Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grupa z opłaconym przewodnikiem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
namore
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 03.05.2010
Grupa z opłaconym przewodnikiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) namore » 01.06.2010 21:28

Witam,
Podczas pobytu w Chorwacji w mieście Trogir miałem następujący przypadek: podczas zwiedzania starego miasta przypadkowo przechodziłem koło zorganizowanej grupy wycieczkowej którą oprowadzał opłacony polski przewodnik. Jako że dość ciekawie opowiadał o mieście to przystanąłem i przez chwilę słuchałem. Po chwili ktoś z "kierownictwa" wycieczki dość niemiłym tonem zwrócił mi uwagę, że nie płaciłem za przewodnika i powinienem odejść...

Co myślicie o tej sytuacji?
Moim zdaniem to ja mógłbym im zwrócić uwagę, że stali za blisko mnie a przewodniczka mówiła za głośno i w dodatku w języku który znam...

Jeszcze jedno pytanie: abstrahując od powyższej sytuacji - czy dołączanie do grup z przewodnikiem i słuchanie go uważacie za "niewłaściwe" (tzw. wiocha ;)?
Pozdrawiam!
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.06.2010 16:45

To trzeba się było ostentacyjnie nie zatrzymywać, skoro Ci przeszkadzali...

Wypadałoby chociaż zapytać...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2010 18:12

namore napisał(a):....Moim zdaniem to ja mógłbym im zwrócić uwagę, że stali za blisko mnie a przewodniczka mówiła za głośno i w dodatku w języku który znam...


No tutaj moim zdaniem "przeinterpretowałeś" :wink: :lol:
...UWAGA, wycieczki z przewodnikami :!: , omijajcie mnie bo ja tutaj stoję, nie mówcie głośno i w dodatku w moim języku... 8)
To żart oczywiście :wink:
Jak się ktoś chce załapac do grupy, należy zapytać czy można, ew. zaproponować dorzucenie kaski od siebie. Osoby dołączające się za free do przewodnika i chodzące z grupą zawsze są niemile widziane.
Jednak, gdy tylko zatrzymałeś się na chwilkę, by posłuchać okazjonalnie, moim zdaniem niegrzeczne zwracanie uwagi ze strony "kierownictwa" jest zupełnie nie na miejscu. Jeśli się nie podąża za wycieczka z przewodnikiem, nikt nie może nakazać komuś "odejścia" z danego miejsca :roll: ...bo tutaj idzie wycieczka...(odwrotność sytuacji, z której zażartowałem na początku). Takie jest moje zdanie.
Pozdrav
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 04.06.2010 18:48

ja byłam w grupie, akurat w Splicie, gdzie Polacy "podsłuchiwali" naszego przewodnika. Nasz pilot zwrócił im uwage, że mogą słuchać, ale wypadałoby chociaż zapytać:)
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 04.06.2010 19:08

W ubiegłym roku zwiedzałem z rodzinką skansen w Sanoku. Jako, że młodsza córka miała 2 lata i jeździła w wózku wybraliśmy opcję zwiedzania bez przewodnika. Na własną rękę i własnym tempem. Co jakiś czas napotykaliśmy grupy z przewodnikiem i - pytając wcześniej o zgodę - przysłuchiwaliśmy się opowiadaniom przewodnika /jeżeli zgoda była/ lub nie /jeden raz przewodniczka zdecydowanie nie wyraziła zgody/. Więc wszystko zależy od człowieka ale IMHO powinno się zapytać.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.06.2010 20:14

namore napisał(a):Witam,
Podczas pobytu w Chorwacji w mieście Trogir miałem następujący przypadek: podczas zwiedzania starego miasta przypadkowo przechodziłem koło zorganizowanej grupy wycieczkowej którą oprowadzał opłacony polski przewodnik. Jako że dość ciekawie opowiadał o mieście to przystanąłem i przez chwilę słuchałem. Po chwili ktoś z "kierownictwa" wycieczki dość niemiłym tonem zwrócił mi uwagę, że nie płaciłem za przewodnika i powinienem odejść...

Co myślicie o tej sytuacji?
Moim zdaniem to ja mógłbym im zwrócić uwagę, że stali za blisko mnie a przewodniczka mówiła za głośno i w dodatku w języku który znam...

Jeszcze jedno pytanie: abstrahując od powyższej sytuacji - czy dołączanie do grup z przewodnikiem i słuchanie go uważacie za "niewłaściwe" (tzw. wiocha ;)?
Pozdrawiam!


A co to postać sobie przy grupie nie można czy co. Trzeba było zagadać do kierownictwa po Patagońsku dominenos careros aspito i po kłopocie albo spytać gościa czy uregulował podatki za bieżacy rok. Albo powiedzieć mu, że jest sie służbowo :wink: ABW.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.06.2010 21:30

Myślę,że jak ktoś przystanął i się zasłuchał to reakcja była za duża.
Posłuchał i sobie chciał ....odejść.
Ale wyobrażmy sobie,że w dwie osoby wynajmujemy przewodnika po Krakowie za 280 zł / 6 godzin i........ktoś nam się dołącza jako słuchacz. :D Chorwacja pewnie nie jest taka droga jak Kraków. :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.06.2010 10:13

AndrzejJ. napisał(a):Myślę,że jak ktoś przystanął i się zasłuchał to reakcja była za duża.
Posłuchał i sobie chciał ....odejść.
Ale wyobrażmy sobie,że w dwie osoby wynajmujemy przewodnika po Krakowie za 280 zł / 6 godzin i........ktoś nam się dołącza jako słuchacz. :D Chorwacja pewnie nie jest taka droga jak Kraków. :wink:


A co to, przecież straty finansowej nie ponoszą. Co to nie wolno się przysłuchiwać. Przecież niczego od nich nie chcę ani im nie przeszkadzam, a to że za nimi chodzę - wolno mi demokracja.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grupa z opłaconym przewodnikiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone