakiegoś większego miasta w Cro czy Grecji i będzie to zajmowało 15 minut i kosztowało tylko 2 x tyle co lot to ja chętnie


12h za kółkiem to ja czasem w ciągu dnia w robocie spędzałem, wiec takie 12h dobrą drogą z wakacyjnym klimatem to dla mnie sama radość :)

A jak mam gdzieś lecieć i po raz kolejny kwitnąć godzinami na lotnisku, kolejny opóźniony lot, kolejna zniszczona walizka, kolejne miejsce między płaczącym dzieckiem, a pijakiem to już mnie skręca ...
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 09.07.2024 11:32

piotrulex napisał(a):
adamosos napisał(a):
piotrulex napisał(a):
adamosos napisał(a): Generalnie pisząc telepania miałem na myśli spędzenie 24h w samochodzie za kolkiem ...


To mniej więcej skąd i dokąd jedziesz, że zajmuje Ci to 24 godziny???
:bojesie:

No jak na razie wszystkie wyjazdy odbyły się z powrotem do domu (oby tak zostało), co z podróży w jedną stronę ~12h daje w sumie na wyjazd 24h.

Jak się będzie można kiedyś teleportować np z Katowic do jakiegoś większego miasta w Cro czy Grecji i będzie to zajmowało 15 minut i kosztowało tylko 2 x tyle co lot to ja chętnie


12h za kółkiem to ja czasem w ciągu dnia w robocie spędzałem, wiec takie 12h dobrą drogą z wakacyjnym klimatem to dla mnie sama radość :)

A jak mam gdzieś lecieć i po raz kolejny kwitnąć godzinami na lotnisku, kolejny opóźniony lot, kolejna zniszczona walizka, kolejne miejsce między płaczącym dzieckiem, a pijakiem to już mnie skręca ...


W punkt :)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 09.07.2024 15:34

Wiadomo, że samolot może się spóźnić. Tak samo jak w trasie może się wydarzyć wszystko. Pana, awaria, wypadek, korek, cokolwiek. W 2021, samolot Poznań - Zadar bez żadnych opóźnień. Na lotnisku 2h przed lotem, 1,5h lotu, 0,5h transferu do apratama. Z powrotem podobnie. W tym roku Poznań - Pula również samolotem ;) Autem z pomorza do Makarskiej wychodziło nam ok 20h z przerwami. 13h trasy pierwszego dnia i 6-7 drugiego. Jako, że mamy tylko jednego kierowcę nocleg w Grazie lub Varazdinie. Zależnie czy przez Węgry czy przez Austrię. Szerokości!
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 09.07.2024 18:00

Wyjazd z Poznania 7.30 trasa przez Słowację Węgry jedyne utrudnienia to przed Słowacką Zyliną około pół godz w plecy.Pozniej już wszystko ok granicę Słowacko Węgierską przekraczałem około 18 i tam nocleg na początku Chorwacji.Na drugi dzień wyjazd o 7 rano dość duży korek na obwodnicy Zagrzebia tak z 40 min jazdy 5/h lucko o dziwo beż korka.Potem już wszystko sprawnie i do Splitu na przeprawę promowa przyjazd około 12.40 pozdrawiam.z wyspy Hvar.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2024 09:22

Inde napisał(a): ... Na lotnisku 2h przed lotem, 1,5h lotu, 0,5h transferu do apratama ...


Nie każdy spędza urlop 30 minut od lotniska i ma takie blisko domu :)

Na bagaże na lotnisku nie czekałeś? :) Tak od razu po wylądowaniu w pół godzinki byłeś w miejscu docelowym? Na lotnisko wylotowe nie trzeba było dojechać?
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.07.2024 10:09

piotrulex napisał(a):
Inde napisał(a): ... Na lotnisku 2h przed lotem, 1,5h lotu, 0,5h transferu do apratama ...


Nie każdy spędza urlop 30 minut od lotniska i ma takie blisko domu :)

Na bagaże na lotnisku nie czekałeś? :) Tak od razu po wylądowaniu w pół godzinki byłeś w miejscu docelowym? Na lotnisko wylotowe nie trzeba było dojechać?


Do ciepłych krajów latamy tylko z bagażem podręcznym. Cztery osoby to 4 plecaki. Ewentualne cięższe rzeczy albo akcesoria plażowe jak i z powrotem zakupy/suweniry wysyłamy za pomocą DPD Pickup (jest 1300 punktów w Chorwacji) wychodzi dużo taniej niż bagaż rejestrowany. Na lotnisku w Zadarze czekał na nas wynajęty BUS, w tym roku w Puli mamy zarezerwowany transfer, który też będzie na nas czekał. Od lotniska do apartama w Rovinj jest ok ~30 min. Do lotniska w Gdańsku mam 1h (Zadar), do lotniska w Poznaniu 2h drogi (Pula). Także zamiennie albo latamy albo jeździmy. Obie formy transportu mają swoje plusy i minusy ;)

Pierwszy raz w życiu w Chorwacji byłem jakieś 15 lat temu AUTOKAREM :) to jest dopiero zabawa. Zbieranie ludzi po drodze, przerwy co 4h na pół godziny co zawsze się przeciągało bo ktoś w kiblu, ktoś na papierosku, ktoś zaginął. I się tłukło 30h. Teraz to się wspomina z uśmiechem ale wedy to oesumarija jak to się ciągneło!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2024 11:17

Inde napisał(a):
Pierwszy raz w życiu w Chorwacji byłem jakieś 15 lat temu AUTOKAREM :) to jest dopiero zabawa. Zbieranie ludzi po drodze, przerwy co 4h na pół godziny co zawsze się przeciągało bo ktoś w kiblu, ktoś na papierosku, ktoś zaginął. I się tłukło 30h. Teraz to się wspomina z uśmiechem ale wedy to oesumarija jak to się ciągneło!


To my po raz pierwszy dokładnie 20 lat temu w podróży poślubnej :) Jechaliśmy na Istrie z 3 dni, autem bez klimy, skrupulatnie omijając kawałki płatnych autostrad. Wtedy człowiek miał ogrom wolnego czas i i notoryczny brak pieniędzy. Teraz z czasem jest krucho, a jak uda się wyrwać to ciężko znaleźć dogodny lot w rozsądnej cenie dopasowany do potrzeb, choćby czarteru żaglówki od soboty do soboty. Ciepłe kraje to zaliczamy zimą, oczywiście samolotem i gnijemy na białym piasku pod palemką :)
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 10.07.2024 12:38

Inde napisał(a):
Na lotnisku w Zadarze czekał na nas wynajęty BUS, w tym roku w Puli mamy zarezerwowany transfer, który też będzie na nas czekał. Od lotniska do apartama w Rovinj jest ok ~30 min.


Mógłbyś wrzucić info ile taki transfer ciebie kosztował w jedną stronę Pula - Rovinj (to +/- Zadar - Pakostane) ?? Ewentualnie ten z Zadaru dokąd ??
Ciekawy jestem jaka różnica względem wypożyczania auta.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 10.07.2024 13:11

adamosos napisał(a):
Inde napisał(a):
Na lotnisku w Zadarze czekał na nas wynajęty BUS, w tym roku w Puli mamy zarezerwowany transfer, który też będzie na nas czekał. Od lotniska do apartama w Rovinj jest ok ~30 min.


Mógłbyś wrzucić info ile taki transfer ciebie kosztował w jedną stronę Pula - Rovinj (to +/- Zadar - Pakostane) ?? Ewentualnie ten z Zadaru dokąd ??
Ciekawy jestem jaka różnica względem wypożyczania auta.


Pula - Rovinj: 4 osoby, 2+2 + 4 bagaże + wózek dziecięcy = 70 EURO
Zadar: Opel Vivaro na cały tydzień ok ~2200 zł ale to było pare lat temu, mogło się pozmieniać.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 10.07.2024 13:43

No to w sumie chyba lepiej na tydzień wziąć mniejszy samochód i jestem mobilny - 140 EUR 2xtransfer vs 250 EUR na tydzień za Corse
Choć z wózkiem dziecięcym i bagażami na 4 osoby do Corsy pewnie mógłby być problem u mnie 2+1 (12lat)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 152
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone