Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hot Spot-y

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.04.2008 13:49

fokstrot napisał(a):eee juz w zeszlym roku pisalem, ze wlasnie w tym miejscu portu w Makarskiej zlapalem darmowego hot spota :P


No to widocznie Twoje info przegapiłam :(
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 12.04.2008 16:11

Gdbyby tak jeszcze w okolicahc VILA DJENKA - CAFE MR. OLIMPIA był net to by było super :))
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.04.2008 17:07

gaceq napisał(a):Gdbyby tak jeszcze w okolicahc VILA DJENKA - CAFE MR. OLIMPIA był net to by było super :))


Donieśli mi, że raczej dalej modem będzie tylko działał :twisted: Centali im się nie opłaca wymieniać na taką ilosć stałych mieszkańców :roll:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 19.06.2008 20:08

;)

Po Makarskiej przemierzyłam kilka km i nawet cosik złapałam, ale żeby to działało (czyli np. ściągało pocztę, czy łączyło z GG), to już niee Sprawdzałam na palmie - może dlatego.

Ale mam za to inne info: otóż bezpłatny hotspot znajduje się w Drveniku - Gornja Vala. No i hula :)
Oto namiary GPS: N 43o09'01.36" E 17o15'41.76"

W naszej wiosce może coś zmontujemy za rok, bo wymienili centralę i położyli nowe kabelki - ADSL ma być we wrześniu hehe
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 19.06.2008 22:44

w zeszlym roku tez zlapalem free hot spota w Makarskiej poprzez palmtopa /patrz posty wyzej/. moze teraz cos sie zmienilo i darmowego neta juz nie ma :]
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 23.06.2008 12:01

W zeszłym roku były na pewno dostępne dwa darmowe hot-spoty w Rovinju. Można było siedzieć w restauracjach przy porcie i surfować. Transfer był na tyle dobry że korzystaliśmy ze skype. Testowane palmtopem HP
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 28.06.2008 16:21

Witam,
dzisiaj wróciłam z Tucepi i widziałam tam w centrum działającego hot spota:) Kilka osób nawet z niego korzystało. Umieszczony jest obok miejsca, z którego ruszają statki turystyczne na hvar i brać - tuż przy głównym deptaku :)
pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 30.08.2008 19:05

Plumek napisał(a):;)

Po Makarskiej przemierzyłam kilka km i nawet cosik złapałam, ale żeby to działało (czyli np. ściągało pocztę, czy łączyło z GG), to już niee Sprawdzałam na palmie - może dlatego.

Ale mam za to inne info: otóż bezpłatny hotspot znajduje się w Drveniku - Gornja Vala. No i hula :)
Oto namiary GPS: N 43o09'01.36" E 17o15'41.76"

W naszej wiosce może coś zmontujemy za rok, bo wymienili centralę i położyli nowe kabelki - ADSL ma być we wrześniu hehe


Witam. Podjechałem pod wskazane w tym poście namiary GPS: N 43o09'01.36" E 17o15'41.76" i na krótką chwilę udało mi się wlogować do sieci, niestety była to krótka chwila, coś mi przyszło na gg i dostęp zniknął. Były tam i inne punkty dostępowe ale niestety kodowane. było pózno więc po półgodzinnym poszukiwaniu wróciłem do Igrane. Kilka dni pózniej udałem sie do Makarskiej i tam znalazłem dostęp do internetu na początku portu , tuż przy parkingu obok monumentu pogodynki z napisem Raiffaisen. ( od strony Tucepi ) Byłem tak kilkakrotnie i nie było problemu. Przepustowość była bardzo dobra, tak więc video-skype szedł bez problemu . Polecam i pozdrawiam.problemu
tomek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek99 » 01.09.2008 16:48

W Podgorze jest hotspot w restauracji Roko (Branimirova Obala 43). Dostęp do netu jest w zasadzie tylko dla gości mieszkających w apartamentach, ale zamawiając coś w restauracji zwykle można uzyskać hasło od kelnera 8)
Hotspot jest sprawdzony - korzystałem z niego kilkukrotnie w lipcu br.
Info o apartamentach i restauracji tu: http://roko.hr/
fider
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fider » 04.09.2008 22:51

Witam ja jestem właśnie w Tucepi i przy drodze naprzeciw Vila Venka jest darmowa sieć (chyba nie zabezpieczona) DLINK_......
Działa OK. Szkoda tylko że nie wiedziałęm od samego początku że w moim apartamencie na balkonie mam do niego dostęp.

mam nadzieję iż w następnym naszym miejscu czyli w okolicach Ciovo też znajdę coś.

fider
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 05.09.2008 15:17

W Basce na KRKu dostęp zapewnia BsWireless, za darmo, wystarczy się zalogować do Access Pointa, odpalić przeglądarkę, która zawsze skieruje nas na ekran logowania, gdzie należy wklikać się w Logowanie (po chorwacku)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 10.09.2008 19:51

Skasowałem bo się powieliło.
Nolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nolo » 19.07.2009 04:58

a jest jakiś na wyspie Pag?dzięki
fotograf
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf » 20.07.2009 21:20

To i ja się podłączę z pytaniem. Czy jest gdzieś bezpłatny dostęp na wyspie Brac?
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 20.07.2009 21:40

To ja się dopisze i pewnie podpadnę...

Darmowy internet jest wszędzie, wystarczy podjechać pod jakikolwiek blok i zawsze znajdzie się ktoś kto ma niezabezpieczoną sieć wi-fi. W tym roku w Zadarze aż roiło się od "wolnej" sieci i dzięki gościnności Chorwatów można było sprawdzić prognozę pogody i poczytać listy z domu :D

Właściwie każdy producent notebooków dostarcza razem z komputerem soft do skanowania sieci... więc... w Toshibach np to się nazywa ConfigFree

A i tak jest wszędzie w Polsce też :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Hot Spot-y - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone