Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzieś Koło Omiś...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 07.06.2007 13:29

Wielkie dzieki za informacje!!!!!! cos sobie wybiore na miejscu, będziemy juz na miejscu w niedziele 17 czerwca a wyjezdzamy 30 czerw



Interseal skąd robione to zdjęcie??? ztej wizszej budowli nad Omisiem?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.06.2007 16:47

mireks napisał(a):Haweł,czy jadąc od Omisza będzie drogowskaz z nazwą miejscowości,w jakiej odległości są plaże od Jadranki.


Nie spotkalem takich tablic,drogowskazow.Najlepiej sie zatrzymac i sprawdzic samemu.
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 07.06.2007 16:56

aha
jeszcze jedno

rafting na cetinie , jak wygląda sprawa robienie zdjęć i filmów podczas spływu??? czy organizator robi jakies fotki i filmy? która firme najlepiej wybrac?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 07.06.2007 18:05

r_s_poland napisał(a):aha
jeszcze jedno

rafting na cetinie , jak wygląda sprawa robienie zdjęć i filmów podczas spływu??? czy organizator robi jakies fotki i filmy? która firme najlepiej wybrac?


W tym temacie nie pomoge.Nie wiem.
mumin
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mumin » 08.06.2007 13:11

MIMICE. bardzo ładnie. apartamencik z pieknym widoczkiem. do Omis ok. 10 km na poludnie. jakbys byl zainteresowany, to napisz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
skklub
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) skklub » 10.06.2007 23:57

Witam !!!

r_s_poland, jeżeli zamek piratów nazywasz tą wiszącą budowlą na wjeździe do Omisa od strony Makarskiej to interseal zrobił to zdjęcie właśnie tam. Polecam "wdrapanie" się do tego zamku i to w miarę możliwości jak najwcześniej. Ja w prawdzie przypadkowo byłem tam zaraz po wschodzie słońca ale to z powodu "językowego". Rozmawiając z chorwatami zrozumiałem, że tam idzie się 2,5 godziny, nie chcąc iść w skwarze wybraliśmy się z rana i jakież było nasze zdziwienie gdy po 25 min byliśmy na miejscu. Polecam ten zameczek.

Pozdrawiam i miłego zwiedzania Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2007 12:31

r_s_poland napisał(a):Interseal skąd robione to zdjęcie??? ztej wizszej budowli nad Omisiem?


Zdjęcie zrobiłem z murów Forticy.
Rzeczywiście wyjście z Omisa to pół godziny maksymalnie, ale by nie schodzić tą samą drogą w słońcu, polecam zejście w drugą stronę (oznakowany szlak) przez piniowy lasek i w cieniu. Zejście kończy się na parkingu za pierwszym tunelem w "bramie" Cetiny.

Dla bardziej wytrwałych szlak w kierunku Vrh Kula (kierunek na Makarską około 2 godzin) najwyższy szczyt Omiskiej Dinary (Pasmo górskie od Omiś do Pisaka - super widoki).
Pozdraviam.
dawidoss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidoss » 12.06.2007 09:11

r_s_poland napisał(a):aha
jeszcze jedno

rafting na cetinie , jak wygląda sprawa robienie zdjęć i filmów podczas spływu??? czy organizator robi jakies fotki i filmy? która firme najlepiej wybrac?


Sam mozesz wziązc aparat będzie zabezpieczony w specjalnej torbie u skipera. W trakcie porobisz zdjecia na spokojniejszych odcinkach wiec chyba nie na tych ktore Cie interesuja. Na bardziej rwacych tez w sumie porobisz. Ale ryzykujesz oczywiscie ze będą poruszone i ze aparat wyladuje w wodzie. Sa momenty ze jest naprawde ostro.
Filmowania w trakcie nie polecam.
Najlepszym rozwiazaniem jest szukanie (a jest ich mnostwo) takiego operatora wycieczki ktory oferuje z nagrywaniem. Tzn za 150 kn bodajże wykupisz splyw bez dokumentacji filmowej dasz 200 kn i masz to na tasmie i zdjęciach.
Ktora firme wybrac? Trudno mi stwierdzic. Raczej poziom uslug wszedzie taki sam. Przejdziesz się starowka Omisia i co 50 m masz wystawiony telewizor na krzeseleczku siedzi naganiacz i Ci opowie czy oferuja z nagrywaniem czy bez itd.
Jakies pytania to smiało wal. a kiedy będziesz? Nie chcesz sprobowac canyoningu?
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 14.06.2007 13:28

canyoning owszem !!! czy tez dostępny na cetinie?
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 14.06.2007 13:30

aha i jeszcze jedno

czy po drodze na fortice występują zwierza zawne ZMIJAMI ????

bo na Plesacu jak wchodzilismy na Sw Eliasza to widzialem 3 sztuki ...brrrr

zresztą nie bez powodu osoada u zboczy góry nazywa sie ŻMIJNO BR
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2007 13:47

Pewnie występują, gdyż zawsze w górach je sptykałem (najwięcej na szlaku z Zaostroga do Vrgoraca). Na drodze do Forticy widzieliśmy tylko kilka jaszczurek (coś jakby nasze zwinki) i trzy kozy domowe przywiązane do dużych kamieni.
dawidoss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidoss » 15.06.2007 09:46

jest canioning ale mnie popularny

jak dochodziliscie na ta fortice mowisz o tym malym na dole po schodkach czy tej duzej warowni pod samym blokiem skalnym?
nie wiedzialem jak tam dojsc
a tu sie dowiaduje ze w pol godzinki mozna
ja lazlem przez 3/4 omisia w gore i nie dotarlem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2007 12:31

Ten maly zamek po schodkach to Mirabella i wejście tam to kilkadziesiąt schodków, a drogę wskazują drewniane tabliczki.

Do Forticy prowadzi oznakowany szlak turystyczny (czerwone kółka) z miejsca gdzie Jadranka skręca dwa razy pod kątem prostym (tam gdzie cumuje Jure Joskan). Na drugim zakręcie można wjechać do miasta wąską uliczką która zakręca prawie pod kątem 180 stopni i zaczyna się stromo piąć w górę. Tam znajdziesz pierwsze znaki. Dojdziesz nad ostatnie apartamenty i tam będzie czerwony "drogowskaz": Skloniste, Vrh Kula, Fortica - stamtąd to już rzut beretem.

Obrazek

Można też pojechać tą drogą w górę serpentynami, zaparkować, podejść do linii gór i iść równolegle szlakiem do tego samego drogowskazu (jest to wersja dla wygodnych lub na wyjście o późniejszej porze)

Obrazek
dawidoss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidoss » 15.06.2007 12:58

nie no to nie ma bata zeby dojsc tam w 20 minut jak ktos to pisze
szłem tą droga i po godzinie w upale zrezygnowalem a nie chodze wolnym krokiem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2007 13:49

Ja chodzę dość szybko, to fakt (szczególnie bez dzieciaka, którego zazwyczaj taszczę w nosidle na plecach).

Obrazek
Na murach Forticy "z balastem"

Wydaje mi się jednak niemożliwe, że w ciągu godziny nie doszedłeś do tego drogowskazu ze zdjęcia idąc wyznaczonym szlakiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gdzieś Koło Omiś... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone