Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2010

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.11.2010 09:15

Jacek S napisał(a):Wczoraj odebrałem auto od mechanika i chodzi jak nówka więc chętnie poczytam o Grecji bo kolejne wakacje blisko.


Pewnie kolega ma już stare auto. Może kolega zdradzić wiele ma lat i czy już korniki go nie zjadają ???
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 29.11.2010 11:15

LRobert napisał(a):Po plażowaniu wracamy do namiotów. I teraz jak sobie przypomnę o naszej przygodzie to jest mi nawet wesoło, ale wtedy tak nie było.
W ogólnym zamieszaniu związanym z wybieraniem się pod prysznic w bagażniku samochodu zostały zatrzaśnięte kluczyki. :? :twisted: No i się zaczęło. Oczywiście był tylko jeden komplet. Drugi komplet leżał sobie w biurze w firmie mojej zony w Warszawie - wymogi ubezpieczyciela :twisted:


Przygoda z zatrzaśnięciem jedynej pary kluczyków nie do pozazdroszczenia :( :( :( na szczęście dająca się rozwiązać.

Już w kilku relacjach z tego roku opisywane były niezwykłe różnorodne przygody samochodowe cromaniaków. I nas nie ominęły w tym roku "przygody". Wracaliśmy do domu z przywiązanym sznurkiem przednim błotnikiem. Pechowy rok czy co?
Mnie się udało kiedyś zostawić wszystkie klucze w zatrzaśniętym mieszkaniu na pierwszym piętrze. Nie było uchylone żadne okienko. Jedynym prostym i szybkim sposobem dostania się do mieszkania był sąsiedzki łom. Jeszcze tego samego tygodnia piękna okrągła gałka wylądowała w śmietniku a zastąpiła ją normalna klamka. Drzwi na szczęście mało ucierpiały.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.11.2010 15:09

LRobert napisał(a):A propo Chalkidiki to gorzej miała reszta naszej rodziny, która przyjechała kilka dni później. Jak oni wjechali na półwysep to było aż 10 stopni. :lol:

Niemożliwe!
Chyba w lodówce?!
8O :evil:

Łojezu.. co to się wyprawia..
nawet nad Morzem Śrdzm nie ma pewności, że w lecie będzie upał... :(
LRobert
Cromaniak
Posty: 4129
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 29.11.2010 16:34

Gdyby ta temperatura była z lodówki to pewnie byliby szcześliwi. :lol:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 17:04

Witam

Faktycznie, byłem w Grecji w tym okresie i w tv widziałem co się w Macedonii z pogodą dzieje a w Atenach z robotnikami - manifestacje.

Jedno i drugie nie było zbyt ciekawe.

Dlatego w przyszłym roku zamiast planowanego Chalkidiki, jest powrót na Lefkadę.
Mam nadzieję, że i tym razem pogoda dopisze.

Pozdrawiam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 29.11.2010 18:33

Też mam plany na Lefkadę na 2011r,miała być w tym roku ale wyszła Chorwacja.To co zauważyłem to Lefkada tańsza od Halkidiki.Trochę się obawiam tych strajków na wiosnę,pewnie będą,narazie się wstrzymuje z rezerwacją,chyba pojedziemy w ciemno.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.11.2010 18:43

Panowie, powiedzcie uczciwie.
A jak z temperaturą wody na (w?) Lefkadzie?
Bo to chyba Morze Jońskie, a nasz cudowny pobyt w Albanii zmącił jedynie brak naprawdę ciepłej (czyli ok. 27-30st) wody.
W Borsh (Alb.) gdzie byliśmy woda średnio wahała się pomiędzy 23 a 25 st. co dla nas jest stanowczo za zimno.. brrrr...
:)

Bo cała reszta co do Lefkady nam się b. podoba (wnioskuję z opisów)

pzodro
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 18:44

Sporo tańsza. Ja już teraz rezerwowałem ponieważ zależało mi na konkretnym apartamencie.

Z moich obserwacji z tego roku wynika , że do 15 lipca na pewno na wyspę można w ciemno - chyba, że wolne miejsca wynikały z sytuacji w Grecji i ogólnoświatowego kryzysu.

Byłem kiedyś w greckiej Macedonii i była ona droższa niż zachodnia Grecja ale kiedyś tam wrócę - na przyszły rok mam jednak lepszą ofertę z Lefkady.

Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 18:47

Co do temperatury wody to odpowiem tak:

- moja ukochana małżonka w Egipcie nie chciała wchodzić do morza Czerwonego - był to kwiecień - twierdząc , że woda za zimna była ;)

Na plażach Lefkady tego problemu nie miała - odpowiedź nasuwa się sama ;)

Pozdrawiam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4129
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 29.11.2010 20:17

Co do cen to ja bym sądów tak kategorycznych raczej nie wygłaszał. 55 Euro za naszą ekipę to na pewno nie był nasz najtańszy grecki kemping. :twisted: :evil: :x Wrryyyy ........... Między innymi przez to nie zostaliśmy na Lefkadzie dłużej. :cry: CO do pogody to nadeszły takie czasy, że chyba gwarancji raczej już nigdzie nie ma - istnieje tylko większe lub mniejsze prawdopodobieństwo. :lol:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 20:27

Ja nie bylem na kempingu i dużo taniej za 5 osób miałem.

I nadal mam.

Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.11.2010 21:03

chłopaki
analizujem sobie na Google Earth i widzem, że tam jakoś tak mało miejscowości bezpośrednio nad samym morzem.
Dla nas jeśli nie da się wynająć kwaterki nie dalej niż 300 m od pięknej plaży, to niestety takie miejsce odpada. Żadnych dajeżdżań na plażę. Musi za przeproszeniem być możliwość dojścia kilkuminutowego ..
Są takie miejsca na Lefkadzie? Polecicie coś. Bo cała reszta, opisy, widoczki itp jawi się super cudownie! :P
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 21:14

Ammouso, Desimi, Lefkada, Ligia, Mikros Gialos, Nikiana, Nidri, Ag. Nikitas, Vasiliki, Pefkoulia, Perigali, Poros, Ponti.

Tyle tak na szybko.

Popatrzyłem na mapę Lefkady aby więcej podać.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 29.11.2010 21:21 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 29.11.2010 21:21

taurus,w jakim terminie jedziesz.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 29.11.2010 21:23

mireks napisał(a):taurus,w jakim terminie jedziesz.


Wyjątkowo ze względu na zmianę szkoły przez dziecko (nie znamy terminu zamknięcia rekrutacji do liceum) od 9 do 24 lipca plus minus 2-3 dni na Delfy - Ateny - płn. Peloponez. Tego jeszcze nie ustaliłem dokładnie.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja 2010 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone