Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Evia, Peloponez... 2012

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 29.01.2013 18:08

janusz.w. napisał(a):Piękne miejsce! Długo szwędaliśmy się uliczkami! Miałem skojarzenia z …Dubrownikiem!

Dokładnie ...jak tylko popatrzyłam na kilka zdjęć przypomniał mi się Dubrownik :P Tutaj jednak zdecydowanie mniej ludzi. Uroczo :roll:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 30.01.2013 10:07

brygidka10 napisał(a):Dokładnie ...jak tylko popatrzyłam na kilka zdjęć przypomniał mi się Dubrownik :P Tutaj jednak zdecydowanie mniej ludzi. Uroczo :roll:


Mniej ludzi :) , mniej dachów :wink:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 30.01.2013 10:11

Elafonisos, po prostu plaże z drobnym, białym piaskiem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej przejeżdżamy obok knajpy Dymitrosa, oczywiście nas wypatrzył, zatrzymał, popytał jak się podobała Monemwazja :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.01.2013 10:52

janusz.w. napisał(a):Elafonisos, po prostu plaże z drobnym, białym piaskiem :D


Po prostu...
Po prostu wygląda to tak, jakbym sobie oczekiwał.
Przekonałeś mnie tymi fotkami.
Jedną poznaję z konkursu- od razu wiedziałem, że to "jakaś Grecja" a jak Grecja i konkurs to kto?
To Janusz.W.!
Kolejny punkcik na mapie do odhaczenia. :D :wink:
Kurde, że też człek nie wiedział o tym miejscu 12 lat temu!!! :twisted:
Byłem tak blisko...
Ale Twoja relacja z Peloponezu to dla mnie kolejna podróż sentymentalna po Mani. Githio, Vathia, wieże piratów etc...
Eeeech, się wspomina dawne czasy. :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.01.2013 11:43

Też poznałem fotkę z konkursu :)
Przypomniała mi Grecję (jak się okazało słusznie :) ), dość wysoko umieściłem ją w rankingu :cool:

No tak, Elafonissos to jeden z niewielu niezrealizowanych punktów planu peloponeskiego :? , ale jako że cały czas myślę o powrocie na Kithirę (choćby i za parę lat) , to wtedy piaszczysta wysepka będzie jak znalazł :)

Pamiętasz ile prom kosztował, auto, osoba?
Jak sądzisz, nie byłoby chyba problemu z noclegiem w aucie? :roll:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 30.01.2013 16:47

janusz.w. napisał(a): Elafonisos, po prostu plaże z drobnym, białym piaskiem :D

PO PROSTU mam motyle w brzuchu... :la: oj muszę wynotować te miejsca, żeby mi nie umknęły na miejscu 8) dzięki za te widoczki :D janusz rzuć proszę szczegóły promu - koszt, częstotliwość kursu, jak długo płynęliście itp. takie informacje pomogą w planowaniu każdego dnia :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.01.2013 19:19

Śliczną 8) Elafonisos pamiętam z relacji Kowolków, później swój pobyt tamże opisywał Kato… Planując naszą podróż na Peloponez, bardzo :idea: chciałam wpleść w nią wypad tę wysepkę, tyle ża marzył mi się nocleg na niej, a nie samo plażowanie. Zapewne gdyby nie koniczność :wink: powitania Złombolowców związana z dłuższym pobytem w rejonie Olimpii, miałabym Elasonisos na naszych fotkach :) . Zabrakło czasu...

kulka53 napisał(a): że cały czas myślę o powrocie na Kithirę (choćby i za parę lat) , to wtedy piaszczysta wysepka będzie jak znalazł


To samo :wink: mnie pocieszyło, no bo nie jest wykluczone, że my też :) kiedyś wybierzemy się na Kithirę. Albo do „znajomka” spod Monemwazji mieszkającego w Agios Fokas – na Elafonisos nie byłoby wówczas daleko…
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 30.01.2013 20:03

Cudowne miejsce :D Piękne zdjęcia! Chyba znam kolejny cel wakacyjny ;)
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 30.01.2013 20:08

mając już doświadczenia jeśli chodzi o w/w wysepki pewnie będziecie w stanie podpowiedzieć, czy jest możliwe " ogarnięcie" obu (Elafonisos i Kithiry) w ciągu jednego dnia :?: coraz więcej planów roi się w głowie... 8O a czas przecież będzie ograniczony :evil:
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 30.01.2013 20:19

brygidka10 napisał(a):mając już doświadczenia jeśli chodzi o w/w wysepki pewnie będziecie w stanie podpowiedzieć, czy jest możliwe " ogarnięcie" obu (Elafonisos i Kithiry) w ciągu jednego dnia :?: coraz więcej planów roi się w głowie... 8O a czas przecież będzie ograniczony :evil:


Chyba, żal byłoby spędzić tylko jeden dzień w takim pięknym miejscu.
Oj lepiej poświęcić inne atrakcje na rzecz tych wysp? Tylko pojawia się problem, jakie;)....
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 30.01.2013 20:24

wawerek napisał(a): Tylko pojawia się problem, jakie;)....

właśnie ...jakie... :cry: :evil: ale to takie przyjemne problemy... :o
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 31.01.2013 00:50

Fatamorgana napisał(a):Kurde, że też człek nie wiedział o tym miejscu 12 lat temu!!! :twisted:
Byłem tak blisko...


Często tak bywa... :!: Jest powód żeby ponownie w takiej okolicy zawitać :!: :wink:

kulka53 napisał(a):Pamiętasz ile prom kosztował, auto, osoba?
Jak sądzisz, nie byłoby chyba problemu z noclegiem w aucie?


Cholerka nie mam zapisanych cen 'jednostkowych', ale za 4 osoby + samochód zapłaciliśmy 12,50 euro (w jedną stronę), także wychodziło tak jakoś 2 euro osoba, 4,50 euro samochód...
Kilka spokojnych miejsc na nocleg na pewno w tamtej okolicy się znajdzie :)

brygidka10 napisał(a):szczegóły promu - koszt, częstotliwość kursu,jak długo płynęliście


Rejs trwa krótko, ok. 15 min., pływają 2 promy, praktycznie wahadłowo, co chwilę :)

dangol napisał(a):marzył mi się nocleg na niej


Dobry pomysł :) , ładnie tam :) i tak jakoś romantycznie... Może jeszcze uda się Wam go kiedyś zrealizować :?:


Keliopis napisał(a):Chyba znam kolejny cel wakacyjny


Z czystym sumieniem polecam :!: :)

wawerek napisał(a):Tylko pojawia się problem, jakie;)....


Problem odwieczny... :? :wink: No bo człowiek chciałby tam i tu i jeszcze gdzieś..., a czas niestety ograniczony...

pozdr
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 31.01.2013 11:56

janusz.w. napisał(a):
kulka53 napisał(a):Pamiętasz ile prom kosztował, auto, osoba?
Jak sądzisz, nie byłoby chyba problemu z noclegiem w aucie?


Cholerka nie mam zapisanych cen 'jednostkowych', ale za 4 osoby + samochód zapłaciliśmy 12,50 euro (w jedną stronę), także wychodziło tak jakoś 2 euro osoba, 4,50 euro samochód...
Kilka spokojnych miejsc na nocleg na pewno w tamtej okolicy się znajdzie :)

brygidka10 napisał(a):szczegóły promu - koszt, częstotliwość kursu,jak długo płynęliście


Rejs trwa krótko, ok. 15 min., pływają 2 promy, praktycznie wahadłowo, co chwilę :)



To chyba Kowolki napisały:

? napisał(a):Dzisiaj byliśmy na całodniowej wycieczce , na przepięknej wysepce Elafonisos przy południowym skraju ,wschodniego palca Peloponezu. Na wysepkę dostaliśmy się promem (kursują co 30 minut , cena w jedną strone za dwie osoby + samochód 12,50 euro ) Jak ktoś chce zobaczyć i wypocząć , na przepięknych plażach, Simos Beach , Kato Nisi Panaglas Beach ,Lefki Beach , to bardzo gorąco polecamy!!!!


Czyżby płaciło się za auto i nieważne ilu tam pasażerów?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.01.2013 12:55

Z reguły płaci się za auto plus grupa osób w tym aucie (tu jest róznie od 4 do nawet 5,6). Pieszych liczą każdego, ale auto liczone jest z "załogą".
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 31.01.2013 13:17

Darkos napisał(a):Czyżby płaciło się za auto i nieważne ilu tam pasażerów?


Fatamorgana napisał(a):Z reguły płaci się za auto plus grupa osób w tym aucie (tu jest róznie od 4 do nawet 5,6). Pieszych liczą każdego, ale auto liczone jest z "załogą".


Sprawdzę w archiwach :wink: może zachowały się jakieś kwity w postaci biletów... :wink:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - Evia, Peloponez... 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone