Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 15.01.2010 11:53

Drodzy Cromaniacy [Krystof,Leszek Skupin] takie relacje jak Wasze poszły na pierwszy plan.
Czytałem opowieści wszystkich o Grecji, którym dziękowałem sześć postów wyżej.
Mam je zaliczone i czasami do nich wracam, żeby coś odświeżyć.
Oczywiście jestem wdzięczny, że poświęciliście czas dla innych pisząc Wasze relacje.
Dzięki takim opisom, niejedna osoba miała udane wakacje. Dzięki.

Trochę w necie jest o Chalkidiki, o Meteorach, o Atenach, o Jońskich.
A ja chciałbym głębiej na Peloponez- na razie takie plany.

W tym temacie kilkanaście osób pochwaliło się, że się wybiera albo było na Peloponezie,
dlatego ośmieliłem się zawołać : Piszcie !

Lubię mieć wiedzę[pewnie nie tylko ja], kiedy podejmuję decyzje [choćby te w trasie].

Pozdrawiam.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 15.01.2010 21:08

Darkos ogromnie mi miło,że czytasz moje wspomnienia jakby co też służę radą
Pozdrawiam :)
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 15.01.2010 22:00

W tym roku chcę pierwszy raz wybrać się do Grecji. Mam kilka pytań:
1. Jak długo trwa odprawa paszportowa?
2. Jakie są ceny autostrad (może jest coś w internecie- szukałam, ale znalazłam przestarzałe dane)?
3. Czy potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy?
4. Czy ceny kwater są tak wysokie ( 80-100 EUR)jak proponują w internecie?
i oczywiście czy jazda w ciemno jest możliwa jak w przypadku Chorwacji ?
Pozdrawiam ciepło.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 15.01.2010 22:16

Renatko chyba,że samolotem.Poza tym nie ma żadnej odprawy :)

Autostrady prawie darmowe,zjeżdzisz kraj za parę euro

Nie ma potrzeby międzynarodowego prawka

Jazda w ciemno jak najbardziej ale nie np na Rivierze bo tam przyjmują w sezonie powyżej 3 dni

100 euro za kwaterę to raczej dopuszczalne ale nie wymagane.
Zależy za ile osób

Generalnie za dwie osoby w szczycie sezonu od 40 -60 euro z porządnymi wygodami znajdziesz.Ale na miejscu z ryzykiem.

Zasada obowiązująca wszędzie -noclegi załatwiaj nie w weekend ale np od niedzieli ,tylko nie w piątek i w sobotę
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 15.01.2010 22:54

Renatko. Potwierdzam
Jechac nie bac sie !
Wszedzie autostrady.
Autostrady w grecji kosztuja ok 2, 2,5 Euro.
Odprawa ? jaka odprawa, na granicy wszyscy stoja (macedonczykow duzo), a Grecy uruchomili brame dla eurolandu, czyli ogolnie bez kolejki :).
Kwatera mysle, ze w ciemno na polwyspie, ale juz na wyspach to raczej bym rezerwowal, chyba ze ktos pod namiot.
Ceny = od przyziemia za 20 euro od 2 pokoikow czyli 2 i 2.
Do 100 E za apart nad samym morzem z luksusami sniadaniem.
Ogolnie to ceny wachaja sie za 70 euro za apart 2pokoje+lazienka.

ale mozna znalezc rownie dobrze i za 40.Ktos nie przyjedzie ktos odwola i tak czesto mozna dobra okazje lapnac, ale to trzeba sie pytac grekow.
Ja to chodzilem do knajpy piwo bralem przy barze, siadalem przy stoliku gdzie siedzieli w miare starsi faceci (gatka szmatka i kwaterka jest :)).

mysle ze nie ma sie czego bac tylko jechac.

A....uwaga na autostradach 120 speed limit. wszystkie sa oradarowane, na styl zdjecie na bramce z danym czasem potem gdzies po drodze jeszcze ze 4- 10 zdjec, i jak srednia za wysoka to CAP, na brameczkach policja jedzac loda wypisuje 2000 euro za przekroczenie :D.
Obcokrajowcow traktuja troche z przymrozeniem oka, ale zatrzymuja wiekszosc ktora przekracza predkosc.
Ciocia mi mowila, ze odkad wprowadzili takiewysokie mandaty i egzekwuja je to grecy jezdza super ostroznie. Ja przekroczylem o 20 km srednia i mnie capneli, ale skoczylo sie na 2 puszkach piwa polskiego i 2 puszkach pepsi :D.
Jak cos to pytaj. Ja w tym roku juz planuje G.
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 16.01.2010 09:57

Renatka66 napisał(a):W tym roku chcę pierwszy raz wybrać się do Grecji. Mam kilka pytań:
1. Jak długo trwa odprawa paszportowa?
2. Jakie są ceny autostrad (może jest coś w internecie- szukałam, ale znalazłam przestarzałe dane)?
3. Czy potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy?
4. Czy ceny kwater są tak wysokie ( 80-100 EUR)jak proponują w internecie?
i oczywiście czy jazda w ciemno jest możliwa jak w przypadku Chorwacji ?
Pozdrawiam ciepło.


Informacje z ub.roku połowa sierpnia przez serbię i Macedonię
1. Przejście w Roszke (Szeged) poniedziałek 7 rano byliśmy jedynym samochodem przekroczenie granicy 5min. Serbsko-Macedońska 20min,podobnie Macedońsko-Grecka głównie z powodu Macedończyków bo Grecy praktycznie nic nie sprawdzali. W drodze powrotnej gorzej (środa) 2 godziny na przejściu w Szeged.
2. Autostrada w Serbi cztery bramki 1490 din (można płacić w euro min.drożej). Macedonia trzy bramki po 1 euro. Grecja pierwsza bramka 2euro, druga 2,8 euro, trzecia 1 euro dalej nie byłem. Potrzebna zielona karta (sprawdzali na każdej granicy) i ubezpieczenie zdrowotne (nie sprawdzali nigdzie). Dobrze mieć trochę gotówki. Z płaceniem kartą w Serbi, Macedoni, a nawet czasem w Grecji miałem problem. Wszędzie po drodze przyjmują euro po specyficznym kursie.
3. Międzynarodowego prawka nie potrzeba
Generalnie na granicach pozytywne nastawienie do Polaków.
O kwaterach nie wypowiem się bo spędzałem wakacje campingowo
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 17.01.2010 19:01

Dziękuje wszystkim, za bardzo przydatne informacje.
Może nie precyzyjnie zadałam pytanie związane z kwaterami. Chodzi mi o kwatery 4+1. A pytam , bo na forum jest ciągle dyskusja jaka to Chorwacja jest droga. Przeglądając ceny kwater w Grecji to wychodzi mi jeszcze drożej ( chcę odwiedzić m.in. Lefkade). Luksusów mi nie potrzeba, ale....
Już w ubiegłym roku miałam ochotę na Grecję, a skończyło się jak zwykle... na Chorwacji oraz Czarnogórze ( tu pierwszy raz).
W tym roku musi być Grecja i częściowo Albania, tylko chcę wiedzieć ile mniej więcej mam szykować kasy. Myślę,że o wiele więcej niż "na Chorwację". Pozdrawiam.
:D :D
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 17.01.2010 21:18

a na ile cie stac ???
Mysle ze czasem po prostu trzeba wszystko przeliczyc na spokojnie.
zwykli ludzie w tym i ja jada dla cieplego morza i dobrej pogody i wspanialych widokow. A to gdzie sie mieszka to juz drugorzedna sprawa.
Lubie miec lazienke w poblizu i widok na moze lubie miec taras lub balkon na ktorym spedza sie przeciez najwiecej czasu na wyjazdach. A reszta czyli klima,5 metrow od morza,sniadanie i sierza posciel co dzien to juz sprawa gornej polki.
wersja 1) ceny do 100 E
wersja 1+ 2 ) cena od 100 E

:)

2+2 srednio 70 E.
W cro za caly dom w sierpniu klima wszedzie 15 m od moza w Podgorze placilismy na 10 osob 100 E. Ale to byla okazja :)
jedziesz na 14 dni licz 1400 E. Przynajmniej nie bedziesz niemilo zaskoczona.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 17.01.2010 21:29

To tu Ci nie pomogę Renatko ponieważ w Grecji byłam tylko z mężem,wtedy wiadomo wychodzi drożej na osobę.
Jedno mogę tylko potwierdzić,że drożej w sklepach /marketach /nie będzie może na kwaterach ale to i nie wszędzie bo np. na Rivierze noclegi są od 30 euro za dwie głowy a na Lefkadzie należy mieć wielkie szczęście za 40 euro.
Myśmy dostali nocleg za 40 euro mimo iż w cenniku było 60 .Do tej pory zastanawiamy się dlaczego.Przed nami Włosi zostali spławieni za ostatni wolny pokój.Może chcieli wynając na krócej?
Także z Grekami można się targować ,oni ą skłonni do ustępstw.Dla nas biednych Polaków w każdym razie :)

Ale to tylko moje przemyślenia i doświadczenia
Ostatnio edytowano 18.01.2010 01:32 przez carnivalka, łącznie edytowano 1 raz
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 17.01.2010 22:24

To ja może zaprezentuję moje rezerwacje na czerwiec 2010. W obu przypadkach apartamenty jednopokojowe z widokiem na morze, dla 3 osób, Kreta. Pierwszy we Frangokastello za 36 E, drugi w Kalamaki koło Matali za 35E.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 19.01.2010 08:26

ogladalem wczoraj Moja wielka grecka wycieczke. Polecam, zwalaszcza ze u nas taka pogoda zimowa.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.01.2010 09:04

Monte Christo napisał(a):ogladalem wczoraj Moja wielka grecka wycieczke. Polecam, zwalaszcza ze u nas taka pogoda zimowa.

Też widziałem kilka dni temu.
Film jest boski. Uśmiałem się i naoglądałem ładnych widoczków.
Polecam.
:P
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 20.01.2010 17:31

Monte Christo napisał(a):a na ile cie stac ???
Mysle ze czasem po prostu trzeba wszystko przeliczyc na spokojnie.
zwykli ludzie w tym i ja jada dla cieplego morza i dobrej pogody i wspanialych widokow. A to gdzie sie mieszka to juz drugorzedna sprawa.
Lubie miec lazienke w poblizu i widok na moze lubie miec taras lub balkon na ktorym spedza sie przeciez najwiecej czasu na wyjazdach.

Całkowicie się a Tobą zgadzam, ale z wiekiem ma się trochę inne wymagania ( wyjazdy pod namiot, bez dostępu do ciepłej wody mam już dawno za sobą). Jeżeli chodzi o Grecję mam kilka namiarów na fajne kwaterki, obawiam się bardziej Albanii. A tak w ogóle tym roku nastawiam się bardziej na zwiedzanie, oglądanie niż wypoczynek. Liczę, że będzie ok.
Co do kasy, to jestem raczej realistką. Myślę,że 2000 euro trzeba mieć. :lol:
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 20.01.2010 17:38

I tu się z Tobą Renatko nie zgodzę .Im jestem starsza tym ekstremalniej spędzam wakacje.Dzieci wysyłam na jakieś nudne hotele a sama jadę w ciemno i w ogóle zastanawiam się coby zaopatrzyć się w jakiś przenośny słoneczny prysznic i małe żródło prądu .
Wtedy hulaj dusza ,jadę i śpię gdzie chcę. :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 20.01.2010 18:23

Renatka66 napisał(a):... Myślę,że 2000 euro trzeba mieć. :lol:

2 tyś. to wypasione wakacje.
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone