Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 30.07.2007 08:00

heh...a ja juz za 15 dni wyruszam na wyprawe na poluuudnie grecji.
Relacje jakas napisze na pewno :).
moze ktos sie chce przyłączyć ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2007 00:29

Wróciłem z pierwszego wyjazdu do Grecji i po pobycie w Kokkino Nero - porównując ją do Cro - na gorąco powiem tak:
Dowidzenia Grecjo - żegnaj Kokkino Nero (i Riwiero Olimpijska)

Ps. Meteory widziałem i warto było, choć na zdjęciach z niebieskim niebem prezentują się lepiej niż w dniu zwiedzania kiedy z powodu gorąca niebo było białe.
http://www.beskid-tour.com.pl/images/grecja/METEORA.jpg
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.08.2007 08:23

Janusz Bajcer napisał(a):Wróciłem z pierwszego wyjazdu do Grecji i po pobycie w Kokkino Nero - porównując ją do Cro - na gorąco powiem tak:
Dowidzenia Grecjo - żegnaj Kokkino Nero (i Riwiero Olimpijska)

Ps. Meteory widziałem i warto było, choć na zdjęciach z niebieskim niebem prezentują się lepiej niż w dniu zwiedzania kiedy z powodu gorąca niebo było białe.
http://www.beskid-tour.com.pl/images/grecja/METEORA.jpg


...a mówiłem - Peloponez :wink:
pozdr
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.08.2007 08:44

Janusz Bajcer napisał(a):Wróciłem z pierwszego wyjazdu do Grecji i po pobycie w Kokkino Nero - porównując ją do Cro - na gorąco powiem tak:
Dowidzenia Grecjo - żegnaj Kokkino Nero (i Riwiero Olimpijska)


:lol: :lol: :lol: Janusz, nie jesteś pierwszy ( to na pocieszenie).
Witaj w kraju. :D
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 03.08.2007 09:18

Janusz witamy i czekamy na relację.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2007 09:29

Janusz Bajcer napisał(a):...Dowidzenia Grecjo - żegnaj Kokkino Nero (i Riwiero Olimpijska)...

Święte słowa :idea: Riwiera Olimpijska to dla mnie taka jedna wielka cepelia turystyczna, mająca mało wspólnego z Grecją :lol: Jeżeli ktoś by mi proponował ten rejon to wole Bałtyk - może chłodniej ale plaże bez porównania :idea: Ktoś tu dobrze powiedział Grecja to Peloponez. Ja bym jeszcze dodał: i wyspy.
Witaj w Kraju Janusz i......czekamy na relację :wink: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2007 16:30

Dziękuje za powitanie zapraszam do BARU na ouzo i metaxę :wink: :P

Relacja będzie choć raczej krótka bo i pobyt był krótki.
Natomiast mojemu bratu w Kokkino się podobało i jedzie tam po raz drugi końcem sierpnia, a w samym Kokkino spotkałem się ludźmi, którzy jeżdżą tam co roku. No cóż ludzie są różni i mają różne gusta.
Nie napisałem żegnaj Grecjo, więc może jeszcze kiedyś ją odwiedzę, ale na pewno nie tą część, gdzie byłem w tym roku.
Jeśli Peloponez i wyspy to tylko samolotem, bo ląd za daleko na podróż autem lub autobusem, a na wyspy też daleko i promy drogie.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.08.2007 20:22

Witam
2005 - Tucepi, 2007 Olimpic Beach i Riwiera Olimpijska wyleczyła mnie, kilka lat Grecję mam z głowy.
pozdrav :hut: :papa:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 04.08.2007 09:09

Janusz, a jak sama podróż? Czytałem o stanie wyjątkowyn w Macedonii z powodu pożarów. Było to widać?
pozdr
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 04.08.2007 14:21

Witam wszystkich poszukujących alternatywy dla Chorwacji!
Własnie wróciłam z przepięknego Afitos na chalcydyckiej Kassandrze,a wybrałam to miejsce czytając wcześniejsze posty tego forum.
Zgadzam się z porzednikami że riwiera olimpijska to pomyłka,polecam natomiast Chalkidiki- trasa do pokonania niewiele dłuższa niz na riwierę makarską a mamy do wyboru- skaliste zatoczki żywcem przeniesione z Chorwacji lub piaszczyste plaże -gwarne z barami, ale też ciche ,dzikie i ustonne z łagodnym zejściem do cieplutkiego morza.
No i ta wspaniała otwartość Greków i ich cudowna kuchnia!!!!!!!!!!!
Podsumuję tak- po dwukrotnym pobycie w Chorwacji, zachwyciłam się nią, ale zakochałam się w Grecjii!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2007 14:25

Marto możesz napisać coś więcej o Afitos ?

Czy spaliście w jakichś ichnich apartmanach ?
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 04.08.2007 15:01

marta56 napisał(a):Witam wszystkich poszukujących alternatywy dla Chorwacji!
Własnie wróciłam z przepięknego Afitos na chalcydyckiej Kassandrze,a wybrałam to miejsce czytając wcześniejsze posty tego forum.
Zgadzam się z porzednikami że riwiera olimpijska to pomyłka,polecam natomiast Chalkidiki- trasa do pokonania niewiele dłuższa niz na riwierę makarską a mamy do wyboru- skaliste zatoczki żywcem przeniesione z Chorwacji lub piaszczyste plaże -gwarne z barami, ale też ciche ,dzikie i ustonne z łagodnym zejściem do cieplutkiego morza.
No i ta wspaniała otwartość Greków i ich cudowna kuchnia!!!!!!!!!!!
Podsumuję tak- po dwukrotnym pobycie w Chorwacji, zachwyciłam się nią, ale zakochałam się w Grecjii!


A Sikorowskiego tam spotkałaś.
Ponoć spędza tam każde wakacje
:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2007 15:39

janusz.w. napisał(a):Janusz, a jak sama podróż? Czytałem o stanie wyjątkowyn w Macedonii z powodu pożarów. Było to widać?
pozdr


Janusz Januszowi (i innym) odpowiada :lol:
Sama podróż autobusem zarówno w jedna jak druga stronę , choć długa i męcząca przebiegła bez niespodzianek.
Wracając widziałem wypalone stoki górskie przy drodze na trasie przejazdu.
Widocznie stan wyjątkowy, jeśli był - wypadł w czasie kiedy ja przebywałem w Kokkino. Tu mimo gorąca i leśnych stoków wokół miejscowości, pożarów na szczęście nie było, nie było ich też w czasie przejazdu przez półwysep Pelion w celu odbycia rejsu na wyspę Skiathos oraz na trasie wycieczki przez Tessalię do Meteorów.
marta56
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta56 » 04.08.2007 17:25

Sikorowskiego nie spotkałam chociaż mowę polską kilka razy dało się słyszeć.Przeważającą większość turystów stanowili Grecy,Polków najczęściej można spotkać w okolicy Meteorów,czego dowodem jest obecność polskich przewodników pracujących w manufakturze ikon w
Kalambace, oprowadzających w języku polskim ze względów na licznie tam przybywające polskie wycieczki.
Co do Afitos to stare miasteczko położone na wysokim klifie z którego widać piękną panoramę z Sithonią w tle.
Zabudowa kamienna z waskimi ,brukowanymi stromymi uliczkami ,pełno tam zaułków,pasaży.Okiennice i drzwi malowane na niebiesko,przy tym bujna kolorowa roslinność.Co ciekawe nowe domy budowane są w większości w nawiązaniu do tradycji i nie szpecą starej części miasteczka.
Wieczorami główne uliczki tętnią życiem ,pełno tu kawiarenek,resteuracyjek,życie płynie wolno nikt się nie spieszy,mieszkańcy tłumnie wylegają na ulice-piją frappe,winko,plotkują-takiej atmosfery brakło mi w Chorwacji.
Mieszkaliśmy w apartamentach rezerwowanych prze neta w centrum miasta w starej zmodernizowanej kamieniczce,standrd nieco niższy niż na makarskiej, ale apartament dwupoziomowy,duży z klimatyzacją,za 50 e dla 4 osób.
Jedyny mankament to spora odległość do plaży,ale był tez hotel bezpośrednio nad morzem tylko ceny powalające.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.08.2007 18:28

marta56 napisał(a):Wieczorami główne uliczki tętnią życiem ,pełno tu kawiarenek,resteuracyjek,życie płynie wolno nikt się nie spieszy,mieszkańcy tłumnie wylegają na ulice-piją frappe,winko,plotkują-takiej atmosfery brakło mi w Chorwacji.


Taka atmosfera jest w Chorwacji. No, chyba że zatrzymywałaś się w jakiś "pipówach" to miej żal sama do siebie.
Nie wierzysz ... jedź na KRK do miasta KRK. Wieczorami masz to o czym piszesz. Dosłownie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone