Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 07.05.2009 11:53

Krystof napisał(a):
Jakbyś zamawiał to musisz powiedzieć czy chcesz bungalow czy pokój z aneksem i łazienką.


piszesz o zamówieniu u Czecha, czy masz jakiś namiar bezpośredni?


kurka siwa ... to jest mój ból .. nie mogę spać, jak kot łazi u sąsiada po ogrodzie, a co dopiero w takich warunkach :? no pozabijam ich tam chyba, albo będę codziennie osto łoił (w sumie i tak będę :roll: )[/quote]

Mam namiar bezpośredni na Camp.

Przyzwyczaisz się do takich warunków, może zbyt mocno napisałem, ale ja nie odczułem tego gwaru. Jak pisałeś wcześniej w innych postach po powrocie będziesz znawcą Tsipurro.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 01.06.2009 10:51

Witam, czy ktoś posiada namiary na strony internetowe, gdzie można znaleźć aktualne stawki dinara serbskiego i denara macedońskiego do innych walut oraz aktualne ceny opłat za autostradę w obu krajach.

Ponadto w jakiej cenie jest LPG i ON?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 01.06.2009 18:07

bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 02.06.2009 07:54

Dziękuję, jak zawsze nieoceniona pomoc, ale "carnivalka" gdzieś wcześniej widziałem strony serbskie i macedońskie na ww. tematy.
Tylko nie mogę wyciągnąć z pamięci gdzie, jakbyś gdzieś trafiła lub ktoś inny to proszę o podanie linków.
Przypominam sobie że opłaty w Serbii na pewno były większe za poszczególne odcinki(wyrażone w dinarach)
Pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.06.2009 08:10

W tamtym roku za Serbię było 26 euro w jedną stronę ,myślę ,że dużo nie wzrosło.Przez Macedonię ok. 4euro.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 02.06.2009 08:26

bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 02.06.2009 08:55

Tak to ta strona i jeszcze była podobna dotycząca Macedonii.
Widzę że szukamy na tych samych forach, tylko na tamtym nie mogę pisać nie wiem dlaczego pisałem do administratora i żadnej odpowiedzi.

Chcę wymieniać euro na lokalną walutę i płacić w ich walucie, a ponadto coś kupić po drodze.
Uważam że lepiej się opłaca szczególnie teraz gdy wysoko stoi euro.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 04.06.2009 11:00

W odpowiedzi na odpoczynek na trasie do Grecji to w 2007 roku jadąc z Zakopanego za Belgradem mieliśmy już dość i po prawej stronie autostrady znaleźliśmy motel JERINA. Pokoje dwuosobowe w cenie 30 euro. My za tą cenę spaliśmy we trójkę. Typowe miejsce na odpoczynek, a na parkingu było kilka polskich samochodów i jak zauważyłem w niektórych była kimka.
Pozdrawiam.
Maresa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maresa » 13.06.2009 01:40

Krystof napisał(a):Alo bukmacher, dzięki za linki - światło w tunelu robi się coraz większe :wink:

Jadę do Grecji (wyjazd) ok. 7 lipca, a wracam po ok. 3 tygodniach. Po powrocie dam od razu znać, co i jak.


pozdrov, Krystof

Czekamy z niecierpliwością na relacje!!!!! W tym roku 5 raz Cro i ta Grecja nam sie marzy samochodem na przyszły rok a nie jak przed laty samolotem tylko i te zorganizowane wyjazdy blee . Życzymy super wakacji!!!!! :):):)
kasart
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasart » 13.06.2009 09:38

Witam, przestudiowałam forum od kiedy zrodził się pomysł wyjazdu do Grecji (styczeń 2009r.), trasa ustalona, obowiązkowe miejsca do zwiedzania wyznaczone, chcemy połączyć pożyteczne z błogim lenistwem. To nic niezwykłego w naszej wyprawie, jest jedno „ale” chcemy cały urlop spędzić „na dziko” nocując gdzie popadnie w samochodzie ( duże kombi, materac dwuosobowy, pudło na dachu), taki mamy plan. Czy ktoś z Was w podobny sposób spędził urlop w Grecji? Może macie jakieś sugestie, rady, uwagi. Piszcie, wyjazd w sierpniu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2009 09:43

Skoro "gdzie popadnie", to gdzie kąpiel, siusiu, kupka ..... :?:
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 13.06.2009 15:33

Jak to gdzie Janusz ,GDZIE POPADNIE :D :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2009 20:43

m82m napisał(a):Jak to gdzie Janusz ,GDZIE POPADNIE :D :wink:


Też tak myślałem :D :wink:
kasart
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasart » 14.06.2009 10:39

Tak, tak, od fizjologii i higieny nie uciekniemy, ale nie jedziemy na wyprawę do Mongolii czy Nepalu, będziemy w Europie. Stacje benzynowe, porty, mariny mają toalety i łazienki i za darmo lub za niewielką opłatą, można z nich skorzystać , można również „gościnnie” załapać się na toaletę na jakimś kempingu. Tak samo należy rozważać kłopoty z przygotowywaniem posiłku, śmieciami. Przygotowując się na taki rodzaj podróżowania należy brać pod uwagę różne niedogodności. Myślę, że zrobienie siusiu w rowie jest mniej szkodliwe od pozostawienia butelek, papierów i puszek po konserwach, jak to czyni wiele osób wyjeżdżając na kilak godzin na „łono natury”. Niejednokrotnie spędzaliśmy urlop w traperskich warunkach i to z małymi dziećmi ( moja córka miała 3,5 miesiąca, gdy spędziliśmy dwa tygodnie nad jeziorem w środku lasu na Kaszubach, gdzie znajomy leśniczy zezwolił nam na biwakowanie). Teraz dzieci wyrosły, a starzy zabierając majdan wyruszają na południe. Założenie mamy takie: codziennie inne miejsce , jak faktycznie znudzi nam się, to zawsze możemy zakotwiczyć na jakimś kampingu, ale tego na razie nie chcemy. Spanie w samochodzie umożliwi nam łatwe przemieszczanie się bez szukania kolejnych miejsc noclegowych . Takie mamy założenia, a co z nich wyjdzie zobaczymy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2009 18:14

Powodzenia :D

Choć Grecja to nie Kaszuby.

Nie wiem jak jest w Grecji, ale w Chorwacji taki sposób nocowania na dziko gdzie popadnie jest niedozwolony i grozi dużymi karami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone