Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.08.2011 16:29

janusz.w. napisał(a):Jak dla nas bomba!
Zostajemy.


Dla mnie też.
Zostaję.



:wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 09.08.2011 18:22

Piękne widoczki!
W dodatku ładnie pokazane, co bynajmniej nie jest regułą. :wink:
Obiecałeś wiecej takich, to ja ma się rozumieć też zostaję. :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.08.2011 18:31

janusz.w. napisał(a):To moja nowa fobia... :? :wink: - boxy otwierające się na autostradzie..., a że sznurek był w komplecie (box ten co zwykle) to go zawiązuję... :wink:

Patrząc na wyczyny "opalonych Niemców" :wink: na autostradzie wiadomo której :? w kwestii obwiązywania boxów sznurkami i taśmami w ilościach zdumiewających (co najmniej połowa boxów które widziałem była obwiązana 8O ) nie dziwię się, że można się nabawić fobii.....
To chyba z powodu sporych prędkości rozwijanych przez kierowców :roll: , tak stwierdziłem po namyśle. Po głębszym namyśle doszedłem do wniosku, że 110 km/h rozwijane przeze mnie, boxowi nie zaszkodzi :wink: w związku z czym mój pozostał niezwiązany :D
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 09.08.2011 18:47

Hej Janusz. Ja również z przyjemnością się dosiadam.
We wrześniu Lefkada :D
Czy możesz napisać gdzie jest ten kemping i w jakiej cenie
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 09.08.2011 22:45

W Czerwcu sobie kursowaliśmy pod tym tunelem na fotce... Siedzieliśmy w Pardze, ale na Lefkadę jeździliśmy często, bo to niezwykle urocze miejsce. Miałem pisać relację, bo foty fajne, ale Grecja rozleniwia i mi się udzieliło ;-)
Czekam na foty z "naszej" ;-) plaży - Porto Katsiki.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 09.08.2011 23:45

mireks napisał(a):Bardzo ładne fotki,u nas w tym roku miała też być Lefkada,ale padło na Italię,płw.Gargano,czego nie żałujemy.
Czekam na c.d.


Ja również bardzo dobrze wspominam Gargano :)

Jacek S napisał(a):Dla mnie też.
Zostaję.


jan_s1 napisał(a):Piękne widoczki!
W dodatku ładnie pokazane, co bynajmniej nie jest regułą.
Obiecałeś wiecej takich, to ja ma się rozumieć też zostaję.


I to mnie cieszy :)


kulka53 napisał(a):Patrząc na wyczyny "opalonych Niemców"...


A i to też... :wink: ...a i 130 km/h i ciut więcej też... :wink: ...i fobia gotowa :lol: :wink:

pelkin1971 napisał(a):Czy możesz napisać gdzie jest ten kemping i w jakiej cenie


Kastri, zjazd w Marandohori... niezmiennie :wink:
forum/viewtopic.php?t=9987&postdays=0&postorder=asc&start=975

Co do cen to są one mocno umowne. W naszym przypadku to 9 euro/os.
(liczę to jako średnią, 6 os./2 samochody/2 namioty, cen jednostkowych nie mam...)

Crokuski napisał(a):Czekam na foty z "naszej" plaży - Porto Katsiki.


:D
Oj Porto robi wrażenie... :!: Zdjęcia będą :)

...myślę, że cd we czwartek.

pozdr
rafal416
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal416 » 10.08.2011 23:35

Witam,
jak zobaczyłem temat to aż łezka w oku mi się zakręciła
:lol:
Na Lefkadzie byłem rok temu na podróży poślubnej, którą zamieniliśmy w miesięczny eurotrip południowej Europie. Poniżej wrzucam dwie fotki z villi gdzie spędziliśmy 3 noce. Do teraz żałuję że nie zostaliśmy tam dłużej. :D

http://www.edenlefkada.com/lang/en/

Możecie pisać że robię reklame no i macie rację. Tyle jestem winien Karelovi i Evie czyli przemiłym właścicielom tego miejsca :D
Trafiłem tam zupełnie przypadkiem bo w poszukiwaniu miejsca dogodnego do połowu rybek pojechałem w największe zadupie na Lefkadzie no i zaczepił nas Czech pytając czy potrzebujemy pomocy. Na pytanie gdzie można połowić usłyszałem że 500m dalej ale i tak nic nie złowie dlatego zaprosił nas na piwo i tak zostaliśmy w Villi Ewa na 3 dni :P
A ryby i tak złowiłem i zjadłem co mogę wrzucić w następnych fotach :D

Lefkade przejechałem dookoła i uważam ją za jedno z najpiękniejszych miejsc w Grecji. Wrócę tam na pewno.
Jeśli ktoś się tam wybiera to polecam popłynąć w rejs po okolicznych wyspach. Cena bardzo niewielka a radocha ogromna. Ja płynąłem z Nidri :)

Obrazek
Obrazek
rafal416
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal416 » 10.08.2011 23:57

Tutaj to co tygryski lubią najbardziej. :D Przy ozonowanym baseniku nie chciało się chodzić nad morze chyba że ponurkować i i połowić :D
Obrazek

No i obiecana rybka. Złowiona z pontonu (choć bez pozwolenia na połowy z łodzi ale mój ponton to raczej materac przypomina niż łódź) :D
Ile się nasiedziałem na necie żeby przed pieczeniem dowiedzieć sie co to za ryba. Wyszło że rogatnica i faktycznie była bardzo smaczna. Dodam że podobno rybki te potrafią ugryźć nurka który wpadnie na ich terytorium choć po gabarytach widać że reki to ona nam nie urwie :D

Obrazek

Jadąc na "moje łowisko" natkneliśmy się na takie oto znaki do Villi Eden na co moja żonka powiedziała że to może i będzie raj ale dla mordercy zwłaszcza jak się skonczył asfalt :D Jak się okazało był to nasz najlepszy nocleg w całej Grecji no i chyba najtańszy poza tymi w samochodzie :D

Obrazek


Włąściciele mają sentyment do Polaków bo dużo im pomogli, nauczyli ich podstaw greckiego itp dlatego klimat był jeszcze lepszy :D

Tam też dowiedziałem się że po wyspie wałesa sie mnustwo kotów gdyż chronią one gospodarstwa przed plagą węży i gekonów jednak ja ku mojemu niepocieszeniu nie znalazłem ani jednych ani drugich :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 11.08.2011 12:14

rafal416 witaj, no warunki mieliście luksusowe... :!:


Jedziemy na południe.

Obrazek

Vasiliki - centrum windsurfingu i ładne miasteczko portowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przylądek Lefkatas. Dojazd drogami typowymi dla wysp, miejscami wąziutko i stromo. Na ostatnim odcinku nowy asfalt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki przepiękne.

Porto Katsiki. Dojazd do plaży dosyć ostrymi serpentynami. Jedyny płatny parking podczas całego urlopu. I gały wychodzą!!! Tak pięknie położonej plaży w życiu nie widziałem... :) kolor wody... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ludzi na niej trochę jest, ale to nie tłumy! Na szczęście :) Woda identyczna jak ta w Zatoce Wraku.

Wodospad Ronies w okolicach Nidri. Najlepiej wygląda wiosną...

Obrazek

Obrazek

Przez góry jedziemy w kierunki Kathismy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu dopiero jest komercja :roll: , ale znajdujemy spokojny zakątek za skałami i jest przyjemnie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z drogi...

Obrazek

Obrazek

Vasiliki.

Obrazek

Obrazek

...jak dla mnie to prędkości osiągają kosmiczne, ruch jak w Rzymie :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 11.08.2011 12:21

Ten kolor wody 8O cudnie tam... a otoczenie równie imponujące.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2011 12:27

Witam.

... ale pojechałeś po błękicie! :wink:
Ładne zdjęcia, ładne miejsca.

Pozdarwiam
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 11.08.2011 12:33

janusz.w. napisał(a):Pierwszy kemping 'Kalami'. Odpoczywamy po przejechaniu 1950 km...
No i właśnie za to Was podziwiam, że nie dość, że prawie 2000 km prawie na raz potraficie zrobić, to od razu tak jakoś psiejsko - czarodziejsko potraficie rozprawić się z tym całym majdanem kempingowym :lol:


janusz.w. napisał(a):Sałatka grecka w wersji specjalnej :wink: :lol:
Co nie zmienia faktu, że... ten serek, te oliwunie, te zacne pomidorki i cebuleczka... miam :D


pozdrawiam
:D
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 11.08.2011 13:00

Janusz - zaczyna mi się przyszłoroczna "szala wakacyjna" przechylać w jedną stronę :wink: :D

Pzdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2011 13:04

janusz.w. napisał(a):Obrazek

Świetne miejsce! :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 11.08.2011 13:11

janusz.w. napisał(a):Obrazek


Gdybym nie znała tytułu, powiedziałabym że to Zatoka Wraku na Zakhyntos. Woda jest identyczna, tylko skały ciut wyższe.
A poza tym po grecku, czyli przepięknie jest! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone