Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ewlii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewlii » 28.07.2009 13:25

to ja wpadam tu jako grekomaniak zostało już mi naprawdę niewiele wysp do zwiedzenia abym mogła powiedzieć, że widziałam całą Grecję :D w tym roku wybraliśmy Cro gdyż nasz synek niestety źle znosi lot samolotem , a samochodem do GR to chyba bym jednak przez Włochy pojechała, raz w życiu jechałam trasą Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja i powiem szczerze - nigdy więcej, było to 10 lat temu być może oznaczenie dróg szczególnie w Rumunii i Bułgarii się zmieniło no i problem ze stacjami benzynowy wtedy był ogromny a co gorsza w razie potrzeby zostawały tylko krzaczki i mokre chusteczki higieniczne. Ale każdemu chociaż raz mogę polecić Grecję na pocżatek tą kontynentalną i koniecznie wybrać się do Aten , wdrapać się na Olimp , może wybrać się na wycieczkę aby zobaczyć Meteory , posmakować owoców morza i pamiętać, że w niektórych knajpkach przynosza najpierw "darmowe" przystawki i zanim tego nie zjemy - obiadu nie zobaczymy :D

co do trdiady to i ja odradzam byliśmy z nimi 2 razy - dwa najgorsze nasze wyjazdy. Jeden na nieszczęście był nasza podróżą poślubną na Kretę i gdyby nie nasze pozytywne nastawienie do Krety to chyba tego samego dnia byśmy wrócili samolotem powrotnym do domu. Po prostu zamawialiśmy w biurze coś innego a dostaliśmy zupełnie inny pokój po 3 dniach dopiero dostaliśmy ten za który zapłaciliśmy i na miejscu powiedziano nam, że koszty klimatyzacji są jeszcze nieopłacone, choć w katalogu klima była w cenie :evil: . Nigdy więcej triady. Reklamacji nie uwzględnili za to dali nam upust 200 zł na następną imprezę z nimi - z czego nigdy nie skorzystaliśmy.

Ale samą Grecję polecam i mam nadzieję, że Chorwacja dołączy do miejsc, które będę polecać
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 29.07.2009 16:51

:D
Ostatnio edytowano 20.08.2009 22:44 przez prazek, łącznie edytowano 1 raz
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007
Chalkidiki 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 13.08.2009 22:13

Za namową żony wybraliśmy się w tym roku na Halkidiki. Trasa Kraków - Bańska - Zwoleń - Budapeszt - Subotica - Belgrad - Macedonia - Saloniki. W tamtą stronę łącznie ok. 20 h, powrót ok 24, bo przez wypadek na autostradzie w Macedonii zwiedzaliśmy Macedonię.
Ogólne wrażenia - standard w stosunku do cro na minus - standard mieszkania niższy, otoczenie bardziej 'południowe' - czyli maniana i olewanie - zdecydowanie więcej śmieci po krzakach niż w HR. Odnoszę wrażenie że trochę drożej niż w cro. Brakowało mi ładnych starych miasteczek jak w cro.
Zdecydowanie inne plaże - długie, szerokie, piaszczyste, morze cieplejsze niż jadran. Generalnie bez zachwytów - chorwacja bardziej mi pasuje.
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 13.08.2009 22:45

Noras - nie wiem czy to dlatego, że mieszkamy w tym samym mieście :) ale mam wręcz identyczne wrażenia z tegorocznego pobytu w Grecji (zdradziłem CRO!). Wakacje w Grecji były jak najbardziej udane ale za rok na pewno urlop w Chorwacji. Pozdrawiam.
kasart
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasart » 21.08.2009 10:09

Witam, właśnie wróciliśmy z prawie trzytygodniowego pobytu w Grecji. Jesteśmy zachwyceni, plan wykonany w 100%, a relacja Grecja "na dziko" powoli powstanie-nie mam daru pisania, ale myślę, że coś wyskrobię.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.08.2009 08:12

kasart napisał(a):Witam, właśnie wróciliśmy z prawie trzytygodniowego pobytu w Grecji. Jesteśmy zachwyceni, plan wykonany w 100%, a relacja Grecja "na dziko" powoli powstanie-nie mam daru pisania, ale myślę, że coś wyskrobię.


Własny dojazd, własne odkrywanie, własne ścieżki!!!
Masz już w ciemno zagwarantowanego pierwszego czytelnika :D Zaczynaj relacje, nie każ długo czekać, pokaż zdjęcia a wszelkie potyczki beda Ci darowane :D

Pozdrawiam Lidia
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 14.09.2009 19:22

Lidia K napisał(a):
kasart napisał(a):Witam, właśnie wróciliśmy z prawie trzytygodniowego pobytu w Grecji. Jesteśmy zachwyceni, plan wykonany w 100%, a relacja Grecja "na dziko" powoli powstanie-nie mam daru pisania, ale myślę, że coś wyskrobię.


Własny dojazd, własne odkrywanie, własne ścieżki!!!
Masz już w ciemno zagwarantowanego pierwszego czytelnika :D Zaczynaj relacje, nie każ długo czekać, pokaż zdjęcia a wszelkie potyczki beda Ci darowane :D

Pozdrawiam Lidia




Pisz pisz czekamy.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 14.09.2009 20:12

Ja też czekam.
Jestem zauroczony tymi "kawałkami' Grecji, które widziałem "na żywo" i chętnie dowiem się o wielu innych miejscach tego pięknego super-turystycznego kraju..
czekam
podro
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 06.10.2009 20:29

We wrześniu roku 2001 wybrałem się na objazd Grecji.
Było to w końcówce miesiąca, więc u nas już jesień brała góry, a tam lato w pełni. Pobyt trwał do 8.10 więc była możliwość przekonania się, jak to jest poza sezonem i dzisiaj wiem juz, że jak znów losy pokierują mnie do Hellady, to na pewno będzie to podobna pora.
Podstawową zaletą takiego terminu jest brak tłoku, a właściwie pustki, a to nie do przecenienia, gdy się nie lubi notorycznego włażenia "obiektów niepożądanych" w obiektyw i konieczności rezerwacji ręcznikowo-karimatowej skrawka plaży. :twisted:

Przybliżę trasę:

Bielsko- Korbielów- L. Mikulas- Niske Tatry (Przeł. Ćertovica)- Rożnava- Aggteleki Karszt- Miśkolc- Debrecin- Oradea- Cluj-Napoca- Sibiu- Pitesti- Craiova- Sadova (strasznie tam bidne wiochy!) - Orjahovo- Vraća- Sofia- Samokov- Borovec- RIŁA- Blagoevgrad- PIRIN (Bansko, Razłog)- Rilski Monastir- Melnik- Kulata/Promachonas (GR).

A w Grecji: Saloniki- Pella (dawna stolica Macedonii)- Veria- Kozani- Meteora- Góry Pindos- Katara Pass- Ioanina- Arta- Sparto- Vonitsa- Paleros- Mytikas i Kalamos- Astakos- Messolongion- Patras- PELOPONEZ-
Varda- Kyllini- Zakynthos- Pyrgos- Olimpia- Zacharo- Kalo Nero- Kyparissia- Messini- Kalamata- Artemissia i przejazd przez piękne góry, przełęcze i wąwozy (to właśnie tam spotkaliśmy te niesamowicie pachnące pomidory)- Mistra- Sparta- PŁW. MANI- Gythio- Areopolis- Mezapos- Paliros (czyli objazd półwyspu)- Vathia- Przyl. Matapan- Porto Kagio- Kotronas- Gythio- Sparta- Tripoli- Myli- Argos- Mykeny- Nauplion- Megalopolis- Tiryns- Epidavros- Nea Epidavros- Korynt- Ateny- Przyl. Sunion- Maraton (no myśmy mieli rzeczywiście maraton... :lol: )- Thermopile- Lamia- Larissa- Saloniki i znowu Kulata i haracze bułgarskie
Potem do Sofii- Montana (fajne i puste góry tam mają)- Vidin/Calafat i potyczki z rumuńskimi celnikami oraz słynna już kwestia wypowiedziana przeze mnie na ich pytanie "Za ile chcecie jechać?" (chodziło o łapówę).
- "Za 2 minuty..." :lol: :wink:
Dalej był Trzeci Świat Rumunii, Turnu Severin- słynna rewolucyjna Timisoara (zresztą bardzo ładne miasto, przypominajace Wiedeń Habsburgów) i bardziej swojski już Szegedyn... a potem nasi bracia Słowacy i ...chata.

Wytłuściłem to, co koniecznie trzeba zobaczyć.
Dodam jeszcze, że Mani słynie z niezwykłej zabudowy. Mianowicie, jest tam mnóstwo mini zamków, wież obronnych i dosłownie co drugi budynek w niektórych wioskach nasladuje ten miejscowy, piracko-obronny styl. Wygląda to tak niezwykle, że ma się wrażenie, jakby wszedzie były same fortece, a tymczasem kiedyś właśnie tak było, bo Mani cieszyło się ponurą sławą siedliska piratów i rozbójników, kórzy wzajemnie się napadali i wyrzynali, co zmuszało ich do budowania takich obronnych wież.
Wiele wsi i osad jest opustoszałych, przynajmniej poza sezonem. Trafiliśmy raz do wioski, która wyglądała na wymarłą. Tylko krzewy i kwiaty oraz kaktusy. Zero ludzi i pojazdów. Wiatr hulający pomiędzy domami i zagrodami. Niesamowite to było.
A wokół wysokie góry schodzące prosto w morze i dziekie cyple, przylądki, groty nadmorskie i małe osady rybackie. Normalnie inny świat i sielanka....
Najbardziej właśnie do tego tęsknię. Co ciekawe, na końcu lądu i wyżej na drodze górskiej naprawde wieje. A fale na brzegach i plażach naprawde duże- można było poszaleć jak nigdzie w CRO i innych miejscach Grecji!
Było tego 3 tygodnie i jakieś ok. 5000 km, z tego 1700 po samej Grecji.

Jak poskanuję foty w skanerze do negatywów, to na pewno cuś pokażę.

Tymczasem niechaj będzie to:
Matapan, czyli najdalszy na południu cypel greckiego lądu.
Obrazek

Pirackie skłonności na plaży w Porto Kagio. W tle jedna z wież obronnych, spod której wykonano poprzednie zdjęcie.
Obrazek

Archipelag Wysp Jońskich
Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 14.01.2010 12:00

Witam.
Trzy miesiące milczenia w temacie. 125001 wejść - czyli jest zainteresowanie.
Wzywam wszystkich miłośników Grecji do opisywania swoich relacji z pobytu w tym kraju.
Dziękuję za takowe: janusz.w.-owi , KOL-owi , LRobert-owi ,bzyq74-owi , krystof-owi, Janusz Bajcer-owi , Leszek Skupin-owi , Carnivalce [chociaż na innym forum] i innym, co się wypowiadali o Grecji : niezawodny, slavko, Monte Christo, janniko,dariusz73, mab, salkos, Niki, lucy63, orka, kasart,bukmacher3,Fatamorgana itd [nie sposób wymienić wszystkich].

No i oczywiście sebak-owi ,za założenie tego tematu [przeczytałem dwa razy].

Niektórzy obiecywali Relacje : "Oczywiście zdam relację" , "w tym tygodniu, na dniach wstawię relacyjkę."
"Relacje jakąś napisze na pewno." , "pokuszę się o jakieś wypracowanie".


Zima sypnęła śniegiem , czas na marzenia - planowanie , a wszystko wyczytane.

Zacytuję któregoś z cromaniaków :"Ps. Szkoda, że tak jak o Chorwacji, nie ma podobnej strony o Grecji."
Może kiedyś tak się rozwinie ta strona: http://www.travelforum.pl/grecja/ ? Niezły poziom , Dobry klimat .

I jeszcze cytat z *niezawodnego*
"Objechałem prawie całą Grecję kontynentalną i parę wysp.
Tak w ogóle to uważam że temat Grecji od strony praktycznej (turystyki) jest zupełnie nierozpracowany.
Zapas adrenaliny powinien wystarczyć na przetrwanie w Kaczogrodzie do następnych wakacji."

Dla jasności: to nie żądanie tylko prośba Grekomaniaka.
Piszcie relacje-pięknie się je czyta.
Gorąco pozdrawiam. :lol:
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 14.01.2010 12:53

Darkos napisał(a):Witam.
Trzy miesiące milczenia w temacie. 125001 wejść - czyli jest zainteresowanie.
Wzywam wszystkich miłośników Grecji do opisywania swoich relacji z pobytu w tym kraju.
Dziękuję za takowe: janusz.w.-owi , KOL-owi , LRobert-owi ,bzyq74-owi , krystof-owi, Janusz Bajcer-owi , Leszek Skupin-owi , Carnivalce [chociaż na innym forum] i innym, co się wypowiadali o Grecji : niezawodny, slavko, Monte Christo, janniko,dariusz73, mab, salkos, Niki, lucy63, orka, kasart,bukmacher3,Fatamorgana itd [nie sposób wymienić wszystkich].

No i oczywiście sebak-owi ,za założenie tego tematu [przeczytałem dwa razy].

Niektórzy obiecywali Relacje : "Oczywiście zdam relację" , "w tym tygodniu, na dniach wstawię relacyjkę."
"Relacje jakąś napisze na pewno." , "pokuszę się o jakieś wypracowanie".


Zima sypnęła śniegiem , czas na marzenia - planowanie , a wszystko wyczytane.

Zacytuję któregoś z cromaniaków :"Ps. Szkoda, że tak jak o Chorwacji, nie ma podobnej strony o Grecji."
Może kiedyś tak się rozwinie ta strona: http://www.travelforum.pl/grecja/ ? Niezły poziom , Dobry klimat .

I jeszcze cytat z *niezawodnego*
"Objechałem prawie całą Grecję kontynentalną i parę wysp.
Tak w ogóle to uważam że temat Grecji od strony praktycznej (turystyki) jest zupełnie nierozpracowany.
Zapas adrenaliny powinien wystarczyć na przetrwanie w Kaczogrodzie do następnych wakacji."

Dla jasności: to nie żądanie tylko prośba Grekomaniaka.
Piszcie relacje-pięknie się je czyta.
Gorąco pozdrawiam. :lol:



"Darkos" myślę, że twój apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Najprawdopodobniej zafascynowani Grecją obecnie są na etapie planowania wakacji 2010.
Mój wyjazd jest w tej chwili tak niesprecyzowany, że pomału opadają ręce. Wszystko przez moje zarażenie Grecją znajomych, którzy wszyscy chcą jechać, a w sumie ma nas być 18 osób. Znalezienie noclegów i trasy, gdzie każdy ma jakieś swoje zdanie jest trudne, ale na pewno zostanie do końca stycznia wypracowany kompromis i napisze jak to będzie wyglądało.
Dużo dzieje się też na innym forum w temacie wakacji:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,37196,Gr ... eckie.html

Wymienione przez Ciebie forum o Grecji jest wspaniałe, ale jakoś nie może się przebić jako priorytetowe.

Pozdrawiam
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 14.01.2010 13:34

Dlatego wołam o relacje bo mój wyjazd też jeszcze w proszku.W formie planowania.
Również znam forum gazety. Sporo informacji.
http://forum.gazeta.pl/forum/f,37196,Grecja_i_wyspy_greckie.html

Ja urlopuje tak jak janiko pisze na swojej stronce :
bez rezerwacji,bez ścisłych planów,z odrobinką ryzyka
wakacje troszkę "w drodze" i troszkę "w ciemno" w poszukiwaniu przygody, ale tej pozytywnej.
Teraz jest czas, żeby to jakoś ogarnąć i zebrać info , później np w maju to już panika. :twisted:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.01.2010 09:51

Darkos, będzie mi niezmiernie miło, jeśli zajrzysz do mojej realcji: forum/viewtopic.php?t=25196&highlight=

To takie wakacje bez ciśnienia, bo z dziećmi. "Zaliczona" połowa atrakcji, jakie powinny znaleźćsięna greckiej liście, ale cóż - trochętrzeba zostawić na później ;@)

Pozdrawiam, Krystof
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.01.2010 09:58

Darkos jak skończysz czytać relację Krystofa :papa: to zajrzyj również do :arrow: mojej greckiej opowieści. Mam nadzieję, że coś Cię zainspiruje, a może będziesz wiedział więcej niż ja przed wyjazdem :D ;) Jakbyś jeszcze miał jakieś pytania - wal śmiało odpowiemy na ile to będzie możliwe ;) Prawda Krystof :?: :la: :oczko_usmiech: :sm: :coool:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.01.2010 10:54

Prawda Krystof


8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone