Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bimbasz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bimbasz » 16.01.2012 10:24

Dolna stancja nie jest na Starym Mieście, jest trochę wyżej, na rogu masz Straż Pożarną a tak po przeciwnej stronie już widać stację kolejki.

Na jednym zdjęciu widać stację, taki jaśniejszy budynek koło Starego Miasta
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.01.2012 12:34

Wielkie dzięki, już planuję kolejny wyjazd do Cro i nie mogę się doczekać by znów zobaczyć Dubrownik. W zeszłym sezonie byłem na wycieczce w Czarnogórze- zwiedzałem zatokę Kotorską, przepiękny, magiczny Perast i sam Kotor / wyjście na wzgórze i niezapomniane widoki. Polecam.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 16.01.2012 14:05

zależy kiedy planujesz odwiedziny- dolna stacja jest tuż przy murach= bardzo cięzko znaleźć tam miejsce parkingowe :evil:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.01.2012 14:10

Wakacje planuję w lecie koniec czerwca/lipiec. Znalazłem też opis jak wjechać na górę do miejscowości Bosanka, autem i tam już można zrobić wypad nawet do górnej stacji kolejki. Bez pośpiechu spacerek z podziwianiem widoków i zrobieniem fotek.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.01.2012 21:01

Na górze byłem kilka razy, ale najpiękniej jest wieczorem.
Zdjęcie z czerwca 2006 roku.
Obrazek

Pozdrawiam.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3677
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 17.01.2012 10:22

Witam - piękna fotka, bo piękny obiekt. Poniżej jedna z wielu fotek nocnego Dubrownika z lata 2011. Niestety większość poruszona bo nie miałem ze sobą statywu. Ta jedna nadaje się do pokazania.
http://imageshack.us/photo/my-images/812/dscf0894y.jpg/
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 11.07.2012 22:19

Witam

Mam pytanie bo coś czytałem, że kolejka jedzie przed południem i wraca wieczorem? Gdzie mogę znaleźć jakieś konkretne info bo nie chciałbym spedzić na górze całego dnia...

I jak to jest zwykle z powrotem, przepychają się ludzie jak w Polsce bo busa czy większa kultira i można sobie zaplanowac wjazd i zjazd...?

No i ceny
Pozdrówka
aio
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aio » 11.07.2012 22:49

Quecal napisał(a):Witam

Mam pytanie bo coś czytałem, że kolejka jedzie przed południem i wraca wieczorem? Gdzie mogę znaleźć jakieś konkretne info bo nie chciałbym spedzić na górze całego dnia...

I jak to jest zwykle z powrotem, przepychają się ludzie jak w Polsce bo busa czy większa kultira i można sobie zaplanowac wjazd i zjazd...?

No i ceny
Pozdrówka


Kolejka odjeżdża co 30 min, lub gdy wagonik jest pełny.Pierwszy wyrusza o 9.00. Nie musisz spędzać całego dnia na górze :D .

tu masz stronę internetową: http://www.dubrovnikcablecar.com/

Nie wiem jak jest w szczycie sezonu, ale raczej się nie przepychają, jest poczekalnia, można usiąść na ławce...choć jeśli chcesz mieć dobre miejsce w czasie wjazdu i zjazdu musisz być na przodzie stawki :wink:

Warto wjechać, widok zapiera dech w piersi!!!
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 11.07.2012 22:50

Mam pytanie co do trasy na górę przez Bosanke
- mile widziany filmik jak ktos wyszukał lub posiada...

Ciekaw jestem jak wygląda, czy jest stromo czy mieszczą się na trasie dwa auta wymijające, czy jest miejsce aby się zatrzymać na trasie dla fotek no i jak wygląda powrót z góry nocą...?

Będę wdzięczny za wszelkie info...
Pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 11.07.2012 23:09

Quecal napisał(a):Mam pytanie co do trasy na górę przez Bosanke
- mile widziany filmik jak ktos wyszukał lub posiada...

Ciekaw jestem jak wygląda, czy jest stromo czy mieszczą się na trasie dwa auta wymijające, czy jest miejsce aby się zatrzymać na trasie dla fotek no i jak wygląda powrót z góry nocą...?

Będę wdzięczny za wszelkie info...
Pozdrawiam


Droga jest dosyć stroma ale ekspozycja jest mniejsza niż na Sv . Jure. Samochody spokojnie się mijają, są miejsca gdzie można się zatrzymać. Nocą spokojnie można wracać, niewiele będziesz widział bo jedziesz częściowo po drugiej stronie góry. Góra warta odwiedzenia!!!!
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 11.07.2012 23:14

Dzięki wielkie za odpowiedź.

W między czasie znalazłem filmik z samego zjazdu z góry (zajęło to zaledwie 7min)



ciekaw jestem jaki zwykle jest tam ruch wieczorem bo jednak może być tam dośc ciemno i gdybym miał ewentualnie cofać to trochę kiepsko to wygląda...

Jeszcze obmyślę czy nie wybrać jednak kolejki... ;)
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 12.07.2012 07:46

Quecal napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź.

W między czasie znalazłem filmik z samego zjazdu z góry (zajęło to zaledwie 7min)



ciekaw jestem jaki zwykle jest tam ruch wieczorem bo jednak może być tam dośc ciemno i gdybym miał ewentualnie cofać to trochę kiepsko to wygląda...

Jeszcze obmyślę czy nie wybrać jednak kolejki... ;)


Za drugim razem byłem tam póżnym popołudniem aby zobaczyć zachód słońca. Ruch był znikomy zaś sama jazda mało kłopotliwa. Tak więc bez obawy. Kolejką linową wjeżdża się dokładnie 3 minuty...trochę krócej ale i znacznie drożej. Polecam odwiedzić górę w ten czy innym sposób bo na prawdę warto . Pozdrawiam , życząc udanej wycieczki .
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 12.07.2012 11:08

Quecal napisał(a):


Pytanko... czy asfalt jest na sam szczyt czy może jest szczypta szutru po drodze ? Parking na górze jak rozumiem za free ?
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 12.07.2012 15:33

ZoltaN napisał(a):
Quecal napisał(a):


Pytanko... czy asfalt jest na sam szczyt czy może jest szczypta szutru po drodze ? Parking na górze jak rozumiem za free ?


Asfalt jest do końca, droga może wąska ale są mijanki. ładne widoki ale mniejsze ekspozycje niż w drodze na Sv Jure.
Parking jest za free , wiec można rano wjechać na górę, auto zostawić, zejść jeszcze w chłodzie na dół a popołudniem wjechać kolejką po auto. to co zostawimy za parking pójdzie na kolejkę....gdzieś taką opcję czytałem i jest jak najbardziej ok. na górze jest sporo miejsca .
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 12.07.2012 15:52

Dzię-ko-wać za odpowiedź :wink:

Szczwany plan z tym zostawieniem autka na samiuśkim szczycie i późniejszym teleportem kolejką...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone