Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.07.2007 16:00

dasz rade, Leszek. pomyśl jaka będzie cieplutka woda w m. egejskim :P
poza tym nie wiem, czy w bułgarii lub chorwacji byłoby w tym samym czasie znacząco chłodniej.
pozdrav. 8)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.07.2007 16:17

Leszek Skupin napisał(a):P.S. Zaczynam się powoli zastanawiać czy nie pcham się w piekło :?

Wczoraj dostałem sms-a od Janusza Bajcera ; " Dotarłem do piekła, idę pod wodę........" - może poszedł nurkować. :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.07.2007 16:22

Ja się wybieram :arrow: TAM

Pozdrav :papa:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.07.2007 17:05

A Janusz B. jest TU
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 24.07.2007 17:18

Leszek Skupin napisał(a):A czy przy tych temperaturach nie istnieje zagrożenie ze strony silnych wiatrów, opadów deszczu czy gradu lub burz jak to miewa miejsce w Chorwacji :?:

Pozdrav :papa:

P.S. To będę miał "przyjemne ciepełko" ;) :lol:


Oj ,Lesiu , jaki Ty marudny jesteś :wink:

najpierw miała być Chorwacja ,
wracam , czytam, Leszek jedzie do Bułgarii,
wracam po raz drugi , czytam Leszek jedzie do Grecji 8O

jedź i nie marudź :wink: , bo liczę na Twoją relację , ponieważ Grecja jest w naszych planach , może za rok :?:

a jak Ci za ciepło , to jedź na Grenlandię :twisted:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.07.2007 17:29

Danka napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):A czy przy tych temperaturach nie istnieje zagrożenie ze strony silnych wiatrów, opadów deszczu czy gradu lub burz jak to miewa miejsce w Chorwacji :?:

Pozdrav :papa:

P.S. To będę miał "przyjemne ciepełko" ;) :lol:


Oj ,Lesiu , jaki Ty marudny jesteś :wink:

najpierw miała być Chorwacja ,
wracam , czytam, Leszek jedzie do Bułgarii,
wracam po raz drugi , czytam Leszek jedzie do Grecji 8O

jedź i nie marudź :wink: , bo liczę na Twoją relację , ponieważ Grecja jest w naszych planach , może za rok :?:

a jak Ci za ciepło , to jedź na Grenlandię :twisted:
:lol: :lool: :D :) :lol:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 24.07.2007 18:00

no dobra, ja też jadę do Grecji i nie panikuję...a co do stanu wyjątkowego, to słyszałem, ale o Macedonii, o Grecji nic nie wiem...w Macedonii tafla jeziora Ohrid obniżyła się z powodu upałów o 7 cm...

PS czy ktoś ma jakieś greckie doświadczenia z podróży stopem w Grecji???
mam małą "zagwostkę" jak jechać z Salonik do Bitoli (korzystam z transportu publicznego)? czy najpierw pociągiem do Floriny i potem stopem do Bitoli - to tylko ok. 30 km? czy naokoło przez Veles pociągami? zależy mi w sumie na czasie, aby szybko trafic do Nizepole, skąd już krok ku Pelisterowi...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.07.2007 22:21

Danka napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):A czy przy tych temperaturach nie istnieje zagrożenie ze strony silnych wiatrów, opadów deszczu czy gradu lub burz jak to miewa miejsce w Chorwacji :?:

Pozdrav :papa:

P.S. To będę miał "przyjemne ciepełko" ;) :lol:


Oj ,Lesiu , jaki Ty marudny jesteś :wink:

najpierw miała być Chorwacja ,
wracam , czytam, Leszek jedzie do Bułgarii,
wracam po raz drugi , czytam Leszek jedzie do Grecji 8O

jedź i nie marudź :wink: , bo liczę na Twoją relację , ponieważ Grecja jest w naszych planach , może za rok :?:

a jak Ci za ciepło , to jedź na Grenlandię :twisted:

No dobra niech będzie na mnie, że marudny jestem :P czegóż się nie robi dla najwspanialszej połówki ;) a na Grenladię nie pojadę bo nie mam odpowiedniego sprzętu a tam raczej nieprzydatne są buty do chodzenia po skalistych plażach :twisted: :lool:

Pozdrav Majeczka :papa:

P.S. Relacyjka napewno będzie ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.07.2007 13:12

RobCRO napisał(a):no dobra, ja też jadę do Grecji i nie panikuję...a co do stanu wyjątkowego, to słyszałem, ale o Macedonii, o Grecji nic nie wiem...w Macedonii tafla jeziora Ohrid obniżyła się z powodu upałów o 7 cm...

PS czy ktoś ma jakieś greckie doświadczenia z podróży stopem w Grecji???
mam małą "zagwostkę" jak jechać z Salonik do Bitoli (korzystam z transportu publicznego)? czy najpierw pociągiem do Floriny i potem stopem do Bitoli - to tylko ok. 30 km? czy naokoło przez Veles pociągami? zależy mi w sumie na czasie, aby szybko trafic do Nizepole, skąd już krok ku Pelisterowi...

Nie panikuj ;) w Grecji w tym roku wybuchło już "tylko" 1452 pożary 100 pożarów dziennie
Inne wiadomości podają Pożar na Półwyspie Chalcydyckim opanowany
Inne wiadomości Pożar hotelu w Grecji zkłócił wypoczynek polskim turystom
Ciekawie nie jest :?

Pozdrav :papa:
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 26.07.2007 10:46

Leszek Skupin napisał(a):
RobCRO napisał(a):no dobra, ja też jadę do Grecji i nie panikuję...a co do stanu wyjątkowego, to słyszałem, ale o Macedonii, o Grecji nic nie wiem...w Macedonii tafla jeziora Ohrid obniżyła się z powodu upałów o 7 cm...

PS czy ktoś ma jakieś greckie doświadczenia z podróży stopem w Grecji???
mam małą "zagwostkę" jak jechać z Salonik do Bitoli (korzystam z transportu publicznego)? czy najpierw pociągiem do Floriny i potem stopem do Bitoli - to tylko ok. 30 km? czy naokoło przez Veles pociągami? zależy mi w sumie na czasie, aby szybko trafic do Nizepole, skąd już krok ku Pelisterowi...

Nie panikuj ;) w Grecji w tym roku wybuchło już "tylko" 1452 pożary 100 pożarów dziennie
Inne wiadomości podają Pożar na Półwyspie Chalcydyckim opanowany
Inne wiadomości Pożar hotelu w Grecji zkłócił wypoczynek polskim turystom
Ciekawie nie jest :?

Pozdrav :papa:



Leszek, ale te wiadomości o pożarach to są z 2006 roku
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.07.2007 09:53

Jola L-G napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):
RobCRO napisał(a):no dobra, ja też jadę do Grecji i nie panikuję...a co do stanu wyjątkowego, to słyszałem, ale o Macedonii, o Grecji nic nie wiem...w Macedonii tafla jeziora Ohrid obniżyła się z powodu upałów o 7 cm...

PS czy ktoś ma jakieś greckie doświadczenia z podróży stopem w Grecji???
mam małą "zagwostkę" jak jechać z Salonik do Bitoli (korzystam z transportu publicznego)? czy najpierw pociągiem do Floriny i potem stopem do Bitoli - to tylko ok. 30 km? czy naokoło przez Veles pociągami? zależy mi w sumie na czasie, aby szybko trafic do Nizepole, skąd już krok ku Pelisterowi...

Nie panikuj ;) w Grecji w tym roku wybuchło już "tylko" 1452 pożary 100 pożarów dziennie
Inne wiadomości podają Pożar na Półwyspie Chalcydyckim opanowany
Inne wiadomości Pożar hotelu w Grecji zkłócił wypoczynek polskim turystom
Ciekawie nie jest :?

Pozdrav :papa:



Leszek, ale te wiadomości o pożarach to są z 2006 roku

Pierwszy link jest z
PAP, JG /18.07.2007 17:09

co do reszty masz rację :oops:

Pozdrav :papa:
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 27.07.2007 13:14

Wróciłam 22 lipca z Grecji, stopem jeździłam co prawda na niewielkich odcinkach ale było ok
Przemieszczałam sie równiez komunikacja autobusową i musze przyznac że te ichniejsze PKSioki to nawet nieraz prawdziwą klime mają ;-))) te na dłuzszych trasach to nieraz nawet szyby przyciemniane :lol:
rentier
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rentier » 27.07.2007 14:10

billea :D ...a kiedy relacja z podróży... troszke odwagi ..czekamy :)
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 27.07.2007 14:58

Relacja z podrózy jak najbardziej :D
Podróż zaczęła sie z przygodami, bo po przyjechaniu taxi na dworzec PKP w Tarnowie okazało sie ze nasz pociąg do Kraka jest opóźniony 45 min... ponoc samobójstwo ktos popełnił na torach... na szczęście złapaliśmy pośpiech jakis wakacyjny i udało nam sie zdażyć do Balic. Następnie Sky Europe (płacilismy za bilet w dwie strony po 380 zł) bez zastrzezeń się samolocik spisał i o godz 3.40 15 lipca jestesmy na lotnisku w Salonikach.
Z lotniska ze znajomym Grekiem samochodziliem do domciu. (mieszkalismy u lokalnego Greka z Salonik w jego letnim domku)
następne dni to oczywiście plażowanie, plażowanie, plażowanie. Co ciekawe, nie widziałam tego w Cro, w Grecji przy każdej plazy sa super beach bary. W jedny spotkalismy nawet polska kelnerkę :D
Poniewaz nasz domek nie był nad samym morzem tylko w małej miejscowości Agios Pavlos, trzeba było jeździć na plaże do najbliższego kurortu Nea kalikratia. Jeździliśmy stopem albo autobusem. Plaże super, a co ciekawe nie było tam w ogóle zagranicznych turystów, sami Grecy...
Oczywiście zajadalismy sie codzinnie oryginalna fetą(to co u nas w sklepach jest zwane serem typu feta to nawet koło fety nie leżało hehe), swieżutkimi warzywkami prosto z ogródka, oliwkami i róznymi innymi miejscowymi smakołykami (UOZO) :lol:
Po dwóch dniach totalnego nieróbstwa i leniuchowania na plaży, wycieczka do Salonik. Niestety z powodu temperatury (38 - 40 w cieniu) wybralismy sie do Salonik dopiero późnym popołudniem, i duzo obiektów które warto było zwiedzić w/g przewodnika było już nieczynnych, ale obejrzeliśmy wszystko z zewnątrz. Super wykopaliska w centrum Salonik, gdzie wykopano ogromne ruiny starego komleksu pałacowego, kościoły o wyglądzie meczetów, niektóre z minaretami , pomieszanie stylów, ogólnie fajne miasteczko. Widac tam wpływy tureckie i ogólnie jest bałagan chaos i nieporządek, jeżdżą wszyscy na lusterka, trąbią na siebie jak to południowcy...
Odwiedziliśmy jednego dnia miejscowośc Kalitea, na tzw pierwszym palcu Chalkidiki, Półwyspie Kassandra, piękne plazyczki i fajne miasteczko z barem gdzie daja super gyrosy
W piątek zrobiliśmy wycieczkę całodniowa do słynnych meteorów, przewodniki nie kłamią opisując piękno tego rejonu. Ale zdjecia i plakaty nie oddają tego co zobaczy sie na własne oczy. Te klasztory na szczytach ogromnych głazów.. wygladaja jaby z nich wyrosły.. po prostu mozna stac i podziwiac bez końca. zauroczeni meteorami spędzilismy tam cały dzień.
W ostatni dzień wycieczka na drugi "palec" Sithonia. Po jego wschodniej stronie, mijajac miejscowośc Vorvorou znaleźliśmy plażę PORTO PARADISO. Zjazd z drogi do plazy chyba z kilometr szutrem, po drodze camping. Plaza bajeczna w super zatoczce noo i przypominała troche plaże chorwackie bo nie było piachu tylko małe kamyczki, po bokach skałki i krystaliczna woda. Na plaży beach bar polecam: www.portoparadiso.gr
Robia tam najlepsze Mojito na świcie :D
Tak na marginesie wróciliśmy z plaży koło północy i pędem do Salonik na lotnisko, w ostatniej chwili zdazyliśmy. Ale wrazenia niezapomniane...
Kurcze nie wiem jak zdjęcia się tu wkleja jak dojdę do tego to jakieś powklejam
Pozdrowionka
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 27.07.2007 15:13

www.portoparadiso.gr

Ależ genialne miejsce - przynajmniej takie sprawia wrażenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone