Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac dla bywalców, Cromaniaków i rodziców.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2011 11:35

leoligot napisał(a): Ja za 2 tygodnie poczuję "zapach Jadrana,usłyszę arie skrzeczołó-czyli świerszczy to coś,czego się nie da opisać a znają to Cromaniacy


Znamy, znamy :wink: te "cykusie" :lol:

Są nie tylko w Chorwacji, na Rodos wraz z szumem morza na płazy wyciszały przelot lądujących samolotów :lol:
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 08.08.2011 11:41

W Leptokarii też grały,ale te z CRO maja lepszego dyrygenta(w odróżnieniu od kucharzy). Jak czytam forum i widzę zdjątka to wsiadłym już do auta i wio
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 08.08.2011 15:36

Do rzeczy do rzeczy :wink: G R A D A C :!: :D to głowny temat tego wątku :D
leoligot

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoligot » 09.08.2011 11:08

Przesadzasz ijestes niegrzeczny. masz relacje z Gradac ze zdjątkami. Drogę opisaną na różne sposoby. W Google napisz Gradac to masz oferty noclegów.
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 09.08.2011 16:41

Witam. Może troszkę późno się odzywam, jednak ostatnio nie przeglądam regularnie forum. Byłem w Gradacu dwa razy i choć częściowo odpowiadając na Twoje pytania powiem, że plaży od strony południowej / jeszcze w miasteczku/ bym nie polecał. Co prawda jest ona szeroka, jednak w wodzie są dośc duże głazy i nie jest to zbyt komfortowe, zwłaszcza dla dzieci. Bardziej proponuję plażę centralną, że tak powiem lub tę od strony północnej przy hotelach. Wszędzie są prysznice. Na końcu miejscowości, w miejscu gdzie jest zniszczony hotel, brak innych zabudowań, / patrząc na południe/ plaża jest fajna , szeroka, jednak brak pryszniców.Myślę, ze w terminie, w którym planujesz wyjazd nie będzie problemu z kwaterami, najlepiej poszukać na miejscu - moge ew. zaproponować tę w której byłem. Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że obowiązkowo należy odwiedzić Mostar, może wieczorkiem Makarską, Korculę.
A to link do mojego filmiku z Gradaca :
Jeśli przejrzałeś forum to o Gradacu wiesz bardzo dużo i zapewne nie wiele nowego możesz sie dowiedzieć.
Pozdrawiam. :lol:
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 09.08.2011 19:03

Dzieki DEDE !

O Gradacu jest sporo, ale jak już napisałem wcześniej info jest przeważnie sprzed roku albo i jeszcze starsze...
Może wrzucisz jakieś namiary na sensowne kwatery i napiszesz coś o cenach...? :wink:
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 09.08.2011 20:07

RONINEK napisał(a):Dzieki DEDE !

O Gradacu jest sporo, ale jak już napisałem wcześniej info jest przeważnie sprzed roku albo i jeszcze starsze...
Może wrzucisz jakieś namiary na sensowne kwatery i napiszesz coś o cenach...? :wink:



Kontakt do mnie: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 09.08.2011 21:25

najlepsze jedzonko w Gradacu to" Marinero no1"
Bob
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bob » 03.09.2011 22:03

Nie wiem czy jeszcze się to komuś przyda, ale jak nie teraz to za rok bo wiele pewnie się nie zmieni. Sama miejscowość jest zupełnie nieciekawa, brak typowo miejskich uliczek, zabudowa chaotyczna i wszystko "na kupie". Życie rozgrywa się wzdłuż plaż, pas knajp, wąska uliczka/deptak i plaża wysypana kamykami. Woda zmącona przy brzegu, dalej też niezbyt przezroczysta, oczywiście jaka na Chorwację, przy Bałtyku to kryształ.

W sezonie dziki tłum, ciężko znaleźć miejsce na ręcznik. Domy z apartamentami coraz bardziej puchną, jeśli ktoś liczy na dawną atmosferę mieszkania w jedynym apartamencie w budynku to w Gradacu już nie ma na to szans. Standard to kilka apartamentów w jednym budynku.

W tym roku za 50 E spokojnie wybierało się ap dla 3-4 osób. Zakupy robi się w dość drogim Konzumie, nie ma co liczyć na Lidla itp.

W okoliczne góry prowadzi kilka szlaków, ale oczywiście w pełni lata ich nie polecam, chyba, że ktoś lubi wstawać przed świtem, inaczej potworna patelnia.

Podsumowując - 2 w 5 punktowej skali, miejsce do którego raczej się już nie chce wracać, choć nie tak koszmarne jak np. Makarska.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 04.09.2011 12:31

Bob napisał(a): Zakupy robi się w dość drogim Konzumie, nie ma co liczyć na Lidla itp.


Lidl jest w oddalonym o 13 km Ploce. Można zrobić większe zakupy na kilka dni.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Gradac dla bywalców, Cromaniaków i rodziców. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone