Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.09.2023 10:53

Najlepszy czas zrobiłem z żoną 3 lata temu wracając z Pagu. 1160 km w 11,5 godziny. Tylko że to był wrzesień, w ciągu dnia, ruch nieduży, na Węgrzech nie dało się zjechać na obiad z powodu korytarzy covidowych, więc tylko kilka krótkich postojów na tankowanie/toaletę/kawę. Średnia na autostradzie ok. 140. Oczywiście swoje robiła "czarna dziura" między Preszowa, a Rzeszowem. Gdyby wtedy była czynna ekspresówka od Miskolca do granicy, możliwe że byłoby poniżej 11 godzin.

W innych latach wracając np. z okolic Splitu/Primostenu 15-16 godzin. Plus czas na prom, jeśli wracaliśmy z wyspy.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.09.2023 11:36

te kiero napisał(a):
wikol napisał(a):Większych bzdur co do czasu przejazdu @kostef nie czytałem.
1550km w 13h w tym 160km/h w Polsce.
Bzdety i farmazony.

LUKASQ napisał(a):Dla mnie też do raczej fejk. Toruń Brela to 15h normalnej jazdy, bez postojów i tankowań. Więc jakim cudem zrobić to w 13h hmm chyba że na każdym możliwym odcinku autostrady nie schodzi się poniżej 160km/h. No nie wiem nie wiem.

Legenda głosi, że sam dalej zastanawia się jak to zrobił i powoli dociera, że coś pomieszał lub naginał max przepisy pod osłoną nocy.
Najlepszym komentarzem do tej relacji jest dla mnie ta nazwa: Szambothelly


Dokładnie. Mam z Gdańska do pracy w Niemczech około 1200 km. Żeby tę trasę zrobić w 12 godzin ( około 150 km mam grogi krajowej) to w Niemczech często na prędkościomierzu musi pojawić się 180 i więcej na odcinkach bez ograniczenia. Z Chałupek do Burghausen trasa około 620 km, jadąc z prędkością +10km/h więcej w Austrii i Czechach ( około 140 km/h) , czas przejazdu to około 6 godzin z 2 postojami na wyprostowanie kości, kilkanaście razy w roku tą trasę pokonuję.....żeby 1550 km zrobić w 13 godzin, to trzeba blisko 200 trzymać, gdzie się da i bez postojów cisnąć. Zawsze są ograniczenia ze względu na remonty, natężenie ruchu, nocą pewnie byłoby szybciej, ale nie w 13 godzin,utrzymywanie przez dłuższych okres dużej prędkości, jest bardzo męczące, nocą w szczególności.
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 17.09.2023 14:47

się czepiacie
a tam po drodze jest szybki odcinek w rejonie Mikulova gdzie można podgonic,
no i jeśli pamiętam to było pisane że przez Słowenię bezwinietkowo więc także można podgonic,
więc tenteges,
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 17.09.2023 19:24

te kiero napisał(a):A jeżeli tak jechał to należy cieszyć się, że nie urwał w jaką rodzinkę, jak to czasem bywa. Choć do końca nie wiemy.

Nie do końca o to chodziło, bo odnosiłem się do tego co napisał, a nie dawałem dobrych rad na urwać te godziny. Skoro ja jadąc spokojnie raczej nie przekraczając 120 miałem średnią na trasie 103 km/h to średnia 120 jest jak najbardziej do zrobienia nawet jak się będzie jechalo +10-20 do ograniczenia lub o tyle szybciej ode mnie to nie jest jeszcze tragedia, a w 13 godzin przejedzie się spokojnie 200 km więcej.

marecky81 napisał(a):Najlepszy czas zrobiłem z żoną 3 lata temu wracając z Pagu. 1160 km w 11,5 godziny. Tylko że to był wrzesień, w ciągu dnia, ruch nieduży


Ale skoro to bylo najszybciej to chyba coś jednak nie tak z tymi 1575 w 13 godzin.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.09.2023 20:47

Tutejsze rekordy to i tak pikuś. Na forum greckim były rewelacje o trasie Kraków-Saloniki w 16 godzin. Jeszcze przed oddaniem ostatniego odcinka autostrady w Serbii.
opet
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 17.09.2023 20:56

1500 km w 13 h da się zrobić w sprzyjających warunkach drogowych i przekraczaniu prędkości dozwolonej. Choć niekoniecznie bardzo mocno...
Sięgnąłem po pomoc do mojej osi czasu google i sprawdziłem piękne czasy pandemiczne w 2020 roku. Trasa 1416 km zrobiona 13 h i 07 min. Przypomnę, że było pusto na drogach, nie stawało się na stacjach czy mcdonaldach podjadać. Niedziela. Jazda w dzień od 11:00.
Trasa CZ, A, SLO (winieta). Szybkość ponad przepisy, ale żaden mandat nie przyszedł.
Powrót w podobnym, ale nieco dłuższym, czasie (sobota).
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.09.2023 21:12

opet napisał(a):1500 km w 13 h da się zrobić w sprzyjających warunkach drogowych i przekraczaniu prędkości dozwolonej. Choć niekoniecznie bardzo mocno...
Sięgnąłem po pomoc do mojej osi czasu google i sprawdziłem piękne czasy pandemiczne w 2020 roku. Trasa 1416 km zrobiona 13 h i 07 min. Przypomnę, że było pusto na drogach, nie stawało się na stacjach czy mcdonaldach podjadać. Niedziela. Jazda w dzień od 11:00.
Trasa CZ, A, SLO (winieta). Szybkość ponad przepisy, ale żaden mandat nie przyszedł.
Powrót w podobnym, ale nieco dłuższym, czasie (sobota).


W pampersie?
opet
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 17.09.2023 21:13

Nie, tankowania i WC na szybko.
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.09.2023 21:40

opet napisał(a):Nie, tankowania i WC na szybko.


Współczuję takiej jazdy.
opet
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 17.09.2023 21:50

marecky81 napisał(a):
opet napisał(a):Nie, tankowania i WC na szybko.


Współczuję takiej jazdy.


Nie musisz.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.09.2023 22:06

Tu wszyscy się przechwalają więc i ja coś dodam.
Jest rok 2011, koniec sierpnia, piątek, start o 13:30 z Ruda Śląska, gdzieś z tego miejsca https://www.google.pl/maps/place/Kokote ... ?entry=ttu do Poreć, kemping Bijela Uvala gdzie byłem o 22:30.
Nie było jeszcze pełnej DTŚ ani autostrady A1, tylko Knurów-Mszana, dalej jechało się (piątek, południe) Mszana-Wodzisław Śl.-Gorzyczki-Chałupki; potem za Brnem brak autostrady do Schrick, jak zwykle zwężki na A2 W.N.-Graz, dalej Słowenia i zjazd na Buzet i dalej do Poreć, na wjeździe do miasta tankowanie i na campingu melduję się o 22:30.
Czyli 935km w 9h, średnia wyszła 104km/h, budowy i zwężenia, brak autostrad. Z racji piątku wszędzie pełno lokalsów więc i tempo jazdy ich było.
Jeden kierowca, bez rodziny i bagażu, bo już byli na miejscu, no i brak mandatu. Wiadomo PESEL też był inny :zeby:
Zrobienie średniej na poziomie 105km/h nie jest dziś żadnym wyczynem nawet trzymając się przepisów, z 2019 czy 2018 zamieściłem zdjęcie że nawet ciężkim autem takim jak Opel Zafira C Touren jadąc przez Plytvice i Węgry jest to możliwe.
Dziś to są tylko wspomnienia. :papa:
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.09.2023 22:28

opet napisał(a):
marecky81 napisał(a):
opet napisał(a):Nie, tankowania i WC na szybko.


Współczuję takiej jazdy.


Nie musisz.



Szybkiego WC nie muszę
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.09.2023 00:37

marecky81 napisał(a):
opet napisał(a):Nie, tankowania i WC na szybko.


Współczuję takiej jazdy.


Kolega marecky widzę z tych, co to z Warszawy do Łodzi jeżdżą z 5 postojami i noclegiem....

Przyjmij jednak do wiadomości, że dla ogromnej większości w miarę ogarniętych za kółkiem i zdrowych fizycznie kierowców 1500 km (z czego znaczna większość dobrymi autostradami) nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania. I spokojnie da się to zrobić bez noclegu - zarówno jeżdżąc w dzień, jak i nocą - co udowodniono już niejednokrotnie - tutaj na forum i nie tylko.

Wyluzuj trochę z tą swoją krucjatą.... :papa: :papa:
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 18.09.2023 08:15

Miedzy jazdą z Warszawy do Łodzi z 5 postojami, a jazdą 1500 km jest jednak spora różnica. Na tym forum różne rzeczy czasami próbuje się udowodnić i z pewnośćią taki dystans jest do zrobienia, ale śmię twierdzić, że jednak znakomita większość to taką odległość robi bądz ze zmiennikiem, bądz z noclegiem, a co do dobrych autostrad, których kiedyś nie było, a teraz są to fakt, ale jakiej by trasy do Cro nie wymyśleć to sporo na niej wszelkiej maści ograniczeń prędkości- no chyba, że uważamy, że są one dla frajerów nie dla mnie....
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 18.09.2023 08:52

histe napisał(a):Miedzy jazdą z Warszawy do Łodzi z 5 postojami, a jazdą 1500 km jest jednak spora różnica. Na tym forum różne rzeczy czasami próbuje się udowodnić i z pewnośćią taki dystans jest do zrobienia, ale śmię twierdzić, że jednak znakomita większość to taką odległość robi bądz ze zmiennikiem, bądz z noclegiem, a co do dobrych autostrad, których kiedyś nie było, a teraz są to fakt, ale jakiej by trasy do Cro nie wymyśleć to sporo na niej wszelkiej maści ograniczeń prędkości- no chyba, że uważamy, że są one dla frajerów nie dla mnie....

Jest kilka opcji dojazdu i właśnie niepotrzebnie się próbuje udowodnić, że któraś jest zła i tylko moja jest jedynie słuszna, a reszta to banda szaleńców lub oszczędzających na noclegu. Każdy ma inne możliwości, upodobania. Każdy model ma swoje plusy i minusy. W dzień oślepiające słońce, upał z którym nie zawsze jest w stanie poradzić sobie klimatyzacja, spory ruch, korki itp. W nocy oślepiające światła, które na większości autostrad nie są problemem, bo zazwyczaj bariera oddzielające pasy je osłania, ustawiasz sobie temperaturę w samochodzie i ją po prostu masz, cała podróż jest płynniejsza. W nocy podróż jest krótsza, jednych męczą przebyte km, a drugich czas podróży. Jedni jeżdżą sami, drudzy z młodzieżą szkolną inni z przedszkolakami, a jeszcze inni z roczniakami. Czasami nie ma się dodatkowego dnia wolnego, a w sobotę trzeba być na miejscu, bo łódka czeka itp.

Jak się czyta komentarze to masa osób jedzie przez noc na raz, zmiennik jest ale w wersji w razie potrzeby, bo i tak kierują sami. I uznają, że to dla nich najlepsza opcja i trzeba to uszanować. Różnią się w tym od zwolenników opcji z noclegiem, że nie twierdzą ze jazda na raz i w nocy jest jedynie słuszna, a robienie noclegu jest głupie, bez sensu. Nie jest tak ?

Co do autostrad to z założenia nie są robione, aby zap..ć ile bozia dała najlepiej komuś na zderzaku, ale to kwestie bezpieczeństwa, płynności ruchu, oddzielenie tranzytu od ruchu lokalnego itp, podniesienie prędkości to dodatek. Jeden ambitny kierowca, a później autostrada zablokowana, kilkanaście km ludzie stoją w korku po kilka godzin, bo jednak coś nie pykło i te ograniczenie miało swój sens.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone