Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2014 15:36

gusia-s napisał(a):
jara napisał(a):Na SRD zaparkujecie bez problemu. W mieście już gorzej. Ja parkowałem na podziemnym, jest o nim na Forum.


No właśnie, ciekawi mnie to - czy faktycznie tak mało osób tam wjeżdża samochodami że miejsc parkingowych nie brakuje??? i czy parking nadal jest bezpłatny?

W zeszłym roku byłem w Dubrovniku 16 sierpnia, po co szukać miejsca parkingowego w zatłoczonym i zakorkowanym mieście, wjazd na Srd, parking puściutki i bezpłatny, można auto zostawić poniżej na parkingu w Bosance :P zjechać kolejką do miasta, albo tańsza opcja, busikiem z Bosanki :P zwiedzić Dubrovnik, wjechać busem z powrotem na piękny zachód słońca :wink:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 02.07.2014 17:08

JackDaniels;) napisał(a):
gusia-s napisał(a):
jara napisał(a):Na SRD zaparkujecie bez problemu. W mieście już gorzej. Ja parkowałem na podziemnym, jest o nim na Forum.


No właśnie, ciekawi mnie to - czy faktycznie tak mało osób tam wjeżdża samochodami że miejsc parkingowych nie brakuje??? i czy parking nadal jest bezpłatny?

W zeszłym roku byłem w Dubrovniku 16 sierpnia, po co szukać miejsca parkingowego w zatłoczonym i zakorkowanym mieście, wjazd na Srd, parking puściutki i bezpłatny, można auto zostawić poniżej na parkingu w Bosance :P zjechać kolejką do miasta, albo tańsza opcja, busikiem z Bosanki :P zwiedzić Dubrovnik, wjechać busem z powrotem na piękny zachód słońca :wink:


Mądrego to i przyjemnie... :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.07.2014 19:01

O busiku nie słyszałam, jak często kursuje?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 08:56

gusia-s napisał(a):O busiku nie słyszałam, jak często kursuje?

W zeszłym roku kursował chyba co 2h do Bosanki, :P
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.07.2014 14:01

JackDaniels;) napisał(a):
gusia-s napisał(a):O busiku nie słyszałam, jak często kursuje?

W zeszłym roku kursował chyba co 2h do Bosanki, :P



podziękowania Obrazek
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 07.07.2014 00:06

http://www.dubrovnikcablecar.com/?dubro ... sion=price

stówka w tym sezonie. A kto z Was mi rozszyfruje pakiet all inclusive Day & Night Package za półtorej stówki?
dzień i noc...to znaczy że za stówkę jest tylko do którejś godziny czarter?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.07.2014 08:54

Problem z tłumaczeniem, po polsku pokazuje cenę 100 zł.
My płaciliśmy 100 kun za osobę tam i z powrotem.

Ciekawa temperatura 20-24 st 8O

W Gdańsku teraz idziemy na 30 st 8)
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 07.07.2014 17:21

Witam bywalców Dubrovnika, za tydzień planujemy tam z rodziną być pierwszy raz na wycieczce jednodniowej z kwatery w Orebicu. Ceny parkingów w Perle Adriatyku wiadomo jakie od miesiąca są 8O stąd wariant z parkowaniem na SRD jest kuszący i może najrozsądniejszy. Ale ponieważ nie znam tego miejsca to mam pytanie do Forumowiczów - czy z Bosanki też jest tak dobry widok na Stare Miasto i jak wygląda sprawa parkowania na Bosance oraz tych busów na dół do miasta?
gusia-s napisał(a):O busiku nie słyszałam, jak często kursuje?

Czy kursują jak się zbierze pełny bus i ile taka przyjemność może kosztować od łba? Patrząc na sporą ilość zdjęć z SRD to widać jak liny kolejki się "wcinają" w kadr, w przypadku Bosanki jak rozumiem widok może być wolny od tej przeszkody ale może w czym innym ustępuję osławionemu SRD :(
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 07.07.2014 22:38

Na moim profilowym masz foto z SRD. Polecam tam zaparkowac i zjechać na dół :-))
pablo.k
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo.k » 10.07.2014 11:10

Byliśmy wczoraj na SRD i parking był prawie pusty. Panorama piękna na Dubrownik jak i na góry.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 10.07.2014 11:18

Grendel72 napisał(a):Witam bywalców Dubrovnika, za tydzień planujemy tam z rodziną być pierwszy raz na wycieczce jednodniowej z kwatery w Orebicu. Ceny parkingów w Perle Adriatyku wiadomo jakie od miesiąca są 8O stąd wariant z parkowaniem na SRD jest kuszący i może najrozsądniejszy. Ale ponieważ nie znam tego miejsca to mam pytanie do Forumowiczów - czy z Bosanki też jest tak dobry widok na Stare Miasto i jak wygląda sprawa parkowania na Bosance oraz tych busów na dół do miasta?
gusia-s napisał(a):O busiku nie słyszałam, jak często kursuje?

Czy kursują jak się zbierze pełny bus i ile taka przyjemność może kosztować od łba? Patrząc na sporą ilość zdjęć z SRD to widać jak liny kolejki się "wcinają" w kadr, w przypadku Bosanki jak rozumiem widok może być wolny od tej przeszkody ale może w czym innym ustępuję osławionemu SRD :(


Jeżeli zrobisz zdjęcia klika metrów przed górną stacją kolejki, żadna linie nie wetnie Ci się w kadr. W niedzielę byłem na SRD, wjazd bezproblemowy (trudniejszy mam chyba wyjeżdżając z kwaterki w Pisaku :D ), parking pusty.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 10.07.2014 11:34

Też wczoraj byłem na SRD , parking prawie pusty , widoki super , busów nie widziałem .
Jedyne co mnie zdenerwowało to , że kartą można płacić tylko na dole kolejki , na górze tylko gotówa - na necie tego nie napisali.
Można się uśmiechnąć do kasjerki i troche starsze dziecko pojedzie na bilecie ulgowym - 50 kuna w obie strony :D , normalny kosztuje 100 kuna w te i nazad .
Kolejka może i droga ale nie uśmiechało nam się schodzenie piechotą...
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 13.07.2014 01:35

Dziękuję za odpowiedzi, moje pytanie o te busy wynika oczywiście z ekonomiki czasu i kasy gdyż dla mojej piątki zjazd i wjazd kolejką to jak czytam przy potraktowaniu mojej starszej córki ulgowo to i tak wydatek 350 kun tam/powrót za 4 min w dół i 5min powrotne 8O . Wolałbym jeśli już tak drogo to wydać tą kasę na zwiedzanie murów Dubrovnika. Natomiast schodzenie tym trawersem wydeptanym pod kolejką na SRD to jak czytałem ok.35-50 min do uliczek koło Starego Miasta.
Patrząc przez street view za tablicą Dubrownik a przed zjazdem na Bosanke widziałem na lewej stronie Jadranskiej Cesty (jadąc w stronę Cavtat) przy skalach takie dwa większe chyba wybetonowane parkingi i mierząc odległość do Starego Miasta to ok. 1 km czyli byłby luz w dojściu, ale czy ktoś wie czy tam też trzeba płacić, bo nie wygląda?
Zdjęcia jak widzę i piszecie najlepiej robić schodząc trochę niżej pod linami kolejki co też zamierzam uczynić, pozdrawiam i już odliczam, za 2 dni wyjazd :D
tyson1976
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyson1976 » 13.07.2014 07:57

Witam.Może trochę nie na temat.Ale czy jadąc do Dubrovnika muszę mieć zieloną kartę?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 13.07.2014 08:13

tyson1976 napisał(a):Witam.Może trochę nie na temat.Ale czy jadąc do Dubrovnika muszę mieć zieloną kartę?

zielona-karta-na-granicy-bih-t24992-120.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone