Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie warto się stolować w Makarskiej?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malgosia75
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2007
Gdzie warto się stolować w Makarskiej?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malgosia75 » 27.07.2007 23:30

Wybieramy sie 1 sierpnia na Makarska- mieszkamy w apartamencie-biuro z ktorego jedziemy proponowalo nam wykupic osniadania i obiadokolacje = 360 zl,nie zrobilismy tego, bo postanowilismy zywic sie sami.Jedziemy autokarem wiec nie mozemy zabrac zbyt duzo jedzenia z Polski Pytanie brzmi: jak dobrze i niedrogo wyzywic sie w Chorwacji? Jakie macie doswiadczenia z podrozy? czy polecacie wykupienie sniadan i obiadokolacji tam na miejscu? dzieki z gory za odpowiedzi:)))
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 28.07.2007 09:36

Autokarem wogóle nie bierzcie żadnego jedzenia z Polski ( nie ma najmniejszego sensu ), na miejscu też nie proponuję wykupywać. najlepszym rozwiązaniem myślę że będzie podzielić na pół, jadąc np. na 10dni, 5 dni pochodzić po knajpkach i spróbować lokalnych potraw a drugię 5 dni coś przyrządzić w apartamencie, kuchnie są bardzo dobrze wyposażone.
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007
jedzenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 28.07.2007 10:10

chciałbym cię jednak uprzedzic ,że jedzenie w chorwacji jest droższe niż w polsce,nie wiem ile planujesz wydac ,ale wyprawa do restauracji np. w cztery osoby ,wybór z karty tylko tego co w miare tanie ,oczywiście ,żeby się najeść to już z napojami to juz wydatek min. 200 kun i w tym momencie 10 takich wypadów już masz 2000 ,ja przepraszam ,ze tak wszystko wyliczam po,''żydowsku'' ,ale niestety takie są realia ,a gdzie reszta bo wiadomo,że raz dziennie nie wystarczy zj.jeszcze jedno wyjście,zakupy w sklepach i samemu robić ,zależy czy ktos to lubi ,ja np. lubie bardzo,ale też muszę ci powiedzieć ,że w sklepach jedzenie droższe jak w polsce pisałem już o tym w innym poście.
nie wiem też na jak długo jedziesz ,ale za te pieniadze, to chyba warto było wykupic śniadania i obiadokolacje ,pozdrawiam .
Malgosia75
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malgosia75 » 28.07.2007 10:18

Dzieki za rady....jedziemy na 10 dni, 3 osoby, podoba mi sie pomysl zeby 5 dni gotowac samemu a 5 dni jesc na miescie...Troche martwie sie tym , ze wszyscy pisza ze tam jedzenie duzo drozsze ..no ale jakos damy rade
na miejscu zorientujemy sie jak wygladaja proponowane sniadania i obiadokolacje, z tego co wiem koszt za jeden dzien wynosi 1E, ale ponoc jedzonko jest bardzo przecietne. Chorwacja coraz blizej:)
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 28.07.2007 11:59

Malgosia75 napisał(a):Wybieramy sie 1 sierpnia na Makarska- mieszkamy w apartamencie-biuro z ktorego jedziemy proponowalo nam wykupic osniadania i obiadokolacje = 360 zl,nie zrobilismy tego, bo postanowilismy zywic sie sami.Jedziemy autokarem wiec nie mozemy zabrac zbyt duzo jedzenia z Polski Pytanie brzmi: jak dobrze i niedrogo wyzywic sie w Chorwacji? Jakie macie doswiadczenia z podrozy? czy polecacie wykupienie sniadan i obiadokolacji tam na miejscu? dzieki z gory za odpowiedzi:)))

Ja zawsze sie żywię w knajpach idąc na lewo promenada od meteora. Był w zeszłtym roku taki fajny bar Antonio na samym winklu ale juz go nie ma bo Antonio jak sądze się znudziło przesiadywanie w barze od rana do wieczora.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 28.07.2007 15:41

Gdybyście jechali na jakieś odludzie gdzie jest jeden sklep i 2 bary to moglibyscie zastanawiac sie nad wykupieniem posiłków ale w Makarskiej??? gdzie jest pełno sklepów Kerumy Konzumy studenaki i jescze inne oraz targ ze świerzymi warzywami i owocami, nie ma sensu.Kupicie w nich co chcecie i ile chcecie. Barów tez jest ze setka jak nie wiecej głownie wzdłóż całej promenady co prawda większość to fastfoodlandia ale jedzenie zjadliwe.
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 28.07.2007 22:57

Ceny chyba nie są tak wiele wyższe od polskich, wiadomo, że np. wędliny, mięso są tam bardzo drogie (i o tym na forum dużo), ale wszystkie inne rzeczy raczej w rozsądnych cenach.. My robiliśmy zakupy w Konzumie w Makarskiej - mówię o zeszłym roku), a poza tym jest cała kupa knajpek wzdłuż plaży i polecam stołowanie się tam, w tamtym roku na dwie osoby porządna kolacja (byliśmy najedzeni po dziurki w nosie) + napoje kosztowała nas jakieś 120 kun (cevapcici (lub lignije na zaru), frytki, surówka i cola). Także nie ma się co martwić, głowa do góry i cieszcie się wyjazdem ( i dobrym jedzonkiem :wink: )
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 30.07.2007 10:31

wczoraj wrocilem z Makarskiej dzien w dzien jadlem w knajpkach prywiozlem 4kg wiecej ze soba:) obiady sa naprawde ogromne ciezko je zjesc samemu prykladowe ceny

pizza capriciosa 35kun
2 piersi z kurczaka panierowane frytki suruwka 45kun
spaghethi bolonese,carbonara 35kun
devolaj frytki 55kun
lazania 35kun
ryba frytki 35kun

Tak jak mowie obiady sa naprawde duze i spokojnie mozna je jesc na pol

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Gdzie warto się stolować w Makarskiej?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone