Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 20.01.2010 18:46

Jak na razie dzieci się z nami "ciagają", choć nie są takie małe i mogłyby jeździć bez nas. Ale lubimy takie rodzinne wakacje.
I kto wie, może jak będziemy jeździli sami, to będziemy spędzać je również ekstremalnie? :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 20.01.2010 18:59

Wiesz mi Renatko,że tak
Myśmy pierwszy raz jechali bez dzieciaków w strasznych kompleksach--skutek - dzieci są kochane ale wczasy bez nastolatków jeszcze lepsze
Oni tęsknią ,my też , chętniej się wraca do domu :)

A jeszcze chwila ,moment będziemy razem jeżdzić, ale jako równorzędni partnerzy :)
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 21.01.2010 21:01

carnivalka napisał(a):Wiesz mi Renatko,że tak
Myśmy pierwszy raz jechali bez dzieciaków w strasznych kompleksach--skutek - dzieci są kochane ale wczasy bez nastolatków jeszcze lepsze
Oni tęsknią ,my też , chętniej się wraca do domu :)

A jeszcze chwila ,moment będziemy razem jeżdzić, ale jako równorzędni partnerzy :)


Popieram, powoli również dochodzę do takiego zrozumienia sytuacji, tylko żonie jakoś to ciężko przełknąć.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18630
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.01.2010 00:28

carnivalka napisał(a): - dzieci są kochane ale wczasy bez nastolatków jeszcze lepsze
Oni tęsknią ,my też , chętniej się wraca do domu :)

A jeszcze chwila ,moment będziemy razem jeżdzić, ale jako równorzędni partnerzy :)


W moim przypadku tak właśnie było . . . i jest już kilka lat , więc . .

Zgadzam się z Tobą w 100% :lol:
:D
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 26.01.2010 13:38

marta56 napisał(a):to jest stronka z której korzystałam wybierając kwaterę

http://andreou.gohalkidiki.com/index_en.html

na mejscu w wielu domach nieco na obrzeżach miasta były informacje o wolnych pokojach,sadzę że we wrześniu nie powinno być problemów.
Zresztą podczas naszego pobytu sąsiednie 2 apartamenty tego samego właściciela stały prawie przez tydzień puste do przyjazdu kolejnych gości.
Pozdrawiam!


"marta56" czy mieszkałaś w tym apartamencie? Jeżeli tak to czy możesz opisać bo ze zdjęć ciężko domyśleć się np. pisze że 300m do plaży , a w rzeczywistości jak to wygląda. Podejście właściciela do wczasowiczów, czy klima jest w cenie i wszystko co może być przydatne.

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 26.01.2010 14:18

Witam
Jedną z opcji, którą rozważamy w tum roku jest tygodniowy pobyt na Chalchidiki (przejazdem.. :P )
Zainteresowaliśmy się, ze względu na widoki, wybrzeże i przyrodę - drugą peninsulę (2gi palec).
Ze zdjęć b. nam się sopodobało Vourvourou i plaża Fava, potem Sarti i Kalamitsi..
Czy ktoś z państw był w którejś z tych miejscowości?
Głównie chciałbym wiedzieć czy jest tam okropne turystyczne przeludnienie, czy też można znaleźć spokój i względną ciszę...
Wolałbym zachodnią cześć 2-giej peninsuli, ale wydaje się, że nie jest tam tak pięknie jak na wschodniej..
Pierwszy palec też jest OK, ale wydaje mi się ciutkę "brzydszy"..
pozdro
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.01.2010 14:50

janniko - w zeszłym roku byliśmy na środkowym palcu;

podsumowanie mogło by wyglądać tak:
- jest bajecznie pięknie
- plaże (w okolicach Sarti) najpiękniejsze, jakie w życiu widziałem (obejrzyj w necie zdjęcia "plaży pomarańczowej" www.panoramio.com/photos/original/6940407.jpg)
- zwiedzać nam się palca nie chciało, bo:
* mieliśmy w perspektywie dotarcie do Aten
* było gorąco, wszędzie daleko, a drogi kręte

polecam:
- na pobyt jednotygodniowy
- osobom lubiącym morze, plażę, lenistwo i dobre kebaby
- zrobić zakupy w Lidlu na początku palca, bo im dalej w stronę paznokcia, tym ceny mocniej odbiegające od standardowych
- pierwszy tydzień z mojej relacji:
forum/viewtopic.php?t=25196&highlight= ...
- ... i apartamenty, w których mieszkaliśmy i do których jest w niej link

Krystof
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 26.01.2010 17:31

Krystof
Dzięki wielkie
Dokładnie o coś takiego nam chodzi!!!
:P
My jesteśmy typowymi mniej ambitnymi trustami i Chalchidiki jest z pewnością naszym małym zapyziałym rajem. Podobnie zresztą jak Thassos, który podobał się nam okrutnie!

W relacji nie mogłem się doczytać kilku info.
Aha.. zobacz.. bo kilka zdjęć tam nie działa (pisze , że "zdjęcie czasowo niedostępne".. :cry: )
A więc:
1. ile płaciliście za kwaterę w Sarti?
2. ile pomieszczeń, łazienka, aneks kuchenny itp? (jeśli możesz to dokładniej) i jakieś fotki (możesz na maila: janniko(małpa)tlen.pl)
3. jak daleko od kwatery mieliście do najbliższej plaży i jak daleko do tej pomarańczowej?
4. Ta pomarańczowo plaża, to była na północ czy na południe od centralnej (na mapie)?

Cen się nie boimy bo sporo produktów śniadaniowo-kolacyjnych mamy ze sobą (na pierwszy tydzień).
Zadupie i nuda - dla nas to bajka! to jest to co kochamy najbardziej...

5. czy słońce bardzo szybko znika wieczorem za górką, czy też widać trochę zachodu?

6. Co to znaczy "zimna woda"??? Ile mogła mieć twoim zdaniem?
To mnie dziwi bo na Olimpic Beach dochodziła do 30 wieczorami, a na Thassos nie spadła ani razu poniżej 26-27 (mierzone).. więc to chyba raczej ciepła.. :)))

7. W jakim terminie byliście? (od.. do .. ?)

No, to na razie tyle pytań.. :)
pozdro
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 26.01.2010 22:26

janniko
czy możesz podesłać namiary na apartamenty na Thassos jeżeli były ok. bo cały czas męczy mnie o Grację moja "Płówka". adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dzięki.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 26.01.2010 23:13

pawlop napisał(a):...czy możesz podesłać namiary na apartamenty na Thassos .

się robi..
poszło
:wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.01.2010 10:12

Cześć, odpowiadam w tekście ;@)

1. ile płaciliście za kwaterę w Sarti?

ok. 65 euro za dobę za wszystko (2 pokoje = łóżko podwójne + 2 pojedyncze, wyposażona wnęka kuchenna, klima, łazienka, taras z widokiem, balkonik z boku do suszenia ręczników, itp ...)

2. ile pomieszczeń, łazienka, aneks kuchenny itp? (jeśli możesz to dokładniej) i jakieś fotki (możesz na maila: janniko(małpa)tlen.pl)

a-ha - pośpieszyłem się ;@)
fotkę naszego apartamentu masz na stronie Gallini Haus - budynek w głębi, I piętro ;@)
fotki wnętrza na stronie zgodne ze stanem faktycznym, wysłałbym, ale dużo ważą i z domu nie dam rady, a z roboty ... hmmm

3. jak daleko od kwatery mieliście do najbliższej plaży i jak daleko do tej pomarańczowej?

do najbliższej, hmmm, musieliśmy przejść przez ulicę ... tak z 6 metrów do piasku, wcześniej podwórko ... jakieś 10 metrów ... potem ze 30 metrów plażą do samej wody ... z minutę to trwało - no, może ze dwie, jak nas Grek zagadnął ;@)

4. Ta pomarańczowo plaża, to była na północ czy na południe od centralnej (na mapie)?

5 kilometrów na północ, czyli w stronę dłoni - koniecznie autem

Cen się nie boimy bo sporo produktów śniadaniowo-kolacyjnych mamy ze sobą (na pierwszy tydzień).
Zadupie i nuda - dla nas to bajka! to jest to co kochamy najbardziej...

to trafione w 100 procentach ;@)

5. czy słońce bardzo szybko znika wieczorem za górką, czy też widać trochę zachodu?

kurka siwa ... nie pamiętam, znikało tak koło 19 - 20, chyba ...

6. Co to znaczy "zimna woda"??? Ile mogła mieć twoim zdaniem?
To mnie dziwi bo na Olimpic Beach dochodziła do 30 wieczorami, a na Thassos nie spadła ani razu poniżej 26-27 (mierzone).. więc to chyba raczej ciepła.. ))

"zimna woda"? ja napisałem "zimna woda"? to chyba w jakimś szoku byłem ... woda miała z jakieś 26 stopni ... wskakiwałem do niej prosto z ręcznika, czego zwykle nie robię, bo się boję o serce - tu mnie to strasznie bawiło

7. W jakim terminie byliście? (od.. do .. ?)

aaaa, widzę lektura nie zaliczona ;@), byliśmy jakoś tak w drugim tygodniu lipca, zdaje się
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 27.01.2010 12:05

Krystof napisał(a): aaaa, widzę lektura nie zaliczona ;@), byliśmy jakoś tak w drugim tygodniu lipca, zdaje się

Dzięki Krystof wielkie
za informacje wszelkie
hm.. szukałem w relacji i nie znalazłem info o terminie waszej wyprawy..
Fak fakiem jednak, i bez bicia się przyznaję, że póki co przejrzałem tylko relację z Cachlichalki.. a dalej jeszcze nie zabrnąłem
postaram się nadrobić.. :)

Aha.. jeśli fotki masz zbyt duże to nie przesyłaj na maila, bo mi się krzynka zatyka.. :)
A tu masz link do fajnego programu który "hurtem" zmienia fotki..
http://www.faststone.org/
Ten pierwszy - Image Viever..
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.01.2010 13:31

gratias za link - problem w tym, że w domu nie mam sztywnego - jaka by więc wielkość nie była, to generalnie dupa - na załadownaie się skrzynki w googlach czekam z 5 minut a to jest frustrujące ;@)

coś wymyślę, ale i tak odsyłam Cię na stronę; apartamenty gorąco polecam, bo:
- są na prawdę w porządku (czyste, blisko morza, wygodne, z widokiem)
- są stosunkowo tanie (60 - 70 e za 4 osoby to nie zdzierstwo), K.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 27.01.2010 13:42

Chyba wreszcie zdobędę się na zadanie kilku pytań, bo od jakiegoś czasu planuję zaplanować :D wakacje w Grecji, ale nie jedna kwestia mnie nurtuje.

primo: @janniko :) gdy tylko wyczytałem, że bardzo podobało Ci się na Thassos, to już się ucieszyłem... bo mam szansę właśnie tam się wybrać za pośrednictwem jednego z biur podróży - autobusem 8O 26h jazdy (od polskiej granicy) mnie przeraża, bo szczerze mówiąc, zdecydowanie wolę pojechać samochodem. Jak to jest z tym Thassos? Za wiele informacji o tym miejscu nie da się chyba znaleźć, a strony greckie są nijakiej jakości. Widziałem kilka fotek i plaże nie wyglądają jakoś genialnie... Którą miejscowość wybrać? Którą polecasz? Że tak powiem - do tej pory stołowałem się raczej na chorwackich plażach :P

secundo: ludzie! dokąd jechać do tej Grecji????? Kiedy patrzę na oferty biur podróży, to mi się odechciewa, bo tam jest niebagatelnie drogo :( Jazda samochodem to też w pewnym stopniu harakiri chyba, przecież to ogromna odległość, dwa razy dalej jak do Chorwacji :( Od razu muszę zaznaczyć, że campingi raczej odpadają, jak tam jest z kwaterami prywatnymi?

Ogólnie - lubię podróż samochodem i się jej nie obawiam. Wiem, że jak niczego nie wymyślę, to zawsze można się spakować i za dwa dni być w Cro, ale czas też zwiedzić kolejne miejsca. Jest pomysł, by załatwić wyprawę samochodową Bułgaria (Piryn lub Rodopy) - Grecja (Tracja? A może gdzieś bardziej na południe?).

Czasu jeszcze dużo, ale ekipa się powoli też zaczyna grzać na wyjazd. Jest nas trochę, w 2009 roku wyjechaliśmy na Korcule w dziesięć osób. W tym roku może być nas jeszcze więcej... Sądzę, że informacja dot. naszej liczności też może być przydatna w kontekście udzielania dalszych porad :)

HELP!!! :roll:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 27.01.2010 14:17

bobemce

Nie zniechęcam janniko-a do odpowiedzi, ale jeśli piszesz help
to może poczytaj sobie tu:
http://www.travelforum.pl/search.php?searchid=85465
albo tu:
http://szukaj.gazeta.pl/forumSearch.do? ... ery=thasos

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone