Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 04.08.2007 18:48

W nawiązaniu do slów Woka -pipówy do ktorych trafiłam były wybierane po przeczytaniu wielu postów z tego forum,bynajmniej nie jako kompletne odludzie,na Krk zawsze jeszcze mogę pojechać,piszę tylko o własnych obserwacjach,nie chcę by ktoś z cromaniaków czuł się obrażony ale zapraszam Woka do Afitos może też ci się spodoba?
Dodam tylko że ten wątek ma tytuł "jeśli nie Chorwacja to ......."
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2007 18:52

marta56 napisał(a):....ale zapraszam Woka do Afitos może też ci się spodoba?......"

Woki to Ty chyba nie będziesz w stanie namówic na zdradę HR i miasta Krk :lol: :lol: :lol:
Pozdrav :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.08.2007 21:35

marta56 napisał(a):W nawiązaniu do slów Woka -pipówy do ktorych trafiłam były wybierane po przeczytaniu wielu postów z tego forum,bynajmniej nie jako kompletne odludzie,na Krk zawsze jeszcze mogę pojechać,piszę tylko o własnych obserwacjach,nie chcę by ktoś z cromaniaków czuł się obrażony ale zapraszam Woka do Afitos może też ci się spodoba?
Dodam tylko że ten wątek ma tytuł "jeśli nie Chorwacja to ......."


Marta ..... spodoba mi sie z całą pewnością. Takie miejsca właśnie odwiedzam i takię lubię. Pytanie tylko ... po co ? Na KRK mam bliżej, a różnice typu rzeczy mało istotnych na mnie nie działają i są przeze mnie niezauważalne. Ja jestem z tych co odpoczywają na wakacjach a warunkiem do tego jest jechać tam gdzie lubię i czuję się dobrze (wspaniale). Zmieniać miejsce co rusz - to nie ja. Całego świata i tak nie zwiedzę a jeżeli by nawet, to po co :?:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.08.2007 21:57

Piotrek_B napisał(a):
marta56 napisał(a):....ale zapraszam Woka do Afitos może też ci się spodoba?......"

Woki to Ty chyba nie będziesz w stanie namówic na zdradę HR i miasta Krk :lol: :lol: :lol:
Pozdrav :papa:

Piotrek .... wyspy, wyspy KRK. ( w mieście tylko śpię) :lol:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 05.08.2007 10:12

najnowsze wiadomości z Grecji :D
Dzisiaj o ok.godz. 4-tej Saloniki przywitały naszego kolegę RobCRO deszczem :devil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2007 10:21

marta56 napisał(a):Mieszkaliśmy w apartamentach rezerwowanych prze neta w centrum miasta w starej zmodernizowanej kamieniczce,standrd nieco niższy niż na makarskiej, ale apartament dwupoziomowy,duży z klimatyzacją,za 50 e dla 4 osób.
Jedyny mankament to spora odległość do plaży,ale był tez hotel bezpośrednio nad morzem tylko ceny powalające.


Czy myślisz, że poczynając od początku września jazda w ciemno jest dobrym posunięciem ?

Możesz się podzielić namiarami na na kwaterę ? (nim zapuszczę googla)
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 05.08.2007 18:19

to jest stronka z której korzystałam wybierając kwaterę

http://andreou.gohalkidiki.com/index_en.html

na mejscu w wielu domach nieco na obrzeżach miasta były informacje o wolnych pokojach,sadzę że we wrześniu nie powinno być problemów.
Zresztą podczas naszego pobytu sąsiednie 2 apartamenty tego samego właściciela stały prawie przez tydzień puste do przyjazdu kolejnych gości.
Pozdrawiam!
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 06.08.2007 08:31

Janusz Bajcer napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Janusz, a jak sama podróż? Czytałem o stanie wyjątkowyn w Macedonii z powodu pożarów. Było to widać?
pozdr


Janusz Januszowi (i innym) odpowiada :lol:
Sama podróż autobusem zarówno w jedna jak druga stronę , choć długa i męcząca przebiegła bez niespodzianek.
Wracając widziałem wypalone stoki górskie przy drodze na trasie przejazdu.
Widocznie stan wyjątkowy, jeśli był - wypadł w czasie kiedy ja przebywałem w Kokkino. Tu mimo gorąca i leśnych stoków wokół miejscowości, pożarów na szczęście nie było, nie było ich też w czasie przejazdu przez półwysep Pelion w celu odbycia rejsu na wyspę Skiathos oraz na trasie wycieczki przez Tessalię do Meteorów.


Janusz Januszowi dziękuje bardzo :lol:
pozdr

P.S.
Zaczynam się pakować 8)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.08.2007 08:39

Halo, halo :!: Leszek Skupin poszukiwany :wink: Zjechałes już z Grecji? Liczyłem na garść świeżych informacji... Ruszamy za 10 godzin.
pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2007 09:06

Gdzie Januszu jedziesz :?:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.08.2007 10:00

Janusz Bajcer napisał(a):Gdzie Januszu jedziesz :?:


Pierwszy kamp - Plaka Litochoro, potem Ateny, docelowo Kreta :)
pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2007 10:31

Tak daleko nie byłem, szerokiej drogi , bo wnet wyjazd. :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 14.08.2007 10:38

Janusz Bajcer napisał(a):Tak daleko nie byłem, szerokiej drogi , bo wnet wyjazd. :papa:


Dzięki :!:
pozdr
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 14.08.2007 14:50

Ludziska drogie - komu powiem, jak nie Wam - ruszamy za 2 godziny :!:
Wszystkim za cenne rady i wiadomości dziękuję, po powrocie może odważę się na własny wkład w forum :)
Kassandra przepowiadała przyszłość .
Opowiem, co nam przeznaczyła na swoim przylądku.
I czy Bogowie pozwolą się zobaczyć ...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.08.2007 20:18

janusz.w. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Gdzie Januszu jedziesz :?:


Pierwszy kamp - Plaka Litochoro, potem Ateny, docelowo Kreta :)
pozdr

No to niestety nic ciekawego ale poczekajmy aż przyjedzie i opisze wrażenia z pobytu. My byliśmy na campie Variko - Litochoro.... brrrrr :?
Jedno słowo - blokowisko :!: oczywiście greckie :!:

Grecy to naród bardzo głośny (hałaśliwy) i mający w d... innych ludzi korzystających z campingu. Dzieci watahami biegające po campie do godziny 1 w nocy i drące się w niebogłosy :!: a spróbujcie imprezującego w tym czasie greka - ojca spytać gdzie jest jego dziecko (pierwsza w nocy) odpowie pytaniem - "a co stało się coś :?:, ale o co chodzi :?:" 8O
To jest tylko moja skromna opinia :!:
pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone