Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja Grecja - Ελλάδα μου - MCR

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Cyklady 2013 - dzień 16 - zdjęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 12.07.2013 23:08

IMGP2036_resize.JPG
Cel naszej wycieczki. Stary most prowadzący dziś donikąd...


IMGP2040_resize.JPG
Livadi


IMGP2043_resize.JPG
Livadi
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Cyklady 2013 - dzień 17

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 12.07.2013 23:22

Po śniadaniu idę zapłacić za pokoje. Studia w hotelu kosztowały nas 30EUR/doba co jak na Grecję jest ceną bardzo dobrą. Szczególnie, że warunki doskonałe - mamy aneks kuchenny, sypialnię, łazienkę, codzienne sprzątanie a co 2 dni świeże ręczniki.
Do tego 10 metrów przystanek autobusowy, a na plażę 10 minut. Livadaki, bo przyportowa pod ręką, choć to zbity piasek jest i nam się nie podoba.
Pakujemy się, ale zanim opuszczamy pokój idziemy usiąść przy morzu. Asia na - tradycyjnie już - frappe γλυκό με γάλα a ja wybieram παγωμένη μεγάλη μπίρα Μύθος, czyli po prostu duży, zimny Mythos (którego kilka dni temu kupiłem w Pl w Lidlu podczas tygodnia greckiego ;-) ).
Gdzieś słyszałem, że zimne piwo latem nie gasi pragnienia. Nie zgadzam się :)
Przed 14 idziemy po walizki, kwadrans po drugiej - ponownie - Speedrunner III zabierze nas do Pireusu. Prom spóźnia się wprawdzie 10 minut, ale nam to nie przeszkadza :)
Siadamy i odliczamy czas. Tutaj kończy się tegoroczna przygoda z wyspami, ale jeszcze nie urlop.
Do Pireusu przypływamy punktualnie i od razu udajemy się na stację Metra. Kupuję bilet i jedziemy, z przesiadką, na plac Syntagma, a po 10 minutach jesteśmy już w hotelu. Jego nazwy nie wymienię, bo zdecydowanie mi się nie podoba. Na szczęście to jednak tylko jedna noc, a że jesteśmy na Place to od razu po wzięciu prysznica idziemy na spacer.
Jeszcze tylko zakupy akcesoriów kuchennych z drzewa oliwkowego, popołudniowy posiłek w postaci gyrosa i mythosa (ależ się rymuje ;-) ), po drodze zdobywam inne równie lubiane przeze mnie piwo - Vergina i do pokoju.
Przebieramy się i czekamy na Nikosa. To nasz grecki, ateńsko-salonikowy przyjaciel, z którym spędzamy czas niemal do 2 przy ouzo i pogawędkach. Jak wracamy do hotelu, Plaka jest już pusta. Ta sama Plaka, która kilka godzin wcześniej wypełniała się tłumami turystów...
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Cyklady 2013 - dzień 17 - zdjęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 12.07.2013 23:30

IMGP2048_resize.JPG
Serifos - Livadi


IMGP2063_resize.JPG
Kot - potwór :)


IMGP2072_resize.JPG
Oba autobusy kursują z Livadi do Chory. Kursów do pozostałych miejsc na wyspie nie stwierdzono...


IMGP2074_resize.JPG
Płynie!


IMGP2088_resize.JPG
Aegean Speedlines - Speedrunner III


IMGP2095_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2097_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2100_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2106_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2107_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2110_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2117_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2135_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2143_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2147_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2148_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2157_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2161_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2167_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2168_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2174_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2182_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2205_resize.JPG
Ateny - Plaka


IMGP2209_resize.JPG
Grecy kochają swoich polityków :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Cyklady 2013 - dzień 18

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 12.07.2013 23:36

Wstajemy rano, idziemy na śniadanie na taras z widokiem na Akropol. Leniwie wracamy do hotelu, wymeldowujemy się i wsiadamy do metra na Syntagmie. Dwuosobowy bilet na lotnisko kosztuje 14EUR (dla jednej osoby 8EUR).
Airbus A321 Lufthansy zabiera nas do Monachium. Szkoda, że to nie Aegean Air - wygoda i katering zdecydowanie lepsze u Greków. Kilka godzin później jesteśmy już w Embraerze 190 lecąc do Wrocławia.
18 dni zleciało naprawdę szybko ale pozostanie w pamięci długo. Żegnaj Grecjo, do zobaczenia za rok!
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 12.07.2013 23:52

Super podróż, zazdroszczę Wam bardzo.
Uwielbiam te biało- niebieskie widoki i Plakę i .....
Muszę wrócić do Grecji !!!!
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.07.2013 11:49

Super zdjęcia z Serifos! Mógłbyś napisać jak wypada Serifos w porównaniu z innymi odwiedzonymi przez Ciebie wyspami? To znaczy co poleciłbyś bardziej, Milos, Sifnos, Serifos? Pytam ze względu na zbieżność gustów, gdzieś tam wcześniej wspominałeś, że podobnie jak mi, najbardziej podobało się Ci Anafi, a ja zastanawiam się jakie jeszcze wyspy kiedyś tam w przyszłości odwiedzić.

Pozdrawiam
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 14.07.2013 12:02

To wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Serifos jest zdecydowanie mniej oblegana przez turystów niż Sifnos czy Milos, jest bardziej górzysta. Nie ma tam nawet bankomatu (choć jeden bank jest :-) ).
Ma piękną Chorę i wiele pozostałości dawnych kopalni, cudowne nie rzadko puste plaże. Sifnos jest bardziej komercyjna, zdecydowanie droższa jednak jeśli szukasz ciszy i spokoju to możesz się rozczarować. Widać, że turyści lubią to miejsce. Podobnie jak Milos, przy czym ta ostatnia jest najbardziej kolorową wyspą jaką widziałem.
Nie tylko na cykladach. Do tego cała zachodnia część jest wyludniona, więc bez problemu można znaleźć miejsce w którym odpoczniesz.
Jakbym miał decydować się na jedno miejsce, to byłby to bardzo ciężki wybór. Szczególnie z tych 3 wysp. Myślę że mimo wszystko jednak Serifos. Dzieląc jednak kilka dni między te miejsca wybór byłby łatwiejszy - 80% czasu na Serifos i Milos, 20% na Sifnos (choć i na nią chcę wrócić, ze względu na kilka nieodkrytych miejsc).

To podobnie jak inna "trójca" - Ios, Sikinos i Folegandros. Tam też mocno bym walczył pomiędzy Sikinos i Folegandros. Ios zaś to fajne miejsce żeby spędzić 2 dni. Zobaczyć wyspę, z bardzo ładną chorą i wrócić na cichą Sikinos bądź prześliczną Folegandros.

Nie potrafię wybrać jednej :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.07.2013 12:07

MCR napisał(a):To podobnie jak inna "trójca" - Ios, Sikinos i Folegandros. Tam też mocno bym walczył pomiędzy Sikinos i Folegandros. Ios zaś to fajne miejsce żeby spędzić 2 dni. Zobaczyć wyspę, z bardzo ładną chorą i wrócić na cichą Sikinos bądź prześliczną Folegandros.

Nie potrafię wybrać jednej :)


I znowu zbieżność gustów, zgoda w 100% (odwiedziliśmy wszystkie w/w wyspy), tym bardziej muszę śledzić co piszesz na forum.
Pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedź.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.07.2013 12:14

Ogrzewam się dzisiaj Twoimi pięknymi zdjęciami , gdy za oknem ziąb i deszcz .
Oglądając je zastanawiam się którą wyspę wybrać , od której zacząć wyspową przygodę z Grecją :?: :)

Piękne wakacje mieliście
8)

Pozdrawiam
Piotr
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 14.07.2013 12:38

Jeśli odległość Cię nie przeraża, to ja bym zaczął od Kithiry. Łączy sobie to co najpiękniejsze w wyspach jońskich (plaże) i cykladach (błękit i biel). Pod warunkiem, że liczysz na spokój a nie imprezy, bo to mało turystyczne miejsce :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.07.2013 00:59

MCR napisał(a):Jeśli odległość Cię nie przeraża, to ja bym zaczął od Kithiry. Łączy sobie to co najpiękniejsze w wyspach jońskich (plaże) i cykladach (błękit i biel). Pod warunkiem, że liczysz na spokój a nie imprezy, bo to mało turystyczne miejsce :)


Bardzo dziękuję za odpowiedź - zapamiętam 8)
Odległościami nigdy nie byłem przerażony :wink: , a spokój i cisza są dla nas bardzo ważne . . .


Pozdrawiam
Piotr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12181
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Cyklady 2013 - dzień 18

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.07.2013 10:53

MCR napisał(a):...zleciało naprawdę szybko ...


Tak jak i Twoja relacja.
Szkoda, że koniec.

pzdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.07.2013 18:29

MCR, dzięki za relację :idea: i za zdjęcia z serifoskich plaż :cool: .

Zdecydowanie jestem jak najbardziej ZA Serifos :idea: - nie za duża, nie za mała, pusta, z wieloma super plażami i z innymi, różnorodnymi ciekawostkami. To jest właśnie to czego szukamy :)

Piotrze - Kithira :hearts:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 15.07.2013 23:16

Dlaczego ja tu dopiero dziś trafiłem... :?: :wink:
Chyba dlatego, że wystartowałeś z relacją w czasie kiedy ja słuchałem cykad na Cykladach :)
Świetne zdjęcia :!:
Milos ciągle czeka na nas :)

pozdr
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: Greckie podróże, małe i duże - MCR

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 15.07.2013 23:40

A ją mam coroczny dylemat. Gdzie w 2014? Coraz bardziej kusi dodekanez - Tilos, Nisiros, Kalymnos, Lipsi, Patmos. Ale to wtedy samolotem. Bo jak autem to Pelion i Sporady...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Moja Grecja - Ελλάδα μου - MCR - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone