Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.07.2024 17:28

adamosos napisał(a):Cenowo lot plus wypożyczenie auta w lipcu na tydzień niewiele drożej niż własnym autem a na pewno znacznie wygodniej.


Pod warunkiem, że jedzie się samemu. Przy 2 osobach na pokładzie już się robi spora różnica, o 4 nie wspomnę. A jeśli auto jest oszczędne (np. z LPG), to różnica jest bardzo duża.

Drugi warunek to taki, że interesuje cię tylko miejsce docelowe w Chorwacji, bez zwiedzania po drodze.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2024 18:05

Po ile wynajem auta? I jaka blokada/depozyt?
Bo mnie dojazd z południa Polski w okolice Splitu w obie strony kosztuje ok. 800 zł (paliwo)+winietki.

W moim przypadku biorąc pod uwagę dojazd na lotnisko i parking to bilety musiałbym kupić za max 150zl/os/odcinek (cena za lot+ kabinówka), aby wyjść na zero.
Ostatnio edytowano 02.07.2024 21:02 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 02.07.2024 18:07

Wawa -.Gračišće, 12h30min. Trasa Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja. Jazda w ciągu dnia. Jedno auto.
Fela
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 02.07.2024 18:51

Ja byłem w październiku i koszty były "śmieszne".
Bilety na samolot Kraków-Split-Kraków - 550 PLN za 5 osób, z plecakami.
Wynajem samochodu na 5 dni - ok 600 PLN z ubezpieczeniem.

Chciałem to powtórzyć w sezonie ale..same bilety można by kupić za 1500 PLN ale koszt wynajmu samochodu w tym okresie na 12 dni to już ok 2tys...

Oczywiście czasowo nieporównywalnie. Wszystko zajęło nam ok 4,5h z dotarciem do kwatery (około 50 km) ale to może też dlatego że na lotnisko mam 15 min.

Więc w sezonie jak dla mnie tylko w grę wchodzi samochód
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 03.07.2024 07:28

Fela napisał(a):Ja byłem w październiku i koszty były "śmieszne".
Bilety na samolot Kraków-Split-Kraków - 550 PLN za 5 osób, z plecakami.
Wynajem samochodu na 5 dni - ok 600 PLN z ubezpieczeniem.

Chciałem to powtórzyć w sezonie ale..same bilety można by kupić za 1500 PLN ale koszt wynajmu samochodu w tym okresie na 12 dni to już ok 2tys...

Oczywiście czasowo nieporównywalnie. Wszystko zajęło nam ok 4,5h z dotarciem do kwatery (około 50 km) ale to może też dlatego że na lotnisko mam 15 min.

Więc w sezonie jak dla mnie tylko w grę wchodzi samochód

1500zł za 5 osób?

Mnie ktoś próbował przekonać że samolotem taniej i chętnie poleciałbym samolotem,
ale nie mogę znaleźć biletów dla 3 osób w dwie strony za 1500zł (do 1500zł). Wszystko powyżej - powoduje koszty wyższe niż podróż samochodem.
Fela
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 20.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fela » 03.07.2024 09:12

Tak na szybko.
09.08 do 21.08 Kraków Split Kraków 1455 PLN.
Z plecakami, pewnie walizka 20 kg wyjdzie dodatkowe 250 PLN.
WizzAir ja mam wykupione Wizz Discount i to też urywa na cenie parę groszy

Dużo zależy z jakiego lotniska i tutaj minusem jest to że trzeba się dopasować do lotów a nie terminu jaki nam odpowiada..
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.07.2024 10:07

adamosos napisał(a):
wwwmarco napisał(a):
adamosos napisał(a):45 minut na lotnisko, 1:20 lot do Zadaru, odbiór samochodu i 45 minut do Pakostane, reszta to oczekiwanie na lotnisku w Pyrzowicach

Lot to nie przejazd :)


Może i tak, ale ja się wyleczyłem z telepania się cały dzień autem do Cro, pomimo że z samego południa Polski.
Cenowo lot plus wypożyczenie auta w lipcu na tydzień niewiele drożej niż własnym autem a na pewno znacznie wygodniej.



Żeby auto nie telepało, warto przed wyjazdem ustawić zbieżność, ewent. wcześniej sprawdzić stan ogumienia oraz innych elementów podwozia :tak: to tak apropos jak już wątek odpłynął i pojawił się przelot zamiast przejazdu.
Jeżeli jazda autem nie sprawia przyjemności wręcz męczy, to faktycznie warto zmienić środek transportu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.07.2024 10:54

adamosos napisał(a):
wwwmarco napisał(a):
adamosos napisał(a):45 minut na lotnisko, 1:20 lot do Zadaru, odbiór samochodu i 45 minut do Pakostane, reszta to oczekiwanie na lotnisku w Pyrzowicach

Lot to nie przejazd :)


Może i tak, ale ja się wyleczyłem z telepania się cały dzień autem do Cro, pomimo że z samego południa Polski.
Cenowo lot plus wypożyczenie auta w lipcu na tydzień niewiele drożej niż własnym autem a na pewno znacznie wygodniej.


Czyli samolotem lecisz, a autem się telepiesz? Dziwne :)

Ja z domu pod Toruniem do portu pod Zadarem jadę równe 14 godzin mając 1400km. Auto średniej klasy, jest wygodnie, nic nie telepie. Mam obawy, czy lecąc samolotem zrobię to szybciej. Faktu, że w sezonie jazdą w 3-4 osoby autem wyjdzie dużo taniej, nie muszę chyba pokazywać palcem :)
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 04.07.2024 07:39

piotrulex napisał(a):
adamosos napisał(a):
wwwmarco napisał(a):
adamosos napisał(a):45 minut na lotnisko, 1:20 lot do Zadaru, odbiór samochodu i 45 minut do Pakostane, reszta to oczekiwanie na lotnisku w Pyrzowicach

Lot to nie przejazd :)


Może i tak, ale ja się wyleczyłem z telepania się cały dzień autem do Cro, pomimo że z samego południa Polski.
Cenowo lot plus wypożyczenie auta w lipcu na tydzień niewiele drożej niż własnym autem a na pewno znacznie wygodniej.


Czyli samolotem lecisz, a autem się telepiesz? Dziwne :)

Ja z domu pod Toruniem do portu pod Zadarem jadę równe 14 godzin mając 1400km. Auto średniej klasy, jest wygodnie, nic nie telepie. Mam obawy, czy lecąc samolotem zrobię to szybciej. Faktu, że w sezonie jazdą w 3-4 osoby autem wyjdzie dużo taniej, nie muszę chyba pokazywać palcem :)

Też z okolic Torunia startuje.

Generalnie wolałbym samolot, po ostatniej przygodzie z oponą, czy pare lat temu z kolizją... wygodniej jest samolotem.
Ale ciężko jest znaleźć odpowiedni i tani lot. Poza jednostkowymi lepszymi cenami (bez linku nie uwierzę) są to przyloty o 0:55 ..i co mam dalej robić do rozpoczęcia doby hotelowej?
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 04.07.2024 09:21

Jadąc na tygodniu z Kielc do Tucepi, około 1360 km zajmuje mi średnio 13/14h. Dwa wyjazdy z piątku na sobotę, tak wyszło :) i tu odpowiednio 17 i 20h więc już trzeci raz nie próbuję :). W tym roku z czwartku na piątek, start 22 i zobaczymy jak pójdzie :)
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 04.07.2024 10:13

Troszke za pozno wyjezdzasz jak na weekend. W tym roku w piatek ok 20 minąłem Gorzyczki, w ubiegłym 21. Kilka lat temu 20 w sobotę.
W tym roku 10 minut nieplanowanego postoju na stacji benzynowej, bo była mega ulewa plus max 5 minut w Mikulov.
Ostatnio edytowano 04.07.2024 21:10 przez BartNS, łącznie edytowano 1 raz
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 04.07.2024 10:34

BartNS napisał(a):Troszke za pozno wyjezdzasz jak na weekend. W tym roku w piatek ok 19 minąłem Gorzyczki, w ubiegłym 20. Kilka lat temu 20 w sobotę.
W tym roku 10 minut nieplanowanego postoju na stacji benzynowej, bo była mega ulewa plus max 5 minut w Mikulov.

Dziękuje za sugestię :) to może faktycznie jeszcze ciut wcześniej wyjadę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.07.2024 14:06

kostef napisał(a):
Generalnie wolałbym samolot, po ostatniej przygodzie z oponą, czy pare lat temu z kolizją... wygodniej jest samolotem.
Ale ciężko jest znaleźć odpowiedni i tani lot. Poza jednostkowymi lepszymi cenami (bez linku nie uwierzę) są to przyloty o 0:55 ..i co mam dalej robić do rozpoczęcia doby hotelowej?


Ja nie znoszę samolotów i cenię sobie swobodę. Lubię sam o wszystkim decydować bez skazywania się na łaskę i niełaskę przewoźnika. Ledwo daję się namówić na jakieś wakacje samolotowe z 2 razy w roku, ale po tej zimie i 11 godzinach w samolocie mam szczerze dość. Latami jeździliśmy na campingi, a tu samolot odpada ze względu na mnogość gratów. Teraz jedynie czarter żaglówki, ale to zawsze od soboty do soboty i trudno to spiąć z atrakcyjnymi lotami
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.07.2024 19:14

Wszystko jest kwestią na ile się leci, w jakim celu się leci, co chce się robić na miejscu. Chcąc spędzić 4 dni w Zagrzebiu, jazda 12 czy 14 godzin tracąc praktycznie 2 dni, jest bez sensu moim zdaniem. Samolot z Chopina to 1.5h lotu plus odprawa itp. Na miejscu pół h Boltem i jest się w centrum.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 04.07.2024 21:29

wwwmarco napisał(a):Dziękuje za sugestię :) to może faktycznie jeszcze ciut wcześniej wyjadę.

Po drodze mija się Czechów którzy już dojechali do domów Austriacy kładą się spać, Słoweńcy już dawno spia, a Chorwaci jeszcze nie wstali.

Sprawdziłem i w tym roku byłem jednak o 20, a w ubiegłym po 21. Jeżdżę max dopuszczalna, średnia prędkośc wychodzi jakoś 100-105. Jak masz jeszcze czas to sprawdź na google w piątek np o 20 o której będziesz w Lucko, a w sobotę rano co tam się dzieje. W ubiegłym roku sprawdzałem bo musialem rano wstawac i 5-6 godzina w Lucko było jeszcze ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 149
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone