Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 19.01.2009 19:27

dzięki panowie szlachta!!! :D
Przepraszam że tak męczę :D .Wiem ,że wszystko jest w internecie ale na forum miło pogadać i uprecyzyjnić informacje:D . Relacja z Turcji rewelacyjna. :D Mam jeszcze właśnie trzecią opcję na 2009, którą jest Turcja :D :D :D ale juz nie będę męczył poszukam na forum. Jednak gdy oglądam zdjęcia z Chalkidiki i porównuję z Chorwacją to Chorwacja wypada lepiej, wydaje się być ładniejsza. Jednak w Grecji jeszcze nie byłem. Chalkidiki mogło by być przetarciem trasy przed powiedzny Peleponezem. :D .A Włochy - cóż zobaczymy, marzenia trzeba spełniać :D . Jeszcze raz dzięki za linki i życzliwość:D. Pozdrawiam wszystkich na forum :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.03.2009 10:06

Witam
Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne zaciszne miejsce na Halhidiki (Chalchidiki)?
Tzn. w miarę dalej od tłumów, bliżej do plaży z widokiem na otwarte morze.
pozdro

PS
W sieci jest b. mało opisów (prywatnych relacji) tych terenów. Nie interesują nas reklamy Biur Podróży ani hotelowe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2009 10:15

Janniko - w ubiegłym roku trochę mejlowałem z Grekiem, który ma app w Sarti na Chalkidiki.
Ma niezłe ceny 30-35 ojro za app/doba. Lokal stoi na samej plaży. Ewentualny problem to to czy to odludzie :lol:
Ale możesz sprawdzić, z tego co widac na podglądzie ma full wolnych miejsc. W ub. roku o tej porze można było zapomnieć o czymkolwiek wolnym u niego.
LINK
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.03.2009 12:34

Piotrek_B
super lokalizacja, super ceny itp ... problem tylko w tym, że na stronie agencji 1 noc w appartamencie to wydatek ok 35 euro, a na stronie właściciela robi się juz 75 euro :@(

co mówi Twoje doświadczenie? jak to interpretować? pzdr, krystof
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.03.2009 12:38

chyba sam sobie odpowiem - "strona" nie wzięła pod uwagę preferencji i podała kwotę przed sezonem i w najmniejszym pokoiku :@(
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.03.2009 14:59

Dzięki Piotrek
Fajne miejsce.
Czekam na następne "oferty".. :P
Najbardziej interesują mnie opisy miejscowości, tzn. gdzie są fajne, w miarę beztłumowe miejscowości, jakieś ładne plażę itp.
Co do kwater, to luzik... i tak my zawsze jeździmy "w ciemno" i zawsze znajdujemy coś tańszego w całkiem przyzwoitych warunkach... więc o chatę się nie martwimy.
Najważniejsze, żeby wiedzieć dokąd jechać i co tam nas czeka pod kątem widoczków, atmosferki i plaży..
pozdrav
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.03.2009 15:39

janniko napisał(a):...
Czekam na następne "oferty".. :P
Najbardziej interesują mnie opisy miejscowości, tzn. gdzie są fajne, w miarę beztłumowe miejscowości, jakieś ładne plażę itp.
Co do kwater, to luzik... i tak my zawsze jeździmy "w ciemno" i zawsze znajdujemy coś tańszego w całkiem przyzwoitych warunkach... więc o chatę się nie martwimy....

Spróbuj zajrzeć do Nea Kallikratia.. to tak trochę daleko od głównej drogi ciche senne miasteczko... robiliśmy tam zakupy będąc na ostatnim campie niedaleko. Plaże piaszczyste, płytko daleko w morze... jest trochę knajpek. W niedzielę to miasteczko było prawie wymarłe :D

Tak wyglądają tam plaże

Obrazek

A przy dobrej pogodzie czasem pokazuje sie Mytikas :D najwyższy w masywie Olimpu ;)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.03.2009 16:33

Dzięki Leszku.
A mógłbyś kilka słów o tym campingu, na którym byliście? Może jeszcze kilka fotek?
Podaj nazwę campingu, to sobie poszukam w necie.. :P
pozdro

Z twojego opisu już się nam spodobało.
Piaszczyste plaże + płytkie i "długie" dno to ulubiony rodzaj wybrzeża mojej małżonki, no i z mapy wynika, że widoczki zachodzącego słońca.
kuchcik77
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 16.06.2007
Grecja vs Chorwacja (przeniesiony)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuchcik77 » 01.04.2009 21:51

Witam. mam nadzieję ze pytanie w ocenie administracji będzie choc troche związane z tematem.
Myślę, ze część forumowiczów poza wyjazdami do Chorwacji od czasu do czasu uderza do innych krajów.
Rozwazam Grecje (Halkidiki-sithionia) wielokrotnie opisywana tutaj an forum.
Poniewaz zabieram pod namiot brykającego 3-latka to kwestia "zwiedzania" nie jest az tak dla nas istotna.
Moje pytanie- czy sprawa wyzywienia ( we własnym zakresie z produktow zakupionych w markecie/na targu; jak równiez stołowanie się w knajpach) jest porównywalne cenowo? Mała wioska na końcu drugiego placa kontra Istria?
Argumentem "za " CRo jest mniejsza odległosc niz na Halkidiki dlatego pisze Istra a nie południowa dalmacja...

Camp w Grecji od 18-25 euro, campy w Chorwacji dwie gwiazdki 20-30, trzy gwiazdki nie mniej nzi 25 a raczej 30 euro... a jedzenie?
Dziekuje za informacje, jakie sa wasze wrażenia z pobytu w tych okolicach.
Tak czy siak oba kraje uzaleznione sa od relacjo PLN-EUR

(dziękuje za wcześniejsza odpowiedź w temacie-o ile drozsza Chorwacja w tym roku janniko i PiotrekB)
black_diablo
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_diablo » 17.04.2009 09:55

Witajcie
W tym roku wraz ze znajomymi planuję wyprawę na Peloponez. Ma ktoś może namiary na jakieś tanie sprawdzone kwatery - tak do 30E/pokój? Nie interesują mnie jakieś luksusy. Miałaby to być jakaś cicha spokojna okolica jak np. Drepano.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 04.05.2009 13:32

Witam, na pewno gdzieś jest napisane, ale przebrnąć przez to wszystko to trzeba czasu.
Moje pytanie czy ktoś posiada jakieś namiary na sprawdzone noclegi w drodze do Grecji i z powrotem. Interesują mnie noclegi na Węgrzech, w Serbii oraz ewentualnie na Słowacji w drodze powrotnej wzdłuż drogi E75 lub w niedalekiej okolicy autostrady.
Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.05.2009 14:07

Alo, ja planuję tu:

- Partos utca 14., 9200 Mosonmagyaróvár, Węgry
- Motel Stari Hrast, Serbia

liczę, że mi nie zajmiesz :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.05.2009 14:35

Uj, uj Stari Hrast to bym sobie darował... jak szybko tam podjechaliśmy tak szybko stamtąd spieprzaliśmy... hordy Turków koczujące pod samochodami nie napawały zbytnim optymizmem :?
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 04.05.2009 14:36

Krystof napisał(a):Alo, ja planuję tu:

- Partos utca 14., 9200 Mosonmagyaróvár, Węgry
- Motel Stari Hrast, Serbia

liczę, że mi nie zajmiesz :wink:


Motel Stari Hrast? Nie wiem czy tam dojadę. Nie chcę gonić tylko typowo rekreacyjnie.
Na węgierski nocleg masz namiar internetowy?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.05.2009 14:45

Wiem (Leszku), czytałem o tym z Twojej relacji. Liczę jednak, że albo: tak może być wszędzie w przydrożnych motelo-hotelach, albo: może tego dnia miałeś akurat pecha? (na co liczę).
Plan mam taki, że (raczej) nie będę nic rezerwował i sobie ten Hrast zobaczę - jak będzie si, to zostanę, jak nie - to rura gdzieś dalej.

Bukmacher - piszesz, że daleko - ale ja będę tam jechał z Węgier - z tego pierwszego miejsca, o które pytasz (opis masz na www.booking.com), K.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone