Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 16.08.2012 00:29

aglig napisał(a):Mam drobne pytanko.
Mój plan jest taki wjechać na górę samochodem , zostawić samochód, zejść na dół, pozwiedzać i wjechać na górę kolejką.
I właśnie zastanawiam się jak jest z tym zejściem ? Czy jest w miarę dobra ścieżka ? Ile się schodzi ? I czy wystarczą sandały czy lepiej pomyśleć o innych butach ? Mam dwójke dzieciaków jeden ma 4 lata dlatego to dla mnie takie ważne.


Wpadłem dokładnie na ten sam pomysł i taki sam mam plan, tyle że moje córy to już nastolatki :D :D

W związku z tym przyłączam się do pytania aglig - ile mniej więcej zajmie zejście z Srdu?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 16.08.2012 08:09

Aldonka napisał(a):Dokładnie, droga pod górę jest ok. Ja się mijałam z autobusikiem i jak widać żyję :D Nie jest źle, a widoki......cudowne.



Podziwiam 8O - ja na pierwszym zakręcie zaprotestowałam, kazałam zawrócić a na dół zeszłam na piechotę :lol:
Na Sv. Jure też się już nie wybieram! :lol:
Anaike
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anaike » 21.08.2012 15:29

Na pewno warto się wybrać, polecam własnym autkiem, oprócz obłędnych widoków ekstremalne wrażenia z wjazdu i zjazdu gwarantowane. Kilka zdjęć na http://www.anaike.pl/dubrownik-i-wzgorze-srd-chorwacja/
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.08.2012 16:41

Jakie ekstremalne???
Po tym asfalcie?
No bez kitu... :mrgreen:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.08.2012 21:46

Anaike napisał(a):Na pewno warto się wybrać, polecam własnym autkiem, oprócz obłędnych widoków ekstremalne wrażenia z wjazdu i zjazdu gwarantowane. Kilka zdjęć na http://www.anaike.pl/dubrownik-i-wzgorze-srd-chorwacja/


Góra nie wygląda na taką wysoką - myślę, że zejście nie powinno sprawiać dużych problemów nawet w upał.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.08.2012 13:04

FUX napisał(a):Jakie ekstremalne???
Po tym asfalcie?
No bez kitu... :mrgreen:

Nie przesadzajcie. Żadnych ekstremalnych zjazdów czy wjazdów tam nie ma. Asfalt, droga szeroka na dwa auta, no z autobusem nieco gorzej, ale są mijanki :) Nie jest źle. Czasem więcej strachu mam na mojej drodze do Borje jak się muszę na tym czy owym zakręcie minąć z kimś niż na wjeździe na górę Srd. Nic strasznego.
JanuszB
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 31.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszB » 22.08.2012 13:40

Zejście z Srd do starego miasta to ok. 20-30 min (szlak nie jest trudny ale miejscami wysypany luźnymi drobnymi i grubszymi kamieniami). Dlatego trzeba uważać i mieć właściwe obuwie. Wejście ok. 1 godz. ze starego miasta na szczyt (górna część szlaku bez cienia-pamiętać o wodzie). U góry bezpłatny parking (nie był zapełniony), dodatkowo dość spory szutrowy parking trochę wyżej.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.08.2012 14:53

JanuszB napisał(a):Zejście z Srd do starego miasta to ok. 20-30 min (szlak nie jest trudny ale miejscami wysypany luźnymi drobnymi i grubszymi kamieniami). Dlatego trzeba uważać i mieć właściwe obuwie. Wejście ok. 1 godz. ze starego miasta na szczyt (górna część szlaku bez cienia-pamiętać o wodzie). U góry bezpłatny parking (nie był zapełniony), dodatkowo dość spory szutrowy parking trochę wyżej.


Tak szybko :?: :?:

20-30 minut to pikuś! :D :D O ile się małych dzieci nie ma oczywiście

Dzięki wielkie za info. Tylko w takim razie zaczynam się poważnie zastanawiać, czy jest sens wjeżdżać kolejką, czy nie lepiej wejść pieszo. Zobaczymy, jaka będzie pogoda i stan zmęczenia na miejscu. :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2012 15:00

BTW przy dolnej stacji jest przystanek komunikacji miejskiej w kierunku Cavtatu i nie tylko.
WiFi gratis.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 22.08.2012 15:01

Można wjechać kolejką i zejść, wejść i zjechać lub wejść-zejść, wjechać-zjechać :lol:
Dla mnie upał i piach na drodze oraz ograniczony czas w Dubrovniku były powodem wyboru ostatniej opcji.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.02.2013 22:05

Joan65 napisał(a):Raczej nie sposób go przeoczyć. Jest wyraźna strzałka w lewo - BOSANKA.

tu zaznaczyłem wjazd http://goo.gl/maps/5zwOl
strzałka jest http://goo.gl/maps/DTP55

Qkiz napisał(a):tak czy siak parking na górze pusty..

14 miejsc, w tym 3 miejsca dla niepełnosprawnych http://goo.gl/maps/wrzET dalej szlaban. To wszystko?
Qkiz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 11.06.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qkiz » 24.02.2013 11:34

pasażer napisał(a):
Qkiz napisał(a):tak czy siak parking na górze pusty..

14 miejsc, w tym 3 miejsca dla niepełnosprawnych http://goo.gl/maps/wrzET dalej szlaban. To wszystko?


dalej pod murem starej ?kolejki? jest wolny cały plac
Załączniki:
bosanka.jpg
.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8823
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.02.2013 12:05

My zostawiliśmy auto w Bosance. Nie tylko z obawy czy nie zabraknie miejsc na górze, ale po drodze też są ładne widoki.
A wszystkim obawiającym się wjazdu, bo wąsko, stromo, same zakręty powiem, że nie ma czego się bać. Są miejsca na mijanki. Bez problemu wjechaliśmy dużym kombi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.02.2013 12:08

Wyjeżdżając na Jadrankę w kierunku Dubrovnika. Można zostawić zderzak lub np. bagażnik z rowerami.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.02.2013 12:39

Qkiz napisał(a):dalej pod murem starej ?kolejki? jest wolny cały plac

Dzięki, zatem dość sporo miejsca, a ten szlaban http://goo.gl/maps/KYit2 nieistotny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góra SRD w Dubrovniku - czy warto się wskrabać? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone