Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Evia, Peloponez... 2012

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.01.2013 09:41

Darkos napisał(a):
Kefalonię oglądałem na cropli w kilku relacjach. :D

Ale plan jest taki, że 10-12 dni na Peloponezie, a reszta ok. 8-9 dni na Lefkadzie.
Więcej się nie zmieści.
Marzenia też mają swoje ograniczenia. :oczko_usmiech:


...no to ciekawy jestem czy mimo wszystko, będąc tak blisko Kefaloni, któregoś dnia nie wskoczycie na prom... :wink:

pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.01.2013 09:49

Wycieczka na Mani, Vathia.
Te miejsca już znacie za sprawą m.in. Gosi i Pawła, Danusi i Grześka…

Obrazek

Parno i duszno, chmury kłębią się w górach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieże, wieże i piękna linia brzegowa z licznymi małymi plażami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę tu dziwnie…, pusto, nawet nie ma ani jednego turysty. Domy w większości wyglądają jak niezamieszkane. Tylko jakaś jedna mini ekipa budowlana. Ale na pewno ciekawie i pięknie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dalej na południe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zatoczki, Kokkinogia. Potężne statki przepływają tuż obok, na Capo Terano blisko, ale upał kompletnie mnie rozleniwia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy.

Obrazek

Celem jest tawerna w Githio, jakakolwiek byle dobrą musakę robili. Ale jak to stwierdzić przed konsumpcją? :wink: Knajpy przy nadbrzeżu, jedna przy drugiej, gęsto, nie ma gdzie zaparkować :? , jedna tylko rybna, druga nie wiedzieć dlaczego nam nie pasuje…, trzecia! Też nie ma gdzie zaparkować, ale kelner szybko robi miejsce, przestawia skuter, krzesełka i zaprasza, uśmiecha się szeroko. Oczywiście musakę zachwala, a co ma nie zachwalać jak lokal pusty :wink: . Zamawiamy musakę i dzbanek wina… po chwili przynosi – dzbanek wody, grzanki, oliwki, cacyki, sosy, dipy, wino… zaraz, chwila czy aby dobrze nas zrozumiał? Nie ma czasu na gadanie, znika, leci z pięcioma kieliszkami ‘czegoś’ i cytryną w cząstkach… nie, nie, to nie ouzo… jakby lekko oburzony, to chyba tsipouto (tak zrozumiałem). No to co? Na zdrowie! :lol: . Kurde, dobra wóda! Dziewczyny ledwie język zamoczyły, one nie lubią mocnego alkoholu! Czyli, że ja x4? Oj ja już dziś nie poprowadzę! Dymitros gada, opowiada, napitek babcia robiła, oliwki też! Musicie coś zjeść, bo musakę robią ‘na świeżo” i to trwa! Siedzimy, gadamy, podjadamy, dzbanek wina się skończył, ale zaraz pojawił się i drugi, a potem trzeci… i musaka. Doskonała! Mniam! Gęby nam się cieszą, a Dymitrosowi jeszcze bardziej. Zaprasza na wieczór, na ‘disco’, my niestety nie z ‘tych’. Poza tym mówimy mu, że jutro Monemvazja! Przynosi jeszcze owoce na deser. Brzuchy pękają. No dobra, ‘czek pliz’ :wink: , a na rachunku tylko musaka i jeden (!) dzbanek wina… No i jak tu nie lubić Greków?!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.01.2013 10:33

janusz.w. napisał(a):
Darkos napisał(a):
Kefalonię oglądałem na cropli w kilku relacjach. :D

Ale plan jest taki, że 10-12 dni na Peloponezie, a reszta ok. 8-9 dni na Lefkadzie.
Więcej się nie zmieści.
Marzenia też mają swoje ograniczenia. :oczko_usmiech:


...no to ciekawy jestem czy mimo wszystko, będąc tak blisko Kefaloni, któregoś dnia nie wskoczycie na prom... :wink:

pozdr


A może tak się zdarzyć :)


Fajna relacja. :lol:

janusz.w. napisał(a):Wycieczka na Mani, Vathia.
Te miejsca już znacie za sprawą m.in. Gosi i Pawła, Danusi i Grześka…



Takich zdjęć i opisów nigdy za dużo.
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 24.01.2013 18:42

Jak ja lubię takie odludzia... Te zdjęcia to raj dla oczu i duszy :) A w tym roku m.in. Peloponez :lol: Może część wycieczek będzie pod hasłem "śladami janusza.w." :oczko_usmiech:
...no to ciekawy jestem czy mimo wszystko, będąc tak blisko Kefaloni, któregoś dnia nie wskoczycie na prom...

Czy wiecie może z jakiego miejsca na Lefkadzie wypływa prom na Kefalonię i ewentualnie jaki jest jego koszt :?: Rezerwacje załatwione, więc można powoli tworzyć "program" wyjazdu :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.01.2013 19:58

Darkos napisał(a):
janusz.w. napisał(a):Wycieczka na Mani, Vathia.
Te miejsca już znacie za sprawą m.in. Gosi i Pawła, Danusi i Grześka…



Takich zdjęć i opisów nigdy za dużo.



Teraz poznajemy za sprawą Twoich zdjęć i relacji
Jeżeli tam pojadę w tym roku , to się nie przyznam :roll: , bo takich zdjęć to się nam zrobić nie uda . . .


Pozdrawiam
Piotr
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 24.01.2013 20:23

Na jednym ze zdjęć koszulka z Festiwalu Biegowego, czyżby kolega biegał?
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 24.01.2013 20:30

pozdrawiam
peloponezkie zadupia cudne
do lata już coraz bliżej
a teraz coś od siebie...... korzystam z twoich i nie tylko relacji garściami i chyba wypadałoby sie odwdzięczyc jakimiś opisami tylko......
chyba nie potrafię tak super pisac

trochę ci się wetnę

lefkada-kefalonia prom z Vasiliki koszt 2 osoby dorosłe, 1 mały, samochód około 60E
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.01.2013 22:47

janusz.w. napisał(a): na Capo Terano blisko, ale upał kompletnie mnie rozleniwia.


Wrzesień bardziej sprzyjał :) takim spacerkom.

janusz.w. napisał(a): byle dobrą musakę robili


Najlepszą jadłam na Krecie, chociaż ta „pożegnalna” w Korfos też była pyszna :P . Tyle jednak dodatków, na dokładkę bezpłatnych, :? nie dostaliśmy. Tylko :roll: jedno dodatkowe ouzo…
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.01.2013 00:19

Darkos napisał(a):A może tak się zdarzyć :)


No nic..., zobaczymy w relacji z podróży. Zakładam, że będzie :)

brygidka10 napisał(a):Jak ja lubię takie odludzia...


I my też :!: Puste plaże, luzy na kempingach, pod tym względem Grecja dosłownie nas rozpieszcza :D

piotrf napisał(a):Jeżeli tam pojadę w tym roku , to się nie przyznam , bo takich zdjęć to się nam zrobić nie uda . . .


Nie przyznawanie surowo wzbronione :!: :wink:
Różne ujęcia, różne spojrzenia, to fajna sprawa :) a to nie forum fotograficzne :wink:

wawerek napisał(a):Na jednym ze zdjęć koszulka z Festiwalu Biegowego, czyżby kolega biegał?


Hmmm... Zimą biegam :wink: na nartach, latem raczej rower, bo kolano źle znosi bieganie :? . Koszulka podarowana :)

perkac napisał(a):a teraz coś od siebie...... korzystam z twoich i nie tylko relacji garściami i chyba wypadałoby sie odwdzięczyc jakimiś opisami tylko......
chyba nie potrafię tak super pisac


Eee... tam :wink:
Czsami wystarczy kilka zdań, kilka zdjęć :wink: . Trzeba po prostu spróbować :!:

Co do promu...
Vasiliki - Fiskardo. W zeszłum roku samochód (Ford Focus) 35 eur, osoba 8 eur.

dangol napisał(a):Najlepszą jadłam na Krecie, chociaż ta „pożegnalna” w Korfos też była pyszna . Tyle jednak dodatków, na dokładkę bezpłatnych, nie dostaliśmy. Tylko jedno dodatkowe ouzo…


Mi musaka bardzo przypadła do gustu i zawsze ją jem w kilku miejscach. Na Krecie bardzo dobra była w Matali :)
...mam nawet ranking musaki... :lol: :wink:
Z bezpłatnymi dodatkami to nas facet zaskoczył :) i to nie jeden raz :!: :roll:

pozdr
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 25.01.2013 12:26

janusz.w. napisał(a):Co do promu...
Vasiliki - Fiskardo. W zeszłum roku samochód (Ford Focus) 35 eur, osoba 8 eur.

perkac napisał(a):lefkada-kefalonia prom z Vasiliki koszt 2 osoby dorosłe, 1 mały, samochód około 60E

Dzięki :) Czy to ceny w jedną stronę?
perkac
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac » 26.01.2013 11:12

Tak
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 28.01.2013 11:11

Czas na Monemwazję. Po drodze mijamy ogromne sady pomarańczowe. Są wszędzie. Owoce ładowane są na wielkie ciężarówy. Często luzem, a nie do skrzynek.

Obrazek

Obrazek

Wygląda jak hiszpańskie Calpe, tak z daleka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sporo samochodów zaparkowanych wzdłuż drogi
Wchodzimy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

A tu Luk właśnie przekazuje info o wynikach matury :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękne miejsce! Długo szwędaliśmy się uliczkami! Miałem skojarzenia z …Dubrownikiem!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wjeżdżamy w góry…

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.01.2013 11:39

No nie :? , kolejni odpuścili szczyt monemwaskiej skały :roll:
Chyba trzeba będzie wrócić na Peloponez :wink:

Fajny mostek na pierwszej fotce, ciekawe gdzie się na taki można natknąć, ja go nie kojarzę :roll:

janusz.w. napisał(a):A tu Luk właśnie przekazuje info o wynikach matury :)

Mina wg mnie wyraża radość pomieszaną z niedowierzaniem... chyba jednak zdał :lol:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4129
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.01.2013 22:41

Na górze skały są lepsze widoki i więcej słońca. :D Polecam.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 29.01.2013 00:13

kulka53 napisał(a):No nie :? , kolejni odpuścili szczyt monemwaskiej skały :roll:
Chyba trzeba będzie wrócić na Peloponez :wink:

Fajny mostek na pierwszej fotce, ciekawe gdzie się na taki można natknąć, ja go nie kojarzę :roll:

janusz.w. napisał(a):A tu Luk właśnie przekazuje info o wynikach matury :)

Mina wg mnie wyraża radość pomieszaną z niedowierzaniem... chyba jednak zdał :lol:


Przyznam się, że nawet nie planowaliśmy wejścia na szczyt... :oops: . Upał był niemiłosierny :roll:
Mostek jest zaraz za miejscowością Skala.
Taaa... dziecko zdało :D z tym, że co do tego wątpliwości nie było. Ważne było natomiast jak zda, bo to decyduje o tzw. ciągu dalszym... :wink:

LRobert napisał(a):Na górze skały są lepsze widoki i więcej słońca. Polecam.


No to może widoków trochę żal... Ale jeszcze więcej słońca :?: O nie :wink: to jednak dobrze, że nie poszliśmy :wink: :lol:

pozdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - Evia, Peloponez... 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone