Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar-Sveta Nedjelja.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dea
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.01.2008
Hvar-Sveta Nedjelja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dea » 27.05.2008 17:41

W lipce jadę na wyspę Hvar do Sveta Nedjelja z rodziną. Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą o tej miejscowość? Gdzie warto się wybrać (plaże, ciekawe miejsca)?
fumarek
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 20.02.2008
hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) fumarek » 28.05.2008 20:44

Proponuję wpisać w wyszukiwarkę hasła:hvar, Sv.Niediela, Sv.Nikola, z której są podobno piękne widoki.
W wyszukiwarce można znaleźć mase przydatnych informacji jak i pieknych zdjęć.
W tej miejscowości są podobno przepiękne zatoczki.
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 28.05.2008 23:44

Jedziesz w najpiękniejszy zakątek na Hvarze. Najdalej wysunięta wioska na południowej stronie wyspy, urocza, spokojna, sam koniec świata. Nie potrzebujesz wiele wiedzieć 8) Pamiętaj, że masz blisko na najwyższy szczyt na wyspie Sv Nikola, zerknij tutaj co by mieć zapał do wspinaczki 8) bo widoki warte więcej niż plażowanie :wink:
forum/viewtopic.php?t=17394&highlight=
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 30.05.2008 09:31

Ciekawe miejsca:
-szczyt. nad miasteczkiem- obowiązkowo wcześnie rano wyjść
-kościółek i jaskinie w drodze na szczyt. rewelacja
-miasteczko- całe urokliwe
-skałka do wpinaczki- odpłatnie, ale warto spróbować
-miejscowe wino ( nie pamiętam nazwy, ale jest znane w cro )
-tunel po drodze do miasteczka ( tak czy owak trza przez niego jechać )
-urocze plaże... trzeba sobie samemu znaleźć, ale o to nie trudno..:-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.05.2008 09:54

Cześć,
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=183 ... czy+hvarze
P.S. sv. Nedlejla to nie miasteczko, tylko wioska; miescowe wysokiej jakości wino (oryginalny hvarski szczep winorośli) to plavac mali; czy sv. Nedlejla to najpieknieszy zakątek na wyspie? nie wiem- cała wyspa jest wspaniała i grzechem byłoby choć trochę jej nie poogldać (zachęcam do wycieczek!!!, bo jest co oglądać)
Pozdarwiam
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 02.06.2008 15:17

Oglądałam na forum zdjęcia z drogi na szczyt Sv. Nikola (p. Kasiu - i Pani galerię na http://picasaweb.google.com/kasiamarko - piękne, cudowne miejsca i już nie mogę się doczekać wyjazdu). Szczytu zdobywać nie zamierzam (mam rocznego malucha i dla niego taka wyprawa byłaby chyba zbyt męcząca). Kusi mnie jednak, żeby podejść do tych ruin klasztoru w grocie, które znajdują się na trasie na szczyt.
Czy to forsująca i długa wycieczka?? (oprócz malucha, którego trza będzie nieść w chuście, mam jeszcze 6-latka)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.06.2008 16:36

Witam.
Sv.Nedjela to cudowne miejsce.
Najpierw wino - Plavac Gran Cru uważany przez znawców za lepszy od francuskiego burgunda 8)
Podejście do groty z opuszczonym klasztorem Augustianów - 45 min spokojnego spaceru po kamienistej ścieżce (licząc od kościółka we wsi - tam można dojechać samochodem ) , bez trudności, ale miejscami dość stromo, absolutnie warto mieć "pełne" buty na grubej podeszwie ( "adidasy" wystarczą ). Woda ze sobą też konieczna . W grocie: wewnątrz zabudowań dużo much i innych owadów, ale pomiędzy nimi spokojnie. Widoki wspaniałe. W sumie tam i z powrotem z małym dzieckiem ok. 1,5 h wliczając "zwiedzanie" . Na szczyt Sv.Nikola jeszcze 1/2 godziny więcej.
We wsi nad morzem przy marinie malutka kamienisto-żwirowa plaża, a nieco dalej na samym krańcu ,na wysepce (most) - betonowe nabrzeże z wejściem wprost na 10 m głębię i możliwość opłynięcia wysepki 6 metrowym wąwozem. Uwaga podczas dużej fali ! Przy spokojnym morzu - bajkowe przeżycie , szczególnie z maską. Uwaga na skaczących z mostu - to takie hvarskie Acapulco :)
Wspaniała salata od hobotnice i inne frykasy w konobie przy marinie - ważne: w 2005 i 2006 nie było tam przerwy w czasie sjesty !
Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2008 22:41

polecam sv. nedjelja bylem w 09.2007 rewelacja
spokoj i cisza
kilmicz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kilmicz » 14.06.2008 10:10

Sv. Nedjelja wybrałem na miejsce naszego wypoczynku trochę przypadkowo, gdy szukałem apartamentów w marcu. Ale gdy poszperałem i poczytałem o tym miejscu myślę, że będziemy z żoną zadowoleni. Na forum jest naprawdę bardzo dużo materiałów dotyczących tego miejsca i przede wszystkim wyspy. Na You Tube jest parę filmików z tej miejscowości. Wyjeżdżamy 05 lipca i nie możemy już się doczekać tego dnia. Pozdrawiam wszystkich.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.06.2008 17:04

Polecam tam marinę na samym dole portu, świetnie przyrządzają kraby :lol:
bjk
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 02.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bjk » 11.04.2010 17:32

Witajcie Cromaniacy, jeżdżę do Chorwacji od 2001 roku, w tym roku chciałabym pojechać z rodziną i znajomymi na Hvar do Sv.Niedjeli, proszę o namiary na sprawdzone kwatery na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. W zamian użyczę namiarów na Pag, Ciovo, Korczulę. Liczę na zrozumienie. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2010 19:07

bjk napisał(a):Witajcie Cromaniacy, jeżdżę do Chorwacji od 2001 roku, w tym roku chciałabym pojechać z rodziną i znajomymi na Hvar do Sv.Niedjeli, proszę o namiary na sprawdzone kwatery na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. W zamian użyczę namiarów na Pag, Ciovo, Korczulę. Liczę na zrozumienie. :D


www.irming.h

Ja byłem bardzo zadowolony.
Szczególnie apartament HAPPY FAMILY.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone