Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Dwie Wyspy (Fuerteventura+Lanzarote) zimą :)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
hzag
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 14.08.2024 20:03

....

Pozdrawiam i czekam na cd , bo nie wiem co rezerwować na luty : Fuertę czy Lanzarote :oczko_usmiech: :papa: :papa:[/quote]

...

Też czytam bo już zaklepałem, udało się trafić lot w znośnej cenie. Luty - Fuerteventura. :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.08.2024 10:26

majkik75 napisał(a):Pięknie :serduszka:
Nie wiem czy w przyszłym roku tylko w lato nie powtórzę Twoich śladów z tymi dwoma wyspami... Jest taki pomysł, ale zobaczymy.

pozdrawiam, Michał


Oj w lato to chyba można się tam usmarzyć, choć w sumie wieje wind non stop :)

robiz napisał(a):Solidna "firma" :mg:
Dzięki za kolejny odcinek :D


SPox :)

piekara114 napisał(a):
Nie wiem w jakim tempie będziesz pisał, więc już teraz się podpytam: byłeś 4 dni na wyspie, ile dni szacujesz, że warto tam być, aby na spokojnie pozwiedzać i po korzystać z plaż (opalanie+kąpiel, tak powiedzmy min. 3 h każdego dnia)


Myślę, że 7-10 dni w tym układzie tak na spokojnie wystarczy :)

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.08.2024 10:27

hzag napisał(a):
Też czytam bo już zaklepałem, udało się trafić lot w znośnej cenie. Luty - Fuerteventura. :D


Myślę, że nie będziesz żałował, jeśli na dłuzej niż parę dni - sugeruję noclegi jeden na południu, drugi na północy :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.08.2024 10:44

Siamo a Lanzarote! :hearts: :hearts: :hearts:

Jako, że z naszego apartamentu mamy bardzo blisko do wrót Parku Narodowego Timanfaya - wybieramy się późnym popołudniem na krótki wypad
Obrazek

Długie cienie i kosmiczny krajobraz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prosta droga pośrodku czegoś takiego
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Góry Ognia
Obrazek

Obrazek

Widać wulkany
Obrazek

Obrazek

Tu niedługo przyjedziemy na wycieczkę po PN Timanfaya
Obrazek

Obrazek

Szok
Obrazek

Ale "bulkany"
Obrazek

Spoko jest też to, że jesteśmy tu sami
Obrazek

palemka :hearts: :hearts:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ceny mocno wzrosły, no i zlikwidowali tę kartę za ileś tam Euro na ileś tam atrakcji :( trzy miesiące wcześniej już też jej nie było
Obrazek

Zachód słońca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu przyjedziemy
Obrazek

Zajeżdżamy jeszcze na chwilę do portu Puerto del Carmen. Parkujemy darmowo przy porcie (za nami)
Obrazek

I idziemy na spacer
Obrazek

Światła Coralejo na Fuercie tam daleko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Siadamy w barze który widać jaką ma klientelę :)
Obrazek

--
Ranek kolejnego dnia u Michaela w apartmanie wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Rzyć", nie umierać ;)
Obrazek

Obrazek

No dobra, ale "we have a work to do" - po 9 meldujemy się w autobusie, ktory obwiezie nas po PN Timanfaya :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:serduszka: :serduszka: :serduszka: :serduszka:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2024 11:46

A już miałam Ci się przypominać...

Czym różnią się te bilety 20 i 45 EUR?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.08.2024 15:51

piekara114 napisał(a):A już miałam Ci się przypominać...

Czym różnią się te bilety 20 i 45 EUR?


Z tego co się zorientowałem to zwiedza się w małej grupie dwa miejsca, gdzie "normalnie" nie ma dostępu (bo teraz wszystko się ogląda z okien autobusu) i są jakieś lokalne napitki na koniec.
Na pewno jest to ciekawe, no ale sorry nie za 135 euro za dwóch dorosłych i 17 latka.
To już nawet Chichen Itza w Mexico (gdzie są koszmarne ceny wejść do archeological sites) entrance kosztował ok 150 zł (614 pesos) co daje jakieś 35 Euro, co o tak jest sporo, szczególnie dla większości mieszkańców Meksyku (dlatego biją tam w niedziele, kiedy mają free), a mogłaś tam spędzić w sumie cały dzień tak ogromny teren.

Rozumiem, że wszyscy chcą zarobić, utrzymać teren, inwestować w niego etc ale są pewne granice.

I w sumie przestałem też wchodzić do kościołów które są płatne (wiele lat płaciłem i sporo widziałem, ale już styka, sorry), dziedzictwo religijno-kulturowe aby pokazać dzieciom i kształtować ich poglądy, a samemu sie odchamić powinno być albo gratis / co łaska albo za przysłowiowe 1 Euro, a nie 7, 8, 10 Euro etc co na rodzinę daje naprawde spore koszty, jakby czlowoe chciał wejść to tu to tam....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 18.08.2024 21:53

tony montana napisał(a):I w sumie przestałem też wchodzić do kościołów które są płatne (wiele lat płaciłem i sporo widziałem, ale już styka, sorry), dziedzictwo religijno-kulturowe aby pokazać dzieciom i kształtować ich poglądy, a samemu sie odchamić powinno być albo gratis / co łaska albo za przysłowiowe 1 Euro, a nie 7, 8, 10 Euro etc co na rodzinę daje naprawde spore koszty, jakby czlowoe chciał wejść to tu to tam....


Zdecydowanie :plusone: :spoko:

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2024 10:55

tony montana napisał(a):
majkik75 napisał(a):Pięknie :serduszka:
Nie wiem czy w przyszłym roku tylko w lato nie powtórzę Twoich śladów z tymi dwoma wyspami... Jest taki pomysł, ale zobaczymy.
Oj w lato to chyba można się tam usmarzyć, choć w sumie wieje wind non stop :)
W tym roku (jak obserwowałam kilka grup na fb) co raz latem były dni (kilka pod rząd), gdzie było bardzo duże zamglenie, zachmurzenia i nie była to kalima. I temperatura super wysoka nie była, niektórzy nawet pisali, że było im chłodno...


tony montana napisał(a):Rozumiem, że wszyscy chcą zarobić, utrzymać teren, inwestować w niego etc ale są pewne granice. (...)
I w sumie przestałem też wchodzić do kościołów które są płatne (wiele lat płaciłem i sporo widziałem, ale już styka, sorry),
I dlatego w tym roku zrezygnowałam z Plitvic i wybrałam bośniacki Park Una... Co innego i inna skala to fakt, ale warte odwiedzenia za kilka euro...

tony montana napisał(a):I w sumie przestałem też wchodzić do kościołów które są płatne (wiele lat płaciłem i sporo widziałem, ale już styka, sorry),

Płacenie za wejścia do kościołów/świątyń nigdy mi się nie podobało.... i decyduję się na takie miejsca kiedy wiem, że są tego naprawdę wartę i wyróżniające się spośród wielu...
Co do innych wejść to te 50 eur jestem w stanie wydać, ale jak wyżej, miejsce musi być niepowtarzalne jak np. Etna :hearts: Co do Timanfaya - muszę dokładnie zgłębić temat zakresu zwiedzania w tych obu opcjach i wtedy zdecyduję....

Ale jeźdźmy już na wycieczkę po Parku, pokaż jak to zwiedzanie obecnie wygląda... Pamiętam, że przed 10 lat Szwagry były i były pokazy samozapłonu od ciepła itp... Ciekawe czy dalej to jest?
robiz
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 19.08.2024 19:04

W sumie Lanzarote to taka trochę cieplejsza Islandia :mg:
Widoki na Twoich zdjęciach są niesamowite, a co dopiero na żywo 8O
Jeszcze nie dojrzałam do samodzielnych wycieczek samolotowych , a w biurach podróży styczeń i luty jest sporo droższy od marca.
Także chyba zdecyduję się na marzec . Może coś tam będzie kwitnąć :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2024 20:22

piekara114 napisał(a):Płacenie za wejścia do kościołów/świątyń nigdy mi się nie podobało.... i decyduję się na takie miejsca kiedy wiem, że są tego naprawdę wartę i wyróżniające się spośród wielu...
Co do innych wejść to te 50 eur jestem w stanie wydać, ale jak wyżej, miejsce musi być niepowtarzalne jak np. Etna :hearts: Co do Timanfaya - muszę dokładnie zgłębić temat zakresu zwiedzania w tych obu opcjach i wtedy zdecyduję....

Ale jeźdźmy już na wycieczkę po Parku, pokaż jak to zwiedzanie obecnie wygląda... Pamiętam, że przed 10 lat Szwagry były i były pokazy samozapłonu od ciepła itp... Ciekawe czy dalej to jest?


No ja też nie mówią, że "nigdy" "do żadnego" - mówię raczej o pewnym trendzie w mojej głowie.
Zwiedzanie odbywa się autobusem plus są te "entertaimenty" po busie :)

pokażę zaraz


robiz napisał(a):W sumie Lanzarote to taka trochę cieplejsza Islandia :mg:
Widoki na Twoich zdjęciach są niesamowite, a co dopiero na żywo 8O
Jeszcze nie dojrzałam do samodzielnych wycieczek samolotowych , a w biurach podróży styczeń i luty jest sporo droższy od marca.
Także chyba zdecyduję się na marzec . Może coś tam będzie kwitnąć :D


Tak, na żywo Timanfaya to jest kosmos naprawdę.

Co do samodzielnego organizowania, polecam zaprzyjaźnienie się ze Skyscannerem.
Zaplanowanie czegoś samemu daje dużą swobodę, zwykle oszczędność oraz ogromną satysfakcję.

Myślę, że warto się przemóc i zacząć może nawet nie od tanich linii ale np od SAS przez Kopenhagę, albo Lufą

Na Lanzarote mniej roślin niż gdzie indziej, ale są fajne miejsca z nimi też

:papa:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.08.2024 20:40

majkik75 napisał(a):
tony montana napisał(a):I w sumie przestałem też wchodzić do kościołów które są płatne (wiele lat płaciłem i sporo widziałem, ale już styka, sorry), dziedzictwo religijno-kulturowe aby pokazać dzieciom i kształtować ich poglądy, a samemu sie odchamić powinno być albo gratis / co łaska albo za przysłowiowe 1 Euro, a nie 7, 8, 10 Euro etc co na rodzinę daje naprawde spore koszty, jakby czlowoe chciał wejść to tu to tam....


Zdecydowanie :plusone: :spoko:

pozdrawiam, Michał

Podoba mi się ten tok myślenia.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2024 21:04

Parque National de Timanfaya

Przyjechaliśmy chwilę przed otwarciem bram parku (wtedy jest najmniej ludzi i praktycznie mało wycieczek autobusowych)
w to samo miejsce co wczoraj wieczorem
Obrazek

Rzeźba diabła z Timanfaya: ten symbol Parku Narodowego wita nas tutaj w Montañas del Fuego
Obrazek

W oczekiwaniu na możliwość zakupu trzech biletów po 20 Euro, focę
Obrazek

Po zakupie biletów w okienku wjeżdżam autem na teren, którego obraz ukształtował się dopiero między XVIII a XIX wiekiem.
Wszystko zaczęło się 1 września 1730 roku między 21 a 22 wieczorem. Ziemia podniosła się całkowicie pochłaniając w rozpadlinach sześć wiosek, w górę wystrzeliła lawa. Cały proces wulkanicznej aktywności trwał sześć lat. 8O 8O
W tym czasie zastygające jęzory lawy zdołały przykryć 1/4 część wyspy, powstało około 300 kraterów. Niemal połowę Lanzarote pokryła gruba warstwa wulkanicznego pyłu. Z tego okresu pochodzą największe wulkany: Montaña de Fuego i Caldera del Corazoncillo.
Obrazek

Wprawnym ruchem strażnicy parku proszą o zajęcie miejsc w autobusach - pomni zaleceń Córki siadamy po prawej stronie
Obrazek

Autobus rusza - niestety parę pierwszych zdjęć jest "z odbiciami" drugiej strony autobusu
Obrazek

Trasa ciągnie się wzdłuż głównego jądra erupcji, podczas której zwiedzający może zobaczyć ogromne skupisko jaskiń, kraterów, warstw lawy i imponujące wulkaniczne ściany.
Obrazek

Tuż pod powierzchnią gruntu temperatura ziemi wynosi w wielu miejscach 100°C, około 10 metrów pod nim aż 600°C! Można więc na własne oczy ujrzeć kilka ciekawych zjawisk związanych z czymś co nazywa się tutaj naukowo "anomaliami geotermicznymi". Nie byłem na Marsie, ale czy tak tam może wygląda?
Obrazek

Zaczynają się "lepsze" krajobrazy
Obrazek

Krater na kraterze
Obrazek

Jakby głowa leżała - otwarte usta, bliżej prawe oko, dalej - lewe
Obrazek

Tu mamy niezwykłe zjawisko - demoniczna twarz na zboczu wulkanu!!!!! To nowoczesne graffiti na tej wyspie!!! :cisza: :cisza:
(a poważnie - to jakiś gościu obok robił zdjęcia)
Obrazek

Autobus co rusz zatrzymuje się bowiem, a głos opowiada najpierw w języku hiszpańskim, a potem w języku language co to jest i gdzie "są my" :)
Obrazek

Gdy autobus rusza, kierowca zapierdala jak szalony wąskim traktem między skałami, tam przed chwilą jechaliśmy
Obrazek

Obrazek

W tym miejscu wszystkim spadły szczęki i zbierali je po naszej (PRAWEJ) stronie autobusu
Obrazek

Obrazek

Przyznam, że ja też miałem co zbierać...
Obrazek

Dobrze, że nie ma chmur :)
Obrazek

Tam....ocean
Obrazek

"Ground control to Major Tom.....Ground control to Major Tom....."
Obrazek

znowu odbicia szaleją
Obrazek

Wszedłbym
Obrazek

Słynny krater - nie pamiętam nazwy
Obrazek

Obrazek

Oszałamiający krajobraz
Obrazek

Przejażdżka trwała około 50 minut, zdecydowanie za krótko. Pan nas woła do BUSHU.
Narwali wcześniej piekielnych krzewów, wkłada je do dziury i popycha widłami
Obrazek

Bush po chwili zaczyna się jarać
Obrazek

Drugi Pan woła. Wlewa do dziury wiadro wody
Obrazek

Z dziury pizga gorący gejzer
Obrazek

Można zjeść kurczaka pieczonego nad dziurą
Obrazek

My raczej pijemy po kawce
Obrazek

Na pożegnanie pstrykam jeszcze parę fotek
Obrazek

Obrazek

W międzyczasie nazjeżdżało się autobusów
Obrazek

My jedziemy drogą LZ-56 zobaczyć Calderę de Los Cuervos, a konkretnie Volcán El Cuervo
Auto zostawia się darmowo tam i "się idzie się"
Obrazek

Obrazek

Idziemy tam....okrążyć TO i wejść do środka
Obrazek

Obrazek

Ale o tym kiedy indziej już
Obrazek

a jest to tutaj
Obrazek

Obrazek

:papa: :papa: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2024 22:36

A miałam cichą nadzieję, że autokar będzie otwarty, choć górne pięterko...echhhh

Jeśli dobrze zrozumiałam, to wsiedliście do autokaru, pojechaliście po szlaku wulkanów, nawrotka (lub kółko) i przy punkcie startu były pokazy. I to w 50 min za 20 eur? Widoki nieziemskie :hearts: Już po tym odcinku wiem, że Lanzarote by mnie zauroczyła jak Fuerta.

Po moim spacerze na Hondo i tu koniecznie wdrapałabym się na jakiś wulkan. Do dziś mam na mapce zaznaczoną Calderę Blanca i Montaña de Tinache - zobaczę co Ty pokażesz z Volcán El Cuervo - zwłaszcza ciekawa jestem panoramy.

Więc nie ociągaj się. :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 20.08.2024 08:54

Pięknie :serduszka:
Zdjęcia robią duże wrażenie, coraz większą mam ochotę by to zobaczyć na żywo :chytry:

pozdrawiam, Michał
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.08.2024 14:03

piekara114 napisał(a):A miałam cichą nadzieję, że autokar będzie otwarty, choć górne pięterko...echhhh

Jeśli dobrze zrozumiałam, to wsiedliście do autokaru, pojechaliście po szlaku wulkanów, nawrotka (lub kółko) i przy punkcie startu były pokazy. I to w 50 min za 20 eur? Widoki nieziemskie :hearts: Już po tym odcinku wiem, że Lanzarote by mnie zauroczyła jak Fuerta.

Po moim spacerze na Hondo i tu koniecznie wdrapałabym się na jakiś wulkan. Do dziś mam na mapce zaznaczoną Calderę Blanca i Montaña de Tinache - zobaczę co Ty pokażesz z Volcán El Cuervo - zwłaszcza ciekawa jestem panoramy.

Więc nie ociągaj się. :papa:


Tak, autobus 50 minut, potem z 10 minut show'y
Można oglądać też później show'y innych grup, nikt nie wygania. No ale wyspa stygnie ;)

Jakiej panoramy?? Tam na koronę chyba nie można wejść...przynajmniej nikt przy nas nie wchodził i ścieżki nie widzialem :)


majkik75 napisał(a):Pięknie :serduszka:
Zdjęcia robią duże wrażenie, coraz większą mam ochotę by to zobaczyć na żywo :chytry:

pozdrawiam, Michał


No na żywo to wiadomo, atrakcyjność + 100%
Nic tylko kupować bilety na Lanza (lub Fuertę i przepłynąć)
:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hola! Dwie Wyspy (Fuerteventura+Lanzarote) zimą :) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone