Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 01.06.2007 11:41

Chyba sie zaraziłam Grecją :) .A to wszystko przez znajomą,która juz wróciła stamtąd,no i oczywiscie zdjęcia i wypowiedzi w tym wątku :) W grę wchodziłby tylko autokar, niestety( finanse :cry: )
Mam juz nawet cos na myśli-kilka razy sprawdzone przez rzeczoną znajomą
Ostatnio edytowano 17.10.2008 13:59 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
orka
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.05.2006
Grecja pod namiotem

Nieprzeczytany postnapisał(a) orka » 01.06.2007 20:03

:D
Jadę w tym roku pierwszy raz do Grecji. Zamierzam jak zwykle stacjonować na kampingach, aby będąc niezależnym trochę poleniuchować na ładnych plażach czy zatoczkach i troche popływac z maską oraz pozwiedzać coś w okolicy.
Interesują mnie sprawdzone/ do polecenia / namiary na kampingi , raczej mniejsze, bez mega infrastruktyry ale ładnie położone / plaża , zatoka/.
Półwysep chalcydycki , Peloponez i może coś po środku półwysep Pilio.
Jeżeli ktoś mógłby z własnego doświadczenia coś polecić - jakaś prywatna lista byłbym bardzo wdzięczyny.
Przeglądałem wszyskie strony internetowe także te z kampingami, ale nie ma to jak własne doświadczenie.
slavko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko » 02.06.2007 17:13

Polecam Ci kemping Armenistis na Sithonii, położony na wschodnim wybrzeżu półwyspu, z pięknym widokiem na Górę Athos. Byliśmy tam 3 lata temu na początku lipca i było fantastycznie. Przy kempingu plaża jest piaszczysta i bardzo łagodnie schodząca do morza, a przez to doskonała dla małych dzieci. Tak z lewej jak i z prawej strony plaży (około 150 metrów) znajdują się skałki i kolejne małe zatoczki gdzie można ponurkować. Woda jest bardzo przejrzysta i ciepła (choć to akurat jest oczywiste). Kemping sam w sobie jest średniej wielkości - ani mały ani duży. Bez trudu znajdziesz ich stronę z cennikiem w Google. Nie mam niestety porównania z innymi kempingami gdyż cały pobyt byliśmy tylko na tym. W tym roku też się zatrzymujemy na Armenistis ale główna część naszej tegorocznej wyprawy to Peloponez i półwysep Mani. Miłych wakacji!
orka
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) orka » 03.06.2007 07:34

Koło jakiego miasta jest kamping Armenistis, podaj bliżej, bo na Sithoni - i na jednym i drugim wybrzeżu sporo kampingów.
Piszesz, że w tym roku wybierasz się na Peloponez / Mani / masz tam coś sprawdzone, jeżeli możesz to podaj. To oczywiście tylko sugestie, ale więcej warte niż sucha informacja na mapie czy w przewodniku.
Stąd moja prośba o sugestie do wszyskich, którzy jeżdżą pod namiot do Grecji.

ps. Nowe namiary sprawdzały się w Chorwacji / byłem 5 razy i sam mogę coś doradzić/ . W ubiegłym roku sam szukałem na Sycylii. :D
slavko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko » 03.06.2007 10:06

Armenistis znajduje się ok. 5-7 km przed miejscowością Sarti na wschodnim wybrzeżu Sithonii; jest ono zdecydowanie bardziej "dzikie" niż zachodnie wybrzeże. Kemping jest dobrze oznaczony z drogi. Na Mani zaś jedziemy trochę w ciemno. Znalazłem w internecie apartament z klimą w Scoutari. Bez klimy tak daleko na południu mogłoby to graniczyć z survivalem, zwłaszcza z dziećmi.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 03.06.2007 13:01

Też polecam ten kemping, fajne miejsce. Dodatkowo sugeruję wizytę powyżej kempingu, już nie pamiętam przy jakim numerze słupka przydrożnego - ale w lesie i przy drodze będzie sporo parkujących samochodów, zejść do morza przez zagajnik - tutaj sławna różowa laguna, malutka plażka, ale zejście do cudownego morza o niespotykanym kolorycie dna- piękny piasek, zwykle jest tam sporo ludzi, ale 1-2 godziny w tym miejscu, pływanie, to wspaniałe przeżycie. Dodatkowo polecam objazd końca Sitonii, widok z wysoka na morze, stada kóz plączące się po drogach, to ma swój miejscowy urok.
Pozdrawiam . Grzegorz
orka
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) orka » 04.06.2007 19:21

A Peloponez, czy ktoś był i zna jakiś kamping godny polecenia, i gdzie w jego okolicy warto się ruszyć, aby nie przegapić czegoś co było na wyciągnięcie ręki.
Interesuje mnie także półwysep Pilio. "Pascal" pisze, że warto bo ładne plaże i zatoki, jak się spojrzy na mapę, to też dobre miejsce na przystanek tranzytowy.

Ps. Szkoda, że tak jak o Chorwacji, nie ma podobnej strony o Grecji, gdzie można np. rozwinąć wątek kampingi, miejsca warte obejrzenia itd.
:D
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
http://www.victoriatrawel.pl/

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 07.06.2007 18:07

Witam
Zaliczyłem tegoroczny urlop właśnie z victorią i powiem tak, POLECAM! Ktoś kto lubi wypoczynek aktywny, (spacery z Olimpic Beach do Paralii) fakultatywny - wycieczki na Meteory, Saloniki, Katerini z parkiem i zakupami owoców na targu, Litohoro i kanion pod Olimpem, objazdówka po Thesalii, Virginia. No i statek na Skiatos z szalonym Kostasem. Facet prowadzi biuro Polsko-Greckie, jest przewodnikiem posiada mega wiedzę, a zapomniałem jeszcze o Dolinie Tempi nad rzeką Pinios.
Ale,,,,, jednak wracam do Chorwacji, to jest moja pierwsza miłość i nic mi nie zrekompensuje braku nadjordańskich widoków.
pozdrav :hut: :papa:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005
Re: http://www.victoriatrawel.pl/

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 07.06.2007 21:02

bonar napisał(a):Witam
Zaliczyłem tegoroczny urlop właśnie z victorią i powiem tak, POLECAM! Ktoś kto lubi wypoczynek aktywny, (spacery z Olimpic Beach do Paralii) fakultatywny - wycieczki na Meteory, Saloniki, Katerini z parkiem i zakupami owoców na targu, Litohoro i kanion pod Olimpem, objazdówka po Thesalii, Virginia. No i statek na Skiatos z szalonym Kostasem. Facet prowadzi biuro Polsko-Greckie, jest przewodnikiem posiada mega wiedzę, a zapomniałem jeszcze o Dolinie Tempi nad rzeką Pinios.
Ale,,,,, jednak wracam do Chorwacji, to jest moja pierwsza miłość i nic mi nie zrekompensuje braku nadjordańskich widoków.
pozdrav :hut: :papa:


witaj bonar,czy mógłbyś napisać coś wiecej o organizacji wyjazdu przez to biuro?czy z tego biura byłęś ? http://www.victoriatrawel.pl/
Zainteresowałam sie ich ofertą ,jest bardzo atrakcyjna cenowo.Jeżeli móglbyś coś napisac na temat autokaru,długości i warunków podróży,pokoi hotelowych i jakości posiłków(jeżeli cos wiesz na ten temat) :),aktualnych cen w sklepach, to prosiłabym o informację.Jezeli
na forum mogłoby to byc uznane za reklamę biura to proszę Cię o info
Ostatnio edytowano 14.06.2007 17:39 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006
Re: http://www.victoriatrawel.pl/

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 08.06.2007 20:57

to ja ewa napisał(a):
bonar napisał(a):Witam
Zaliczyłem tegoroczny urlop właśnie z victorią i powiem tak, POLECAM! Ktoś kto lubi wypoczynek aktywny, (spacery z Olimpic Beach do Paralii) fakultatywny - wycieczki na Meteory, Saloniki, Katerini z parkiem i zakupami owoców na targu, Litohoro i kanion pod Olimpem, objazdówka po Thesalii, Virginia. No i statek na Skiatos z szalonym Kostasem. Facet prowadzi biuro Polsko-Greckie, jest przewodnikiem posiada mega wiedzę, a zapomniałem jeszcze o Dolinie Tempi nad rzeką Pinios.
Ale,,,,, jednak wracam do Chorwacji, to jest moja pierwsza miłość i nic mi nie zrekompensuje braku nadjordańskich widoków.
pozdrav :hut: :papa:


witaj bonar,czy mógłbyś napisać coś wiecej o organizacji wyjazdu przez to biuro?czy z tego biura byłęś ? http://www.victoriatrawel.pl/
Zainteresowałam sie ich ofertą ,jest bardzo atrakcyjna cenowo.Jeżeli móglbyś coś napisac na temat autokaru,długości i warunków podróży,pokoi hotelowych i jakości posiłków(jeżeli cos wiesz na ten temat) :),aktualnych cen w sklepach, to prosiłabym o informację.Jezeli
na forum mogłoby to byc uznane za reklamę biura to proszę Cię o info na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Witam
poszło na priv
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
Re: http://www.victoriatrawel.pl/

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 09.06.2007 22:14

bonar napisał(a):Witam
Zaliczyłem tegoroczny urlop właśnie z victorią i powiem tak, POLECAM! Ktoś kto lubi wypoczynek aktywny, (spacery z Olimpic Beach do Paralii) fakultatywny - wycieczki na Meteory, Saloniki, Katerini z parkiem i zakupami owoców na targu, Litohoro i kanion pod Olimpem, objazdówka po Thesalii, Virginia. No i statek na Skiatos z szalonym Kostasem. Facet prowadzi biuro Polsko-Greckie, jest przewodnikiem posiada mega wiedzę, a zapomniałem jeszcze o Dolinie Tempi nad rzeką Pinios.
Ale,,,,, jednak wracam do Chorwacji, to jest moja pierwsza miłość i nic mi nie zrekompensuje braku nadjordańskich widoków.
pozdrav :hut: :papa:



Skiatos, przepiekna złota plaża, pośród palm. Skiatos wyspa najbogatszych Greków. W porcie knajpa na wolnym powietrzu, kamienna podłoga nachylona w stronę portu, tak że wszystko sie przewraca, i tutaj najlepsze ryby, najlepsze owoce morza, małze we fryturze pieczone jak u nas pączki na glębokim oleju, nigdzie takich już nie znajdziesz.
Ciekawe czy w trakcie powrotu robił stary numer z wrzucaniem do morza butelki metaksy, chłopaki nurkują, jakieś 4 metry, i w końcu ktoś tą flaszkę wyławia.
Pozdrawiam. Grzegorz, :wink:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 10.06.2007 07:52

Nie tylko chłopaki nurkują :wink: :D , a numer z butelką to każdorazowo! :lool: :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Kefalonia 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.06.2007 00:50

Pessada
Obrazek
Obrazek
Assos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Xi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Melissani(ten palec)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
okolice Argostoli
Obrazek
Zdjęcie z klasztoru Kipourion
Obrazek
Myrthos
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spartia - tu mieszkaliśmy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 24.06.2007 10:41

Huh, pięknie!
Mój trip na wyspy jońskie rozpocznie się za 59 dni, 13 godzin i 21 minut :)
Najpierw Zakynthos, następnie Kefalonia (również Spartia, a dokładnie Vigla Village) a na końcu Itaka.
Widziałeś w Spartii jakieś sklepy? Chodzi o kupno codziennej żywności. Wolałbym uniknąć gonitwy do Argostoli :)
Jak jest z dostępnością map wyspy? Nie ukrywam, że chciałbym trochę po niej pojeździć (rower/auto).
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.06.2007 10:57

MCR napisał(a):Huh, pięknie!
Mój trip na wyspy jońskie rozpocznie się za 59 dni, 13 godzin i 21 minut :)
Najpierw Zakynthos, następnie Kefalonia (również Spartia, a dokładnie Vigla Village) a na końcu Itaka.
Widziałeś w Spartii jakieś sklepy? Chodzi o kupno codziennej żywności. Wolałbym uniknąć gonitwy do Argostoli :)
Jak jest z dostępnością map wyspy? Nie ukrywam, że chciałbym trochę po niej pojeździć (rower/auto).


Więcej zdjęć dodałem tutaj
forum/viewtopic.php?t=16033&sid=24
Na Zakynthos byłem w tamty roku i w tym na jednodniowej wycieczce z Kefalonii.
W Spartii są dwa sklepy w "centrum", otwarte codziennie i bardzo długo.
Polecam też sklep Champion w Argostoli i Lidl jak ktoś lubi(ja nie).
Co do map to ja kupiłem Kefallonia 1:50000 wydawnictwa Freytag&berndt przez internet na austryjackiej stronie tego wydawnictwa.W Polsce ta mapa niedostępna.
Daj adres maila wyślę Ci kilka zdjęć z mini-centrum Spartii.
Vigla Village ma fajne położenie.Blisko do bardzo malowniczej plaży.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone