Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I kto mówi że rowerem się nie da po Chorwacji .....

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008
I kto mówi że rowerem się nie da po Chorwacji .....

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 01.03.2010 15:03

Kolega mi podsunął ciekawą fotorelację ze zwiedzania przy pomocy rowerów południowej Dalmacji :D

http://www.stefandora.com/200908croatia.html

Wg. mnie bardzo ciekawa i warta uwagi :wink:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 01.03.2010 15:36

Fajna relacja. Wakacje na rowerze - zawsze podziwiałem zacięcie takich ludzi :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.03.2010 16:28

6 czy 7 razy miałem rowery w Cro, ale żeby aż taką wyprawę zrobić :D podziwiam :D
W latach 70-tych, na wakacjach, jako młody człowiek 3 tygodnie spędzałem na objazdach Polski, ale teraz, w upał, tylko rowerom po Cro ... :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2010 16:36

Znam trzech gości, którzy na rowerach pojechali z Cieszyna na Istrię.
Niestety nie ma szans na relację, czy zdjęcia. Wszystko zostało w ich pamięci, bez dokumetacji.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12181
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.03.2010 17:22

Zdjęcie "Stefandory" z rozjazdami na drodze rowerowej przypomniało mi przewodnik-mapę trasy rowerowej wokół jez. Bodeńskiego. I apel autora: rowerzysto nie wjeżdżaj na ścieżki dla rolkowiczów. I vice versa. A w Roterdamie na ścieżce rowerowej do portu fragment jest podjazdem. Obok ścieżki asfaltowej jest poprowadzona ścieżka-taśmociąg! :!:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12181
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.03.2010 17:25

Interseal napisał(a):Znam trzech gości, którzy na rowerach pojechali z Cieszyna na Istrię.
Niestety nie ma szans na relację, czy zdjęcia. Wszystko zostało w ich pamięci, bez dokumetacji.


Jeszcze był taki gościu z Poznania
http://www.kazimierznowak.pl/trasa-podrozy-1931-1936/
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.03.2010 17:27

Kilka lat tamu na campingu w Drage spotkaliśmy parę młodych Włochów na rowerach.
Najfajniejsze było to, że w swoim rowerowo ograniczonym bagażu mieli "obowiązkowy" expres do kawy (taki skręcany metalowy) i malutką butlę z gazem!
Codziennie rano zapraszali nas na "cofe d'italiano"... okropnie pyszna była ta kawa, a ich bardzo cieszyło to, że mi tak smakuje...
Bardzo mnie tym rozczulili .. żeby pruć na rowerach w upale i po górzystym terenie i wieźć ze sobą expresik i butlę! To się nazywa - prawdziwi kawosze!!!
Poza tym byli b. młodzi i piękni i całymi dniami się obściskiwali, a wieczorami żegnali słońce i potem jeszcze długo siedzieli po zachodzie w milczeniu (co jak na Włochów jest niesamowitą sprawą) błogo przytuleni!

Bardzo to było romantyczne i od tego czasu bardzo mi się podoba idea wypraw rowerowych do ciepłych krajów. Mam cichą nadzieję, że nasz mały kiedyś zabierze swoją przyszłą miłość w taki bicycle-rejs! .. bo nam to się już nie chce..

:P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2010 18:45

I kto mówi, że rowerem się nie da po Chorwacji..... Pewnie, że się da!

Niektórzy golą się żyletką, niektórzy brzytwą a jeszcze inni maszynką elektryczną, są też tacy, którzy tną warkocze mieczem. :wink: :lol:

Pozdrawiam.

smoki3
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.03.2010 19:03

Interseal napisał(a):Znam trzech gości, którzy na rowerach pojechali z Cieszyna na Istrię.
Niestety nie ma szans na relację, czy zdjęcia. Wszystko zostało w ich pamięci, bez dokumetacji.


Bo pewnie nigdy tam nie byli.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.03.2010 21:03

darek1 napisał(a):
Interseal napisał(a):Znam trzech gości, którzy na rowerach pojechali z Cieszyna na Istrię.
Niestety nie ma szans na relację, czy zdjęcia. Wszystko zostało w ich pamięci, bez dokumetacji.


Bo pewnie nigdy tam nie byli.


Poznałem ich, Pula-Piaca Forum, lato 2009 rok.

Istra bike

:roll:

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
I kto mówi że rowerem się nie da po Chorwacji .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone