Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 17.08.2007 20:21

Leszek Skupin napisał(a):
janusz.w. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Gdzie Januszu jedziesz :?:


Pierwszy kamp - Plaka Litochoro, potem Ateny, docelowo Kreta :)
pozdr

No to niestety nic ciekawego ale poczekajmy aż przyjedzie i opisze wrażenia z pobytu. My byliśmy na campie Variko - Litochoro.... brrrrr :?
Jedno słowo - blokowisko :!: oczywiście greckie :!:

Grecy to naród bardzo głośny (hałaśliwy) i mający w d... innych ludzi korzystających z campingu. Dzieci watahami biegające po campie do godziny 1 w nocy i drące się w niebogłosy :!: a spróbujcie imprezującego w tym czasie greka - ojca spytać gdzie jest jego dziecko (pierwsza w nocy) odpowie pytaniem - "a co stało się coś :?:, ale o co chodzi :?:" 8O
To jest tylko moja skromna opinia :!:
pozdrav :papa:

Coś wiem o tym mam rodzinę w Atenach, Panos się bawi to i reszta się ma bawić, Panos śpi to i reszta ma... być cicho :wink:
PS. Leszku poczytaj gg :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.08.2007 20:26

Tekla napisał(a):...Leszku poczytaj gg :lol:

GG poczytam dopiero w poniedziałek bo dopiero wtedy będę w pracy ;) ale będę po weselu :lol: więc relacja jeszcze troszkę musi poczekać :lol: ;)

Pozdrav :papa:
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 17.08.2007 20:28

O żesz Ty orzeszku... :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.08.2007 01:40

m82m napisał(a):
marta56 napisał(a):Witam wszystkich poszukujących alternatywy dla Chorwacji!
Własnie wróciłam z przepięknego Afitos na chalcydyckiej Kassandrze,a wybrałam to miejsce czytając wcześniejsze posty tego forum.
Zgadzam się z porzednikami że riwiera olimpijska to pomyłka,polecam natomiast Chalkidiki- trasa do pokonania niewiele dłuższa niz na riwierę makarską a mamy do wyboru- skaliste zatoczki żywcem przeniesione z Chorwacji lub piaszczyste plaże -gwarne z barami, ale też ciche ,dzikie i ustonne z łagodnym zejściem do cieplutkiego morza.
No i ta wspaniała otwartość Greków i ich cudowna kuchnia!!!!!!!!!!!
Podsumuję tak- po dwukrotnym pobycie w Chorwacji, zachwyciłam się nią, ale zakochałam się w Grecjii!


A Sikorowskiego tam spotkałaś.
Ponoć spędza tam każde wakacje
:D

Sorki za ignorancję . Ale kto to jest Sikorowski?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.08.2007 01:56

marta56 napisał(a):Witam wszystkich poszukujących alternatywy dla Chorwacji!
Własnie wróciłam z przepięknego Afitos na chalcydyckiej Kassandrze,a wybrałam to miejsce czytając wcześniejsze posty tego forum.
Zgadzam się z porzednikami że riwiera olimpijska to pomyłka,polecam natomiast Chalkidiki- trasa do pokonania niewiele dłuższa niz na riwierę makarską a mamy do wyboru- skaliste zatoczki żywcem przeniesione z Chorwacji lub piaszczyste plaże -gwarne z barami, ale też ciche ,dzikie i ustonne z łagodnym zejściem do cieplutkiego morza.
No i ta wspaniała otwartość Greków i ich cudowna kuchnia!!!!!!!!!!!
Podsumuję tak- po dwukrotnym pobycie w Chorwacji, zachwyciłam się nią, ale zakochałam się w Grecjii!


Wczoraj wrócilem z Afitos. Podzielam zachwyt miasteczkiem- naprawdę wspanialy klimacik. Napisz proszę jak zalatwialaś kwatery i ile placilaś. Bylem 1 raz z biura podróży i traktowalem to jak frycowe. Chcialbym pojechać na wlasną rekę samochodzikiem żeby byc mobilny.
Ale moja tegoroczna Brelka byla porównywalna.
szybciutka analiza porównawcza- plusy
Dojazd - Brela
miasteczko- Afitos
morze - Afitos
plaża - Punta RAta -Brela
Mieszkańcy - remis
pensjonat - remis
ceny napoje lokale - Brela
jedzenie lokale - Afitos
ceny sklep - Afitos
dojście do morza - Brela
Chyba będzie dogrywka . Pozdrawiam
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.08.2007 01:59

Torac napisał(a):
m82m napisał(a):
marta56 napisał(a):Witam wszystkich poszukujących alternatywy dla Chorwacji!
Własnie wróciłam z przepięknego Afitos na chalcydyckiej Kassandrze,a wybrałam to miejsce czytając wcześniejsze posty tego forum.
Zgadzam się z porzednikami że riwiera olimpijska to pomyłka,polecam natomiast Chalkidiki- trasa do pokonania niewiele dłuższa niz na riwierę makarską a mamy do wyboru- skaliste zatoczki żywcem przeniesione z Chorwacji lub piaszczyste plaże -gwarne z barami, ale też ciche ,dzikie i ustonne z łagodnym zejściem do cieplutkiego morza.
No i ta wspaniała otwartość Greków i ich cudowna kuchnia!!!!!!!!!!!
Podsumuję tak- po dwukrotnym pobycie w Chorwacji, zachwyciłam się nią, ale zakochałam się w Grecjii!


A Sikorowskiego tam spotkałaś.
Ponoć spędza tam każde wakacje
:D

Sorki za ignorancję . Ale kto to jest Sikorowski?


Przepraszam , już sprawdzilem . Ale siara.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.08.2007 02:10

woka napisał(a):
marta56 napisał(a):Wieczorami główne uliczki tętnią życiem ,pełno tu kawiarenek,resteuracyjek,życie płynie wolno nikt się nie spieszy,mieszkańcy tłumnie wylegają na ulice-piją frappe,winko,plotkują-takiej atmosfery brakło mi w Chorwacji.


Taka atmosfera jest w Chorwacji. No, chyba że zatrzymywałaś się w jakiś "pipówach" to miej żal sama do siebie.
Nie wierzysz ... jedź na KRK do miasta KRK. Wieczorami masz to o czym piszesz. Dosłownie.

Woka , jestem szaleńczo zabujany w CRO ale w Afitos jest naprawdę bombowo. Próbowalem porównywać do nocnego klimatu w Dubrowniku , Hvarze , Primośtenie na Starówce , Breli - kurde , wszystko wysiada.To bylo zupelnie inne przeżycie - trudno opisać
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 22.08.2007 21:21

cześć Torac!
Miło mi że ktoś jeszcze popiera mój zachwyt nad Afitos.O kwaterach pisałam wcześniej,
oprócz naszej:
http://andreou.gohalkidiki.com/index_en.html
w necie była jeszcze inna podobna cenowo ,ale wybrane przez nas apartamenty znajdują się dokładnie w samiutkim centrum miasteczka.
Opiszę wam jedno wydarzenie które może nieco przybliży klimat tego miejsca.
Pewnego wieczora do miasteczka przyjechała dęta orkiestra ludowa ze swoją solistką. Muzycy rozlokowali się na tarasie przed starym magistratem.Rozpoczął się koncert-miejscowi i turyści napłynęli tłumnie i zasiedli na rynku.Orkiesta grała te swoje zorby,pani śpiewnie zawodziła i nagle z grupy widzów wstała młoda dziewczyna,wyszła na plac przed widownię i zaczęła tańczyć.
Po niej z krzeseł zaczęli podnosić się -a to wyfiokowana wczasowiczka,a to siwiuteńka starsza dama,starszy jegomość,a nawet wyżelowany młodzian.
I tak jeden za drugim bez żadnego nakłaniania ludzie wychodzili,brali się za ręce i tworząc coraz dłuższego węża tańczyli po kolei grane melodie skocznymi kombinacjami kroczków - młodzi z podskokiem ,starsi statecznie.
Pomimo upału dostałam "gęsiej skórki" Nigdy wcześniej nie spotkałam takiej spontanicznej potrzeby wspólnej zabawy i takiej radości.
Takich chwil się nie zapomina!!!!!!!!!!!!!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 23.08.2007 08:54

marta56 napisał(a):cześć Torac!
Miło mi że ktoś jeszcze popiera mój zachwyt nad Afitos.O kwaterach pisałam wcześniej,
oprócz naszej:
http://andreou.gohalkidiki.com/index_en.html
w necie była jeszcze inna podobna cenowo ,ale wybrane przez nas apartamenty znajdują się dokładnie w samiutkim centrum miasteczka.
Opiszę wam jedno wydarzenie które może nieco przybliży klimat tego miejsca.
Pewnego wieczora do miasteczka przyjechała dęta orkiestra ludowa ze swoją solistką. Muzycy rozlokowali się na tarasie przed starym magistratem.Rozpoczął się koncert-miejscowi i turyści napłynęli tłumnie i zasiedli na rynku.Orkiesta grała te swoje zorby,pani śpiewnie zawodziła i nagle z grupy widzów wstała młoda dziewczyna,wyszła na plac przed widownię i zaczęła tańczyć.
Po niej z krzeseł zaczęli podnosić się -a to wyfiokowana wczasowiczka,a to siwiuteńka starsza dama,starszy jegomość,a nawet wyżelowany młodzian.
I tak jeden za drugim bez żadnego nakłaniania ludzie wychodzili,brali się za ręce i tworząc coraz dłuższego węża tańczyli po kolei grane melodie skocznymi kombinacjami kroczków - młodzi z podskokiem ,starsi statecznie.
Pomimo upału dostałam "gęsiej skórki" Nigdy wcześniej nie spotkałam takiej spontanicznej potrzeby wspólnej zabawy i takiej radości.
Takich chwil się nie zapomina!!!!!!!!!!!!!


Co najmniej 4 lokale w Afitos dysponowaly muzyką na żywo - w tym prawie codzienne koncerty w "centrum" pomimo że to male miasteczko.
Ale Greków naprawde bardzo latwo wyciągnąć do tańca- przyklad;na statku w rejsie do góry Athos.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 23.08.2007 09:08

Piotrek_B napisał(a):
marta56 napisał(a):....ale zapraszam Woka do Afitos może też ci się spodoba?......"

Woki to Ty chyba nie będziesz w stanie namówic na zdradę HR i miasta Krk :lol: :lol: :lol:
Pozdrav :papa:


To uroczy, niezobowiązujący - skok w bok
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 03.09.2007 11:08

Wróciłem z pięknej Hellady.
Na wszelkie pytania chętnie odpowiem i pomogę.
Pozdrawiam.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.09.2007 11:25

Kolejny :?: 8O :lol: to już jesteś piąty - bierz się za pisanie relacji :D:D:D:D. RobCRO, Janusz Bajcer już zaczęli, ja skończyłem, Janusz.W się pochwalił, że był i Ty się chwalisz że byłeś..... pisać szybciutko relację a nie odpowiadać na pytania :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.09.2007 16:14

Cichutko powiem,że też wczoraj wróciłem ...
Chalkidiki, Olimbos ( Skolio ) , Ateny, Meteora - taki raczej standard :wink:
Ale w odróżnieniu od pozostałych nawet nie wiem, czy relacja to taki post, tylko cokolwiek większy :?:
A sadząc po relacjach innych, napisanie relacji zajmuje mnóstwooo czasu .
Z jednego bardzo się cieszę - da się kochać jednoczesnie Chorwację i Grecję - obie piękne, ale obie całkiem różne :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.09.2007 10:47

Byłeś w Atenach a nie dotarłeś do Koryntu :?: 8O Oj nawrotka Cię czeka ;) :lol:

To już nas jest sześciu no no no.... zaczyna się robić coraz ciekawiej :D. Może stworzymy jakiś odłam :lool:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 04.09.2007 18:02

Leszek Skupin napisał(a):[b][i][color=green]Byłeś w Atenach a nie dotarłeś do Koryntu :?: 8O Oj nawrotka Cię czeka ;) :lol:


Z żoną .. do Koryntu :?: 8O
Mission imposible :D
Poza tym 40 st w Atenach zrobiło swoje. Rozpoczęliśmy odwrót na pólnoc, przez Meteory , Macedonię, Albanię do Czarnogóry.
Ale to już całkiem inna historia ...
A co do odłamu - na tym forum wszystkie kraje są satelickie względem Cro. Kto by pomyślał, że HR graniczy z GR, I , TR , BG , a nawet GB ( Scotland ) :) Nie róbmy odłamów, wszak jesteśmy z jednej cro-matki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone