Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Iban ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007
Iban ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 14:49

Mam problem z wysłaniem przelewu (zaliczki) do Chorwacji. W banku (ING) po podaniu numeru IBAN (HR i 19 cyfr) dowiedziałem sie że jest on nieprawidłowy i nie można wysłać pieniędzy, po weryfikacji numeru okazało się że jest ok.
Bank jednak nadal twierdzi ze nie jest prawidłowy, wysłałem juz maila o zmianie sposobu wysłania pieniędzy ale jak się właściciel nie zgodzi to chciałbym uzyskać informację czy istnieje tani sposób na tanie wysłanie przelewu bez zakładania konta w innym banku itp. trudności.

Pozdrawiam[/b]
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 06.05.2007 15:25

to może za pomocą kodu SWIFT :wink:
a numer IBAN pisałeś w jednym ciągu ?
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 15:31

Japona napisał(a):to może za pomocą kodu SWIFT :wink:
a numer IBAN pisałeś w jednym ciągu ?


Tak jednym ciągiem, kod SWIFT też mam ale w banku mi powiedzieli że to za mało, musi być IBAN

http://www.biochim.com/IBAN/IBANValidator.htm
wg. tego podany numer jest prawidłowy, a bank upiera się że nie :(
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 06.05.2007 20:11

Sprawdz na poczcie ile wyniesie aktualnie przesyłka wartościowa.
Kiedyś ,było to najlepsze rozwiąnie.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 06.05.2007 21:22

Albo skorzystaj z Western Union. Niedawno przesyłka do Chorwacji kosztowała jakieś 30 zł.
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 06.05.2007 21:52

Wysłałem przelew przez internet, podczas weryfikacji IBAN wyskoczył błąd ale zignorowałem to i puściłem dalej. Myślę iż winny tu jest system weryfikacji IBAN.

Natomiast nie wiem na ile jest to prawdą ale otrzymałem taką informację:
"Ponieważ Chorwacja nie jest członkiem UE, niemożliwym może okazać się
dokonanie wpłaty poprzez IBAN. W takim wypadku prosimy korzystać z
systemu SWIFT/BIC."
Tyle że mój bank bez IBAN przelewu nie zrobi.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 06.05.2007 22:33

Witam

pusc list wartosciowy na poczcie.
Ja tak wysylalem zaliczke pare tygodni temu.
Koszt tego listu (o wartosci 50E) wyniosl mnie cos kolo 15 zlotych z potwierdzeniem doreczenia.
List szedl do Cro niewiele ponad tydzien
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 06.05.2007 23:04

krystian_man napisał(a):Mam problem z wysłaniem przelewu (zaliczki) do Chorwacji. W banku (ING) po podaniu numeru IBAN (HR i 19 cyfr) dowiedziałem sie że jest on nieprawidłowy i nie można wysłać pieniędzy, po weryfikacji numeru okazało się że jest ok.
Bank jednak nadal twierdzi ze nie jest prawidłowy, wysłałem juz maila o zmianie sposobu wysłania pieniędzy ale jak się właściciel nie zgodzi to chciałbym uzyskać informację czy istnieje tani sposób na tanie wysłanie przelewu bez zakładania konta w innym banku itp. trudności.

Pozdrawiam[/b]

Iban jest prawidłowy jesli chodzi o ilość liter i cyfr.Pewnie kłopoty z identyfikacją.I masz jeszcze SWIFT.Wysyłaj i nie przejmuj się.
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 07.05.2007 19:18

Spróbuj w innym banku. Jeżeli weryfikacja IBANu wyszła prawidłowo, to olej fochy ING. Nigdzie nie jest napisane że IBAN ma mieć 26 cyfr jak w Polsce. Jak nie chcą albo nie mogą wykonać przelewu, to nie.
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 07.05.2007 19:28

Myślę ,że krystian ma po prostu internetowe konto w ING i może robić przelewy elektroniczne zagranicę ,,sam''.Nie identyfikował go system bo mniejsza ilość cyfr.Ale pewnie wysłał ,,sam'' jednym kliknięciem myszki. :wink:
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 07.05.2007 22:33

Ja wysyłałem przekazem pocztowym kwotę 280 euro. Za przekaz zapłaciłem 30 zł. Musisz to tylko uzgodnić z Chorwatem. Pieniądze wpłacasz w Polsce po przeliczeniu na złotówki, a w Cro wypłacaja w euro. Masz jeszcze do wyboru tzw. list wartościowy jak wspomnieli wyżej forumowicze. Obydwa sposoby są chyba tańsze od przelewu, tylko dłużej idą. Ja dostałem potwierdzenie mailem od Chorwata, że otrzymał przekaz po 3 tygodniach
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007
ku przestrodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 10.05.2007 19:56

wysłałem przelew 188 Euro przez www (ING), bank z konta ściągnął mi dodatkowo 68 PLN, gdzie informowano mnie że będzie to 48 PLN.
Dzisiaj otrzymałem informację od odbiorcy w Chorwacji iż w związku z tym że mój bank całkowity koszt przelewu przeniósł na bank odbiorcy, otrzymał on kwotę 178 euro czyli 10 euro mniej (oczywiście SHA w przelewie było zaznaczone).
W sumie przelew wyniósł mnie ponad 100 PLN.
:evil:
Jutro idę do banku to wyjaśnić.

PS Niestety ze względu na czas w grę wchodził jedynie przelew.

Pozdrawiam
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 10.05.2007 20:24

SHA oznacza shared, czyli podzielone : koszty banku polskiego ponosisz Ty, koszty banku zagranicznego odbiorca przekazu. Jeżeli do gospodarza miało trafić 188E, trzeba było podać koszty OUR.
Co do kosztów - w lutym przez PKO BP wysyłałem 345E do Niemiec z opcją OUR i prowizji zapłaciłem 85 PLN. Chyba mniej niż w ING 48 zł. plus 10 E :) oczywiście jako procent wysłanej kwoty.
krystian_man
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian_man » 10.05.2007 20:40

felder*eagles napisał(a):SHA oznacza shared, czyli podzielone : koszty banku polskiego ponosisz Ty, koszty banku zagranicznego odbiorca przekazu. Jeżeli do gospodarza miało trafić 188E, trzeba było podać koszty OUR.
Co do kosztów - w lutym przez PKO BP wysyłałem 345E do Niemiec z opcją OUR i prowizji zapłaciłem 85 PLN. Chyba mniej niż w ING 48 zł. plus 10 E :) oczywiście jako procent wysłanej kwoty.


Dostałem takie dane do przelewu:

odbiorca:
bank odbiorcy:
IBAN:
SWIFT/BIC:
kwota: 188.00 €
koszty banku nadawcy pokrywa wpłacający (gość) (SHA)
koszty banku adresata pokrywa odbiorca (agencja) (SHA)
cel wpłaty:

więc zgodnie z tym przelałem.
Natomiast odbiorca stwierdził że bank nie podzielił kosztów (SHA) tylko przeniósł je w całości na bank odbiorcy.

68 PLN zostało mi potrącone od razu po przelewie
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 10.05.2007 20:54

Odpowiedz Chorwatom że przelałeś pieniądze zgodnie z ich instrukcją. Tak dokładnie pisze :

koszty banku nadawcy pokrywa wpłacający (gość) (SHA)
koszty banku adresata pokrywa odbiorca (agencja) (SHA)


bank nadawcy to polski ING a wpłacający to Ty. Bank adresata to bank CRO a odbiorca to agencja.
Po prostu oni popełnili błąd, gdyż jeśli chcieli dostać w całości 188 E to powinni podać opcję OUR.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone